Ahmet Davutoğlu kimdir?

Ahmet Davutoğlu kimdir?

Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959 tarihinde Konya'nın Taşkent ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mehmet Duran, annesi ise Memnune'dir. Ahmet Davutoğlu, İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirmesinin ardından 1983-1984 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin Ekonomi ve Siyaset Bilimi ile Uluslararası İlişkiler bölümlerini çift anadal programıyla tamamladı. Daha sonra yine Boğaziçi Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans, Sİyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktorasını yaptı.

ÇALIŞMA HAYATI

1990 yılında Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başlayan Ahmet Davutoğlu, üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar Malezya Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi Bölümü'nün başkanlığını yürüttü. 1993 yılında doçent ünvanını alan Ahmet Davutoğlu ardından 1995-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişikiler Bölümü'nde çalıştı. Yine aynı dönemde ulusal gazetelerden biri olan Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Ahmet Davutoğlu, bu süre zarfında 200'ün üzerinde yazı kaleme aldı. 1998-2002 yılları arasında Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Harp Akademilerinde misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi. 1999-2004 yılları arasında profesör olan Ahmet Davutoğlu, Beykent Üniversitesi'nde, üniversite yönetim kurulu üyeliği, senato üyeliği ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığı, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde de misafir öğretim üyeliği yaptı.

SİYASİ HAYATI

Ahmet Davutoğlu'na dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakanı Abdullah Gül birlikte aldıkları kararla büyükelçi ünvanı verdi. Gazze Savaşı'na çözüm getirmek için Türk Hükümeti'nin uyguladığı diplomasinin önde gelen aktörlerinden olan Ahmet Davutoğlu, Parlamento Üyesi olmamasına rağmen 2009 yılında Dışişleri Bakanı olarak atandı. 30 Haziran 2010 tarihinde Davutoğlu ile İsrail Ticaret Bakanı Ben Eliezer, Brüksel’de gizli bir toplantı yapmış, TBMM'de gizli görüşmeyi ayrıntılandıran Davutoğlu, toplantının gizli olmasını İsrail'lilerin istediğini belirterek, “İsraillilere temel taleplerimizi yüzlerine doğrudan ve net şekilde söylemek için bu görüşmeyi yaptık” demiştir. 2011 yılında gerçekleştirilen 24. dönem genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) Konya milletvekili adayı oldu. Seçimlerin ardından AKP Konya Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) giren Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kabinesinde Dışişleri Bakanı olarak görevini sürdürdü. Ahmet Davutoğlu bu dönemde Türkiye'nin küresel olarak yeniden uyanışının arkasındaki beyinlerden biri olması sebebiyle, The Washington Post Company'nin yayımcısı olduğu Foreign Policy dergisi tarafından hazırlanan, 2010 yılındaki "İlk 100 Küresel Düşünür" listesinde yer aldı.

Bir röportajında "Sıfır Sorun Politikası"ndan bahsetti ve bu politikasıyla ilgili olarak "Diğer aktörler bizim değerlerimize saygılı olurlarsa, sorunsuz bir politika mümkündür. Fakat bu demek değildir ki, diğer partilerle iyi ilişkilerimiz olması adına sessiz kalacağız." dedi. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte "Türkiye için dünyada yeni bir rol hayal etmek ve bunu gerçekleştirmek" başlığıyla Foreign Policy dergisinin 2011 yılındaki "İlk 100 Küresel Düşünür" listesine girmişlerdir.

Bu dönem Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Ahmet Davutoğlu, dış politikasını dört ana sütun üzerine inşa etti. Bu dört ana sütundan ilki 'Güvenlik Bölünmezliği', ikincisi 'Diyalog', üçüncüsü 'Ekonomik Dayanışma', dördüncüsü ise 'Kültürel Uyum ve Karşılıklı Saygı'dır. Ahmet Davutoğlu izlediği bu politikanın hedefinin "Farklı ulusların entegresi ile farklı inanç ve ırklar arasındaki kültürel anlayışın geliştirilmesinin yanı sıra, ortaya çıkan krizleri çözmek için işbirliği ilişkileri ve barışçıl diyalog sağlanması" olduğunu ifade etmiştir.

24 Nisan 2014 tarihinde dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yine dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Ermeni tehcirinde yaşanan olaylara ilişkin bir bildiri yayınladı. Bildiri 9 ayrı dilde yayınlanırken, bildiride yaşanan olayların acı verici olduğu ve bu tehcirin Türk, Ermeni ve yabancı tarihçiler tarafından ortak bir çalışmayla araştırılması gerktiği belirtildi.

Akademisyenler ve politikacılar onun Yeni Şafak'taki makaleleri ve Stratejik Derinlik kitabından yola çıkarak Pan-İslamist politikaları benimsediğini iddia edilmesine karşın Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğini desteklediklerini sürekli bir şekilde dile getirdi. Mayıs 2013'te Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen 51. Ortaklık Konseyi Toplantısı'nda Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin 50 yıldır AB üyeliği için gayret gösterdiğini ve bu gayretlerin de devam edeceğini, bunlara ek olarak da Türk Vatandaşlarının Avrupa'da vizesiz dolaşamamasının kabul edilemez olduğunu dile getirmiştir.

Ahmet Davutoğlu, 2012 yılının Haziran ayında Yunan Hükümeti'ni, özellikle Batı Trakya'daki Türk azınlıkların haklarına saygı göstermemekle suçladı. Aynı zamanda Türk kökenli azınlıklarının sözde Yunan vatandaşlığının iptalinin Lozan Antlaşması'na aykırı olduğunu vurguladı. 2013 yılında ise bu kez kıyı ötesi petrol rezervlerinin mülküyeti üzerine patlak veren tartışmalarda Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos'a bir çözüm götürse de, bu öneri Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos tarafından göz ardı edildi. Aynı zamanda Ahmet Davutoğlu aradaki sorunları çözmek adına, Nikos Anastasiadis öncülüğünde müzakere talebinde bulundu.

27 Ağustos 2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve 26. Türkiye Başbakanı oldu.

7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLERİ

7 Haziran 2015'te gerçekleştirilen 25. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin ardından AKP'nin tek başına iktidar olamamasının ardından Cumhurbaşkanı hükümeti kurma yetkisini Ahmet Davutoğlu'na verdi. Ardından koalisyon görüşmelerine başlansa da partilerarası görüşmelerden bir sonuç çıkmadı. Hükümet kurma çalışmalarının sonuçsuz kalması ile 1 Kasım 2015'te erken seçim yapılması yönünde karar alındı. Seçim hükümeti kurma yetkisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kez daha Ahmet Davutoğlu'na verildi ve böylece Ahmet Davutoğlu seçim hükümetinde Başbakanlık görevini üstlendi.

KİŞİSEL YAŞAMI

Ahmet Davutoğlu, Sare Hanım ile evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce, Almanca, Malayca ve Arapça bilmektedir. Kızı Sefure, Yıldız Holding'in kurucusu Sabri Ülker'in 3. torunu Ahmet Özokur ile evlidir. Ahmet Davutoğlu ayrıca halen Yıldız Holding'in yönetim kurulu başkanı olan Murat Ülker ile liseden sınıf arkadaşıdır.

Son Dakika Yeni Ahmet Davutoğlu Haberleri

Meclis’teki ilk grup konuşmasında AK Parti için artık çıtanın daha da yukarı çıktığını vurgulayarak teşkilatlarda yenilenme sinyali veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisini 1 Temmuz’da kampa alıyor. Kampa, 81 ilin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında AK Parti Kampı’na başkanlık etmişti. Erdoğan’dan sonra Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da parti teşkilatları ile bir araya gelmişti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Eski Başbakan, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Antalya'da Konyalılar Derneği'nin düzenlediği iftara katıldı Davutoğlu, Katar'a uygulanan ambargoya değinerek, "Hiçbir şekilde Müslüman devletlerin, Müslüman halkların hatta; herhangi iki halkın hangi dinden olursa olsun, çatışmasını istemeyiz. Gönül ister ki bütün bu ızdıraplar, sulh içinde konuşarak çözülebilsin. Ama bilinsin ki; yüreği Türkiye ile çarpan Katar hiçbir zaman yalnız bırakılmayacaktır" dedi.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevi bırakmasına neden olduğu iddia edilen Pelikan Bildirisi ile ilgili ilk kez açık sözler sarf etti. Pelikan bildirisi konusunda konuşan Davutoğlu, AK Parti'nin kendi değerlerini hızla zayıflattığını, partinin içine itibar suikastı virüsünün bulaştırıldığını iddia etti. Davutoğlu şunları söyledi: "Pelikan Dosyası adında bir olaya şahit olduk. Maalesef partide birçok isme karşı bu yapıldı. Bizi en çok üzen ise dostlarımızın bu konuda suskunlukları olmuştur."


Yayın Tarihi: 06.06.2017

AK Partili eski Bakanlardan Ömer Dinçer, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kuracakları söylentilerine dair bir süredir devam eden tartışmaları değerlendirdi. Gül ve Davutoğlu'na yönelik eleştiriler hakkında konuşan Dinçer, 'AK Parti’nin başarısında, bugün bu insanlara dil uzatanların hiç katkısı var mı?' ifadelerini kullanırken, söz konusu iddiaların "AKP'nin önünü kesmek isteyen derin güçler" tarafından ortaya atıldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı bir misafirinin "Şu anda ne yaptıramıyorsun ki, AK Parti'ye genel başkan olmak istiyorsun?" sorusuna "Dışarıdan müdahale ile bir yere kadar oluyor. Ahmet Hoca'yla (Eski Başbakan Davutoğlu) yapamadık işte. Binali Bey'le Başbakan Yıldırım) sorun yaşanmıyorsa, belediyeden bu yana benim yanımda olduğu için" dediğini aktardı.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'horoz', eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu 'tavuk' olarak gösteren bir fotomontajı sosyal medyadan paylaştığı için Cumhurbaşkanı'na hakaretten yargılanan Hasan Akkaya'nın aldığı ceza, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nin "Horoz tavuktan üstündür, o halde hakaret yoktur" kararıyla bozuldu. Akkaya'nın avukatı, Cumhurbaşkanına hakaretin söz konusu olmadığını belirterek, “Eğer burada bir aşağılanma varsa, Davutoğlu'na yönelik olabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Türkiye'deki tarihi referandum dün 'evet' ile sonuçlandı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu değerlendirmesini Twitter üzerinden yaptı. Davutoğlu, “Milletimiz en doğru kararı vermiştir. Referandum sonucu ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen mitingde konuştu. Davutoğlu, "Konya küçük hesapların değil, büyük davaların şehridir. 17 Nisan sabahı şunu diyeceğiz: Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yeni Türkiye'yi kurmak lazım" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanlığını yapan Etyen Mahçupyan, referandumda ne oy vereceğini açıkladı. Mahçupyan, neden 'hayır' oyu vereceğini madde madde açıkladı. Mahçupyan, "Bu referandumda oyum ‘Hayır’ olacak… Çünkü, önerilen tasarı başkanlık sisteminin ruhuna tümüyle ters. Bu tasarı suiistimal edilmeye açık bir tek adam düzeni getiriyor. Eski sistemin kötü olması bizim de kötü bir sistem getirmemizi meşru kılmıyor" dedi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Fox Tv'de "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" programında önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden ayrılmasıyla ilgili de konuştu. Küçükkaya'nın "Sayın Cumhurbaşkanı Davutoğlu'nu aldı" sözlerine Yıldırım, "Sen nasıl böyle bir şey düşünürsün?" diyerek karşılık verdi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Herkesin merak ettiği soruya cevap geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'deki referandum mitingine 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılmaması çok konuşulmuştu. Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın Konya'da ortaklaşa gerçekleştireceği mitinge eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılıp katılmayacağı da merak ediliyordu. Yanıt geldi Konya mitingine Davutoğlu ev sahipliği yapacak.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

AK Parti'nin kurucularından Abdüllatif Şener, anayasa değişikliği hakkında "AK Parti üst kademelerine geldikçe, böyle bir metne evet demenin bu ülkeye 100 yıl içerisinde yapılabilecek büyük kötülük olduğunu düşünenlerin oranı artıyor" dedi. Şener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın anayasa değişikliği teklifiyle ilgili net bir ifadede bulunmamasını değerlendi.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Başbakan Yıldırım'ın AK Parti hükümetlerinde görev alan isimleri davet ettiği yemeğe, 11 Cumhurbaşkanı Gül ve Davutoğlu katılmadı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bir milletvekilinin yaptığı bir konuşmasıyla ilgili soruşturma yapılabilmesi için iki soruşturma şartının aynı anda gerçekleştirilmesi lazım" dedi.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu’na gönderdiği metinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı.


Yayın Tarihi: 12.01.2017

IŞİD'in 2 Türk askerini yaktığı' iddia edilen videonun sosyal medyada yayılmasının ardından, Davutoğlu, kendisi hakkında IŞİD için 'öfkeli gençler' dediğine ilişkin haber ve paylaşımlara dava açacak.


Yayın Tarihi: 27.12.2016

"Dinler arası diyalog, Vatikan ziyareti Sayın Erdoğan tarafından resmiyete döküldü"


Yayın Tarihi: 23.11.2016

"Ortadoğu bizden sorulur dedin, bizim halimiz Ortadoğu’nun teröristinden sorulur oldu"


Yayın Tarihi: 20.09.2016

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Suriye politikamızı eleştirenler çıktı. Ama Türkiye'nin Suriye politikasının insani boyutu göz ardı edilemez. Millet olarak bir destan yazdık' dedi.


Yayın Tarihi: 18.09.2016

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "15 Temmuz'da demokrasiye sahip çıkan aziz milletimizin vicdanında merhum Adnan Menderes bir demokrasi şehidi olarak yerini almıştır" değerlendirmesinde bulundu.


Yayın Tarihi: 17.09.2016

Eski Başbakan Davutoğlu’nun eski özel kalem müdürü olan ve 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün dış politika başdanışmanlığını yapan Balık ile görevden alınan büyükelçiler Fındık ve Babalı cezaevine gönderildi.


Yayın Tarihi: 27.08.2016

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Beyşehir'de katıldığı demokrasi şöleninde konuştu.


Yayın Tarihi: 22.08.2016

Dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım 2015'te düşürülen Rus uçağıyla ilgili "Talimatı bizzat ben verdim" açıklamasını yapmasından 8 ay sonra fikir değiştirdi.


Yayın Tarihi: 27.07.2016

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rus savaş uçağının pilotların kendi kararlarıyla düşürüldüğünü söyledi.


Yayın Tarihi: 27.07.2016

Yıllardır kim olduğu anlaşılmaya çalışılan Twitter fenomeni Fuat Avni’ye bilgi sızdırdığı öne sürülen bir başbakanlık çalışanının darbe girişimi kapsamında gözaltına alınmasıyla ‘gizem’ alevlendi.


Yayın Tarihi: 21.07.2016

Ahmet Davutoğlu, Akın Öztürk'ün görevde kalma süresinin olduğu halde neden görevden alındığının bugün daha iyi anlaşılacağını ifade etti.


Yayın Tarihi: 19.07.2016

Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi Ak Parti ilçe örgütü tepki çeken bir montaja imza attı. İlçe başkanlığının önünde bulunan Davutoğlu fotoğrafının üzerine Yıldırım'ın fotoğrafının baş kısmı yapıştırıldı.


Yayın Tarihi: 08.07.2016

Eski Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da katıldığı partisinin iftar yemeğinde hemşerilerinin izdihamına uğradı.


Yayın Tarihi: 04.07.2016

CHP'li Muharrem İnce'nin, "Örtülü ödenekten 200 milyon TL harcadığın, kendine 34 araç ve 108 personel tahsis ettiğin doğru mu" diye sorduğu Davutoğlu Facebook'tan açıklama yaparak yanıt verdi


Yayın Tarihi: 28.06.2016

Almanya'da Recep Tayyip Erdoğan ve birçok Türk yetkili hakkında 'insan hakları ihlali' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.


Yayın Tarihi: 27.06.2016

AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu'na makam odası olarak, Meclis Ana Bina'da, araştırma komisyonlarının kullandığı oda ayrıldı.


Yayın Tarihi: 22.06.2016

Pelikan dosyasının devamı iki gündür Milat gazetesinden Ufuk Coşkun'un yönetmeni olduğu Regionpost adlı internet sitesinde yayınlanıyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2016

23 Temmuz'da şehit olan ve henüz 2.5 aylık evli olan Tansu Aydın'ın eşi Vietnamlı Vu Yhuy Tuanvi Aydın'a hala maaş bağlanmadı. Ahmet Davutoğlu Vietnamlı geline maaş bağlanması için talimat vermişti.


Yayın Tarihi: 07.06.2016

Twitter fenomeni Fuatavni, Ahmet Davutoğlu'nun günah keçisi yapılacağını iddia etti. Fuatavni, Erdoğan'a da yeni bir isimle seslendi.


Yayın Tarihi: 07.06.2016

Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinden, "Olanlar benim tercihim değil, zaruri!" sözleriyle ayrılmıştı


Yayın Tarihi: 06.06.2016

Milli Görüş çizgisindeki AKP, kuruluşundan önce yaşanan Gelenekçi-Yenilikçi tartışmasının benzerini yaşıyor. 1994'ten bu yana Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin yaşadığı yol ayrılıkları.


Yayın Tarihi: 26.05.2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.


Yayın Tarihi: 24.05.2016

MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, "Türkiye'yi yöneten Başbakan'ın, bu şekilde bertaraf edilmesinin, siyasetle, nezaketle, etikle hiçbir şeyle ilgisi, alakası yoktur'' dedi.


Yayın Tarihi: 22.05.2016

Ahmet Davutoğlu, "Ben o kadar kızmışım ki, duvarı yumruklamışım, Sare Hanıma 'Sen de sus' demişim, okudunuz haberleri değil mi? Ben Sare Hanıma 'Sen de sus' diyeceğim, bende nerede o cesaret' dedi


Yayın Tarihi: 21.05.2016

Başbakan Davutoğlu’nun AKP Kongresi’nde aday olmama kararı ABD'de geniş yankı buldu. Yapılan yorumlarda erken seçim ihtimali ön plana çıkıyor.


Yayın Tarihi: 17.05.2016

Abdulkair Selvi, bugünkü yazısında AKP kulislerindeki son bilgileri yazdı


Yayın Tarihi: 16.05.2016

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yakın çalışma ekibi ile "veda resepsiyonunda" bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 15.05.2016

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eyüp Sultan Camii'nde kıldığı Cuma namazı sonrası megafonla vatandaşlara seslenerek helallik istedi.


Yayın Tarihi: 13.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti.


Yayın Tarihi: 12.05.2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, saat 15.15'te Başbakan Davutoğlu'nu kabul edecek.


Yayın Tarihi: 12.05.2016

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Kilis Belediye Başkanı'nın Suriye'den atılan roket mermilerinden ötürü sokağa çıkmaya korkan halka zikirmatik dağıttığı iddiası doğru mu?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 12.05.2016

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Tam başkanlık sistemi öneren bir anayasa teklifini götüreceğiz Meclis'e."


Yayın Tarihi: 12.05.2016

AK Parti'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağının açıklamasının ardından herkesin merak ettiği yeni genel başkan kim olacak sorusunun gelecek hafta yanıtının bulacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 09.05.2016

Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevi bırakacağını açıklamasının ardından veda ziyaretinin ilkini Genelkurmay Başkanlığı'na gerçekleştirdi.


Yayın Tarihi: 09.05.2016

Başbakan Ahmet Davutoğlu, veda ziyaretleri kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Yayın Tarihi: 09.05.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir