Son Dakika Yeni Türk Haberleri

Ukrayna’da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulla göle atılan üniversite öğrencisi Ela Dişli’nin arkadaşına “Tehdit ediyor. Kurtulamıyorum” dediği ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi olarak gittiği Ukrayna'da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulun içinde göle atılan Türk kızı Ela Dişli'nin, katil zanlısı sevgiliden bir süredir ayrılmaya çalıştığı ancak kurtulamadığı ortaya çıktı. İşte duyanları dehşete düşüren cinayet olayın detayları...


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Şehit Teğmen Caner Gönyeli- 2017 Arama Kurtarma Tatbikatı’nın ilk bölümü olan kara safhasını Türk yetkilileri ve yabancı gözlemciler ilgiyle izledi.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Hem karada hem suda gidebilen amfibik araçlar, ortama kolaylıkla adapte olabiliyor. Çin, yeni başlattığı bir proje ile dünyanın en hızlı amfibik aracını geliştiriyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Almanya Frankfurt'ta polis şiddetine maruz kaldığı belirtilen Savaş Kabasakal adlı Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Kabasakal'ın kardeşi ağabeyinin bilinen bir ölümcül hastalığının olmadığını polisin uyguladığı şiddet yüzünden hayatını kaybettiğini iddia etti. Ağabeyinin eşinden ayrıldığını mahkeme kararıyla ağabeyinin evden uzaklaştırmak için gelen polislerle kısa süreli tartışma yaşadığını belirten Hakan Kabasakal, polisin şiddet uygulaması üzerine ağabeyinin hayatını kaybettiğini ileri sürdü


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsorlarından Mastercard tarafından Avrupalı taraftarlar arasında yapılan "12. Adam" isimli araştırmanın sonuçları açıklandı. Buna göre beş Türk taraftardan biri, Şampiyonlar Ligi maç bileti için balayını iptal etmeye hazır. Bu araştırmaya göre, İngilizler, takımları için göze alabildikleri bağlamında "en tutkulu taraftarlar" olarak öne çıkıyor. Listede İngilizler'in arkasında İspanyollar, onların arkasında İtalyanlar yer alıyor.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Belçika'nın Neerpelt şehrinde ikamet eden Ali Fakıoğlu isimli Türk vatandaşı, gece yolunu kesen bir ırkçı grubu tarafından saldırıya uğradı. Grubun kendisine "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seviyor musun" gibi sorular yöneltmesinden sonra gösterdiği tepki sonrası öldüresiye dövüldü. Dayak esnasında vücudunun birçok bölgesine darbe alan Ali Fakıoğlu'nun başına ve kaşına çok sayıda dikiş atıldığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Birleşmiş Milletler Göçmen Stoku raporuna göre, dünyada 185 ülkede 3 milyon 108 bin 971 Türk göçmen statüsüne sahip. İşte ülke ülke Türkiye kökenli göçmen sayısı...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

İşte yabancılara gönül veren yerli ünlüler...


Yayın Tarihi: 15.05.2017

ABD’nin 'en genç finans profesörü' olan ve Goldman Sachs gibi birçok finans deviyle çalışan 35 yaşındaki Hafize Gaye Erkan, 3 yıl önce işe başladığı First Republic Bank'da 'Başkanlık' görevini üstlenecek.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

ABD'nin YPG'ye ağır silah vermeye karar vermesinin yankıları devam ederken Adana'daki İncirlik üssünde bir Türk subayının, kendisine ABD'li bir albay tarafından takdim edilen madalyayı iade ettiği öğrenildi. Bu sırada bir konuşma yapan Türk subayı "Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir" dedi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

ABD'de dün meydana gelen tek motorlu, deniz uçağı kazasında 41 yaşındaki Türk mühendis Çağrı Sever ve uçağın pilotu ve aynı zamanda tasarımcı ekibinin başı 55 yaşındaki Jon Karkow hayatını kaybetti. Kaza, Kaliforniya'da Napa County yakınlarındaki Berryessa Gölü'nde meydana geldi. Teslimatları henüz başlamayan hem suya hem de karaya inebilen Icon A5 tipi uçak, kalkıştan 20 dakika sonra göle düştü. Çağrı Sever ve Jon Karkow olay yerinde hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Dünyaca ünlü iş hayatı dergisi Forbes bu yılın en çok kazanan yazarlarını açıkladı. İşte en çok kazanan Türk yazarlar...


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Malezya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün elebaşları arasında gösterilen İsmet Özçelik'in ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu. Özçelik, hafta içinde gözaltına alınan Turgay Karaman ve İhsan Aslan'ın ardından ülkede yakalanan üçüncü FETÖ mensubu oldu. Malaysia star gazetesi, ikilinin terör örgütü IŞİD'le bağlantılarının araştırıldığını yazdı. haber, Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahid Hamidi'nin açıklamasına dayandırıldı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Şah damarı kanseri olan ve tedavisi mümkün değil denilen Mustafa Kemal Özyakan geliştirilen özel bir teknikle tümörden kurtuldu. Türk profesör Yusuf Kalkonun geliştirdiği teknik şah damarı tümörü hastaları için umut oldu. Tümörler yüz sinirleri ve ses tellerine yakın bölgede olduğundan ameliyatla tedavileri pek mümkün olmuyordu ancak Profesör Kalkonun bunu başardı...


Yayın Tarihi: 04.05.2017

İsviçre'de Türk kökenli trafik polisi Y.K.'nin Basel Savcılığı tarafından açılan soruşturma sonrası tutuklandığı ileri sürüldü. İsviçre basınının 'Erdoğan'ın ajanı' diye manşetlere taşıdığı haberin doğru olması ihtimali bile, sosyal medyada bir skandal olarak yorumlanırken, İsviçre'de günlük yayımlanan Basler gazetesinde genişçe yer bulan haberlere göre Türk kökenli polis memuru Y.K. (37) 'Ankara'ya ajanlık suçlaması' ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Japon teknolojisi hep iyi işlerde kullanılmıyor: İşte 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan 11 gizli silah... Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Gazeteci Can Dündar hakkında, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor. Avusturya basınında yer alan haberlere göre, bugün bakanlar kurulu toplantısı öncesinde açıklama yapan Sobotka, yasadışı olarak yeniden Türk vatandaşlığını alanların Avusturya vatandaşlığının iptalinin yanı sıra, gelecekte 5 bin Euro da para cezası vermelerini sağlayacak yasal düzenleme yapacaklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hakan Çakıl, Nijerya'da bir Türk firmasında çalışan 2 işçinin kaçırıldığını bildirdi. Çakıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ülkenin güneydoğusundaki Akwa Ibom bölgesinde iki Türk işçi kaldıkları otelden kaçırıldı." dedi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

'Yabancılar Türkleri Google'da nasıl arıyor' sorusunun yanıtı hiç düşündünüz mü? Yabancıların, Google'da Türkiye ve Türklere ilişkin araştırmalarında en çok neyi merak ettikleri ve araştırdıkları ortaya çıktı. 'Turkish people (Türk insanı)' yazdığınızda çıkan sonuçlarda, listenin ilk sırasında 'Turkish people characteristics (Türk insanının karakteristiği)' yer alıyor. İşte Google'da Türklere ilişkin en çok arama yapılan kelimeler ve ifadeler...


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Yeni Şafak gazetesinin iddiasına göre, Almanya'nın iç istihbarat kurumu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), Türkiye'deki 16 Nisan referandumuna ilişkin bir rapor hazırladı. Raporda PKK ve 'aşırı sağcı grupların' Almanya'da saflarını oluşturduğu iddiasına yer verildi ve açık açık 'çatışma' uyarısı yapıldı. İddiaya göre, PKK sempatizanlarıyla milliyetçi Türkler arasında yaşandığı ileri sürülen gerilim, aslında Alman devletinin gurbetçileri sınır dışı etme planında ilk adım niteliği taşıyor.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Alman iç istihbaratı, Türkiye'deki referandum sürecinde radikal Türk ve Kürt grupların sokağı çıkmasından ve olası şiddet eylemlerinden endişe ediyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Hayır" etkinliğine katıldı. Kadınların ağırlıklı olduğu salona giren Meral Akşener, "Başbakan Meral "sloganı ile karşılandı. Akşener, "Ey Bahçeli hani Kerkük Türk'tü ne oldu? Bununla ilgili bir şey diyecek misin?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Almanya'da doktor baba ve avukat annenin oğlu olan Saygın Yalçın, Almaya'da eğitim hayatını sürdürmüş ve sonrasında ailesinin isteği üzerine tıp öğrenimi görmeye başlamış.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

İngiltere'deki terör saldırısında otobüsün altına savrulan kadının KKTC kökenli İspanyolca öğretmeni Aysha Frade olduğu ortaya çıktı. Frade olay yerinde hayatını kaybetmiş.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

2016'nın en güzel 100 kadını seçildi, listede 5 Türk oyuncu var.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Türk Büyükelçiliği'ne "Erdoğan Türkler’i al götür" yazılı pankart astılar.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

NATO'da görevli dört Türk subayı ile bir askeri ataşenin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Norveç'e yaptıkları sığınma başvuruları Norveç Göçmen Dairesi tarafından kabul edildi.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

2 kimya mühendisinin karides ve yengeç kabuklarından elde ettiği maddeler, insan sağlığı ile tarım ürünleri üzerinde şaşırtıcı etki gösteriyor.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Türk donanması denizi mayınlarla döşerken görüntülenmiş.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Avrupa'da Türk bakanların ve siyasetçilerin toplantı yapması engellenirken bugün Almanya'nın Frankfurt şehrinde gerçekleşen terör örgütü PKK mitingine herhangi bir yasak gelmedi.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Belçika'da görev yapmak için uzun süreli vize başvurusunda bulunan dört Türk imamın bu talebi reddedildi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Belçika hükümetinin, Türkiye'den ülkeye gidecek imamlara vize vermeme kararı yargı tarafından da haklı bulundu.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Hollanda'da polis köpeğinin bacağını ısırdığı Hüseyin Kurt, fotoğrafının De Telegraaf'ta 'Burada patron biziz' imasıyla verilmesine ''Canımı daha çok acıttı" diyerek tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Almanya'da Köln katedrali önünde bir grup Türk, İzmir Marşı söyleyerek Türkiye'nin birlik ve beraberliği için çağrıda bulundu.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Almanya’nın Essen kentinde yaşayan bir Türk ailenin binasında gece yarısı yangın meydana geldi. Polis binanın kundaklandığı ihtimali üzerinde duruyor.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Evimizdeki internete bağlı cihazların bizi izleyebileceğinin ortaya çıktığı bu günlerde Türkiye’nin “Beyaz şapkalı” hackerları Üsküdar’da toplandı


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Aralarında Hakan Baş’ın da bulunduğu beş Türk genç girişimci, ‘Groop’ uygulamasıyla yeni sosyal medya fenomeni olmak için yola çıktı.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel, Washington’un Türkiye ile ABD destekli Suriyeli Kürt güçler arasında çatışma çıkmasını önlemek için adımlar attığını söyledi.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Diplomatik pasaporta sahip pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İsviçre’den iltica talebinde bulunduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) göç başvurularına dair verileri yayınladı


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Birleşmiş Milletler dünyanın çeşitli ülkelerindeki Türk vatandaşların rakamlarını açıkladı. İşte ülke ülke Türk kökenli vatandaş sayısı...


Yayın Tarihi: 07.03.2017

FORBES Türkiye, bu yıl 12'nci kez hazırladığı 'En Zengin 100 Türk' listesini açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Türk ve Yunan savaş gemileri Kardak kayalıklarına karşı karşıya geldi. Türk savaş gemisini gören Yunan savaş gemisi kayalıklara yaklaşamadan geri döndü.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Türk petrol tankerinin, Libya'nın Zuwarah Limanı'nın 2 mil açığında el konularak kaçırıldığı ve mürettebatın esir alındığı iddia edildi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Avusturya gazetesi Kurier, Avusturya'nın hükümet sitelerine gerçekleştirilen sanal saldırıların arkasında ABD'nin Kentucky eyaletinde yaşayan Arslan A. isimli bir Türk hackerın yer aldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Moskova'da düzenlenen ve dünyanın bir çok üretici ülkesinin boy gösterdiği en büyük tekstil fuarlarından birisi olan CPM fuarında ürettiği kumaşlara, kainat güzeli hayran kaldı.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Hollanda’da, 15 yaşındaki Onur Hakan Cücü isimli Türk genci, eski kız arkadaşı çıplak fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca binanın çatısından atlayıp yaşamına son verdi.


Yayın Tarihi: 22.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir