Siyah Sarımsak Haberleri

Bir de bu şekilde tüketin! Siyah sarımsak adeta şifa kaynağı

Sarımsağın sağlık üzerindeki etkileri biliniyor. Birçok hastalığa karşı koruma sağlayan sarımsak yemeklerde, salatalarda sıklıkla kullanılıyor. Çok çeşitli sarımsak kürleri bulunuyor. Sarımsak çeşitlerinden olan siyah sarımsağın da faydaları saymakla bitmiyor. Uzun yaşam kaynağı olarak görülen siyah sarımsağın faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız.

Haber 30-08-2022 16:44

Sarımsağı solladı! Faydası iki katı: Antioksidan deposu siyah sarımsak!

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak faydaları dünya çapında nam salan besinlerin başında geliyor. Taze sarımsağın fermentasyonu ile elde edilen siyah sarımsak; taze sarımsaktan 2 kat daha fazla antioksidan içermektedir. İlk kez görenleri şaşırtan rengiyle ön plana çıkan siyah sarımsak Uzak Doğu ülkelerinde çok uzun yıllardır kullanılıyor. Siyah sarımsak ülkemizde son yıllarda popüler olmaya başları.

Yemek 05-08-2022 07:07

Siyah sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor! İşte 10 etkisi

Sarımsak faydaları sebebiyle sıkça tüketilmesi önerilen besinler arasında. Nem ve ısı ile fermante edilerek elde edilen siyah sarımsak da faydaları ile dikkat çekiyor. Ne kadar beklerse o kadar faydası artan siyah sarımsak, yalnızca bağışıklığı güçlendirmekle kalmıyor kalp sağlığını koruyor, karaciğeri onarıyor, kanserle savaşıyor.

Yemek 03-03-2021 14:18

Pandemide ilgi arttı: Siyah sarımsağın kilosu dudak uçuklattı! İşte siyah sarımsağın faydaları!

Kastamonu’nun dünyaca ünlü coğrafi işaretli ürünü Taşköprü sarımsağının 1 ay boyunca nemli bir ortamda fermente edilmesiyle elde edilen ve pandemide büyük rağbet gören şifa deposu siyah sarımsak, tane ile satılıyor. Normal Taşköprü sarımsağının kilosu 30 TL’ye satılırken, 1 ay boyunca fermente edilerek siyaha dönüştürülen siyah sarımsağın kilosu ise 200 liradan alıcı buluyor.

Finans 03-03-2021 12:39

Siyah Sarımsak

Siyah Sarımsak Hakkındaki Haberler Mynet'te. Siyah Sarımsak Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.