Son Dakika Yeni HAKARET Haberleri

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlisi Furkan B.’nin sosyal medya hesabından Atatürk ile ilgili hakaretler içeren paylaşımları büyük tepki topladı. Tepkiler üzerine Tıp Fakültesi’nin internet sitesinde bir açıklama yapılarak, Furkan B.ye ait olduğu ileri sürülen 'Lord eddard stark' rumuzlu Ekşi Sözlük hesabını ile ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

İsveç'in Göteborg kentinde sosyal medya üzerinden Müslümanlara hakaret eden bir İsveçli, 12 bin kron (yaklaşık 5 bin lira) para cezasına çarptırıldı. Göteborg Mahkemesi, bir sosyal paylaşım sitesinde, Müslümanlar hakkında ''Müslümanlar maymun, en iyi Müslüman ölü Müslüman'' yazan 70 yaşındaki İsveçliye nefret suçu işlediği gerekçesiyle 12 bin kron para cezası verdi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Türkiye 2'nci Ligi'nde mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Deniz Naki, kendi adına açılmış bir twitter hesabından Cumhurbaşkanı'na hakaret edildiği gerekçesiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan Naki, hesabın kendisine ait olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen Bolu’daki alışveriş merkezini ziyaret etmesini sosyal medyada eleştiren gazeteci İmdat Aslan’a hakaret etmek suçundan verilen günlüğü 20 TL’den 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezası kararını, savcı az bularak Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderdi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

"Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından tutuklanan Hasan Akar, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Akar, Atatürk hakkında "1938'de geberen p.ç" ve annesi Zübeyde Hanım için "Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor" gibi skandal ifadeler kullanmıştı. Ortaya çıkan videoda, kullandığı skandal ifadelerle ilgili olarak "Merak etmeyin, 98'de faturasını ödedim" demişti.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

BBC muhabiri, Boris Johnson'un 'hakaret' şiirini sordu; Erdoğan "Belli ki aramızı açmak istiyorsun" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Britanya Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un hakaret içeren şiirini soran BBC muhabirine "Benim ondan sonra Boris’le yaptığım çok görüşmeler var. Ve Boris’in Türkiye’ye karşı olan bu noktadaki muhabbetini de gayet iyi biliyorum. Ama belli ki sen Boris’le bizim aramızı açmak istiyorsun" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Adriana Lima ile yaşadığı aşkla gündeme bomba gibi düşen Metin Hara'nın Gezi Parkı olaylarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği tweetleri ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

D.S. isimli kadın 28 yıllık kocasının kendisine sürekli olarak kötü davrandığını, hakaret ettiğini belirterek boşanma davası açtı. Mahkeme, 80 bin TL maddi ve manevi tazminat ile 250 TL nafaka vermesine hükmederek çifti boşadı.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Erzincan’da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a sosyal medya hesabından 'vatan haini, it' diyen Osmanlı Ocakları Dergisi Genel Koordinatörü Halim Albayrak, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Albayrak'ı TCK’nın 125/3-a maddesi gereğince önce 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Albayrak'ın cezası mahkemedeki iyi hali nedeniyle 10 aya indirildi ve ertelendi. Halim Albayrak, verilen kararı temyiz için Yargıtay’a başvurdu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Sosyal medyada yayılan Mustafa Kemal Atatürk'e ve annesi Zübeyde Hanım'a hakaret videosu büyük tepki toplamıştı. Videoda yer alan Nur Cemaati üyelerinden Hasan Akar, Atatürk hakkında 'piç' ifadesini kullanış, annesi hakkında da "genelevde çalışıyor' demişti. Bu sözlerin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı çıkardı ancak Hasan Akar 39 gündür bulunamadı. Meclis gündemine de taşınan skandal olayın mimarı Hasan Akar'ın davasının yarın Bakırköy'de görüleceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Yeliz Yeşilmen, eşi ve kızının fotoğrafını paylaştı. Bir takipçisi, eşi için 'Baban gibi duruyor' yorumunu yazınca ünlü ismin eşi çok ağır bir cevap verdi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Pakistan'da Facebook'ta "İslam'a hakaret ettiği" gerekçesiyle yargılanan bir kişi idam cezasına çarptırıldı. 30 yaşındaki Taimoor Raza'nın sosyal medya paylaşımından dolayı idama mahkum edilen ilk kişi olduğu tahmin ediliyor. İnsan hakları örgütleri karara tepki gösterirken, Facebook'tan henüz açıklama yapılmadı. Pakistan Başbakanı Navaz Şerif dine hakareti "affedilemeyecek bir suç" olarak nitelemişti.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

İzmir'in Menemen ilçesinde, sosyal medya aracılığıyla Atatürk'e hakaret edip, terör örgütü El-Kaide'yi övücü paylaşımlar yapan kişi yakalandı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

“Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, "Derin Tarih" dergisinin mayıs sayısıyla ilgili “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlattı. Derginin soruşturmaya konu olan sayısı hakkında el koyma ve toplatma kararı verildi. Hakimlik, derginin Mayıs sayısına el konulmasını, toplatılmasını, yayın ve dağıtımının durdurulmasına hükmetti.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

"Atatürk'ün Hatırasına Hakaret Soruşturması" tamamlandı. Tutuklu sanık Süleyman Yeşilyurt ile firari sanık Hasan Akar'ın 2.5 ile 7.5 buçuk yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu hakkında takipsizlik kararı verildi. İddianamede, Süleyman Yeşilyurt için "Atatürk'ün toplum gözündeki değerini düşürmeyi, toplumun bir kesiminin sinir uçları ile oynamayı, toplumu tahrik etmeyi amaçladığı anlaşılmıştır" denildi.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Mustafa Kemal Atatürk'ün kızıyla ilişki yaşadığı ve annesi Zübeyde Hanım'ın genelevde çalıştığı yönündeki dedikodulara ateş püskürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin de konuşan Bahçeli, "Trump'la yapacağı görüşme kritik önemdedir. Erdoğan, ABD'ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı'nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır" dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Süleyman Yeşilyurt'un Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etmesinin ardından, Atatürk'e hakareti düşünce özgürlüğü olarak değerlendirdiği şeklindeki paylaşımlara cevap veren Sezen Aksu, "Yapılan spekülasyonlar alçakçadır; yapanlar da düz alçaktır" diyerek kendisini savundu.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

“Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından tutuklanan Süleyman Yeşilyurt'un katıldığı programda yer alan Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi. Armağan ile Bahadıroğlu, avukatlarıyla ayrı ayrı Bakırköy Adalet Sarayına geldi. Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Armağan ve Bahadıroğlu'nun ifadesine başvuruldu.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı, "Atatürk’e, ailesine ve silah arkadaşlarına yönelik saldırılarda amiyaneliği anlamak güç değil. Sebep bizim hazin çağdaşlaşmamızdır. Kasabalara gerçek bir eğitim götüremedik. Mektep bitirenlerin gerçekleri yansıtan bir yorumuna rastlamak zor. Kulak dolgusu, dedikodu yöntemi tarihçiliğe de yansıyor. Sözü edilen insanların biyografilerinin ne kadar çarpıtılarak ve noksanla ele alındığını görünce dahi bunu anlarsınız" dedi.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

TVnet'teki Derin Tarih adlı programda Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan arasında ilişki olduğunu iddia eden ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt, tutuklandı. Son dakika habere göre, tutuklama kararı olarak "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçları gerekçe gösterildi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

"Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt Bakırköy Adalet Sarayı'na gelerek teslim oldu. Yeşilyurt kaçmadığını belirterek, Atatürk'e de hakaret etmediğini savundu.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Nöbetçi Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" ve 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlarından Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından iki ayrı soruşturma başlatılmıştı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), "Derin Tarih" isimli programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiği gerekçesiyle TVnet kanalına en üst oran üzerinden para cezası verilmesine karar verdi. RTÜK Üst Kurul toplantısında TVnet kanalında 6 Mayıs 2017 saat 22.30'da yayınlanan "Derin Tarih" isimli programda Atatürk'e hakaret edildiğine ilişkin iddialar görüşüldü.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

TVNet'te yayınlanan ‘Derin Tarih' isimli programda Atatürk'e edilen hakaretler gündemdeki yerini korurken, o programda Cumhuriyet'in kurucusuna ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan'a yönelik skandal ifadeler kullanan Yeni Şafak yazarı ve Derin Tarih Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan'ın sicili bir bir ortaya dökülmeye başladı. Atatürk düşmanı Mustafa Armağan 1995'ten 2015'e kadar FETÖ'nün yayın organı Zaman'da yazdı. Fetullah Gülen'i öven kitaplara imza attı.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı. TVNET'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle Süleyman Yeşilyurt'a Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Nur Cemaati'nin Okuyucular kolunun hocalarından olduğu belirtilen Hasan Akar'ın Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği sözler üzerine Meral Akşener konu ile ilgili olarak savcıların gereğini yapması gerektiğini ifade ederek, "Hadi yüreğiniz yetiyorsa CB ve hükümet üyelerini eleştirin görelim. Atatürk'e tv ekranlarından ve gazete sayfalarından yapılan edep ve ahlak dışı beyanlar yeni değil. Esas olan bir savcının gereğini yapmamasıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Nur Cemaati'nin 'Okuyucular' kolunun 'hocalarından' Hasan Akar'ın Atatürk'e yönelik skandal ifadelerinin bulunduğu bir videosu Cemaat'i tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Akar, Atatürk hakkında "1938'de geberen p.ç" ve annesi Zübeyde Hanım için "Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor" gibi skandal ifadeler kullanıyor. Bu videoyu köşesine taşıyan Ahmet Hakan, ise "Pespaye bir edepsizlik içinde şerefsizlik üstüne şerefsizlik yapıyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bir televizyon kanalında yayınlanan programda, Atatürk'e hakaret edildiği gerekçesiyle soruşturma başlattı. Söz konusu programda, "Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir" iddiası ortaya atılmıştı. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında RTÜK ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

TV Net isimli kanalda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik sarf edilen sözler hakkında CHP, RTÜK ve Başsavcılığa suç duyurusunda bulunacak. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Sayın Numan Kurtulmuş, evlilik programlarından bahsediyorsunuz. Buyurun bakalım bu program konusunda ne diyorsun?" ifadelerini kullanırken, havuz medyasında CHP'ye dönük birtakım haberlerin artırılarak haber yapılmasıyla CHP'de bir şeyler yaratılmak istendiğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle dava açtığı şarkıcı Davut Güloğlu, hakkında verilen adli para cezası kararına tepki gösterdi. Güloğlu sosyal medyadan "Bana herhangi bir resmi yazı yazmadan haklarımı bana kullandırmayan, tarafsızlığına gölge düşürdüğünü düşündüğümüz sayın mahkeme hakimini önce Allah’a, üst mahkemeye sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na havale edeceğim" dedi.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'horoz', eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu 'tavuk' olarak gösteren bir fotomontajı sosyal medyadan paylaştığı için Cumhurbaşkanı'na hakaretten yargılanan Hasan Akkaya'nın aldığı ceza, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nin "Horoz tavuktan üstündür, o halde hakaret yoktur" kararıyla bozuldu. Akkaya'nın avukatı, Cumhurbaşkanına hakaretin söz konusu olmadığını belirterek, “Eğer burada bir aşağılanma varsa, Davutoğlu'na yönelik olabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, sosyal medyada CHP'ye hakaret eden Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma açıldığını söyledi. Sertel, "Daha önce AKP'den aday adayı da olan bu kişi asla korumaya alınmamalıdır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan bu şahıs suç işlemiştir. Kamuoyunun vicdanının rahatlatılması için gereği yapılmalıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Sanatçı Müjdat Gezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesi ile ifade verdi.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Pakistan'da İslam'a hakaret etmekle suçlanan bir üniversite öğrencisi, kampüsteki diğer öğrenciler tarafından linç edilerek öldürüldü, bir öğrenci de yaralandı. Yüzlerce kişinin katıldığı linçte saldırganlar hedef aldıkları öğrenciye işkence de uyguladı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında Bolulu gazeteci İmdat Aslan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada ifade vermek için Bolu'ya geldi. Basın mensuplarının alınmadığı mahkeme salonunda hakim karşısında ifade veren Arınç, çıkışta yaptığı açıklamada, duruşmanın gayet güzel geçtiğini ifade ederek, "İmdat Aslan isimli bir kişinin şahsım hakkında şikayetçi olduğu bir dava için geldim" dedi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Referandum süreci, toplumdaki gerilimi ve hoşgörüsüzlüğü artırıyor. Sanatçı Berna Laçin, Regaip Kandili dolasıyla attığı 'Hayırlı kandiller' tweeti yüzünden hakarete uğradı. Sanatçıyı takip eden bir şahıs, Laçin'in bu tweetine küfürlü bir cevapta bulundu. Bunun üzerine Berna Laçin, küfürbaz şahsın tweetini paylaşarak ona cevap verdi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

İçişleri Bakanından ağır sözler! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu referandum çalışmaları kapsamında Mersin mitingindeydi. Soylu, Mersin'de düzenlenen mitingde CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve PKK'ya sert sözlerle yüklendi. başta Kılıçdaroğlu olmak üzere HDP ve PKK'ya sert sözlerle yüklenirken Kılıçdaroğlu'nun PKK, HDP ve FETÖ ile uzlaştığını arkasına da Almanya ile Hollanda'yı aldığını ifade etti. Soylu'nun Kılıçdaroğlu için yaptığı uzaylı benzetmesi de dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bir milletvekilinin yaptığı bir konuşmasıyla ilgili soruşturma yapılabilmesi için iki soruşturma şartının aynı anda gerçekleştirilmesi lazım" dedi.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Bakan Soylu'dan gazeteci Ertuğrul Özkök'e skandal sözler: Dilin çok uzamış senin, senin kimlerin sözcülüğünü yaptığını biliyoruz. Bilmediğin işlere karışma, git nonoşlarla birlikte ol!


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Yazar Murat Belge hakkında, bir yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Belge 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Trabzon'da 19 yaşındaki Veli Yakup tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddia edilen kayınvalidesinden özür dileyip, ona hediye alınca mahkemelik olmaktan kurtuldu.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanan piyanist Dengin Ceyhan’ın tahliyesine karar verildi.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Hamburg Eyalet Mahkemesi, Jan Böhmermann'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında okuduğu şiirin "hakaret içeren" bazı bölümlerinin yasaklı kalmasına hükmetti.


Yayın Tarihi: 10.02.2017

Almanya'da Federal Hükümet, imparatorluk döneminden kalma, yabancı devlet adamlarına hakareti düzenleyen ceza yasasının 103. maddesinin kaldırılmasını öngören tasarıyı onayladı.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, son zamanlarda sosyal medyada Atatürk'e yönelik saldırılarda bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Nevşehir'de sosyal paylaşım sitesinden laiklere hakaret edip Cumhuriyet yerine hilafetin getirileceğini savunduğu iddia edilen orta okul müdürü İskender Çınar açığa alındı.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

Kars'ta sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı.


Yayın Tarihi: 03.01.2017

Erzurum'da iki üniversiteli kıza klakson çalarak hakaret eden otomobil sürücü 3 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 07.12.2016

TBMM Başkanlığı, "Paylaşımları nedeniyle ilgili personel görevden uzaklaştırılmış olup, hakkında gereken idari soruşturma işlemi de başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.11.2016

Kendisini, trafikte telefonla konuştuğu gerekçesiyle durduran trafik polisine sinirlenen sürücünün polis memuruna yönelik 'Pislik, cezamı kes gönder' ifadeleri pahalıya patladı.


Yayın Tarihi: 16.11.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir