Son Dakika Yeni Çocuk Haberleri

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 13 yaşındaki zihinsel engelli erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Ersin D., hakkında savcı mütalaasında, 34 yıl hapis cezası talep etti.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Edirne'de Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nin kreşinde 25 çocuk ile görevliye, yedikleri öğle yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle müdahalede bulunuldu.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Şanlıurfa'da pamuk tarlasında gece oynarken içine girip uyudukları pamuk yığınları arasında havasız kalan 2'si kardeş 3 çocuk yaşamını yitirdi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

12 ve 13 yaşlarındaki ikiz kız kendilerinden büyük yaştaki iki erkekle buluşmaya karar verdi. Erkeklerden biri de o zamanlar 18 yaşındaydı. Amaçları aslında bir hamburgerciye gidip bir şeyler atıştırmaktı. İki erkek kızları araca bindirdi ve telefonlarını pencereden dışarıya attı. Daily Mail’in aktardığına göre küçük kızları Christopher daha sonra 2 günlüğüne bir eve hapsetmişti. Şimdilerde ise elini kolunu sallayarak sokaklarda dolaşıyor. Son kurbanı ise 8 yaşındaki bir erkek çocuk...


Yayın Tarihi: 17.10.2017


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Onlar kibrit satarak, gazete dağıtıcılığı yaparak bugün milyon dolarlık şirketlerin başına gelmeyi başardı. Küçüklüğünden itibaren girişimci ruhlarını ortaya koyan isimlerin hikayeleri size de ilham verecek...


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Hindistan'da 'yasal eş' olsa dahi 15-18 yaş arasındaki kız çocuklarıyla cinsel ilişki tecavüz sayılacak. Tecavüze ilişkin yasadaki istisnanın kız çocuklarının bedensel bütünlüğünü ihlal ettiği belirtilen açıklamada yasadaki istisnanın ayrımcı, değişken ve kanun yerine birinin kararına bağlı olduğu belirtildi. Anayasa mahkemesi çocuk evlilik uygulamaları konusundaki endişelerini de ifade etti ve sosyal adalet yasalarının yürürlüğe konulduğundaki anlamıyla uygulanmadığına dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Dünyada her yıl 920 bin çocuğun hayatını kaybettiği zatürre, mevcut yöntemlerle tedavisi çok pahalı bir hastalık. Ancak Bangladeşli bir doktorun geliştirdiği 1,25 dolarlık cihaz bu durumu değiştirebilir. Cihaz şu ana kadar 600'den fazla çocuğun hayatını kurtardı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Fatih’te S.S.K. adlı 5 yaşındaki kız çocuğunun öz babası ve babasının birlikte yaşadığı kız arkadaşı tarafından işkenceye uğramasına ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık babanın alt soya karşı eziyet suçundan 12,5 yıla kadar, kız arkadaşının ise 11 yıla kadar hapsini istedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

İstanbul Beyoğlu’nda 2 yaşındaki çocuk sokakta oynadığı esnada hızlı olduğu iddia edilen bir kamyonet üzerinden geçti. Yaşanan kaza güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. İşte dehşete düşüren o görüntüler...


Yayın Tarihi: 06.10.2017


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Arakan'daki zulümden kaçan Müslümanlar, kendilerine yapılan akılalmaz işkenceleri anlattı. Hastanedeki Arakanlı Müslüman çocukların hemen hepsinin bacaklarının kırık olduğu dikkati çekerken Aileler, bunu çocuklara askerlerin yaptığını, çocukları önce bacaklarını esnetmeye zorladıklarını sonra da bacakları üzerinde tepindiklerini böylece de çocukların kaçarken daha çok acı çektiğini ve geri dönemediklerini aktardı.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Ders zilinin çalmasıyla çocuklarda enfeksiyon dönemi de başladı. Bir yandan mevsim geçişinin yol açtığı ani hava değişimi ama daha önemlisi kalabalık ortamlarda solunum yoluyla virüslerin kolayca bulaşabilmesi üst solunum yolu hastalıklarından, ishal ve zatürreye dek birçok hastalığa zemin hazırlıyor.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

İstanbul Fatih'te 5 yaşındaki S. S. K'nin babası İ. K ve beraber yaşadığı kadın tarafından işkence gördüğü ortaya çıktı. Üzerine kaynar su dökülen, ısırılan, dişleri sökülen küçük çocuk koruma altına alındı. Baba İ.K ve H.T çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Mersin'in Erdemli ilçesinde 25 kez bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan Suriye uyruklu 5 yaşındaki Muhammet Derviş'in katil zanlısı yakalandı. Zanlının 19 yaşındaki Alican K. olduğu ve cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "İllere ve yaş grubuna göre çocuk nüfusu" araştırmasında 0-17 yaş aralığında olan çocuk nüfusunun il nüfusuna olan oranlarını yayımladı


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Kırklareli'nin Vize İlçesi’nde, evde bulunan cinsel gücü arttırıcı ilaçlardan içtiği belirtilen 2 yaşındaki E.E.İ. hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunduğu belirtilen çocuğun tedavisi sürüyor.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Ölüm saçan Mavi Balina oyununa ilişkin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan açıklama... Arslan, tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu. Arslan, “Servis sağlayıcının oynatmaması çalışması var” dedi. Dünya genelinde gençleri intihara sürüklediği iddia edilen Mavi balina oyunu, dünya çapında da çeşitli çalışmaların yapılmasına neden oldu.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

İsveç’in Malmö ilinde Mahmood Camii’nin İmamı olduğu ifade edilen Rizwan Ahmad Afzal adlı kişinin, kendisini ziyarete gelen çocuklara yaptığı konuşmada “domuzların eşcinsel olduğu için yenilmeyeceğini, domuz eti yiyenlerin eşcinsel olabileceğini”iddia ettiği belirtildi. İmamın bu açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Muğla’nın Bodrum ilçesinde uygulamaya takılan bir vatandaş torununu motosikletin önünde kasksız seyrederken durdurdu. Trafik polisleri tarafında uyarılan vatandaş bu sefer torunun kasksız motosikletin arkasında bindirmesi pes dedirtti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

İstanbul'da gündem yaratan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Fatih Yenikapı'da yaşamakta olan 12 yaşındaki S.A., arkadaşlarıyla Marmaray Tren İstasyonu yakınlarındaki boş araziye giderken, oyun oynadığı esnada hiç tanımadığı 30-35 yaşlarındaki bir adama yanlışlıkla çarptı. Öfkelenen adam, küfürler savurarak çocuğu kovaladı ve 2 turistin arkasına saklanan çocuğu yakalayıp, iki eliyle kaldırdıktan sonra beton zemine çarptı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüye tepkiler çığ gibi büyüdü.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

ABD'deki araştırmacılar, çocukluk boyunca yapılması gereken tüm aşıların tek bir iğnede yapılmasına yönelik deneylerini farelerde başarıyla tamamladı. Yeni yöntem, özellikle düzenli aşı programları yürütmekte zorlanan gelişmekte olan ülkelerde önemli bir fark yaratabilir.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Okullarda uyum süreci başlasa da, milyonlarca öğrenci için ders zili pazartesi günü çalacak. Uzun bir yaz tatilinin ardından, üzerine titrediğiniz çocuğunuz yeniden okullu oluyor. Formalar, renk renk kalemler, defterler ve çantalar alındı. Çocuğunuz bu alışveriş sürecinde çok mutlu ve heyecanlıydı kuşkusuz. Ancak bu, ilk gün stresi yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Onu yeni arkadaşlar, dersler, ödevler ve sınavlar bekliyor. Bu da her çocukta çeşitli seviyelerde stres yaratıyor.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

İtalya'da bir anne ve babayla 11 yaşındaki oğulları Napoli kenti yakınlarındaki aktif Solfatara Yanardağı'nın kraterine düşerek öldü. Polis yetkililerine göre, Massimiliano Carrer (45) adlı babayla Tiziana Zaramella (42) adlı anne, bariyerleri aşarak yanardağ ağzının yakınlarına giden ve aşağı düşen oğulları Lorenzo'yu kurtarmaya çalışırken üç metrelik çukura yuvarlandı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Eskişehir'de yaşayan Aysel Çelik'in, eşinin yeğeni 2 yaşındaki Yusuf Çelik'i tandıra atıp yakarak öldürdüğü iddia edildi. Çelik, tutuksuz yargılanıyor. Mahkeme heyeti, olay yerindeki güvenlik kameralarının incelenmesi için duruşmayı erteledi.


Yayın Tarihi: 13.09.2017


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Suriye’den bir süre önce Güney Kıbrıs’a iltica eden Suriyeli Ammar Hammasho, önceki gün bir yıldır görmediği çocukları ve eşine kavuştu, ancak dikenli teller arkasından... Reuters, AFP gibi dünya ajanslarının servis ettiği fotoğraf, sosyal medyada da oldukça ses getirdi. Dramatik fotoğraf, Suriye'de yaşanan insani kriz ve mültecilerin yaşadığı sorunların boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Suriye’den ailelerinden bin liraya kiraladıkları çocukları İstanbul’da dilendiren bir çete 3 ilde yapılan operasyonla çökertildi. 36 çocuk kurtarılırken çete üyesi 12 kişi gözaltına alındı. .Çete üyelerinin üzerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda dilendiricilikten temin edildiği belirlenen 40 bin 819 Türk lirası ile 143 euro, 427 dolar ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Times gazetesi, Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mülteci genç kız ve çocukların 5-6 bin lira karşılığında ikinci eş olarak satıldığını ileri sürdü. Louise Callaghan imzalı haberde, yaşlı Türklerin 18 yaşından küçük Suriyeli kızları ailelerinden 'satın alarak' kuma yaptığı ifade edildi. CNN Türk'ün aktardığı habere göre, kız çocukları çöpçatanlık yapan Suriyelilere ‘beyaz tenli, uzun, 17’yi geçmesin, yeşil gözlü olsun’ gibi ‘siparişler’ verilerek satın alıyor.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Adana’da, çocuklarını eve kilitleyip dışarı çıkan İran uyruklu anne ve babanın 7 yaşındaki kızı altıncı kattan düşerek ağır yaralandı. Olayı duyan anne ve baba, sinir krizi geçirdi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, küçük kızın durumunun ağır olduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar’ın Kuzey Rakhayn eyaletindeki insanlık dramına dikkati çekmek ve Bangladeş’e sığınmak zorunda kalan Arakanlı Müslümanlara yardım çalışmalarını yerinde incelemek üzere Bangladeş'e gitti. Myanmar'a giden yardım heyetinde bulunan Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan, "Bu çağda bütün dünyanın gözü önünde böyle bir vahşetin yaşanması inanılır gibi değil" dedi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde, dün otomobilde ölü bulunan 4 yaşındaki Murat Birinci'nin amcası konuştu: "Olay, çocuğumuzun tamamen kendisinden kaynaklı. Anahtarı bizim dükkandan alıp arabayı açıp içeri girmiş, kapıyı üstüne kilitlemiş. En sonunda bizim ufak çocuklardan birisi onu arabada fark etti. Camlar siyah olduğundan dolayı biz ilk başta fark edememiştik zaten."


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Kurban Bayramı'nda iki ilden peş peşe iki korkunç haber geldi. Mersin'de 2 yaşındaki bir çocuk, Niğde'de de 4 yaşındaki bir çocuk ellerini kıyma makinesine kaptırdılar. Her iki çocuk da ameliyata alındı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Britanya’da yayın yapan ITV kanalında çocukların süt alerjisini konu alan bir program, bir çocuğun stüdyoyu ‘ele geçirmesiyle’ gündeme geldi. ITV’nin öğle haberlerini sunan Alastair Stewart, iki çocuğuyla birlikte bir anneyi konuk ettiği programda, çocukların süte karşı alerjisini konuşmayı planlıyordu. Yayında çocuklardan George, stüdyoda sakince kendisine sorulan soruları yanıtlarken, kız kardeşi Irish ise yayın masasına tırmanmayı tercih etti.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Yemen'de Suudi Arabistan jetleri sivillerin yaşadığı evleri vurdu, enkaz altından çıkarılan çocuk cesetlerini Reuters fotoğrafladı. Önceki gün bir oteli yok eden ve en az 35 can kaybına yol açan jetlerin yeni saldırısından feci görüntüler geliyor. Reuters haber ajansı, başkent Sana'da enkaza dönen evlerden çıkarılan çocuk cesetlerinin fotoğraflarını geçiyor. Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, koalisyon uçakları Sana'nın Fec Atan bölgesindeki dört ayrı noktayı hedef aldı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

IŞİD dün yeni bir propaganda videosu daha yayınladı. Videoda, babasının Irak'ta yer alan militanlardan olduğu öğrenilen ve ABD'li olduğu belirtilen 10 yaşında bir erkek çocuğu, ABD Başkanı Donald Trump'a tehdit savuruyor; " Savaş sizin topraklarınızda sona erecek" diyor. Trump'a 'Yahudilerin kuklası' diyen küçük çocuk, videonun Rakka'da çekildiğini ifade ediyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Fatih’te bir parkın önünde dilenen kadın, ikiz çocukları kullanarak yoldan geçen vatandaşlara duygu sömürüsü yaptı. Görüntülendiğini fark edince çocukların ve kendi yüzünü kapatan dilenci kadının ekip arkadaşı ise kameraya saldırdı.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Aksaray’da bir akaryakıt istasyonuna silahla saldıran maskeli 2 kişinin pompacıyı yaraladıktan sonra kaçırdıkları işyeri sahibi Galip D.’nin oğlu 11 yaşındaki E.S.D.’den bir ize rastlanmadı. lçe genelinde yapılan geniş çaplı aramada Ekecik Mevkii’nde dağ yamacında saldırganların aracı terk edilmiş halde bulundu. Saldırganların yakalanması ve E.S.D.’nin bulunması için çalışmalar sürüyor.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Antalya'da üzerine düşen televizyonun altında kalarak ağır yaralanan 1.5 yaşındaki Rıdvan Hüseyin Başkır, tedavi için götürüldüğü hastanede öldü. Olay, dün saat 23.15 sıralarında Kepez İlçesi Şafak Mahallesi'nde bir apartmanın 2'nci katında meydana geldi. Başkır Ailesi'nin oğlu Rıdvan Hüseyin Başkır, evde oynarken, üzerine düşen 55 ekran tüplü televizyonun altında kaldı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Avrupa sokaklarında, IŞİD tarafından eğitilmiş çocuklarla tanıştık. Tanıklıkları ve anlattıkları, örgütün çocukları nasıl katil olarak yetiştirmek için nasıl çalıştığını ortaya çıkardı. Uyarı: İçeriğin bazı bölümlerini rahatsız edici bulabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 21.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir