Son Dakika Yeni Türk Haberleri

İspanya'da terör paniği! Barcelona'da bir beyaz renkli minibüs kalabalığın arasına daldı. Minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra ikinci bir saldırı daha gerçekleşti. Silahlı iki kişi bir restorana girerek ateş açtı. Katalan hükümeti saldırıda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 100 kişinin de yaralandığını açıkladı. İspanyol basınında saldırgana ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı.Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Batı Afrika ülkelerinden Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da bir Türk lokantası ve yakınlarındaki bir otele yönelik silahlı saldırıda en az 20 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Dışişleri Bakanlığı, bir Türk vatandaşının öldüğünü birinin ise yaralandığını açıkladı. Burkina Faso polisi, bütün teröristlerin öldürülmesinin ardından operasyonun sona erdiğini açıkladı.2009 yılında yayınlanan haberlerde Aziz İstanbul adlı restoranı İstanbul'dan giden Aziz Kaya adlı bir işletmecinin kurduğu belirtiliyor


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesinde görevli öğretim üyesi üç Türk bilim insanı ile bir doktora öğrencisi tarafından, Güneş sistemine 212 ışık yılı uzaklıkta Jüpiter benzeri bir "öte-gezegen" keşfedildi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi üç Türk bilim insanı ile bir doktora öğrencisi tarafından, Güneş sistemine 212 ışık yılı uzaklıkta, Jüpiter benzeri bir 'öte-gezegen' keşfedildi. Gezegene Türk ismi koymak istediklerini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Mesut Yılmaz, bununla ilgili bir oylama da yapılabileceğini kaydetti.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Rusya'dan Zarubejneft enerji şirketi, Türkiye'den Unit International enerji şirketi ve İran'dan Ghadir yatırım şirketi, petrol ve gaz yataklarını geliştirme projeleriyle ilgili ortak yatırım anlaşması imzaladı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı Duisburg şehrinde belediyenin çöp kovalarının üzerine Türkçe isim yazması büyük tepki çekti. Çöp kutuları üzerinde “Çöpü buraya at...” (Mach et, Mehmet) şeklinde yazıları gören vatandaşlar, belediyenin bu uygulamasını eleştirirken, Belediye yetkilileri, 6 bin adet çöp kutusuna bu yazıların yazıldığını ve uygulamanın temiz bir çevreye dikkat çekmek için yapıldığını ve sadece Türk isimlerin değil, diğer ülke insanlarının da isimlerin kullanıldı


Yayın Tarihi: 08.08.2017

ABD’de yaşayan İbrahim Yaşasın, kan bağışı yapmak istediği kurumda formu doldurduktan sonra “Türk olduğunuz için kan alamıyoruz” yanıtını aldı. Yaşasın, başta ırkçı bir tutumla karşı karşıya olduğunu düşündü. Ancak görevli ‘Çernobil’ kazasını gerekçe gösterdi. Kurum ise ‘deli dana’ riskine karşı çıkarılan yasalara vurgu yaptı. Yaşasın, "Böyle bir önlem almaları beni hem sistemlerine hayran bıraktı hem de şaşırttı.” dedi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Bodrum depremine ilişkin Kandilli'den yapılan son açıklamada, depremin 6.6 büyüklüğünde ve 7 şiddetinde olduğu ifade edildi. Depreme Yunanistan'ın Kos Adası'nda (İstanköy) yakalanan, depremin ardından yıkılan bir cami minaresinin enkazı altında kalan ve hayatını yitiren Türkiye vatandaşı Sinan Kurtoğlu'nun hayatını kaybettiği öğrenildi. Kos depreminde yaralanan Türk vatandaşı Selim Çaydanlı ve Utku Hasdemir ise feribotla Türkiye'ye gönderiliyor.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ABD ordusunun yeni lazer silahı ilk kez ortaya çıktı. Bu lazer silahının ise çok özel bir görevi var ve o hedefini anında imha ediyor!


Yayın Tarihi: 21.07.2017

İngiltere'de 10 bin çocuk ve gençle yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 40'ı kimse selfie'lerini beğenmezse kötü hissettiklerini, yüzde 35'i ise kendilerine olan güvenlerinin takipçi sayılarıyla doğrudan bağlı olduğunu söylüyor. Muratcan hayatını fiziksel engellilerin yaşam kalitelerini artırmak için teknolojik çözümler üretmeye adamış durumda. Bunun için de 2000 yılında Türkiye'de kurulan ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan YGA ile birlikte çalışıyor.


Yayın Tarihi: 19.07.2017


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Son 10 günü ülkedeki Türklere ve Romanlara karşı yapılan protestolarla geçiren Bulgaristan'da olaylar dinmiyor... Türkler'in yoğun olarak yaşadığı Asenovgrad'a başka kentlerden giden 7 ila 8 bin bin kadar protestocunun toplandığı ve çıkan olaylarda 9 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. Türkler'in evlerinden çıkmaya korktuğu bilgileri gelirken ayrıca sosyal medyadan da tehdit yağıyor.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Ukrayna’da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulla göle atılan üniversite öğrencisi Ela Dişli’nin arkadaşına “Tehdit ediyor. Kurtulamıyorum” dediği ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi olarak gittiği Ukrayna'da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulun içinde göle atılan Türk kızı Ela Dişli'nin, katil zanlısı sevgiliden bir süredir ayrılmaya çalıştığı ancak kurtulamadığı ortaya çıktı. İşte duyanları dehşete düşüren cinayet olayın detayları...


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Şehit Teğmen Caner Gönyeli- 2017 Arama Kurtarma Tatbikatı’nın ilk bölümü olan kara safhasını Türk yetkilileri ve yabancı gözlemciler ilgiyle izledi.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Hem karada hem suda gidebilen amfibik araçlar, ortama kolaylıkla adapte olabiliyor. Çin, yeni başlattığı bir proje ile dünyanın en hızlı amfibik aracını geliştiriyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Almanya Frankfurt'ta polis şiddetine maruz kaldığı belirtilen Savaş Kabasakal adlı Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Kabasakal'ın kardeşi ağabeyinin bilinen bir ölümcül hastalığının olmadığını polisin uyguladığı şiddet yüzünden hayatını kaybettiğini iddia etti. Ağabeyinin eşinden ayrıldığını mahkeme kararıyla ağabeyinin evden uzaklaştırmak için gelen polislerle kısa süreli tartışma yaşadığını belirten Hakan Kabasakal, polisin şiddet uygulaması üzerine ağabeyinin hayatını kaybettiğini ileri sürdü


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsorlarından Mastercard tarafından Avrupalı taraftarlar arasında yapılan "12. Adam" isimli araştırmanın sonuçları açıklandı. Buna göre beş Türk taraftardan biri, Şampiyonlar Ligi maç bileti için balayını iptal etmeye hazır. Bu araştırmaya göre, İngilizler, takımları için göze alabildikleri bağlamında "en tutkulu taraftarlar" olarak öne çıkıyor. Listede İngilizler'in arkasında İspanyollar, onların arkasında İtalyanlar yer alıyor.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Belçika'nın Neerpelt şehrinde ikamet eden Ali Fakıoğlu isimli Türk vatandaşı, gece yolunu kesen bir ırkçı grubu tarafından saldırıya uğradı. Grubun kendisine "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seviyor musun" gibi sorular yöneltmesinden sonra gösterdiği tepki sonrası öldüresiye dövüldü. Dayak esnasında vücudunun birçok bölgesine darbe alan Ali Fakıoğlu'nun başına ve kaşına çok sayıda dikiş atıldığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Birleşmiş Milletler Göçmen Stoku raporuna göre, dünyada 185 ülkede 3 milyon 108 bin 971 Türk göçmen statüsüne sahip. İşte ülke ülke Türkiye kökenli göçmen sayısı...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

İşte yabancılara gönül veren yerli ünlüler...


Yayın Tarihi: 15.05.2017

ABD’nin 'en genç finans profesörü' olan ve Goldman Sachs gibi birçok finans deviyle çalışan 35 yaşındaki Hafize Gaye Erkan, 3 yıl önce işe başladığı First Republic Bank'da 'Başkanlık' görevini üstlenecek.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

ABD'nin YPG'ye ağır silah vermeye karar vermesinin yankıları devam ederken Adana'daki İncirlik üssünde bir Türk subayının, kendisine ABD'li bir albay tarafından takdim edilen madalyayı iade ettiği öğrenildi. Bu sırada bir konuşma yapan Türk subayı "Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir" dedi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

ABD'de dün meydana gelen tek motorlu, deniz uçağı kazasında 41 yaşındaki Türk mühendis Çağrı Sever ve uçağın pilotu ve aynı zamanda tasarımcı ekibinin başı 55 yaşındaki Jon Karkow hayatını kaybetti. Kaza, Kaliforniya'da Napa County yakınlarındaki Berryessa Gölü'nde meydana geldi. Teslimatları henüz başlamayan hem suya hem de karaya inebilen Icon A5 tipi uçak, kalkıştan 20 dakika sonra göle düştü. Çağrı Sever ve Jon Karkow olay yerinde hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Dünyaca ünlü iş hayatı dergisi Forbes bu yılın en çok kazanan yazarlarını açıkladı. İşte en çok kazanan Türk yazarlar...


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Malezya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün elebaşları arasında gösterilen İsmet Özçelik'in ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu. Özçelik, hafta içinde gözaltına alınan Turgay Karaman ve İhsan Aslan'ın ardından ülkede yakalanan üçüncü FETÖ mensubu oldu. Malaysia star gazetesi, ikilinin terör örgütü IŞİD'le bağlantılarının araştırıldığını yazdı. haber, Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahid Hamidi'nin açıklamasına dayandırıldı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Şah damarı kanseri olan ve tedavisi mümkün değil denilen Mustafa Kemal Özyakan geliştirilen özel bir teknikle tümörden kurtuldu. Türk profesör Yusuf Kalkonun geliştirdiği teknik şah damarı tümörü hastaları için umut oldu. Tümörler yüz sinirleri ve ses tellerine yakın bölgede olduğundan ameliyatla tedavileri pek mümkün olmuyordu ancak Profesör Kalkonun bunu başardı...


Yayın Tarihi: 04.05.2017

İsviçre'de Türk kökenli trafik polisi Y.K.'nin Basel Savcılığı tarafından açılan soruşturma sonrası tutuklandığı ileri sürüldü. İsviçre basınının 'Erdoğan'ın ajanı' diye manşetlere taşıdığı haberin doğru olması ihtimali bile, sosyal medyada bir skandal olarak yorumlanırken, İsviçre'de günlük yayımlanan Basler gazetesinde genişçe yer bulan haberlere göre Türk kökenli polis memuru Y.K. (37) 'Ankara'ya ajanlık suçlaması' ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Japon teknolojisi hep iyi işlerde kullanılmıyor: İşte 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan 11 gizli silah... Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Gazeteci Can Dündar hakkında, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor. Avusturya basınında yer alan haberlere göre, bugün bakanlar kurulu toplantısı öncesinde açıklama yapan Sobotka, yasadışı olarak yeniden Türk vatandaşlığını alanların Avusturya vatandaşlığının iptalinin yanı sıra, gelecekte 5 bin Euro da para cezası vermelerini sağlayacak yasal düzenleme yapacaklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hakan Çakıl, Nijerya'da bir Türk firmasında çalışan 2 işçinin kaçırıldığını bildirdi. Çakıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ülkenin güneydoğusundaki Akwa Ibom bölgesinde iki Türk işçi kaldıkları otelden kaçırıldı." dedi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

'Yabancılar Türkleri Google'da nasıl arıyor' sorusunun yanıtı hiç düşündünüz mü? Yabancıların, Google'da Türkiye ve Türklere ilişkin araştırmalarında en çok neyi merak ettikleri ve araştırdıkları ortaya çıktı. 'Turkish people (Türk insanı)' yazdığınızda çıkan sonuçlarda, listenin ilk sırasında 'Turkish people characteristics (Türk insanının karakteristiği)' yer alıyor. İşte Google'da Türklere ilişkin en çok arama yapılan kelimeler ve ifadeler...


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Yeni Şafak gazetesinin iddiasına göre, Almanya'nın iç istihbarat kurumu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), Türkiye'deki 16 Nisan referandumuna ilişkin bir rapor hazırladı. Raporda PKK ve 'aşırı sağcı grupların' Almanya'da saflarını oluşturduğu iddiasına yer verildi ve açık açık 'çatışma' uyarısı yapıldı. İddiaya göre, PKK sempatizanlarıyla milliyetçi Türkler arasında yaşandığı ileri sürülen gerilim, aslında Alman devletinin gurbetçileri sınır dışı etme planında ilk adım niteliği taşıyor.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Alman iç istihbaratı, Türkiye'deki referandum sürecinde radikal Türk ve Kürt grupların sokağı çıkmasından ve olası şiddet eylemlerinden endişe ediyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Hayır" etkinliğine katıldı. Kadınların ağırlıklı olduğu salona giren Meral Akşener, "Başbakan Meral "sloganı ile karşılandı. Akşener, "Ey Bahçeli hani Kerkük Türk'tü ne oldu? Bununla ilgili bir şey diyecek misin?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Almanya'da doktor baba ve avukat annenin oğlu olan Saygın Yalçın, Almaya'da eğitim hayatını sürdürmüş ve sonrasında ailesinin isteği üzerine tıp öğrenimi görmeye başlamış.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

İngiltere'deki terör saldırısında otobüsün altına savrulan kadının KKTC kökenli İspanyolca öğretmeni Aysha Frade olduğu ortaya çıktı. Frade olay yerinde hayatını kaybetmiş.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

2016'nın en güzel 100 kadını seçildi, listede 5 Türk oyuncu var.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Türk Büyükelçiliği'ne "Erdoğan Türkler’i al götür" yazılı pankart astılar.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

NATO'da görevli dört Türk subayı ile bir askeri ataşenin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Norveç'e yaptıkları sığınma başvuruları Norveç Göçmen Dairesi tarafından kabul edildi.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

2 kimya mühendisinin karides ve yengeç kabuklarından elde ettiği maddeler, insan sağlığı ile tarım ürünleri üzerinde şaşırtıcı etki gösteriyor.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Türk donanması denizi mayınlarla döşerken görüntülenmiş.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Avrupa'da Türk bakanların ve siyasetçilerin toplantı yapması engellenirken bugün Almanya'nın Frankfurt şehrinde gerçekleşen terör örgütü PKK mitingine herhangi bir yasak gelmedi.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Belçika'da görev yapmak için uzun süreli vize başvurusunda bulunan dört Türk imamın bu talebi reddedildi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Belçika hükümetinin, Türkiye'den ülkeye gidecek imamlara vize vermeme kararı yargı tarafından da haklı bulundu.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Hollanda'da polis köpeğinin bacağını ısırdığı Hüseyin Kurt, fotoğrafının De Telegraaf'ta 'Burada patron biziz' imasıyla verilmesine ''Canımı daha çok acıttı" diyerek tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Almanya'da Köln katedrali önünde bir grup Türk, İzmir Marşı söyleyerek Türkiye'nin birlik ve beraberliği için çağrıda bulundu.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Almanya’nın Essen kentinde yaşayan bir Türk ailenin binasında gece yarısı yangın meydana geldi. Polis binanın kundaklandığı ihtimali üzerinde duruyor.


Yayın Tarihi: 12.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir