Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi. 

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası 
İktisat dalında Doçent oldu. 

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu. 

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı. 

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi. 

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi. 
Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı. 
Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi. 
Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.
 16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi. 

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur. 
Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. 


        Aldığı Ödül ve madalyalar;

•      Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
•      Katar: Bağımsızlık Kolyesi
•      Portekiz: Prens Henry Nişanı 
•      İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
•      Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı 
•      Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü 
•      Kamerun: Ulusal Dekorasyon
•      Pakistan: Nişan-ı Pakistan
•      Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı 
•      Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı 
•      Kazakistan: Altın Kartal Nişanı 
•      İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı 
•      Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı 

 

Son Dakika Yeni Kayseri Haberleri

Sosyal medyayı sallayan fotoğrafın kime ve nereye ait olduğu ortaya çıktı. Kayseri'de yaşamakta olan 57 yaşındaki Ayşe Kuyak, bozulan 25 yıllık çamaşır makinesinin kapağından tavuklarını güvende tutabilmek için kümese kapı yaptı. Kümese yaptığı ilginç kapağın yakınları arasında espri konusu olduğunu belirten Kuyak, yakınlarının ‘tavukları kaç derecede yıkıyorsun’ diyerek kendisine takıldığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kayseri’de yaşayan 57 yaşındaki Ayşe Kuyak, bozulan 25 yıllık çamaşır makinesinin kapağından tavuklarını güvende tutabilmek için kümese kapı yaptı. Ayşe Kuyak, "Kümesi görenler, Tavukları kaç derecede yıkıyorsun? Beyazlar ile renklileri aynı anda yıkama diye espri yapıyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi, TBMM’de kabul edilirken, görüşmeler “Kayseriler ‘Eşeği boyar, babasına satar’ der mi?” tartışmasına da sahne oldu. TBMM’nin olağanüstü toplantısında şahsı adına söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümetin ve parti yöneticilerinin tezkereye yönelik yaptığı açıklamaları eleştirdi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Kayseri'de yaşayan 62 yaşındaki Mehmet Cesaret, bayramdan önce rahatsızlanıp felç geçiren eşi 53 yaşındaki Bircan Cesaret’i el arabası ile hastaneye götürüp, getiriyor. Kendisi de gırtlak kanseri olan Mehmet Cesaret, hastanede fizik tedavi için yer açılmasını beklediklerini söyledi. Mehmet Cesaret yetkililerden kalıcı çözüm bekliyor.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, yarın temeli atılacak Beydeğirmeni Besi Bölgesi'nin yatırım tutarının 1 milyar lirayı bulacağını ve Avrupa'nın en büyük besi bölgesi olacağını bildirdi. Çelik yatırımlarla birlikte 4 bin kişiye istihdam sağlanacağını da açıkladı


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Kayseri'de, çekilen kredi parasından kaynaklanan husumet nedeniyle çıkan silahlı kavgada Salih Soylu'nun öldürülmesi ile ilgili açılan davanın görülmesine devam edildi. Cinayet sanıklarından biyoloji öğretmeni Seda N., tecavüze uğradığını, cinayeti bu nedenle eniştesinin işlediğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Kayseri'de, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı Dadaloğlu Şenlikleri'nde, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık hükümeti eleştiren açıklamalarda bulununca büyük gerginlik yaşandı. Özhaseki, "Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın" dedi. Arık'ın sözlerine de değinen Özhaseki, "Biz PKK'nın yurtdışından desteklendiğini biliyoruz. O zaman niye destek veririz ki? Niye onlarla adalet yürüyüşü yaparız ki?" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Kayseri'de S.E.’nin evine dua okuyacağını söyleyerek gittikten sonra kadının çeşitli yerlerine dokunarak cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen N.A. gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütü üyesi" oldukları iddiasıyla dava açılan 12'si tutuklu, 14'ü tutuksuz 26 sanığın yargılanmasına başlandı. Etkin pişmanlıktan yararlanan N.B. savunmasında, "17-25 Aralık ve cezaevinde kaldığım süreç içerisinde bu lanet yapı rüyalarla bizi ayakta tutmaya çalıştı. Şu abla şu rüyayı görmüş, bu abi şu rüyayı görmüş diyerek ayakta tutmaya çalıştılar" dedi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Kayseri’deki sünnet düğününde çıkan kavga bir anda silahlı çatışmaya döndü. Polisin olay yerinde yaptığı incelemede 100’ün üzerinde boş kovan ele geçirildiği öğrenilirken, çatışmada 3 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Kayseri'de Kurban Bayramı'nın ikinci gününde bir kadın yanındaki kızı ile çöpleri karıştırarak yiyecek aradı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Kayseri'de, Kurban Bayramı'nın ilk günü sabah saatlerinde ailesiyle tartıştığı iddia edilen 19 yaşındaki Sümeyya Nur Onat boynuna bağladığı eşarpla kendisini asarak intihar etti.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Milli Türk Talebe Birliği öğrencileri tarafından yapılan MTTB-DAVA elektrikli otomobil Eskişehir'de görücüye çıktı. 4 kişinin üzerine çıkarak zıplayabildiği otomobilde herhangi bir deforme meydana gelmiyor.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Kayseri'de akli dengesinin yerinde olmadığı ileri sürülen 24 yaşındaki Şemsi.Y.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 33 yaşındaki Ali D., sorgusunun ardından 'adli kontrol' koşuluyla serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Ordu'nun Aybastı ilçesindeki Perşembe Yaylası, doğal güzellikleriyle her mevsim ziyaretçilerini büyülüyor.Aybastı ilçesine bağlı bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, 1991 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmesinin ardından Valilik ve yerel yönetimlerin yürüttüğü tanıtım çalışmaları sonucu bölgede ön plana çıkan yaylalardan biri haline geldi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Kayseri'de apartman kapısını çalan hırsız hayrete düşürdü. Şüphelinin kapıyı çalma anı güvenlik kamerasına yansıdı. Bir başka binanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızın söktüğü kapıyı motosikletine yükleyip, hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Kayseri'de, sosyal medya hesabından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) propagandası yaptığı ve devlet büyüklerine hakaret ettiği belirlenen şüpheli gözaltına alındı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Kaan Ayhan A'nın, koluna "15 Temmuz 16", "TSK" ve Yurtta Sulh Konseyi" yazılı dövmeler yaptırdığı da tespit edildi. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Kayseri'de işsiz olduğu öğrenilen Haydar Çopur, iddiaya göre borçlarından dolayı girdiği bunalım sonucu Valilik Göç İdaresi binası önünde üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Kayseri’de 8 hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 3 şüpheli, güvenlik kamerasında yansıyan dikkat çekici saç stillerinden tespit edilerek yakalanıp gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Kayseri' de bir fabrikada çalışan kadın işçi, mesai bitiminde otobüse binerken servis sürücüsü Ali D'nin (52) kendisini sözle taciz ettiğini ileri sürdü. İkili arasındaki tartışma büyüyünce kadın, çantasında bulunan bıçağı çıkararak salladı ve Ali D.'yi sağ bacağından yaraladı.Hastanede tedavi altına alınan ve sağlık durumunun iyi olduğu yaralı, kendisini bıçaklayan kadını tanımadığını, ortada hiçbir şey yokken kadının birden kendisine saldırdığını söyledi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Kayseri’de tartıştığı eşini bıçakla rehin alan kadını polis ekipleri ikna etti. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından ikna olan Y.D., elindeki bıçakla birlikte dışarı çıktı. Bu arada, polis otosuna bindirilen Y.D.’nin yanına gelen komşuları, “Ne yapıyorsun abla? Kendine gel. Biz seni biliyoruz” diyerek teselli etmeye çalıştı. Gözaltına alınan Y.D., karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Kayseri'de aralarında tutuklu iş adamları Hacı Boydak, Memduh Boydak, Şükrü Boydak, Bekir Boydak ve Hamdi Kınaş'ın da bulunduğu 15'i tutuklu 68 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasının 4'üncü duruşmasının 4'üncü gününde tanıkların dinlenmesin ardından tutuklu sanıklarını durumuna ilişkin savunma aldı. Duruşmada Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak "Bankanın sahiplerinin cemaat olduğunu bilmiyordum" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kayseri'de aralarında tutuklu iş adamları Hacı, Memduh, Şükrü, Bekir Boydak ve Hamdi Kınaş'ın da bulunduğu 15'i tutuklu 68 sanıklı FETÖ/PDY davasının 4'ncü duruşmasının 4'ncü gününde tanıkların dinlenmesinin ardından tutuklu sanıklarının durumlarına ilişkin olarak savunma alındı. Tutuklu olan iş adamı Hacı Boydak, Sincan Kapalı Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı duruşmada tahliye talebinin olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kayseri’de bir genç girişimi çanta gibi elde taşınabilen ve evin içine kadar giren taşıt üretti. ‘Dayday’, Türkiye’de üretimi yapılan ilk bireysel taşıt olma özelliğini taşıyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Kayseri'nin Yahyalı İlçesi’nde tur midibüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 26 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Kayseri Milletvekili ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) eski öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş, 71 yaşında hayatını kaybetti. Kronik lenfositer lösemi hastalığını nedeniyle yaşamını yitiren Üstünbaş için ERÜ'de tören düzenlendi. Yapılan törenin ardından Üstünbaş, Hunat Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Kayseri'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı. Kayseri Kuzey çevreyolu Oymaağaç Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında, 38 ZU 010 plakalı otomobil 90 JO 998 plakalı tıra arkadan çarptı. Kazada 4 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazadan sonra Kuzey çevreyolu trafiğe kapatıldı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Hasanarpa Mahallesi muhtarının Nisan 2017’de kayıp başvurusunda bulunduğu 69 yaşındaki kadın, jandarma ve polisin yaptığı ortak çalışma sonucu boğularak öldürülmüş ve definecilerin kazdığı 30 metrelik tünele gömülmüş olarak bulundu. 6 saatlik çalışmanın ardından Sayal Say’ın cesedi otopsi yapılmak üzere hastane morguna konuldu. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Kayseri'de babasının aracını kaçıran 14 yaşındaki çocuk direksiyon hakimiyetini kaybederek oyun parkına girdi. Kazada, parkta oynayan 4 yaşındaki çocuk ve annesi yaralandı. Kazanın ardından sokağa dökülen mahalle sakinleri 14 yaşındaki Ali Rahman A.'yı linç etmek istedi. Mahalle sakinlerini dağıtan polis ekipleri Ali Rahman A.'yı gözaltına aldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Kayseri Ali Dağı’ndan yamaç paraşütü ile atlayan amatör havacı 49 yaşındaki Sabri Kavuncu, rüzgarın etkisiyle 15 metre yükseklikten tribünlere çakıldı. Kavuncu, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kavuncu, geçen ay kızı ile birlikte üniversiteden mezun olduktan sonra diploma sevinçlerini baba-kız birlikte yamaç paraşütü yaparak kutlamışlardı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Kayseri'de yengesini, kız kardeşini ve halasını taciz ettiği iddiasıyla babası 50 yaşındaki Ömer Tüzen'i tüfekle vurarak öldürmekten yargılanan 26 yaşındaki Osman Tüzen, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tüzen, kendini, "Babamı eve gittiğimde ağabeyimin nikahlı karısı olan yengemle birlikte olurken gördüm. Olayı, kız kardeşime ve halama anlattım. Onlar da geçmiş zamanda babam Ömer Tüzenin kendilerine cinsel tacizde bulduğunu anlattı" diye savundu


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Kayseri’deki üste görevliyken intihar eden Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu'nun ölüme nasıl gittiği annesinin ifadeleriyle iddianameye girdi. İddianamede tanık sıfatıyla ifadesine başvurulan anne Nevin Tuna Daştanoğlu, "Kızıma kumpas kurdular. Bilgisayarına cinsel içerikli mesajlar gönderdiler. Meslekten ihraç ettiler. Kızımın intiharının tek sebebi Cahit Bakır ve ismini zikrettiğim komutanlarıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Kayseri'de sahibi tarafından terk edilen otomobilin parçaları, kısa süre içerisinde sökülerek götürüldü. Kayseri'de geçtiğimiz haftalarda Yakut mahallesine bırakıldıktan sonra sahibi tarafından alınmayan otomobilin bütün parçaları söküldü.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Kayserili genç girişimci Şule Başarslan, erkekler için sperm test cihazı üretecek. Hamilelik testleri gibi evde kullanım olanağı sağlayacak test cihazı hastaneye gitmeye çekinen erkekler için kurtarıcı olacak.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

CHP’nin ’Adalet Yürüyüşü’ne minibüsle saldırı planladığı iddiasıyla dün Kocaeli’de yakalanan ’Ebu Hüseyin’ kod adlı terör örgütü DEAŞ militanı 26 yaşındaki Oğuzhan K. ile Kayseri'de gözaltına alınan eşi Ayla K.'nın ve 4 kişinin Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları sürüyor. Öte yandan Kayseri Emniyet Müdürlüğü, FETÖ/PYD'den hakkında yakalama kararı bulunan Emre Uslu’nun 22 Haziran’da attığı tweeti ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne saldırı hazırlığında olduğu belirtilen ve bir minibüsün içinde yakalanan IŞİD teröristlerinin kimlikleri belli oldu. Emniyetten yapılan açıklamaya göre, terör örgütü IŞİD üyesi teröristlerin minibüsü Adalet Yürüyüşü kortejin üzerine sürmeyi planladığı iddia edildi. Ayrıca, IŞİD üyesinin yakalanma anının yeni görüntüleri de ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Kayseri'de 3 ay önce kapısının önünde silahla vurulan ve 21 gün sonra hayatını kaybeden şahsın, ölmeden önce görgü tanığına kendisini kimin vurduğunu söylediği ortaya çıktı. Mahkemede dinlenilen görgü tanığı, "Vurulan kişi beni çağırdı. Yanına gittim, bana 'Annemi evden çağır, beni Tarık M. vurdu" dedi. Ben ne sanığı, ne de ölen kişiyi tanırım" dedi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Kayseri'de tarlada çalışan 15 yaşındaki genç henüz belirlenemeyen nedenle kafasını yem makinesine kaptırdı. Yakınlarının ihbarı üzerine sevk edilen ambulans ile Yahyalı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan A.K., daha sonra hava ambulansı ile Erciyes Üniversitesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde kız kardeşinin kocası olan eniştesini, bulunduğu araç ile birlikte benzin dökerek yakmak istediği iddiasıyla 'canavarca hislerle kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklu yargılanan sanık 12.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın, eşi ile eniştesi arasında ilişkiyi öğrendikten sonra çıkan tartışmada aracı benzin dökerek yaktığı ortaya çıktı. Enişte K.B. mahkemede, "Tahrik altında bu suçu işlediği iddiaları yalandır. Ben kendisini tahrik etmedim" dedi.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Ankara,Kayseri ve Konya'da büyük FETÖ operasyonu... Üniversite, asker ve sivillere yönelik Ankara, Konya ve Kayseri'de büyük FETÖ operasyonu başlatıldı,. 152 kişi hakkında gözaltı kararı var. Ankara Üniversitesi'nde ByLock kullandıkları gerekçesiyle 31 personel gözaltına alınırken, Kayseri'de ise 100 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli 21 subay hakkında da gözaltı kararı var.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Kayseri'de çeşitli suçlardan 9 kaydı bulunan 39 yaşındaki Tuncay Karakuş sahte çek yazdığı gerekçesiyle ’dolandırıcılık’ suçundan tutuklu yargılandığı davada mahkeme başkanı ile arasında diyalog dikkat çekti. Karakuş mahkeme başkanına Ne olur bana iyi hal uygulayın diye ısrarda bulundu. Mahkeme başkanının İyi hadi indirim yaptım demesi üzere sanık, heyete teşekkür ederek cezaevine götürüldü.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Mehmet Özhaseki'nin annesinin cenazesine katılmak üzere Kayseri'ye geldi. Erdoğan'ın uçağının inişi sırasında ise hareketli anlar yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin annesi Şükran Özhaseki’nin cenazesine katılmak üzere Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Erkilet Havalimanı'na inişi esnasında bir F-16 uçağı sorti yaptı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Kayseri'de halk otobüsünde sürücünün ani fren yapması sonucu ayakta yolculuk yapan lise öğrencisi Gamze Efe, dengesini kaybederek, başını tutunma koluna çarptı ve yüzüstü yere düştü. Bir süre baygınlık geçiren Gamze Efe, yerden kalkamadı. Otobüsün sürücüsü, hemen direksiyonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kırdı ve korna çalarak Acil Servis önüne geldi. Gamze Efe, otobüste yapılan ilk müdahalenin ardından Acil Servis kapısına yanaştırılan otobüsten sedyeyle servise alındı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Kayseri’de Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı fuhuş operasyonunda 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda 3 hayat kadını, 1 travesti yakalandı. Ele geçirilenler arasında 1 adet de kamera vardı...


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Kayseri’den İzmir Dikili’ye otomobille giden emekli polis Tarkan Tekeoğlu (45), 11 Haziran’da Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurup, sahilde otomobilini park ettiğini, 5 yaşındaki oğlu Mehmet uyurken denize girdiğini ve 30 dakika sonra geldiğinde oğlunu bulamadığını anlattı. Jandarma, AFAD ve polis ekipleri bölgede aramalar yaptı. Ancak Mehmet bulunamadı. Yol güzergâhından elde edilen görüntülerde de babanın tek başına olduğu belirlendi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Kayseri’de, Emekli Öğretmen Ramazan Büyükkılıç Ortaokulu Müdür Yardımcısı M.P. ile S.I., çocuğu sınıfta kalan bir velinin saldırısına uğradı. Velinin eğitimcileri darp etmesi kameralara yansırken, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Okul idarecilerine yapılan bu saldırıların bir cezası maalesef yoktur. Okul idarecileri şamar oğlanı değildir. Kimsenin yaptığı cezasız kalmamalı” ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Kayseri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) resmi web sitesine yapılan siber saldırıyla ilgili bir çifti gözaltına aldı. Çiftin, KHK kapsamında AGÜ’den ihraç edilen R.Ö. ve eşi Ü.E.Ö. olduğu öğrenildi. Çiftin evinde çok sayıda dijital materyallere el konuldu. Şüpheli kadın ifadesi sonrası Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile serbest bırakılırken, eşi R.Ö. adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bonzai kullandığı öne sürülen genç, yarı baygın halde bulundu. Hareketsiz halde yatan genci konuşturmaya çalışan bir kişi, "Beni duyuyor musun. Hastalığın var mı? Ne yaptın sen ilaç mı için? Telefonun var mı? Ailene haber verelim” diye sordu. Yarı baygın haldeki genç ise “Yok, ayağımı burktum” yanıtını verdi. Daha sonra çevredeki bazı kişiler genci kaldırımdan alarak yeşil alana taşıdı ve 112 sağlık ekiplerine haber verdi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Özhaseki'nin oğlu Enes arasında geçen esprili diyalog dikkatlerden kaçmadı. Bakan Özhaseki'nin oğluna; "Telefonuma neden çıkmadın?" diye soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında uzun süre güldü.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Kayseri’den Adana’ya giden Anadolu Mavi Treni'nde seyahat eden Zekiye Kurt'un yolda doğum sancısı başladı. Aynı trende yolculuk yapan bir hemşire, görev yaptığı hastanedeki doktoru arayarak cep telefonuyla aldığı talimatlarla hamile kadına müdahale etti ve doğum başarıyla gerçekleştirildi. Anne ve bebek ambulansla Adana'daki bir hastaneye götürüldü.


Yayın Tarihi: 10.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir