Son Dakika Yeni Avrupa Birliği Haberleri

AB Bakanı Çelik, İngiliz Bakan Duncan ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında Almanya Başbakanı Merkel'in Gümrük Birliği açıklamasına tepki göstererek "Bu talihsiz bir açıklamadır" dedi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

AB Bakanı Çelik, İngiliz Bakan Duncan ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında Almanya Başbakanı Merkel'in Gümrük Birliği açıklamasına tepki göstererek "Bu talihsiz bir açıklamadır" dedi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

AB Dönem Başkanı ve Estonya Başbakanı Jüri Ratas, Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi. İkili görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. İkili, göç, terörle mücadele gibi konuları görüştü. Ratas, "Küresel terörle mücadelede işbirliği artırılmalı" dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Avrupa Birliği (AB) üyesi 15 ülkenin yanı sıra İsviçre, Hong Kong ve Güney Kore'de görülen böcek ilaçlı yumurtalara Macaristan'da da rastlandığı bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü'nün, "orta düzeyde zararlı madde" olarak nitelendirdiği fipronilin, çok fazla tüketilmesi durumunda böbreklere, ciğerlere ve tiroit bezine zarar verebileceği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Almanya'da yayımlanan Bild gazetesine konuşan AB Komisyonu Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye 2020 yılına kadar Türkiye'ye ödemeyi planladığı 4.3 milyar dolarlık üyeliğe hazırlık yardımını ödeyeceğini düşünmediğini belirtti. Bild'e konuşan Oettinger, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye 2014 ila 2020 yılları arasında ödemeyi planladığı 4.30 milyar euroyu ödeyeceğini düşünmediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türk hükümetine karşı önlemlerin sertleştirilmesi talebiyle Avrupa Birliği üst düzey yetkililerine mektup yazdığı ortaya çıktı. Sosyal Demokrat Partili (SPD) Gabriel'in mektupta, "ilişkileri iyileştirmek için gösterilen çabaların Ankara'nın giderek daha agresif ve yapıcı olmayan politikalarıyla boşa çıkarıldığını" belirttiği aktarıldı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını tehdit edici eylemlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Andrey Çerezov'un da yer aldığı 3 kişi ile 3 şirkete yaptırım getirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, Moskova'ya karşı yaptırım kararından AB ve Alman hükümetinin tamamen sorumlu olacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını tehdit edici eylemlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Andrey Çerezov'un da yer aldığı 3 kişi ile 3 şirkete yaptırım getirdi. Rusya, 18 Mart 2014'de Kırım Özerk Cumhuriyeti'ni ve Sivastopol şehrini yasa dışı ilhak etmişti. Kırım'ın ilhakı ve Ukrayna'nın doğusunda çıkan olaylardan sonra AB, ABD ve bazı ülkeler Rusya’ya yaptırımlar uygulamaya başlamıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Almanya-Türkiye geriliminde son dakika hamlesi Merkel'den geldi... Almanya AB'ye Türkiye ile ilgili baskı yapılması talebinde bulunmaya devam ediyor. İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Almanya'nın AB'nin Türkiye'ye ayırdığı fonların kullanılmasına engel koymaya çalıştığını açıkladı. Zeytinoğlu, "AB’nin katılım öncesi programları ile bize ayırdığı kaynak 4.5 milyar eurodur. Bunun 190 – 200 milyonluk kısmını kullandık. Almanya kalanın kullanımında baskı istiyor. Türkiye’ye ayrılan fon tehlikede" dedi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanması konusunda ABD’de onaylanan yeni yasanın Avrupa’nın kaygılarını dikkate aldığını ancak bunun AB ekonomik çıkarlarına zarar vermesi durumunda birkaç gün içerisinde misilleme yapmaya hazır olduklarını bildirdi. ABD'de onaylanan yasayla, Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar getiriliyor.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye'yle Gümrük Birliği'nin güncelleştirilmesi için AB üyesi ülkelerden halihazırda yetki talep edildiğini, güncellenmiş bir anlaşmanın her iki tarafa da önemli yararlar sağlayacağını bildirdi. AB Komisyonu Başsözcü Yardımcısı Mina Andreeva, spekülasyonlara ilişkin yorumda bulunmayacağını, ancak geçen hafta AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısının yapıldığını hatırlatarak, "Gümrük Birliği'nin güncelleştirilmesi bizim (üye ülkelere) teklif ettiğimiz bir şey" de


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Alman Hükümeti, Avrupa Birliği'ne, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinin korunmasını sağlamak için Türkiye'ye yönelik ekonomik baskıyı artırmasını talep ettiği bir belge iletti. Belgede AB'den Türkiye'ye üyelik müzakereleri çerçevesinde yapılan mali yardımın daha güçlü bir biçimde demokrasi ve hukuk devleti ile ilgili normların devamını sağlamak için şekillendirilmeleri gerektiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Sosyal medya günlerdir 'Sinan Küfeoğlu'nun videosunu konuşuyor. Bayburt'ta çekildiği belirtilen videoda, adının Sinan Küfeoğlu olduğunu ve Bayburt doğumlu olfuğunu ifade eden bir gencin anlattıkları sosyal medyada hızla yayıldı. İşte ODTÜ'den mezun olduğunu, önce Finlandiya'ya giderek Helsinki Teknoloji Üniversitesi'nde master ve doktora yaptığını ve Cambridge Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olduğunu ifade eden Küfeoğlu'nun o videosu...


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İngiltere Muhaceret Bakanı Brandon Lewis, ülkesinin Avrupa Birliği'nden ayrılmasından sonra birlik ile ülkesi arasındaki emeğin serbest dolaşımı uygulamasının sona ereceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İngiliz gazetesi bugünkü sayısında dün Brüksel'de yapılan Türkiye-Avrupa Birliği Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı'nı yorumladı. Gazete, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, insan hakları ihlalleri nedeniyle Türkiye'ye karşı daha sert tavır alınması çağrılarına karşı çıktığını yazdı. Guardian'ın Brüksel muhabiri Daniel Boffey haberinde, Federica Mogherini'nin, Türkiye'nin üyelik sürecinin devam ettiğinde ısrarcı olduğuna dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Brüksel’de düzenlenecek Bakanlar Düzeyinde Siyasi Diyalog Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrası Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Avrupa Birliği Bakanı Çelik, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, açıklamasında "İlişkilerimizde sorunlar da var. Bu sorunlar da gizli değil. Sorunların aşılması için diyaloğumuzun daha da güçlendirilmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz Avrupa Birliği'ne Türkiye ile ilişkilerde daha kararlı bir tutum sergileme çağrısı yaptı. Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz Welt am Sonntag gazetesine verdiği demeçte Alman vatandaşı Peter Steudtner gibi insan hakları aktivistlerinin ve Deniz Yücel gibi gazetecilerin Türkiye'de tutuklanmasının keyfi ve endişe verici olduğunu kaydetti.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, Türkiye sınırı açsa bile 2 sene önceki gibi bir akın yaşanmayacağını ifade ederken "Avrupa Birliği kendisinin şantaja maruz bırakılmasına izin vermeyecektir” dedi. Türkiye yaklaşık 3 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Ve mülteci krizinin en yoğun yaşandığı 2015 senesinde Avrupa Birliği ülkelerine Türkiye üzerinden 1 milyondan fazla mülteci akın etmişti. Suriye'deki savaş başladığından beri Türkiye'ye yaklaşık 3.5 milyon mülteci geldi.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Son günlerde Almanya ile Türkiye arasında yaşananlar Türkiye'yi ve kurları nasıl etkiler? İşte yorumlar...


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşmesi ve Türkiye-AB KİK Toplantısı’na katılmasının ardından Türkiye'nin AB Daimi Temsilciliği'nde basın toplantısı düzenledi.​ KİK toplantılarına çok önem verdiklerini söyleyen Çelik, bunun Türkiye-AB arasındaki en uzun soluklu mekanizmalardan biri olduğunu ifade etti.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden bir yıl sonra da Avrupa'nın elinin Türkiye'ye uzatılmış halde olduğunu savundu. AB’ye girmek isteyenlerin birliğin değerlerine de katıldığını ifade eden Juncker, Türk hükümetinin idam cezası getirmesi durumunda AB'nin üyelik konusunda kapıyı kapatacağını belirtti. Juncker, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu ve diğer konularda görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye konuştu. HARDtalk programında Zeinab Badawi'nin soruları yanıtlayan Erdoğan, "Türkiye'nin kendi ayakları üzerinde durabileceğini" ifade etti. Erdoğan eğer AB Türkiye'yi üyeliğe kabul etmeyeceğini söylerse Türkiye bunu 'rahatlatıcı' bulacak' dedi. AB'nin Türkiye'nin vaktini çaldığını söyleyen Erdoğan 'Eğer AB kabul etmeyeceğini söylerse Türkiye rahatlar' diye konuştu.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararı hakkında son dakika açıklama yaptı. Yıldırım, "Bizim için bu rapor hükümsüzdür. Türkiye'yi eleştirmek yerine kendi içlerine baksınlar" dedi. Avrupa Parlamentosu'nda görüşülen ve müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye raporu, bugün onaylanmıştı. Raporda, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin “derhal ve resmen askıya alınması” için çağrıda bulunuluyordu.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Avrupa Birliği'nin anti-tröst denetçileri, Android mobil işletme sistemi ile ilgili davada Google'ı ikinci kez rekor düzeyde bir para cezasına çarptırabilir.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AP'nin oylayacağı Türkiye raporu ile ilgili, "Şöyle bir şey söz konusu değil. Türkiye ile AB arasında katılım müzakereleri olmasın, onun yerine 'terör, göç ya da diğer alanlarda güçlü bir iş birliği' şeklindeki tekliflerin hepsini elimizin tersiyle itiyoruz. Bu tekliflere kapı açanlar esasında birilerinin Avrupa projesini baltalamasına da kapı açıyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Avrupa Parlamentosu Türkiye-AB üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısında bulunmaya hazırlanıyor. Gerekçe ise 16 Nisan'da referandumla onaylanan anayasa değişikliğinin Kopenhag kriterleriyle uyumlu olmaması... Avrupa Parlamentosu'nun (AP) yıllık olağan Türkiye raporu parlamentonun bugün Strasbourg'da Genel Kurul toplantılarında tartışılacak.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel'in seçim programında Türkiye'ye de yer verildi. Türkiye’nin Avrupa için stratejik ve ekonomik önemine dikkat çekilen programda, "Biz Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkileri daha fazla derinleştirmek istiyoruz." ifadesine yer verildi. Programda, Türkiye’nin şartları yerine getirmediğinden dolayı AB’ye tam üyeliğine karşı çıkıldığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Avrupa Komisyonu, AB ile Japonya arasında hazırlanan serbest ticaret anlaşmasının ilkeleri üzerinde bir uzlaşmanın tamamlamasının yakın olduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ne uyguladığı karşı yaptırımları 2018 yılı sonuna kadar uzattı.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Çin, kendisini Avrupa Birliği'ne giren sahte malların ana kaynağı olmakla suçlayan Europol raporunu "sorumsuz" olarak niteleyerek reddetti ve fikri mülkiyet hakkı ihlallerini önleme sözü verdi.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Üyesi Günther Oettinger, İngiltere'nin AB'den çıkmasının (Brexit) birlik bütçesinde en az 10 milyar euroluk açık oluşturacağı uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye`ye yönelik uluslararası doğrudan yatırım tutarı, bu yılın ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 1,7 milyar dolara yükseldi.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Avrupa Birliği'nin (AB) başkenti Brüksel çok hareketli bir haftayı geride bırakıyor. lİngiltere'nin AB'den ayrılma görüşmelerine başladığı, Türkiye'nin ise üyelik müzakerelerinin tıkandığı bir dönemde, Brüksel'de bazı kesimler, iki ülke için "benzer bir formül" geliştirebileceğini savunuyor. Ancak Türkiye'nin üye olmak, İngiltere'nin ise ayrılmak istemesinden dolayı bu tarz ara formülleri gerçekçi bulmayanlar da var.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, terörle mücadele, göç, Brexit ve ekonomi konularını görüşmek üzere zirvede bir araya geldi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, AB liderler zirvesinde mülteci anlaşmasıyla ilgili problemin Türkiye'den kaynaklanmadığını, Yunanistan'dan kaynaklandığını söyledi. Türkiye ile sürekli diyalog içerisinde olduklarını belirten Rutte, Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkiler ile ilgili bir soru üzerine ise, "Burası onun yeri değil." diye konuştu.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Belçika'nın ulusal yemeklerinden patates kızartmasının Avrupa Komisyonu tarafından yasaklanma girişimi öfkeye sebep oldu. Guardian'ın haberine göre çikolata, bira ve ulusal futbol takımıyla birlikte Belçika kültüründe önemli bir yer kaplayan patates kızartmasının yasaklanması girişimi, yetkililer tarafından ‘Belçika halkına karşı suç' olarak yorumlandı. AB yetkilileri ise amacın patates kızartmasının yasaklanması olmadığını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi, bu hafta içinde Brüksel'deki toplantısında Türkiye raporunu onayladı. Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye Raportörü Kati Piri, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye karşı katılım müzakerelerinde herhangi bir kozunun kalmadığını ve esas kozunun ekonomi alanında olduğunu söyledi. Piri, Brüksel'de BBC Türkçe'den İrem Köker'in sorularını yanıtladı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Lüksemburg'da dün düzenlenen Hükümetler Arası Katılım Konferansı'nda Avrupa Birliği (AB), Karadağ için 'Malların Serbest Dolaşımı' ile 'Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu', Sırbistan içinse 'Gümrük Birliği' ile 'Fikri Mülkiyet Hukuku' başlıklı fasılları açtı. Konuya ilişkin Karadağ Avrupa İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, açılan yeni iki fasıl ile Karadağ'ın AB'ye katılım müzakerelerinde yeni bir yola girdiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, 6 Temmuz'da Türkiye'ye geliyor. Avrupa Birliği'nin (AB) genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn'ın 6 Temmuz'da Türkiye'ye geleceği açıklandı. 6 Temmuz'daki ziyaretinde Hahn'ın Türkiye'nin Avrupa Birliği açısından öneminin altını çizeceği duyuruldu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

BBC Türkçe'ye konuşan bir Avrupa Birliği sözcüsü, Türkiye ile katılım müzakerelerinin resmen dondurulmadığını ancak şu aşamada yeni başlık açılmayacağını söyledi. AB sürecin ilerlemesinde topu Türkiye'ye atsa da, bazı üyelerin fasılların açılmasını siyasi nedenlerle veto etme yaklaşımı da sürüyor. Brüksel'den İrem Köker'in haberi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılmasıyla (Brexit) ilgili görüşmeler bugün Brüksel'de başlıyor. İngiltere'nin AB üyeliğinden çıkış müzakerelerinin geri çekilme, ilişkilerin geleceği ve geçiş dönemi olmak üzere üç aşamada yapılması öngörülüyor. AB'den ayrılma için öngörülen tarih ise Mart 2019. İngiltere, 29 Mart 2017'de AB'ye yazdığı mektupla üyelikten ayrılmayı düzenleyen 50'nci maddeyi işletmeye başladı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

İngiltere ve Avrupa Birliği, Brexit müzakerelerinin Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. İngiltere'deki genel seçimin ardından hükümet kurma müzakerelerinin sürmesi nedeniyle Brexit görüşmelerinin ertelenebileceği söyleniyordu. AB Başmüzakerecisi Michel Barnier ve İngiltere Brexit Bakanı David Davis müzakerelerin başlayacağını duyurdu. Açıklama İngiltere'nin Brexit Bakanı David Davis ve AB Başmüzakerecisi Michel Barnier tarafından yapıldı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu, Nike, Universal Studios ve Sanrio’nun üretici ve perakendecilerle yaptığı lisans anlaşmalarına yönelik soruşturma başlattı. AB Komisyonu, Nike, Sanrio ve Universal Studios markalarının lisans ve dağıtım anlaşmalarında tek pazar kurallarına aykırı davranıp davranmadıklarının soruşturulacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Avrupa Birliği ülkeleri arasında mobil dolaşım ücretlerinin kaldırılmasına yönelik yasal düzenleme 15 Haziran'da yürürlüğe girdi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Avrupa Birliği (AB) Müsteşarlığına, Büyükelçi İzzet Selim Yenel atandı. Yenel'in atama kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Almanya, Hamburg'da yapılacak G20 Zirvesi nedeniyle güvenlik önlemi olarak serbest dolaşıma izin veren Schengen uygulamasını askıya aldı. İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, sınır kontrollerinin bugün uygulamaya konulduğu ve 11 Temmuz'a kadar süreceği ifade edildi. Alınan kararla Almanya'ya Schengen vizesi ile havaalanından yapılan girişlerde bir değişiklik olmayacak.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Ukrayna vatandaşlarının Avrupa Birliği'ne (AB) vizesiz seyahatinin dün başlaması, ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkesinin Avrupa ailesine geri döndüğünü söyledi ve "Ukrayna'yı Avrupa'dan ayıran 'kağıt perde' ortadan kalktı" dedi. Avrupa'ya vizesiz geçişi simgeleyen bir kapıyı açan Cumhurbaşkanı Poroşenko, Uzhgorod gümrük kapısında Slovakya Devlet Başkanı Andrej Kiska ile buluştu.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, birliğin askeri faaliyet ve harekatlarının planlama ve yönetimini düzenleyecek merkez kurulmasını onayladı. AB'nin kriz yönetim kabiliyetini geliştirmesi planlanan merkez, ilk etapta 25 kişiyle kurulacak. Merkez, idari olarak AB üyesi ülkelerin büyükelçilerinden oluşan Siyasi ve Güvenlik Komitesine bağlı olacak.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Avrupa Birliği (AB) Türkiye'nin adaylık statüsü kazanmasından bu yana Ankara'ya gönderilen mali yardımları denetleme kararı aldı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert tarafından yazılı açıklamada, Kılıç’ın gözaltına alınması, “Türkiye’de bir dizi saygın insan hakları savunucusu, gazeteci, akademisyen ve aktivistin gözaltına alınması olayının sonuncusu” ifadesiyle yansıtıldı. Washington, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yöneticisi Taner Kılıç'ın gözaltına alınmasının derin kaygıya yol açtığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Perşembe günü yapılacak seçim öncesi iktidardaki Muhazafakar Parti'nin en büyük seçim vaadi, Avrupa Birliği'nden sorunsuz bir şekilde ayrılmak. Ama muhalefettki İşçi Partisi ise kemer sıkma politikalarını sonlandırmak ve kamu hizmetlerine büyük yatırımlar yapmak istiyor. En büyük dört partinin seçim bildirgelerini inceledik.


Yayın Tarihi: 06.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir