Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi. 

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası 
İktisat dalında Doçent oldu. 

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu. 

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı. 

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi. 

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi. 
Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı. 
Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi. 
Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.
 16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi. 

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur. 
Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. 


        Aldığı Ödül ve madalyalar;

•      Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
•      Katar: Bağımsızlık Kolyesi
•      Portekiz: Prens Henry Nişanı 
•      İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
•      Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı 
•      Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü 
•      Kamerun: Ulusal Dekorasyon
•      Pakistan: Nişan-ı Pakistan
•      Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı 
•      Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı 
•      Kazakistan: Altın Kartal Nişanı 
•      İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı 
•      Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı 

 

Son Dakika Yeni Kayseri Haberleri

DEAŞ terör örgütünün yayınladığı infaz görüntülerinde siyah sakalı ile öz kardeşi Irak polisi Abdulkadir Abdurrahman Ali'yi kafasına silahla ateş ederek öldüren ve görüntüleri sosyal medyada terör örgütünün propagandası haline getirilen Irak uyruklu örgüt imamı Abdulkhaleq Abdulqader Ali (47), Kayseri'de 9 gün süren sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin bu kez beyaz sakallı olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün amcası Mahmut Gül, hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Kayseri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, besici ve köylülerin 4 bin lira aylık ücret ile çoban bulamadıklarından yakındıklarını, bu nedenle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle il genelinde 'sürü bakıcısı' kursları açtıklarını, kursu bitirip bu mesleği yapanlara yıllık 6 bin lira 'çoban desteği' verdiklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Kayseri'de 5 yıl önce ayrı yaşadığı eşini öldürdüğü suçlamasıyla, Yargıtay'ın ikinci kez verdiği bozma kararının ardından yeniden hakim karşısına çıkan cinayet sanığı koca, kayınvalidesinin, cinayetin gerçekleştiği eve kendisini gizlice aldığını anlattı. Müebbet hapis cezasına çarptırılan eş katili adam, "Cinayet anını, 'eşim annesine ’yaktın beni' dedi" diye anlattı.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Kayseri'de hakkında 'görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve dolandırıcılık' suçlarından dava açılan ve savcılığın tutuklanması talebi üzerine gözaltına alınan eski Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız tutuklandı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) merhum Lideri Alparslan Türkeş’in memleketi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Belediye Başkanı Dursun Ataş, partisi MHP'den istifa ettiğini açıkladı. Ataş, yaptığı açıklamada "İhraç edilmişsek sebebini bilmemizin son derece hakkımız olduğunu düşünüyorum. Bizler partimizi iktidar yapmak için canla, başla çalışırken, maalesef Genel Merkezin böyle bir kaygısının olmadığını görmek bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Kayseri'de otomobil hırsızlığı suçundan tutuklu bulununan ve 1 haftalık izin kullanan 26 yaşındaki Yunus Garip, teslim olacağı gün 3 otobüs, 1 kamyon daha çaldı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Bir günde 2 baba vahşeti... Antalya'da bir baba, 3 ve 5 yaşındaki iki kız çocuğunu silahla öldürdükten sonra intihar etti. Kayseri'de ise 12 yaşındaki Haydar E., iddiaya göre yaramazlık yapmasına sinirlenen babası 43 yaşındaki Hasan E. tarafından iple boğularak öldürüldü. Cinayet sonrası intihara kalkışan Hasan E., tedavisinin ardından polis tarafından gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Kayseri’de yaşanan olayda Hasan E., oğlu Haydar’ı (12) döverek üç tekerlekli motosikletin kasasına bindirip iple boğarak öldürdü.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleştirilen evlilik öncesi ve sonrası cinsellik seminerinde konuşan Bozok Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Özgül Karaaslan, Türkiye’de toplumun yüzde 20’si ve hatta daha fazlasının cinsel bozukluk sorunları ile karşı karşıya kaldığını ve bu rakamın da her geçen gün arttığını söyledi.


Yayın Tarihi: 11.11.2017

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, 2016 yılında DEAŞ terör örgütüne muhalif olan kardeşini başından vurarak infaz eden DEAŞ terör örgütü üyesi ile birlikte 4 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Kayseri Cumhuriyet Meydanında aydınlatma direğine kilitlenmiş haldeki, üzerinde İngilizce ’Stop mind control’ ve internet sitesi adresleri yazılı karton olan bisiklet, polisi alarma geçirdi. Polis bisikletin sahibini bir süre bekledi, gelmeyince karton pankartı söktü.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Kayseri'de kontrolsüz olarak yola çıkan tırın iki otomobille çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Tır şoförünün gözaltına alındığını, kazayla ilgili incelemenin başlatıldığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

10 valilikten peş peşe uyarılar geldi. Burdur, Mardin, Gümüşhane, Erzurum, Bolu, Edirne, Düzce, Niğde, Diyarbakır ve Kayseri valilikleri yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık evlerin suçlular tarafından kullanılabileceği uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 27.10.2017

Kayseri'de bir vatandaş otomobili ile seyir halinde sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yaparken önündeki araç takla attı. O anlar ise saniye saniye görüntülendi.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Kayseri’de 15 askerin şehit, 54 askerin de gazi olduğu 17 Aralık 2016’da düzenlenen canlı bomba saldırısı ile ilgili açılan davada aralarında özel halk otobüsü şoförü ve canlı bombanın babasının da olduğu 10 kişiye tahliye kararı verildi.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Kayseri’de 17 Aralık 2016’da 15 askerin şehit olduğu, 54 askerin yaralandığı özel halk otobüsüne düzenlenen canlı bomba saldırısı ile ilgili açılan davanın ilk günü sona erdi. Duruşmada savunma yapan özel halk otobüsü şoförü tutuklu sanık Hamit E., “Benim saldırı ile ilgili uzaktan yakından en ufak bir alakam çıkarsa yüce mahkemenizden idamımı istiyorum” dedi.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

17 Aralık'ta Kayseri'de 15 askerin hayatını kaybettiği bombalı saldırının davası yarın görülecek. Sanıklardan 38 AB 180 plakalı otobüs şoförü Hamit Eroğlu'nun PKK/KCK terör örgütü mensubu olduğu, örgütün propagandasını yaptığı, bir kısım tanık beyanlarına göre bombalı saldırı eyleminden haberinin olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilecek olan geçit töreninin provası büyük bir coşku ile yapıldı. Sivas Caddesi'nin Büyükşehir Belediyesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar olan bölümü ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'nın bir bölümü trafiğe kapatılırken, kapatılan alanlarda polis ekiplerince güvenlik önlemleri alındı. Provaya askeri birliklerin yanı sıra öğrenciler, spor kulüpleri ve motosiklet ile bisiklet kulüpleri katıldı.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Kayseri'de, kendisinin rızası alınmadan, kızının evliliğine izin verildiğini öne süren 54 yaşındaki Ayhan Uzun, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında, yakınlarına sitem edip, tabancayla başına ateş ederek yaşamına son verdi. Facebook'taki yakınlarının 'yapma' şeklindeki ifadelerine karşın Ayhan Uzun, "Hadi Allah'a ısmarladık, ben gidiyorum, kendinize iyi bakın" diye veda etti...


Yayın Tarihi: 23.10.2017

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği kitap fuarında, "En sağlıklı et pastırmadır. Pastırma ve sucuk doğal olarak yapıldığı zaman çok önemlidir. Pastırma çiğ olarak bol tüketilebilir" ifadesini kullandı. Karatay ayrıca ciddi bir uyarıda bulunarak, "2 yaşından küçük çocuklara şeker verdiğiniz zaman ileride kalp hastası oluyorlar. Dünya Sağlık Örgütü de şekere karşı çok büyük savaş açtı" dedi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Muhalif görüşleriyle bilinen İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Kayseri'de katıldığı kitap fuarında bir grubun saldırısına uğradı. Polislerin güvenlik çemberi oluşturarak koruma çemberi altına aldığı ünlü yazara saldıran bir grup, hakaretlerde bulunarak, yuhaladı.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

PKK/KCK terör örgütü üyesi kadın terörist, sahte kimlikle Kayseri'ye gelerek, geçirdiği hastalık nedeniyle tedavi oldu. Akrabalarının yanında bir süre kalan terörist kadın, polis ekiplerince yapılan operasyonla yakalandı.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Kayseri'de 42 yaşındaki besiciyi 36 yerinden bıçaklayarak öldüren 17 yaşındaki Afgan çoban, mahkemede kendisini "Bana ahırda tecavüz etmeye kalktı, bıçakladım." sözleriyle savundu. Öldürülen adamın 20 yıllık eşi Azerbaycan vatandaşı Hahujevay Demirci ise olayı yalanladı.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Kayseri'de 4 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı 21 yaşındaki Neslihan K.’ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan 44 yaşındaki Mehmet Yılmaz’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Kayseri'de tamir edilen tablet bilgisayar bir anda bomba gibi patladı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, FETÖ'nün önemli isimlerinden Adil Öksüz'ün eldeki somut kanıtlara rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını, buna karşılık haklarında hiçbir kanıt bulunmayan Nuriye Gülmez ve Semih Yalçın'ın işlerinin ellerinden alınıp, tutuklu yargılanmalarının toplum vicdanını yaraladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Niğde Göllüdağ’daki Hitit Şehri’nde 85 yıl önce bulunan 2 kapı aslanından biri kentte müze olmaması nedeniyle Kayseri’ye gönderildi. Şimdi Niğde o heykeli geri istiyor ama 2 yıldır ses çıkmıyor! CHP Milletvekili Gürer, konuyla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Kayseri'de, kontör yüzünden tartıştığı Iraklı 22 yaşındaki Teyir Kürdi'yi boynundan bıçaklayarak öldüren 16 yaşındaki Süleyman K., 'kasten adam öldürme' suçundan 10 yıl, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi önünden Talas İlçesi’ne yönüne giden otomobilin ön kaputunda oturan bir kişi, arızalı otomobili tamire götürmek için çalışır haldeki arkadaki otomobilin kaputuna oturarak, öndeki aracı ayakları ile itti.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Kayseri’de annesi Gülfidan Gül’ü bıçaklayarak öldürdükten sonra teslim olan şizofreni hastası Harun Gül, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından sağlık kontrolü için Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirildi. Katil zanlısı Gül, basın mensuplarının sorularına cevapsız bırakırken, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Kayseri'de aynı lisede sınıf arkadaşına şantaj ve cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 3 lise öğrencisinden ikisi 2'şer yıl 9'ar ay, diğeri ise 3 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum oldu. Mahkeme cezayı erteledi. İğrenç olayda yaşanan ayrıntı, öğrencilerin kullandıkları yöntem ve bu tür olayların indiği yaş oranı 'pes artık!' dedirtti.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Kayseri'de 21 ayrı suçtan kesinleşmiş 16 yıl hapis cezası bulunan ve cezaevi firarisi olan kadın düzenlenen operasyonla yakalandı. Güldane Y. adliye girişinde gazetecilerin "Bu kadar suçu nasıl işlediniz" sorusuna, "İnsanlar keriz olduğu için işledim" diye cevap verdi.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Sosyal medyayı sallayan fotoğrafın kime ve nereye ait olduğu ortaya çıktı. Kayseri'de yaşamakta olan 57 yaşındaki Ayşe Kuyak, bozulan 25 yıllık çamaşır makinesinin kapağından tavuklarını güvende tutabilmek için kümese kapı yaptı. Kümese yaptığı ilginç kapağın yakınları arasında espri konusu olduğunu belirten Kuyak, yakınlarının ‘tavukları kaç derecede yıkıyorsun’ diyerek kendisine takıldığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kayseri’de yaşayan 57 yaşındaki Ayşe Kuyak, bozulan 25 yıllık çamaşır makinesinin kapağından tavuklarını güvende tutabilmek için kümese kapı yaptı. Ayşe Kuyak, "Kümesi görenler, Tavukları kaç derecede yıkıyorsun? Beyazlar ile renklileri aynı anda yıkama diye espri yapıyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi, TBMM’de kabul edilirken, görüşmeler “Kayseriler ‘Eşeği boyar, babasına satar’ der mi?” tartışmasına da sahne oldu. TBMM’nin olağanüstü toplantısında şahsı adına söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümetin ve parti yöneticilerinin tezkereye yönelik yaptığı açıklamaları eleştirdi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Kayseri'de yaşayan 62 yaşındaki Mehmet Cesaret, bayramdan önce rahatsızlanıp felç geçiren eşi 53 yaşındaki Bircan Cesaret’i el arabası ile hastaneye götürüp, getiriyor. Kendisi de gırtlak kanseri olan Mehmet Cesaret, hastanede fizik tedavi için yer açılmasını beklediklerini söyledi. Mehmet Cesaret yetkililerden kalıcı çözüm bekliyor.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, yarın temeli atılacak Beydeğirmeni Besi Bölgesi'nin yatırım tutarının 1 milyar lirayı bulacağını ve Avrupa'nın en büyük besi bölgesi olacağını bildirdi. Çelik yatırımlarla birlikte 4 bin kişiye istihdam sağlanacağını da açıkladı


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Kayseri'de, çekilen kredi parasından kaynaklanan husumet nedeniyle çıkan silahlı kavgada Salih Soylu'nun öldürülmesi ile ilgili açılan davanın görülmesine devam edildi. Cinayet sanıklarından biyoloji öğretmeni Seda N., tecavüze uğradığını, cinayeti bu nedenle eniştesinin işlediğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Kayseri'de, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı Dadaloğlu Şenlikleri'nde, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık hükümeti eleştiren açıklamalarda bulununca büyük gerginlik yaşandı. Özhaseki, "Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın" dedi. Arık'ın sözlerine de değinen Özhaseki, "Biz PKK'nın yurtdışından desteklendiğini biliyoruz. O zaman niye destek veririz ki? Niye onlarla adalet yürüyüşü yaparız ki?" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Kayseri'de S.E.’nin evine dua okuyacağını söyleyerek gittikten sonra kadının çeşitli yerlerine dokunarak cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen N.A. gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütü üyesi" oldukları iddiasıyla dava açılan 12'si tutuklu, 14'ü tutuksuz 26 sanığın yargılanmasına başlandı. Etkin pişmanlıktan yararlanan N.B. savunmasında, "17-25 Aralık ve cezaevinde kaldığım süreç içerisinde bu lanet yapı rüyalarla bizi ayakta tutmaya çalıştı. Şu abla şu rüyayı görmüş, bu abi şu rüyayı görmüş diyerek ayakta tutmaya çalıştılar" dedi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Kayseri’deki sünnet düğününde çıkan kavga bir anda silahlı çatışmaya döndü. Polisin olay yerinde yaptığı incelemede 100’ün üzerinde boş kovan ele geçirildiği öğrenilirken, çatışmada 3 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Kayseri'de Kurban Bayramı'nın ikinci gününde bir kadın yanındaki kızı ile çöpleri karıştırarak yiyecek aradı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Kayseri'de, Kurban Bayramı'nın ilk günü sabah saatlerinde ailesiyle tartıştığı iddia edilen 19 yaşındaki Sümeyya Nur Onat boynuna bağladığı eşarpla kendisini asarak intihar etti.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Milli Türk Talebe Birliği öğrencileri tarafından yapılan MTTB-DAVA elektrikli otomobil Eskişehir'de görücüye çıktı. 4 kişinin üzerine çıkarak zıplayabildiği otomobilde herhangi bir deforme meydana gelmiyor.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Kayseri'de akli dengesinin yerinde olmadığı ileri sürülen 24 yaşındaki Şemsi.Y.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 33 yaşındaki Ali D., sorgusunun ardından 'adli kontrol' koşuluyla serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Ordu'nun Aybastı ilçesindeki Perşembe Yaylası, doğal güzellikleriyle her mevsim ziyaretçilerini büyülüyor.Aybastı ilçesine bağlı bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, 1991 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmesinin ardından Valilik ve yerel yönetimlerin yürüttüğü tanıtım çalışmaları sonucu bölgede ön plana çıkan yaylalardan biri haline geldi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Kayseri'de apartman kapısını çalan hırsız hayrete düşürdü. Şüphelinin kapıyı çalma anı güvenlik kamerasına yansıdı. Bir başka binanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızın söktüğü kapıyı motosikletine yükleyip, hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Kayseri'de, sosyal medya hesabından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) propagandası yaptığı ve devlet büyüklerine hakaret ettiği belirlenen şüpheli gözaltına alındı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Kaan Ayhan A'nın, koluna "15 Temmuz 16", "TSK" ve Yurtta Sulh Konseyi" yazılı dövmeler yaptırdığı da tespit edildi. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017