Son Dakika Yeni Kars Haberleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kars'ta köyüne dönen çiftçilere 'Genç Çiftçiler Projesi' kapsamında 6'şar düve dağıttı.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Türkiye ile Ermenistan arasında Kars sınır hattının sürekli aktif şekilde izlenmesi için Kars İl Özel İdaresi tarafından "Analitik Çevre Güvenlik Sistemi" kuruldu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki ormanlarda yaban hayatının araştırılması amacıyla başlatılan bir proje kapsamında kurulan fotokapanlar, Kafkas vaşağı, bozayılar, kurt sürüleri, domuz, karaca gibi bir çok hayvanı kaydetti.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki ormanlarda yaban hayatının araştırılması amacıyla başlatılan bir proje kapsamında kurulan fotokapanlar, Kafkas vaşağı, bozayılar, kurt sürüleri, domuz, karaca gibi bir çok hayvanı kaydetti.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Kars Sarıkamış’ta yavru boz ayı, aç kalınca çöp konteynerini götürdü. O anlar, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela'da katledilmelerinin bin 378'inci yılı nedeniyle İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Aşura törenlerine çok sayıda kişi katıldı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ile 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1378’nci yıl dönümü nedeniyle Kars'ta anma törenleri yapıldı.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

Kars'ın Kağızman İlçesi’ne bağlı Karabağ Köyü, Akyayla ve Günindi Yaylası civarlarına düştüğü iddia edilen göktaşının Rusya’nın balistik füzesi olduğu ortaya çıktı. Hazar yakınlarında bulunan Astarkhan’dan üssünden eğitim amaçlı savaş başlığı bulunan, füzenin ateşlendiği Sarı Şagan (Kazakistan) poligonundaki hedefi vurduğu belirtilmişti.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Kars'ın Digor ve Kağızman ilçeleri arasındaki kırsal alana gök taşı düştüğü iddiası üzerine güvenlik güçlerince bölgede araştırma başlatıldı. Görgü tanıklarından Atilla Mert, "Dışarıda telefonla konuşuyordum, bir baktım havadan alev topu gibi bir cisim geliyor. Sonra çocukları çağırıp gösterdim. Ardından gök taşı alev topu şeklinde düştü" dedi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Kars'ta iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 aylık bebek öldü, 8 kişi yaralandı. Henüz 4 aylık Arasta bebeğin araç camından fırlayarak yola savrulduğunun ortaya çıkması, oto koltukları ve bebek pusetlerinin hatalı kullanımını bir kez daha gündeme getirdi. Maalesef ülkemizde pek çok aile oto koltuklarını ve pusetleri araç koltuklarına ya yanlış bağlıyor, ya da hiç bağlamıyor. Bu nedenle normalde hafif maddi hasarla atlatılabilecek bir kaza daha felaketle sonuçlandı.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Kars'ta 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Çakmak Batı Kışlası'na ait bir ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 17 askeri personel dumandan etkilendi. Kars Valisi Rahmi Doğan, olay sonrası yaptığı açıklamada "Rüzgar ve otların kuru olması yüzünden alevler yayıldı. Yangın tamamen söndürüldü, soğutma çalışması yapılıyor" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Kars'ın Akyaka İlçesi'ne bağlı Karahan Köyü'nden 7 yaşındaki Nisanur Kesen, evlerinin önünde oyun oynarken çıkan şiddetli rüzgarda uçan çatının altında kalıp öldü. Nisanur Kesen'den geriye, 'Bayramınız kutlu olsun' sözünü kardeşine öğretirken çekilen görüntüleri kaldı. Nisanur'un babası Muzaffer Kesen, "Kızımı okula kaydettirmiştik. Ne okula gitmek ne de bayramı görmek nasip olmadı" dedi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Kars’tan yakınları ile birlikte Zonguldak’a çalışmaya gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi Şahin Ölmez ve akrabası 18 yaşındaki Fırat Altun Uzunkum sahilinde serinlemek için denize girdi. Dalgaların yükselmesiyle gençlerden Fırat Altun denize giren vatandaşlar tarafından kurtarılırken, Şahin Ölmez ise bir süre sonra gözden kayboldu.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Kars Kağızman’da yapılan hava operasyonu sonrasında 2 terörist, Tunceli Pülümür’de ise çıkan çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Kars’ta yapılan hava operasyonunda saldırı hazırlığı yapan iki, Tunceli’de meydana gelen çatışmada ise üç teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Kars’ta son 10 gündür peş peşe yaşanan kanatlı hayvan ölümleri, yetkilileri harekete geçirdi. Kuş gribi şüphesinden dolayı Mezra köyü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından karantina altına alındı. Bölgede yaşayanlar, ölen kanatlı hayvanların kuş gribinden öldüğünü iddia ettiler.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Kars’ta kaz yetiştiriciliği yapan Yasin Çetin, eşinin altınları ile aldığı 700 kazdan 300’ünün bilinmeyen nedenle telef olduğunu söyledi. Çetin, "Son 15 gün içinde kazlar telef olmaya başladı. Veteriner hekim getirdim ama verdiği ilaçların hiçbiri fayda etmedi. Kendi ekseni etrafında deli gibi dönen kaz telef oluyor. Ölen kazları kireçleyip toplu halde toprağa gömdüm. Artık kendi hayatımızdan endişe etmeye başladık. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalındaki hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında "Aranan Terörist" listesinde "yeşil" kategorisinde yer alan ve başına 1 milyon lira ödül konulan örgütün sözde Kars-Erzurum-Iğdır 4. Bölge sorumlusu "Taylan" kod adlı Ferit Polat'ın olduğu tespit edildi. Kars Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, operasyon kapsamında 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve teröristlerden birinin Polat olduğunu doğruladı.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Kars'ta FETÖ/ PDY'nin darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları gerekçesiyle yargılanan 16 darbeci komutana 15 Temmuz'un birinci yıl dönümünde ceza yağdı. Aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı'nın da bulunduğu darbeci 3 eski komutan ağırlaştırılmış ömür boyu, 8 eski komutan ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Kars'ın Dölbentli köyündeki gölde, vücutlarının çeşitli yerinde yaralar olan balıklar, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Köylüler balıkların Allahu Ekber Dağları’nda şehit düşen askerler olduğunu iddia ediyor. Ara sıra kaybolan ve geri döndüklerinde yaralı olan balıkları, şifa aramakta olanlar, sınava girecek öğrenciler ve evlenmek isteyen gençler ziyaret ediyor. Bu noktada edilen duaların ise kabul edildiği öne sürülüyor.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Kars'ın Selim ilçesinde bir baba, "kız kaçırdığı" gerekçesiyle oğlunun kulağını kesti. Baba D.Y, iddiaya göre eşi H.Y. ve iki oğlunu evde bir sandalyeye bağladı. Kars Harakani Devlet Hastanesine kaldırılan M.E.Y'nin kesilen kulağı ameliyatla tekrar yerine dikildi. Oğlunun kulağını kesen baba D.Y. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Çıldır Gölü’nde yapımı devam eden iskele çalışmalarını inceleyen Kars Valisi Rahmi Doğan, işlerin istedikleri hızda yürümediğini görünce, “10 gün önce geldiğimizde aynı buradaydınız, ne yapmışsınız? 10 gün önce geldiğimden beri hiçbir şey değişmemiş” dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli ise işlerin yürümediğini görünce, “Çok kötü, Bakan Bey böyle bilmiyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Kars'ın Kağızman ilçesinde pitonu andıran ve yaklaşık 3 metre boyunda engerek yılanları büyük panik yarattı. Çocuklar korkudan dışarı çıkamazken, vatandaşlar yetkililerden yardım istedi. Dev yılan yüzünden uykularının kaçtığını dile getiren bir vatandaş, "Yılanın evlere girip çocukları zehirlemesinden kokuyoruz. Yılanlardan korkan bazı köylüler gündüzleri dışarıya çıkmıyor" şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, "Dünya Kenti", "Medeniyetler Beşiği", "Binbir Kilise" ve "40 Kapılı Şehir" olarak da adlandırılan Ani Örenyeri'nde bulunan, Anadolu topraklarındaki ilk Türk camisi olduğu belirtilen "Ebul Menucehr Camisi", "Amenaprgiç Kilisesi", "Ani ", "Ani Katedrali", "Dikran Honentz Kilisesi" ve "Abugamir Pahlavuni Kilisesi", Anadolu Ajansı (AA) ekibi tarafından "drone" ile havadan görüntülendi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Kars'ın Çemçe bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava harekatı düzenlendi. Kars Valiliğinden yapılan yazı açıklamada Kağızman ilçesinin Çemçe kırsalında jandarmanın hava destekli operasyonunda 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Valilik, Kars'ta 2016 yılından bugüne kadar 35 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

2017’nin Ramazan zamanı geldi ve Kars ile Türkiye’nin öbür illerinde ilk sahur ile ilk iftar için hazırlıklar başladı. Bu sabaha karşı ilk sahura kalkan Kars'ta 2. Sahur saat kaçta merak ediliyor? Peki iftar vakti saat kaçta? İşte 2017 Ramazan imsakiyesi, iftar, imsak ve sahur vakitleri... İftar vakti, iftara ne kadar kaldığı ile ilgili geri sayım aracı ve dahası 2017 Ramazan imsakiyesinde...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four’daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy’de yaşayan 3 kardeşin küçülmüş sarı-lacivert kazaklarıyla çekilmiş fotoğrafı Twitter’da gündem oldu. 3 kuşak Fenerbahçeli olan baba Ali Çağin, “Orijinal formaya paramız yetmediği için kazakları 2 yıl önce tanesi 10 liradan almıştım” dedi. İşte o babanın anlattığı yürek burkan ayrıntılar...


Yayın Tarihi: 27.05.2017

Kars Harakani Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi Erkan E,, Ebru I. tarafından silahla vurularak öldürüldü. Olayın ardından kaçan Ebru I. bir süre sonra Kazım Paşa Polis Merkezine giderek silahıyla teslim oldu. Ebru I.'nın ifadesinde, "Erkan E., uzun zamandan beri beni telefonla arıyordu. Mesaj atıyordu ve çeşitli şekillerde beni taciz ediyordu. Kendisini defalarca uyardım ama dinlemedi. Onun için vurdum." dediği öğrenildi


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Kars Harakani Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi Erkan E. ile Ebru İ. arasında, hastane içindeki temizlik odasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Ebru İ, yanında getirdiği silahla temizlik personeli Erkan E.'ye ateş açtı. Tüm müdahalelere rağmen Erkan E. hayatını kaybetti. Olayın ardından kaçan katil zanlısı bir süre sonra Kazım Paşa Polis Merkezine giderek silahıyla teslim oldu.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Kars'ta beşiğinde uyuyan 2 yaşındaki bebeği sopayla vurarak öldüren zanlı yoğun güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi. Başına sopayla vurulan Ömer Yasin Y., annesi tarafından kaldırıldığı Kars Harakani Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Emniyette ifadesi alınan bebeğin annesi, cinayetin Z.G. tarafından kasten işlendiğini ileri sürerken, "Olay günü birlikte kahvaltı yaptık. Kızının ölümünü kast ederek eşim G.Y.'yi yine "kısasa kısas" diyerek tehdit etti" dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Karslı olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın talimatı üzerine Kars Kalesi’nde düzenleme çalışmalarında 130 yapının kamulaştırması yapılan bölgede, sahipleri kamu görevlisi olan 2 ev bir türlü boşaltılmadı. Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’ne tayin isteyen biri Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, diğeri Sağlık Müdürlüğü’nde görevli iki kardeşin bu talepleri Kars Valisi Rahmi Doğan’ın devreye girmesiyle bir günde gerçekleştirilince evlerin tahliyesi sağlandı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Patlama sonucu 2 asker yaralanırken, yaralı askerler 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Kars'ın Kağızman ilçesinde 2 asker şehit olurken, Bitlis'te meydana gelen patlamada da 1 asker şehit oldu.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kars'ta 1 yıldır oturduğu kiralık evini çöplerle dolduran H.E. isimli kadının, çöpleri boşaltmak için gelen belediye ekiplerine zor anlar yaşattı. Temizlik işçilerinin evine girmesini önlemek için kendisini evin kapısına zincirleyen H.E., güçlükle ikna edildi. Evden çıkan iki kamyon çöp görenleri şaşırttı. Ev sahibi Şahin Olgan, kadının 1 yıl önce evini kiraladığını fakat sürekli eve çöp doldurduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Kars’ta 1 yıldır oturduğu kiralık evini çöplerle dolduran kadın, çöpleri boşaltmak için gelen belediye ekiplerine zor anlar yaşattı. Kendini evin kapısına zincirleyen kadın, güçlükle ikna edildi. Evden çıkan iki kamyon çöp görenleri şaşırttı.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Kars ilinde dün akşamdan kurulan sandıklar sabah oy verme işlemine açıldı. Seçmenler oy kabinlerine girip tercihlerini evet hayır oyu pusulalarında belirleyip referandum sonuçlarını öğreneceğimiz sandıklara attılar. İşte Kars ve Türkiye geneli il il referandum sonuçları ve evet/hayır oy oranları ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa referandumu kapsamında Kars mitinginde konuşan Başbakan Yıldırım, ''Bu mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil Binali Yıldırım meselesi değil. Mesele memleket meselesidir, Türkiye meselesidir. Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit eden ülkeler aslında Türkiye'yi tehdit ediyor'' dedi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Kars'ta sadece baba isimleri ayrı olan Yusuf Taliman (31) ile Yusuf Taliman (30) isimli amca çocuklarının raporları karıştı. Yaklaşık 30 yıldır yaşadıkları probleme çözüm bulamıyorlar.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Kars'ta hava sıcaklıklarının artması ile çatıdan kopan buz kütlesi, seyir halindeki minibüsün üzerine düştü. Ön camı patlayan minibüste şoför ve bazı yolcular hafif yaralandı.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Kars'ta Üniversite öğrencisine cinsel saldırı gerçekleştirdiği ileri sürülen iki kişi yakalanarak tutuklandı.


Yayın Tarihi: 27.01.2017

Kars’ta özellikle kadınlara yönelik işlediği cinsel saldırı suçlarıyla kadınların korkulu rüyası haline gelen şüpheli A.K. polisin operasyonu sonucu yakalandı.


Yayın Tarihi: 16.01.2017

Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene Ulaştırma Bakanı Arslan'ın 'İngiltere bayraklı' (Birleşik Krallık) Bogner marka montu damga vurdu.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

Meteoroloji, Erzurum, Ağrı, Kars ve Iğdır için kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 23.12.2016

Yurdun büyük bölümünde süren yoğun kar yağışı nedeniyle 30 ilde okullar tatil edildi.


Yayın Tarihi: 14.12.2016

Kars’ta bir balıkçı tarafından sergilenen yaklaşık 2 metre uzunluğunda, 250 kilogram ağırlığındaki orkinos balığı, vatandaşların ilgisini çekti.


Yayın Tarihi: 08.12.2016

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Kars'ta, çok sayıda araç dondu. Bazı vatandaşlar ise soğuktan korumak istedikleri araçlarının üzerine kilim, halı ve battaniye örttü.


Yayın Tarihi: 06.12.2016

Tendürek Dağı geçidinde tipi nedeniyle ulaşım durdu, kapanan yolda bekleyen araçlarda bulunanlar donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.


Yayın Tarihi: 03.12.2016

Ardahan'dan aldığı hastayı ameliyat için Kars'a götüren 112 ambulansı, yola aniden çıkan otomobile çarptı.


Yayın Tarihi: 29.11.2016

Kars'ta kar yağışı tipiyle birlikte başladı. Kentte etkili olan kar ve tipi kısa sürede etrafı beyaza bürüdü.


Yayın Tarihi: 17.11.2016

Kars'ta Kars yağışı etkili oldu. Sabaha doğru başlayan kar, etrafı bir anda beyaza büründürdü.


Yayın Tarihi: 01.11.2016

Kars’ın eski Erzurum karayolundaki Paşaçayır mevkisinde 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 01.11.2016