Son Dakika Yeni Allah Haberleri

İsveç'te 9. yüzyıldan kalma Viking mezarlarında "Allah" ve "Ali" yazılı giysi ve kumaşlar bulundu. Heyecana neden olan keşifle ilgili konuşan Uppsala Üniversitesi Eski Çağ Tarihi ve Arkeoloji Bölümü araştırmacılarından Annika Larsson "Vikingler, İslam dininden ve ölümden sonra cennette sonsuz yaşam inanışından etkilenmiş olabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Orgeneral Akar'ın İran Genelkurmayında katıldığı ve Kuzey Irak referandumunun görüşüldüğü toplantıda önemli bir detay dikkatlerden kaçmadı. Akar'ın katıldığı toplantıda, ekrana "Allah yolunda sefere çıkmanın" emredildiği Tevbe Sûresi'nin 38 ve 39'uncu ayetleri yansıtıldı. İran'da resmi temaslarda bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türkiye ve İran'ın mevcut tehdit ve risklere karşı askeri alanda işbirliklerini geliştireceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Anadolu imam hatip liselerinde bu yıl okutulacak İslam Ahlakı kitabında sosyal medya uyarısı yapıldı. Medya ve bilişim adabı bölümünde “Kendi adını kullanmadığı durumlarda bile sorumlu davranmalı, yalan söylememeli, kötü sözleri yaymamalı” dendi. Gerçek hayatta haram kılınan her şeyin sanal hayatta da haram olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Çin Halk Cumhuriyeti'nde iktidardaki Çin Komünist Partisi üyelerine "din uyarısı" yapıldı... Global Times'ta yer alan bir habere göre, Çin'in din işlerine bakan kurumunun başında bulunan Wang Zuoan, ÇKP Merkez Komitesi organı Qiushi Journal'da kaleme aldığı bir makalede, parti üyelerini dini inanç konusunda uyararak, "Parti üyelerinin dini inancı olmamalı, bu bütün üyeler için kırmızı çizgidir. Partililer sıkı birer Marksist ateist olmalılar" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Suudi Arabistan'da yayın yapan Al Jazirah gazetesi yazarlarından El Anzi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i Allah'la ilişkilendirilen sıfatlarla anınca infial yarattı. Gazete köşe yazısıyla ilgili özür yazısı yayınladı, yazarın işine de son verildiği iddia edildi. Gazete daha sonra yazıyla ilgili özür yayınladı: "Yazarın, İki Kutsal Caminin Hizmetkârı'ının kişiliğiyle ilgili olarak kullandığı ifadeler kabul edilemez."


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, yeni bilimsel çalışmasını anlatırken ülkemizdeki sorunlara da değindi ve "Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır" sözleriyle gündeme oturdu. ABD'deki Kuzey Carolina Üniversitesi'nde kendisi öncülüğündeki bilim adamları tarafından yürütülen, sigaranın insan DNA'sına nasıl zarar verdiğini ortaya koyan çalışmaya da değinen Sancar ayrıntıları anlattı.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, iftar programında bir izleyicinin "Felsefe dersinde 'Allah' kelimesi yerine 'Tanrı' kelimesi kullanılıyor, bu günah mı?" sorusunu cevapladı. Programda bu soruyu yanıtlayan Hatipoğlu, "Allah kendisi için Allah ismini seçmiştir. Bize yakışan da Allah ismini kullanmaktır." dedi.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Yeni Akit gazetesi Twitter hesabından ilginç bir haber paylaştı. 'Allah'ın sevmediği yatış şekli' başlıklı haberin spotunda "İslâmiyet; hangi vakitlerde uyumanın doğru, hangi vakitlerde uyumanın yanlış oluşundan tutun; uyumadan önce ve uyandıktan sonra neler yapılması gerektiğine varıncaya kadar, uykuyla ilgili de bütün âdap esaslarını tespit etmiştir. Peki uyku yatış pozisyonlarından Allah'ın en sevmediği hangisidir?" diye soruldu.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Bolu'da, Başbakan Binali Yıldırım'ın dev fotoğrafı ve parti afişi asılan binaya 'Allah için evet inşallah' yazıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin, yazının önünde çektirdikleri fotoğraflar parti tarafından sosyal medyada paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ABD'nin Georgia eyaletinde bebeklerine Allah soyadını vermek isteyen bir ailenin başvurusu kabul edilmedi. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU), aile adına eyalet yönetimine dava açtı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Adana'da borcunu isteyen kayınbiraderini tüfekle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan emekli polis memuru Rifayi Tahta'nın müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.


Yayın Tarihi: 26.12.2016

Dünyaca ünlü e-alışveriş sitesi Amazon'da, üzerinde Arapça harflerle 'Allah' yazan kapı önü paspasları satışa çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 05.12.2016

ABD'nin Kentucky eyaletinde yaşayan bir ateist, kendisine IM GOD (TANRIYIM) yazan özel araç plakasını vermeyi reddeden yetkililere dava açtı.


Yayın Tarihi: 23.11.2016

'Allah De Ötesini Bırak’ kitabının yazarı Uğur Koşar’ın eşi, aldatıldım diyerek boşanma davası açtı.


Yayın Tarihi: 09.10.2016

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Allah'ı kandırmaya çalışan insanlar dünyanın en tehlikeli insanlarıdır” dedi.


Yayın Tarihi: 31.07.2015

Bingöl'de, babasının marketinde çalışan zihinsel engelli Hamit Tokuş'u işkence ederek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 34 yaşındaki Zeyat Bingöl'ün, poliste verdiği ifadeler kan dondurdu.


Yayın Tarihi: 24.03.2015

Adana'da 20 yaşındaki Abdullah Safi, ailesine 'Allah yolunda ölmeye gidiyorum' notunu bırakıp ortadan kayboldu.


Yayın Tarihi: 10.01.2015

Onur Air’in İstanbul-Malatya seferini gerçekleştiren uçağında ‘alkollü, alkolsüz içecek satışı yapılacağı’ anonsunun ardından bir yolcu hosteslerle tartıştı.


Yayın Tarihi: 24.10.2014

Şarkıcı Yıldız Tilbe, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Twitter'dan ''Allah Hitler'den razı olsun, bunlara az bile yapmış'' yazarak tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 11.07.2014

Malezya'da gayrımüslimlerin 'Allah' kelimesini kullanması en yüksek mahkeme tarafından yasaklandı.


Yayın Tarihi: 23.06.2014

Kayseri işyerleri ve bina kapılarına seçmenlerin oy vermek için sandığa gitmemesinin belirtildiği ‘Müslüman olmak neyi gerektirir’ başlıklı bildiriler bırakıldı.


Yayın Tarihi: 26.03.2014

Bilecik'te annelerinin dalgınlığından yararlanıp evden çıkan 5 yaşındaki ikiz kardeşlerin kamyonun altında kalmaktan son anda kurtuldukları iddia edildi.


Yayın Tarihi: 12.02.2014

'Allah'ım Sarıgül'ü göndermiş daha ne yapsın'


Yayın Tarihi: 22.12.2013

Malezya'da temyiz mahkemesi yargçıları, gayrimüslimlerin Allah sözcüğünü kullanamayacağı hükmüne vardı.


Yayın Tarihi: 14.10.2013

Malezya'da bir temyiz mahkemesi, daha önce 2009 yılında alt bir mahkemenin aldığı kararı bozarak, gayrimüslimlerin Allah sözcüğünü kullanamayacağına hükmetti.


Yayın Tarihi: 14.10.2013

Görenler ihbar etsin


Yayın Tarihi: 16.09.2013

Dünyanın farklı yerlerinde çeşitli nesnelerin üzerinde çıkarak insanları şaşırtan 'Allah' yazısı bu sefer de bir beyin filmi üzerinde görüldü


Yayın Tarihi: 09.03.2013

9. Akçay-İda Kültür ve Sanat Şenliği'nde Levent Kırca'nın söyledikleri damgasını vurdu.


Yayın Tarihi: 30.08.2012

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dünyadaki güç ve servet sahiplerinin Allah'a inanmaları halinde kitle imha silahları ve atom bombaları depolamak zorunda kalmayacaklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.05.2012

Erbil'de göstericiler parlamento binasını taşladı, iki işyerini yaktı.


Yayın Tarihi: 09.05.2012

Votka şişesindeki 'Allah' yazısı Müslümanlar'ı kızdırdı.


Yayın Tarihi: 05.04.2012

Diyarbakır Cezaevi'ndeki gardiyanların coplarında böyle yazıyordu...


Yayın Tarihi: 04.04.2012

Milli Eğitim Komisyonu'nda AKP Düzce Milletvekili Osman Çakır'ın "1932-50 döneminde 'Allah' demek bile yasaktı” sözleri tartışma yarattı.


Yayın Tarihi: 07.03.2012
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir