Köpek Balığı Haberleri

Çanakkale Boğazı'nda balıkçının oltasına köpek balığı takıldı

Çanakkale Boğazı'nda balıkçının oltasına köpek balığı takıldı

Yurthaber 03-09-22 13:20

Her şerde bir hayır! ''Köpek balığı saldırısı beni kanserden ölmekten kurtardı''

ABD, Kaliforniya'da gerçekleşen olayda Eugene Finney isimli bir adam, kıyıda yüzerken aniden bir şeyin ona çarptığını hissetti. Sırtındaki kesik ve kanamayı görünce ve köpek balıklarına dair bölgeden gelen bir haberi duyunca kendisine çarpanın da köpek balığı olduğunu anlayan adam, olayın ardından bazı şikayetleri olunca hastaneye gitti. Yaşadığı saldırı resmen hayatını kurtarmıştı.

Trend 29-07-22 16:48

Şaşkına döndüler! Devasa köpekbalığını takip ederken bekledikleri bu kadarı değildi

Bir televizyon kanalında yayınlanan köpek balıklarıyla ilgili belgeselde, büyük beyaz köpekbalığının dalgıçların yüzüne dışkıladığı anın görüntüleri büyük ilgi topladı. Sosyal medyada da paylaşılan görüntüler kimilerini şaşırtırken kimilerini de güldürdü.

Trend 27-07-22 12:58

Oğlunun göz önünde baba köpek balığı saldırısına uğradı! Sinirlenen köpek balığı adamın parmağını koparttı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida açıklarında ailesiyle birlikte balık tutmaya çıkan Brett Reeder isimli bir adam dehşeti yaşadı. Köpek balığının ağzındaki kancayı çıkartmak isterken hayvanı sinirlendiren adam saldırıya uğradı. Köpek balığının saldırısında serçe parmağını kaybeden adam kanlar içinde kaldı. Sosyal medyada viral olan görüntülerde izleyicilere adamın sakin tavrı karşısında şaşkına döndü.

Trend 22-07-22 11:04

Çinli sosyal medya fenomeni canlı yayında nesli tükenmekte olan bebek köpek balığını yedi! Tepkilerin odağına yerleşti

Çin’de yaşayan sosyal medya fenomeni Tizi, hesabından yaptığı canlı yayında ülkesinde nesli tükenmekte olan ve koruma altındaki bir tür yavru köpek balığını yemek yaptı. Hayvanı canlı canlı parçalara ayıran ve yemek yapan fenomen isim hakkında soruşturma başlatıldı.

Trend 19-07-22 13:37

Marmaris'te köpek balığı diye Akdeniz Zarganası'nı paspas sopasıyla kovalamışlardı! O adam konuştu: Balığı 2 gündür takipteydim

Marmaris'te çekilen ve vatandaşların köpek balığı olduğunu düşündükleri balığı paspas sopasıyla kovaladığı görüntüler sosyal medyayı sallamış, söz konusu canlının belediyenin yaptığı açıklamayla Akdeniz Zarganası olduğu anlaşılmıştı. Görüntüler hakkında konuşan Akdeniz Zarganası'nı tırmıkla kovalayan Sezai Külünç, ''2 gündür o bölgede balığın peşindeydim. Yakalamak istedim. İnsanlar kenara kaçmaya çalıştı. Onu görünce denize girip yakalamaya çalıştım. Öyle korkulacak bir şey değildi" dedi.

Haber 06-07-22 10:21

Tatilde dehşet anları! Denize giren kadın köpek balığı saldırısında parçalanarak öldürüldü

68 yaşındaki Avusturyalı kadın, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki popüler bir koy olan Sahl Hasheesh’te denize girdiği sırada köpek balığı saldırısına uğradı. Mısırlı eşiyle yaz tatilini geçirmek isteyen kadın köpek balığı saldırısının sonucunda parçalanarak hayatını kaybetti.

Trend 02-07-22 15:52

Köpekbalığı penisini koparttı! Saldırıya uğrayan adam hayatını kaybetti

Brezilya’nın Piedade plajında korkunç bir olay yaşandı. Turistlerin uğrak noktalarından biri olan plajda cankurtaranların tüm uyarılarına rağmen yüzmek için denize giren 18 yaşındaki Jose Ernestor da Silva isimli bir adam köpekbalığı saldırısına uğradı. Köpekbalığının cinsel organını ısırması sonucunda fenalaşan adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Trend 10-06-22 11:39

Kavachi'nin patladığı anı görüntüleyen NASA: Sharknado'yu duydunuz, şimdi Sharkcano için hazırlanın

Bir NASA uydusu, köpek balıklarını misafir eden Pasifik Okyanusu'nun derinliklerindeki Kavachi Volkanı'nın patladığı anı yakalamayı başardı. NASA, herkesi şaşırtan görüntüleri "Sharknado'yu duydunuz, şimdi Sharkcano için hazırlanın" diyerek paylaştı.

Haber 27-05-22 16:51

İstanbul Boğazı'nda denizanası ve müsilaj tehlikesi! Köpek balığından bile tehlikeli...

Geçtiğimiz yıl İstanbul Boğazı'nda etkili olan ve daha sona kaybolan müsilaj yeniden ortaya çıkmaya başlarken, bu yıl bir de denizanası tehlikesi gündemde. Boğaz'ın farklı noktalarında artış gösteren denizanalarına ilişkin uzmanlardan uyarı gelmeye de başladı. Bu canlıların görüldüğü yerlerde organik kirliliğin yoğun olduğu belirtilirken, müsailajın da artış gösterebileceği aktarıldı. Öte yandan denizanalarının, köpek balığından bile tehlikeli türleri olduğu ifade edildi.

Haber 17-05-22 11:47

Şakası gerçek oldu! Oğlunu o halde görünce şoke oldu

13 yaşındaki Keane Hayes, 2018 yılında Kaliforniya sahilinde ıstakoz dalışı yaparken bir köpek balığı tarafından saldırıya uğradı. Çok ağır yaralan alan ancak sağ kalmayı başaran genç adam olayın ardından cesaret göstererek yeniden denize döndü. Saldırıya dair detayları paylaşan Hayes, olay anında babasının köpek balıkları tarafından saldırıya uğradığına dair şaka yaptığını ve bunun gerçek olduğunu fark edince nasıl şoke olduğunu anlattı.

Trend 16-05-22 17:22

Katil köpek balığı kameralarda! Anbean izliyorlar

453 kilo ağırlığındaki canavar köpek balığı, 28 Nisan'da muhtemelen Kanada'ya kadar daha zengin beslenme alanlarına ulaşmak amacıyla kuzeye doğru yüzerken navigasyon sistemleri tarafından görüntülendi. Büyük köpekbalığının göçü takılan bir etiket sayesinde bilim insanları tarafından izleniyor.

Trend 09-05-22 15:51

Oltasına takılanın büyük bir levrek olduğunu sandı! Yavru köpek balığını görünce şaşırdı

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı İbrice Limanı'nda ava çıkan balıkçı Savaş Başar İçten'in oltasına 70 santimetre uzunluğunda, 5 kilogram ağırlığında camgöz cinsi yavru köpek balığı takıldı. İçten, oltasına büyük bir levrek takıldığını sandığını ancak köpek balığını görünce şaşırdığını söyledi.

Haber 02-05-22 13:36

Çanakkale'de oltaya köpek balığı takıldı! Tekneye bir saatte çıkarıldı

Çanakkale'de balık avına çıkan 2 kişi, 3,5 metre boylarında yaklaşık 300 kilogram ağırlığında köpek balığı yakaladı. Yaklaşık 1 saat süren mücadele sonunda köpek balığı güçlükle tekneye çekilirken, balıkçı Hakan Yüksel, ''Çanakkale Boğazı’nda yakalanan en büyük köpek balıklarından bir tanesi. Bugün oltamıza çok güzel, yaklaşık 3,5 metre boylarında köpek balığı geldi. 300 kilogram ağırlığında'' dedi.

Haber 06-04-22 16:25

Yer: Çanakkale! 40 dakikada çekebildiler, 3,5 metre boyunda ve yarım ton ağırlığında

Çanakkale Saros Körfezi'nde kılıç balığı avına çıkan balıkçılar 3,5 metre boyunda ve yarım ton ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakaladı. Oltaya takılan köpek balığını 40 dakikada çekebilen balıkçılar, köpek balığını inceledikten sonra yeniden denize bıraktılar.

Haber 03-04-22 15:23

Şnorkelle yüzerken canından oldu! 56 yaşındaki turistin talihsiz ölümü

56 yaşındaki İtalyan turist, 8 metrelik hayvanın uyluğundan bir parça koparması sonucu kan kaybından öldü. Raporlara göre, popüler şnorkelli yüzme alanındaki bu olay meydana gelen ilk köpekbalığı saldırısı.

Trend 21-03-22 14:28

Alanya'da gece kulübünün akvaryumundaki köpek balığı huzura kavuştu

Alanya'da gece kulübünün akvaryumundaki köpek balığı huzura kavuştu

Yurthaber 22-02-22 15:08

Korkunç olay! Köpekbalığı genç adamı parçalayarak öldürdü…

Avustralya’nın Sydney şehrinde korkunç bir olay meydana geldi. 35 yaşındaki Simon Nellist adlı bir yüzücü köpekbalığı saldırısında feci şekilde can verdi. Bölgede günlerdir yapılan arama çalışmalarında ise genç adamın parçalarından geriye kalanların hala bulunamadığı bildirildi. Öte yandan bölgede yeni bir köpek balığı saldırısına karşı ise alarm verildi.

Haber 21-02-22 14:09

İki gün arayla ikincisi yakalandı! 3 metre uzunluğunda: Abi, Antalya'yı basmışlar

Antalya'da bir balıkçının oltasına iki gün arayla ikinci kum köpek balığı takıldı. Saniye saniye cep telefonuyla kaydedilen görüntüler sosyal medyadan paylaşılırken Akın Dinçer ve arkadaşları "Abi dev gibi bir şey bu ne ya, abi köpek balıkları basmış Antalya’yı. Çek çek çek" sözleriyle şaşkınlıklarını dile getirdi.

Haber 18-02-22 15:52

Antalya'da balıkçıları şaşkına çeviren olay: Of Allah'ım bu ne?

Antalya'da yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki köpek balığı balıkçıları şaşkına çevirdi. Cep telefonuyla o anları saniye saniye kaydeden balıkçının heyecanla, ''En az 100 kilo. Kuzu olasıca. Of Allah'ım bu ne ya?'' dediği duyulurken bir başka balıkçı ''Bize saldırmasın'' dedi.

Haber 18-02-22 09:46

Oltalarına dev köpek balığı takıldı! Of Allah'ım bu ne!

Antalya'da, bir balıkçının oltasına yaklaşık 100 kilogram ağırlığında köpek balığı takıldı. O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden balıkçı, "Of, Allah'ım bu ne ya, jaws" derken yanındaki arkadaşının, "Bize saldırmasın" sözleri cep telefonu kamerasına yansıdı. Köpek balığı oltayı koparıp denizde kayboldu.

Haber 16-02-22 21:51

Alanya’daki o köpek balığı kırmızı listede çıktı! Diskotekte skandal görüntü…

Alanya’daki ünlü gece kulübündeki köpek balığı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. PETA işletme sahiplerine yeni bir teklif iletirken akvaryumdaki köpek balığının neslinin tükenmek üzere olduğunu öğrenildi.

Haber 28-12-21 11:30

Antalya'da köpek balığı bulunduran eğlence mekanına psikolojik eziyetten ceza

Antalya'da köpek balığı bulunduran eğlence mekanına "psikolojik eziyet"ten ceza

Yurthaber 27-12-21 16:35

Alanya’daki ünlü gece kulübünde şoke eden görüntü! Köpek balığı…

Antalya’nın Alanya ilçesindeki ünlü gece kulübündeki görüntüler büyük tepki çekti. Diskotekte büyük bir akvaryum içerisinde tutulan köpek balığı için PETA çağrıda bulundu. Yüksek sese karşı hassas olduğu bilinen köpek balıklarının bu tarz bir ortamda bulunması ölümcül sonuçlara yol açabilir denildi.

Haber 26-12-21 10:11

Köpek balığındaki ölümcül detay kahretti! ''Ne yazık ki çok bir ömrü olmayacak''

Avustralya'daki bir plaj yakınında keşif yapan bir grup dalgıç doğaya atılan çöplerin vahşi yaşama nasıl zarar verdiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Boynuna frizbi takılan bir köpek balığını görüntüleyen dalgıçlardan biri, Onu kurtarabilmek için koruyucu bir eldivene sahip değildik ve boynundan onu çıkaramadık. Ne yazık ki çok bir ömrü olamayacak bu çok üzücü'' şeklinde konuştu.

Haber 19-12-21 12:32

Belgesel hayat kurtardı! Köpek balığından akla gelmeyecek yöntemle kurtuldu

Meksika’da 14 yaşındaki bir çocuk dalış yaptığı sırada köpek balığı saldırısına uğradı. Köpek balığı tarafından kolu ısırılan genç, saldırıdan köpek balığının burnunu sıkarak kurtuldu. Saldırıya uğrayan çocuğun babası oğlunun izlediği belgeselleri hatırlayarak kurtulduğunu belirtti.

Haber 03-12-21 19:50

Heyecanlandıran görüntü! 3 metre mesafede köpek balıkları

Muğla'nın Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanan 6 köpek balığı görüldü. Köpek balıklarının kıyıya oldukça yaklaşması görenleri heyecanlandırdı.

Haber 11-11-21 23:39

Şaşkına çeviren olay! Avlanması yasak balıklar mezatta satılıyor

Akdeniz'de nesli tükenme tehlikesi altındaki balıkların avlanıp mezatta satıldığı ortaya çıktı. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu "Yeteri kadar denetim yapılmıyor. Yakında bu balıkların sadece fotoğraflarını çocuklarımıza gösterebileceğiz" dedi.

Haber 05-11-21 10:23

Balıkçılar şaşkınlığını gizleyemedi! Bir anda teknenin etrafında belirdi

Hatay’ın Samandağ ilçesi açıklarında görülen balina köpek balığı heyecana yol açtı.

Haber 18-10-21 23:29

Çanakkale'de sinarit avına çıkan balıkçının oltasına köpek balığı takıldı

Çanakkale'de sinarit avına çıkan balıkçının oltasına köpek balığı takıldı

Yurthaber 05-10-21 18:31

Amatör balıkçı 2,5 metre boyunda köpek balığı yakaladı

Çanakkale Boğazında 6 metrelik teknesiyle sinarit avına çıkan amatör balıkçı Hakan Karakaş'ın (43) oltasına 2,5 metre boyunda camgöz köpek balığı takıldı.

Haber 05-10-21 16:28

Arkasından sinsice yaklaştı! ABD'de sörf yapan gencin kolunu köpek balığı ısırdı

Florida'da sahilde sörf yaparken 16 yaşındaki bir çocuk köpek balığı saldırısına uğradı ancak saldırıya, hatta kolunun ısırıldığının bile farkına varmadı. Koluna 9 dikiş atılan Doyle Nielson, arkadaşlarının uyarısıyla sudan çıktığını, kolunun kanadığını ve saldırıya uğradığını ancak öyle anladığını söyledi.

Haber 17-09-21 07:34

O anlar kamerada! Mahsur kalan köpek balığını elleriyle yakalayıp kurtardı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde koya gelen köpek balığı, vatandaşlarca yakalanarak güvenli alana bırakıldı. O anlar cep telefonuyla görüntülendi.

Haber 14-09-21 23:25

Marmara Denizi'nde yakalanan köpek balığı şaşırttı! Boyu 4 metre

Marmara Denizine açılan balıkçıların ağına 4 metre uzunluğunda dev köpek balığı takıldı.

Haber 14-09-21 11:29

Köpek balıkları ve vatozların nesli tükeniyor! Kırmızı listede ortaya çıktı

Azalan türleri koruma amaçlı küresel bir konferansta yayınlanan yeni bir kırmızı listeye göre köpek balıkları ve vatozların popülasyonları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Komodo ejderi de özellikle yükselen deniz seviyeleri ve Endonezya habitatındaki yükselen sıcaklıklar nedeniyle artık nesli tükenmekte olan canlılardan biri olarak listeleniyor.

Haber 09-09-21 07:46

Korkunç! Avustralya’da köpek balığının saldırısına uğrayan sörfçü öldü

Avustralya’nın doğusunda köpek balığının saldırısına uğrayan bir sörfçü hayatını kaybetti. Ambulans görevlisi Chris Wilson, ''Herkes elinden geleni yaptı ama kurtaramadık. O sırada sahildeki herkes için bu yıkıcı bir andı'' dedi.

Haber 05-09-21 11:17

Şaşkına çeviren olay! Tamamı dişilerden oluşan akvaryumda yeni bir köpekbalığı dünyaya geldi

İtalya’da sadece dişilerin bulunduğu bir akvaryumda yaşayan bir köpekbalığı doğum yaptı. Bilim insanları bu yavrunun, türünün ilk örneği olabileceğini söylüyor. Partenogenez diye bilinen bu nadir olay, dişilerin kendi yumurtalarını kendi kendine dölleyebilmesiyle ortaya çıkıyor.

Haber 30-08-21 08:29

Trabzonlu balıkçının köpekbalığı ile diyaloğu sosyal medyayı salladı

Trabzonlu balıkçı Ali Osman Erçin'in ağına takılan köpekbalıkları ile diyaloğu görenleri güldürdü. Her seferinde serbest bırakmasına rağmen köpekbalığı 3. kez ağlarına takılınca "Atıyorum onu denize yine geliyor. Ben sana demedim mi daha gelme" şeklindeki ifadeleri ile izleyenleri güldüren Karadenizli balıkçının, "Nedir bu sardınız bizim Karadeniz'i. Dur fenalık yapma" tepkisi kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Haber 23-08-21 09:30

3 metrelik köpekbalığı kıyıya vurdu, vatandaş gözlerine inanamadı

Muğla’nın Datça ilçesinde kıyıya vuran, 3 metre boyundaki dev köpekbalığını gören vatandaşlar gözlerine inanamadı. 200 kilogram ağırlığında olduğu tahmin edilen köpek balığının altı solungaçlı olduğu gözlenirken, bir görgü tanığı, ''Hamile ya da yeni doğum yapmış olabilir'' şeklinde konuştu.

Haber 29-06-21 14:36

Manş'ı yüzerek geçen Bengisu, ABD'deki zorlu parkurlarda da Türk bayrağı açmaya hazırlanıyor

"Manş Denizi'ni yüzerek geçen üçüncü Türk kadını" unvanını 2018'de kazanan 25 yaşındaki Bengisu Avcı, ABD'deki iki ayrı zorlu parkur olan "Catalina Kanalı" ile "Manhattan Adası"nı kulaçlarıyla geçerek Dünya Açık Su Yüzme Federasyonunca verilen "Üçlü Taç" unvanına uzanmak istiyor - Avcı: - "Catalina'yı geçtikten sonra Türk bayrağını açtığımı hayal ediyorum. Bir Türk kadın sporcu olarak parkurları tamamlamayı istiyorum" - "Parkurun en zorlu tarafı 23.00'te başlaması. Köpek balığı, denizanası gibi canlılar da oldukça fazla ama ben korkmuyorum"

Yurthaber 17-06-21 12:15

Haliç'te yaklaşık 2 metrelik köpek balığı görüntüledi

Balıkçı Mehmet Oral'ın oltasına, Haliç'te köpek balığı takıldı, Oral'ın cep telefonu kamerasıyla görüntülediği yaklaşık 2 metre boyundaki köpek balığı, kıyıya yaklaştırıldığı sırada misinayı koparıp, kaçtı.

Haber 09-06-21 11:24

Ölümcül saldırı! Avustralyalı sörfçü, köpek balığı saldırısında hayatını kaybetti

Avustralya'nın doğu kıyılarında bir sörfçünün köpek balığı saldırısında hayatını kaybettiği bildirildi. Olaydan sonra Forster plajlarının kapatıldığını söyleyen yetkililer, bölgede yapılan incelemelerde 2 köpek balığına rastlandığını kaydetti.

Haber 19-05-21 07:56

Sörfçüye, tahtasına saplanan dişi saklama izni verildi

Avustralyalı sörfçü, ülkenin yerel kanunlarına bir istisna olarak, kendisine saldırıp bacağını koparan köpek balığının dişini saklama hakkı kazandı.

Haber 05-05-21 15:28

Kuşadası'nda sahile ölü köpek balığı vurdu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 3.7 metre uzunluğunda 'boz camgöz' cinsi bir köpek balığı sahilde ölü olarak bulundu. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) yetkilileri köpek balığının kesin ölüm nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Kuşadası'nda dün farklı noktalarda görülen siyah renkli yılanlar da vatandaşları endişelendirmişti.

Haber 03-05-21 18:54

Ege Denizi'nde göründü! Görenler inanamadı

Birkaç ay önce bir balinanın kıyıya vurduğu Ege Denizi'nde, popüler bir plajda Salı günü öğleden sonra görüntülenen köpekbalığı şok etkisi yarattı.

Haber 28-04-21 14:49

'Şifalı' diye satılan köpek balığı etini tüketmeyin! Fark etmeden vücuda zehir alınıyor

Okyanus bilimci Dr. Derya Akkaynak, kanser hastaları için şifalı diye satılan köpek balığı etinin yoğun cıva içerdiğini belirterek, insan sağlığı için tehlikeli olduğu uyarısında bulundu. Akkaynak, 'Onun etini yemenin sizin kanserinize bir faydası yok. Farkında olmadan vücudunuzu ağır metalle, zehirle dolduruyorsunuz, üstüne yediğiniz şeyin tümörlerinizi azdırma ihtimali var" diye konuştu.

Haber 09-04-21 14:24

İzmit Körfezi’nde balıkçı oltasına camgöz köpekbalığı takıldı

İzmit Körfezi’nde olta balıkçılarının oltasına camgöz cinsi köpekbalığı takıldı. Büyük şaşkınlık yaşayan vatandaşlar cep telefonu ile görüntülediği köpek balığını tekrar denize saldı.

Haber 01-04-21 22:42

Köpek balığı saldırısından kurtuldu ama içinden çıkanlar şoke etti! 'Yaşaması mucize'

Avustralya Yeni Güney Galler'de köpek balığı saldırısından kurtarılmış olan bir kaplumbağanın fotoğrafı, vahşi yaşamın karşı karşıya olduğu rahatsız edici bir sorunu vurguladı. Çekilen röntgen sonrası hayvanın midesinin plastikle dolu olduğu ortaya çıktı.

Haber 30-03-21 07:53

Daha neler göreceğiz? Köpek balıklarının kamyon arkasındaki yolculuğu 'yok artık' dedirtti

ABD'de bir otoyolda araçla hareketle halindeyken göze çarpan görüntü için oldukça sıra dışı diyebiliriz. Öyle ki kamyonun içindeki su dolu tankta yüzen köpek balıkları çok da sık karşılaşacağımız bir durum değil.

Haber 26-03-21 08:40