Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi. 

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası 
İktisat dalında Doçent oldu. 

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu. 

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı. 

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi. 

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi. 
Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı. 
Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi. 
Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.
 16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi. 

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur. 
Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. 


        Aldığı Ödül ve madalyalar;

•      Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
•      Katar: Bağımsızlık Kolyesi
•      Portekiz: Prens Henry Nişanı 
•      İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
•      Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı 
•      Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü 
•      Kamerun: Ulusal Dekorasyon
•      Pakistan: Nişan-ı Pakistan
•      Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı 
•      Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı 
•      Kazakistan: Altın Kartal Nişanı 
•      İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı 
•      Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı 

 

Son Dakika Yeni Kayseri Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Mehmet Özhaseki'nin annesinin cenazesine katılmak üzere Kayseri'ye geldi. Erdoğan'ın uçağının inişi sırasında ise hareketli anlar yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin annesi Şükran Özhaseki’nin cenazesine katılmak üzere Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Erkilet Havalimanı'na inişi esnasında bir F-16 uçağı sorti yaptı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Kayseri'de halk otobüsünde sürücünün ani fren yapması sonucu ayakta yolculuk yapan lise öğrencisi Gamze Efe, dengesini kaybederek, başını tutunma koluna çarptı ve yüzüstü yere düştü. Bir süre baygınlık geçiren Gamze Efe, yerden kalkamadı. Otobüsün sürücüsü, hemen direksiyonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kırdı ve korna çalarak Acil Servis önüne geldi. Gamze Efe, otobüste yapılan ilk müdahalenin ardından Acil Servis kapısına yanaştırılan otobüsten sedyeyle servise alındı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Kayseri’de Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı fuhuş operasyonunda 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda 3 hayat kadını, 1 travesti yakalandı. Ele geçirilenler arasında 1 adet de kamera vardı...


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Kayseri’den İzmir Dikili’ye otomobille giden emekli polis Tarkan Tekeoğlu (45), 11 Haziran’da Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurup, sahilde otomobilini park ettiğini, 5 yaşındaki oğlu Mehmet uyurken denize girdiğini ve 30 dakika sonra geldiğinde oğlunu bulamadığını anlattı. Jandarma, AFAD ve polis ekipleri bölgede aramalar yaptı. Ancak Mehmet bulunamadı. Yol güzergâhından elde edilen görüntülerde de babanın tek başına olduğu belirlendi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Kayseri’de, Emekli Öğretmen Ramazan Büyükkılıç Ortaokulu Müdür Yardımcısı M.P. ile S.I., çocuğu sınıfta kalan bir velinin saldırısına uğradı. Velinin eğitimcileri darp etmesi kameralara yansırken, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Okul idarecilerine yapılan bu saldırıların bir cezası maalesef yoktur. Okul idarecileri şamar oğlanı değildir. Kimsenin yaptığı cezasız kalmamalı” ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Kayseri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) resmi web sitesine yapılan siber saldırıyla ilgili bir çifti gözaltına aldı. Çiftin, KHK kapsamında AGÜ’den ihraç edilen R.Ö. ve eşi Ü.E.Ö. olduğu öğrenildi. Çiftin evinde çok sayıda dijital materyallere el konuldu. Şüpheli kadın ifadesi sonrası Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile serbest bırakılırken, eşi R.Ö. adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bonzai kullandığı öne sürülen genç, yarı baygın halde bulundu. Hareketsiz halde yatan genci konuşturmaya çalışan bir kişi, "Beni duyuyor musun. Hastalığın var mı? Ne yaptın sen ilaç mı için? Telefonun var mı? Ailene haber verelim” diye sordu. Yarı baygın haldeki genç ise “Yok, ayağımı burktum” yanıtını verdi. Daha sonra çevredeki bazı kişiler genci kaldırımdan alarak yeşil alana taşıdı ve 112 sağlık ekiplerine haber verdi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Özhaseki'nin oğlu Enes arasında geçen esprili diyalog dikkatlerden kaçmadı. Bakan Özhaseki'nin oğluna; "Telefonuma neden çıkmadın?" diye soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında uzun süre güldü.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Kayseri’den Adana’ya giden Anadolu Mavi Treni'nde seyahat eden Zekiye Kurt'un yolda doğum sancısı başladı. Aynı trende yolculuk yapan bir hemşire, görev yaptığı hastanedeki doktoru arayarak cep telefonuyla aldığı talimatlarla hamile kadına müdahale etti ve doğum başarıyla gerçekleştirildi. Anne ve bebek ambulansla Adana'daki bir hastaneye götürüldü.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar yarın Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. Komando Tugayı'nda verilecek geleneksel iftarda buluşacak. İftarda, Kayseri'deki protokol mensupları da bulunacak. Abdullah Gül yarın İstanbul'dan Kayseri'ye erken gelerek bir süre önce vefat eden babası Ahmet Hamdi Gül'ün mezarını da ziyaret edecek.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Kayseri'de 6 aydır babasının tacizine uğradığını iddia eden 22 yaşındaki F.K., odasına koyduğu gizli kamera görüntüleriyle polise başvurup şikayetçi oldu. Gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere srbest bırakılan T.K., son duruşmada kızının şikayetinden vazgeçmesine rağmen tutuklandı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Kayseri'nin Gesi bölgesindeki mahalle sakinlerinin ve çobanların bölgede mağara olduğu ihbarı üzerine başlatılan çalışma sonucu 52 odalı bir yer altı şehri bulundu.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Kayseri'de 24 yaşındaki Ş.Y., evinde bulunan eşyaları balkondan aşağıya attı. Yoldan geçenlerin büyük şok yaşadığı olay Kasyeri'de Talas ilçesi Mevlana Mahallesi Umut Caddesi Taslak Sokak'ta bulunan 14 katlı bir rezidansta meydana geldi. Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ş.Y., yaşadığı dairede eline geçen ne varsa hepsini aşağıya attı. Olayı görenler Ş.Y.'yi ikna etmeye çalışırken, bir yandan da polis çağırdı.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Kayseri'de 2015 yılında evlenen Ali-Sulhiye Tetik çiftinin, düğün gecelerinde çekilen video görüntülerinde kameraya kaset koymayı unutan düğün salonu işletmecisine açtıkları tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme, düğün salonu işletmecisine, çifte 8 bin 468 lira tazminat ödemeye mahkum etti. Davacı Avukatı Umut Gülmez, insan ömründe bir kere yaşayabileceği ve de tekrarı olmayan, bu durumdan dolayı müvekkillerinin ayıplı hizmet nedeniyle maddi ve manevi zarara uğradığını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Ramazan geldi artık ki Kayseri'de bu sabaha karşı ilk sahura kalkıldı ve ilk oruç tutuluyor. 2017 yılında Ramazan oldukça sıcak bir zamana denk geliyor. Sahur ve iftarda dikkatli beslemek gerekiyor. Peki Kayseri'de iftara ne kadar kaldı? İşte 2017 Ramazan imsakiyesi, iftar, imsak ve sahur vakitleri... İftar vakti, iftara ne kadar kaldığı ile ilgili geri sayım aracı ve dahası 2017 Ramazan imsakiyesinde...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

Kayseri'nin Develi ilçesinde Bülent Öztürk'ü (39) elektrikli testere ile 7 parçaya bölerek öldürdüğü iddia edilen, bir süredir birlikte yaşadığı Gonca Bozoğlu'nun (26), cinayeti birlikte işlediği Yusuf Kara'nın yalnızca iş arkadaşı değil, sevgilisi olduğu ortaya çıktı. İki sevgili tutuklanırken, olayı bildiği halde sakladığı belirtilen Yusuf Kara'nın kız kardeşi K.K. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 27.05.2017

Kayseri'de 5 gündür kayıp olan adamın, sevgilisi ve sevgilisinin mesai arkadaşı tarafından öldürüldüğü, cesedinin elektrikli testere ile 8 parçaya bölündüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan G.B. ifadesinde, B.Ö. ile sevgili olduklarını ve kendisi ile isteği dışında ilişkiye girdiğini ileri sürdü. İfadesinde konuyu mesai arkadaşı Y.K.'ya anlattığını söyleyen G.B., plan yaparak B.Ö.'yü evine çağırdığını, Y.K. ile öldürdüp cesedi testere ile 8 parçaya ayırdıklarını itiraf etti.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

Kayseri'de 2 otobüs ve 8 kamyon çalan hırsız, polis ekipleri tarafından yakalandı. Ekipler tarafından yapılan çalışmalar ve kameralardan alınan eşkal doğrultusunda olayların şüphelisi olarak Y.K. belirlenirken, üzerinde yapılan aramada araçları çalarken kullandığı 70 adet kontak anahtarı ele geçirildi. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, hırsızın kamyonu bir dakika çalması şaşkınlık yarattı.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Kayseri'de, alkol ve uyuşturucu aldıktan sonra ninelerini bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 2 kuzen, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede sürekli birbirlerini suçlayan kuzenler ilginç iddialarda bulunurken hakimin sorduğu soruları cevapladılar. "Cinayeti kimin işlediğine" yönelik sorulan soruya ise Mustafa T., "Birlikte uyuşturucu ve alkol almıştık, ama ben yapmadım şeklinde" yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, babası Ahmet Hamdi Gül’ün cenazesi nedeniyle Kayseri’ye gelenlere teşekkür etti. Abdullah Gül burada yaptığı konuşmada cenazeye katılanlara teşekkürlerini sundu. Gül, "babamın arkadaşları, dostları, akrabaları, hepimizin gönüldaşlarımıza, hepsine çok çok teşekkür ederim. Babamızın hayat tarzı, bize vasiyettir." dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babasının Kayseri'de düzenlenecek cenaze törenine katılacak.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Kayseri'nin Develi ilçesinde 14 yaşındaki çocuğun, güvercin yüzünden kavga ettiği 17 yaşındaki arkadaşını av tüfeği ile öldürdüğü iddia edildi. Güvercin yüzünden aralarında tartışma çıktı. A.K., evden aldığı tüfekle, takip ettiği Hasan Yasir Elma'yı bacağından ve başından vurdu. Yaralanan Elma, olay yerine sevk edilen ambulansla kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı bin 850 nüfuslu Akmescit Mahallesi sakinleri, Talas ilçesine bağlanmak için referanduma gidecek. Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi sakinleri, mahalleleri Talas ilçesine daha yakın olduğu için bu ilçeye bağlanmak istiyor. Geçmiş dönemlerde yaptıkları 2 referandumda da Talas ilçesine bağlanmak için ‘Evet' oyu kullanan ama sonuç alamayan mahalle sakinleri, 3. kez referanduma hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 28.04.2017


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Kayseri'de 7 aylık hamile eşini boğarak öldürmekten tutuklu yargılanan Suriyeli koca, ilk kez hakim karşısına çıktı. Suriyeli sanık, "Eşimi bir genç ile yatak odasında buldum. İlişki kurarken gördüm, genci ittirdim, karım da kaçmak istedi. Genç motora binip kaçtı, eşim ile evde kaldık. Eşimi bayıltana kadar dövdüm" dedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle açık havada yapılması planlanan 23 Nisan kutlamaları, salona alındı. Kutlamalarda, anaokulu öğrencilerin ellerine aldıkları oyuncak silahla bir çatışmayı canlandırması ve bir öğrencinin şehit rolü yaparak üzerinin bayrakla örtülmesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Kayseri'nin Develi İlçesi'nde polis memuru İ.Ö., kendisini 'Kaan' adıyla tanıttığını S.A. adlı kadınla bir süre görüştükten sonra, onu otomobiliyle ıssız bir yere götürerek, zorla ilişkiye girdi. Bu ilişkiyi görüntüye çektiği belirtilen İ.Ö.'nün, kadından para istediği, aksi takdirde eşine göstermekle tehdit ettiği belirtildi. İ.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Kayseri polisi, bir internet kafede FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in videolarını izleyen karı-kocayı gözaltına aldı. M.M.'nin ifadesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bir hırdavatçıda çalıştığını söylediği ancak yapılan incelemelerde şahsın Ankara Beytepe Jandarma Okulları'nda teğmen rütbesinde çalışmakta iken FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edildiği belirlendi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Kayseri'de tartışları Turgay Güneş'i öldürdükleri suçlamasıyla tutuklu yargılanan Gökhan ve Mehmet Küsen kardeşler, 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan Mehmet Küsen, "Bilinçli olarak öldürme yok. Olayın, Allah'ın takdiri olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. Tutuklu diğer kardeşler Çetin ve Yunus Küsen ise cinayetle ilgileri olmadığını belirtti.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de referandum sonuçları ne olacak merak ediliyor. Kayserilerle Türkiye'nin diğer illerindeki seçmenler gibi bugün oy kullanacakları sandıklara gidip evet hayır tercihlerini belirlediler. İşte Kastamonu ve Türkiye geneli il il referandum sonuçları ve evet/hayır oy oranları ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir mezarlığında çevre düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak, her görenin kendisine "Böyle bir mezarlık olmaz, Allah razı olsun başkan, insanın ölesi geliyor" dediğini söyledi. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da, bir mezarlık için "Burası o kadar güzel bir mekan olmuş ki insanın neredeyse ölesi geliyor. Ama ben şimdi paltomu çıkaramadım. Hava soğuk, ölmeye de niyetim yok şimdilik" sözleriyle dikkat çekmişti.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, son 14 yılda Türkiye'nin çatısını tutan direklerin bir bir yıkıldığını ve itibarsızlaştırıldığını söyledi. Halaçoğlu, "Kimi FETÖ ile kimi yabancı devlet destekleriyle kimi de bizzat iktidarda olanlar eliyle. Şimdi çatıyı ayakta tutan son direk de, yani meclis yıkılmaya çalışılıyor. Şayet 16 Nisan'da bu anayasa kabul edilirse son direk de çökecek” dedi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kayseri'de 34 yaşındaki Sedat Dursun, nikahsız yaşadığı 29 yaşındaki Funda Köylü'yü bıçakla yaraladı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kayseri'nin merkez Talas İlçesi'nde referandum kampanyası kapsamında esnaf ziyareti yapan CHP Milletvekili Çetin Arık'a bıçaklı saldırı girişiminde bulunan 43 yaşındaki Abdullah Ateş, tutuklandı. Alkollü olduğu raporu verilen ancak promil oranı açıklanmayan Ateş'in olayda kullandığı suç aleti 35 santim uzunluğundaki komando bıçağı adli emanete alındı.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Herkesin merak ettiği soruya cevap geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'deki referandum mitingine 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılmaması çok konuşulmuştu. Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın Konya'da ortaklaşa gerçekleştireceği mitinge eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılıp katılmayacağı da merak ediliyordu. Yanıt geldi Konya mitingine Davutoğlu ev sahipliği yapacak.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de referandum çalışması yürütürken bir esnafın satırlı saldırısına uğradı. Saldırgan yakalandı. Olay anını anlatan vekil Arık "Dükkana 'Balıkların, çiçeklerin içinde ne güzel bir dükkanınız var' diye seslenerek girdim. Ardından bana küfretmeye başladı ve saldırdı. Canımızı zor kurtardık" dedi. Partililer, saldırganın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sinkaflı küfür ettiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Kayseri 3 . Ağır Ceza Mahkemesi Ali İsmail Korkmaz davasına ilişkin Yargıtay'ın bozma kararının ardından daha önce beraat eden polis memuru H.E ' ye 7 ay 15 gün, fırıncı E.H.'ye ise 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme sonrasında konuşan Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şahap Korkmaz karara tepki gösterirken, "Adaletin düzgün işlemediği, katillerin korunduğu ve sahip çıkıldığını gördük. Hiç denecek kadar cezalar verilerek bu insanlara sahip çıkıyorlar" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım yarın Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de bir miting düzenleyecek. Mitinge Abdullah Gül'ün katılıp katılmayacağı ise merak konusuydu. Cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra siyasi programlara katılmama kararı devam eden Gül'ün Kayseri mitingine katılımı konusunda yakın çevresinden ilk bilgiler geldi. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül memleketi olan Kayseri'deki mitinge katılacak mı? İşte yanıtı...


Yayın Tarihi: 01.04.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de vatandaşları bozkurt işareti yaparak selamladı. Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada da milliyetçiliğiyle ilgili; "MHP’li arkadaşlarıma şunu söyleyeyim, siz ne kadar ülkücüyseniz, vatanseverseniz ve milliyetçiyseniz biz de ülkücüyüz, vatanseveriz milliyetçiyiz." demişti.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Kayseri'de, Erciyes Dağı'nın eteklerinde yaşayan yılkı atları, fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Kayseri'de Hatice Uygun isimli bir kadın, 15 köpeğin saldırısına uğradı. 80 yerinden ısırıldığı belirtilen Uygun'un ağır yaralı olduğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Kayseri'de FETÖ'den yargılanan ve örgüt hakkında itirafta bulunan tutuklu sanık H.Ü, örgütten ayrılmak istediğinde "Şefkat tokadı yersin" diye tehdit edildiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

En işlek caddede böyle gezdi! Çıplak vatandaş ortalığı birbirine kattı...


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Kayseri'de oynanan Kadınlar 3. Futbol Ligi 6'ncı Grup karşılaşmasında kadın futbolcular, saç saça baş başa kavga etti.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Ömer Faruk Arslan, arkadaşları ile yaptığı halı saha maçında, kalp krizi geçirerek öldü.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Kayseri'de internette gördüğü iş ilanı için görüşmeye giden 27 yaşındaki K.B., iddiaya göre ilanı veren 26 yaşındaki M.K.’nin tecavüzüne uğradı. M.K. şikayet üzerine tutuklandı.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

15 Temmuz’a ilişkin çatı iddianamede FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına ilişkin ‘olağan akışa aykırı’ ayrıntılar anlatılıyor.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 17'si tutuklu 71 iş adamı hakkındaki iddianamenin detayları ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Kayseri'de taksicilik yapan babası Sadık Ünaçan'ı dün av tüfeğiyle yakın mesafeden 5 el ateş ederek öldüren Bülent Ünaçan'ın, ruh sağlığında tedavi gördüğü ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Kayseri'nin Sarıoğlan İlçesinde 25 yaşındaki A.D. teyzesinin kızı 15 yaşındaki lise öğrencisi Z.Ç.'yi cinsel istismar sonucu hamile bıraktığı iddiasıyla tutuklandı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir