Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi. 

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası 
İktisat dalında Doçent oldu. 

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu. 

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı. 

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi. 

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi. 
Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı. 
Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi. 
Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.
 16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi. 

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur. 
Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. 


        Aldığı Ödül ve madalyalar;

•      Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
•      Katar: Bağımsızlık Kolyesi
•      Portekiz: Prens Henry Nişanı 
•      İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
•      Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı 
•      Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü 
•      Kamerun: Ulusal Dekorasyon
•      Pakistan: Nişan-ı Pakistan
•      Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı 
•      Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı 
•      Kazakistan: Altın Kartal Nişanı 
•      İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı 
•      Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı 

 

Son Dakika Yeni Kayseri Haberleri

Kayseri'de 2 otobüs ve 8 kamyon çalan hırsız, polis ekipleri tarafından yakalandı. Ekipler tarafından yapılan çalışmalar ve kameralardan alınan eşkal doğrultusunda olayların şüphelisi olarak Y.K. belirlenirken, üzerinde yapılan aramada araçları çalarken kullandığı 70 adet kontak anahtarı ele geçirildi. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, hırsızın kamyonu bir dakika çalması şaşkınlık yarattı.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Kayseri'de, alkol ve uyuşturucu aldıktan sonra ninelerini bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 2 kuzen, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede sürekli birbirlerini suçlayan kuzenler ilginç iddialarda bulunurken hakimin sorduğu soruları cevapladılar. "Cinayeti kimin işlediğine" yönelik sorulan soruya ise Mustafa T., "Birlikte uyuşturucu ve alkol almıştık, ama ben yapmadım şeklinde" yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, babası Ahmet Hamdi Gül’ün cenazesi nedeniyle Kayseri’ye gelenlere teşekkür etti. Abdullah Gül burada yaptığı konuşmada cenazeye katılanlara teşekkürlerini sundu. Gül, "babamın arkadaşları, dostları, akrabaları, hepimizin gönüldaşlarımıza, hepsine çok çok teşekkür ederim. Babamızın hayat tarzı, bize vasiyettir." dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babasının Kayseri'de düzenlenecek cenaze törenine katılacak.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Kayseri'nin Develi ilçesinde 14 yaşındaki çocuğun, güvercin yüzünden kavga ettiği 17 yaşındaki arkadaşını av tüfeği ile öldürdüğü iddia edildi. Güvercin yüzünden aralarında tartışma çıktı. A.K., evden aldığı tüfekle, takip ettiği Hasan Yasir Elma'yı bacağından ve başından vurdu. Yaralanan Elma, olay yerine sevk edilen ambulansla kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı bin 850 nüfuslu Akmescit Mahallesi sakinleri, Talas ilçesine bağlanmak için referanduma gidecek. Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi sakinleri, mahalleleri Talas ilçesine daha yakın olduğu için bu ilçeye bağlanmak istiyor. Geçmiş dönemlerde yaptıkları 2 referandumda da Talas ilçesine bağlanmak için ‘Evet' oyu kullanan ama sonuç alamayan mahalle sakinleri, 3. kez referanduma hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 28.04.2017


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Kayseri'de 7 aylık hamile eşini boğarak öldürmekten tutuklu yargılanan Suriyeli koca, ilk kez hakim karşısına çıktı. Suriyeli sanık, "Eşimi bir genç ile yatak odasında buldum. İlişki kurarken gördüm, genci ittirdim, karım da kaçmak istedi. Genç motora binip kaçtı, eşim ile evde kaldık. Eşimi bayıltana kadar dövdüm" dedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle açık havada yapılması planlanan 23 Nisan kutlamaları, salona alındı. Kutlamalarda, anaokulu öğrencilerin ellerine aldıkları oyuncak silahla bir çatışmayı canlandırması ve bir öğrencinin şehit rolü yaparak üzerinin bayrakla örtülmesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Kayseri'nin Develi İlçesi'nde polis memuru İ.Ö., kendisini 'Kaan' adıyla tanıttığını S.A. adlı kadınla bir süre görüştükten sonra, onu otomobiliyle ıssız bir yere götürerek, zorla ilişkiye girdi. Bu ilişkiyi görüntüye çektiği belirtilen İ.Ö.'nün, kadından para istediği, aksi takdirde eşine göstermekle tehdit ettiği belirtildi. İ.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Kayseri polisi, bir internet kafede FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in videolarını izleyen karı-kocayı gözaltına aldı. M.M.'nin ifadesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bir hırdavatçıda çalıştığını söylediği ancak yapılan incelemelerde şahsın Ankara Beytepe Jandarma Okulları'nda teğmen rütbesinde çalışmakta iken FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edildiği belirlendi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Kayseri'de tartışları Turgay Güneş'i öldürdükleri suçlamasıyla tutuklu yargılanan Gökhan ve Mehmet Küsen kardeşler, 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan Mehmet Küsen, "Bilinçli olarak öldürme yok. Olayın, Allah'ın takdiri olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. Tutuklu diğer kardeşler Çetin ve Yunus Küsen ise cinayetle ilgileri olmadığını belirtti.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de referandum sonuçları ne olacak merak ediliyor. Kayserilerle Türkiye'nin diğer illerindeki seçmenler gibi bugün oy kullanacakları sandıklara gidip evet hayır tercihlerini belirlediler. İşte Kastamonu ve Türkiye geneli il il referandum sonuçları ve evet/hayır oy oranları ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir mezarlığında çevre düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak, her görenin kendisine "Böyle bir mezarlık olmaz, Allah razı olsun başkan, insanın ölesi geliyor" dediğini söyledi. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da, bir mezarlık için "Burası o kadar güzel bir mekan olmuş ki insanın neredeyse ölesi geliyor. Ama ben şimdi paltomu çıkaramadım. Hava soğuk, ölmeye de niyetim yok şimdilik" sözleriyle dikkat çekmişti.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, son 14 yılda Türkiye'nin çatısını tutan direklerin bir bir yıkıldığını ve itibarsızlaştırıldığını söyledi. Halaçoğlu, "Kimi FETÖ ile kimi yabancı devlet destekleriyle kimi de bizzat iktidarda olanlar eliyle. Şimdi çatıyı ayakta tutan son direk de, yani meclis yıkılmaya çalışılıyor. Şayet 16 Nisan'da bu anayasa kabul edilirse son direk de çökecek” dedi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kayseri'de 34 yaşındaki Sedat Dursun, nikahsız yaşadığı 29 yaşındaki Funda Köylü'yü bıçakla yaraladı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kayseri'nin merkez Talas İlçesi'nde referandum kampanyası kapsamında esnaf ziyareti yapan CHP Milletvekili Çetin Arık'a bıçaklı saldırı girişiminde bulunan 43 yaşındaki Abdullah Ateş, tutuklandı. Alkollü olduğu raporu verilen ancak promil oranı açıklanmayan Ateş'in olayda kullandığı suç aleti 35 santim uzunluğundaki komando bıçağı adli emanete alındı.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Herkesin merak ettiği soruya cevap geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'deki referandum mitingine 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılmaması çok konuşulmuştu. Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın Konya'da ortaklaşa gerçekleştireceği mitinge eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılıp katılmayacağı da merak ediliyordu. Yanıt geldi Konya mitingine Davutoğlu ev sahipliği yapacak.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de referandum çalışması yürütürken bir esnafın satırlı saldırısına uğradı. Saldırgan yakalandı. Olay anını anlatan vekil Arık "Dükkana 'Balıkların, çiçeklerin içinde ne güzel bir dükkanınız var' diye seslenerek girdim. Ardından bana küfretmeye başladı ve saldırdı. Canımızı zor kurtardık" dedi. Partililer, saldırganın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sinkaflı küfür ettiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Kayseri 3 . Ağır Ceza Mahkemesi Ali İsmail Korkmaz davasına ilişkin Yargıtay'ın bozma kararının ardından daha önce beraat eden polis memuru H.E ' ye 7 ay 15 gün, fırıncı E.H.'ye ise 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme sonrasında konuşan Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şahap Korkmaz karara tepki gösterirken, "Adaletin düzgün işlemediği, katillerin korunduğu ve sahip çıkıldığını gördük. Hiç denecek kadar cezalar verilerek bu insanlara sahip çıkıyorlar" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım yarın Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de bir miting düzenleyecek. Mitinge Abdullah Gül'ün katılıp katılmayacağı ise merak konusuydu. Cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra siyasi programlara katılmama kararı devam eden Gül'ün Kayseri mitingine katılımı konusunda yakın çevresinden ilk bilgiler geldi. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül memleketi olan Kayseri'deki mitinge katılacak mı? İşte yanıtı...


Yayın Tarihi: 01.04.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de vatandaşları bozkurt işareti yaparak selamladı. Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada da milliyetçiliğiyle ilgili; "MHP’li arkadaşlarıma şunu söyleyeyim, siz ne kadar ülkücüyseniz, vatanseverseniz ve milliyetçiyseniz biz de ülkücüyüz, vatanseveriz milliyetçiyiz." demişti.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Kayseri'de, Erciyes Dağı'nın eteklerinde yaşayan yılkı atları, fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Kayseri'de Hatice Uygun isimli bir kadın, 15 köpeğin saldırısına uğradı. 80 yerinden ısırıldığı belirtilen Uygun'un ağır yaralı olduğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Kayseri'de FETÖ'den yargılanan ve örgüt hakkında itirafta bulunan tutuklu sanık H.Ü, örgütten ayrılmak istediğinde "Şefkat tokadı yersin" diye tehdit edildiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

En işlek caddede böyle gezdi! Çıplak vatandaş ortalığı birbirine kattı...


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Kayseri'de oynanan Kadınlar 3. Futbol Ligi 6'ncı Grup karşılaşmasında kadın futbolcular, saç saça baş başa kavga etti.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Ömer Faruk Arslan, arkadaşları ile yaptığı halı saha maçında, kalp krizi geçirerek öldü.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Kayseri'de internette gördüğü iş ilanı için görüşmeye giden 27 yaşındaki K.B., iddiaya göre ilanı veren 26 yaşındaki M.K.’nin tecavüzüne uğradı. M.K. şikayet üzerine tutuklandı.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

15 Temmuz’a ilişkin çatı iddianamede FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına ilişkin ‘olağan akışa aykırı’ ayrıntılar anlatılıyor.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 17'si tutuklu 71 iş adamı hakkındaki iddianamenin detayları ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Kayseri'de taksicilik yapan babası Sadık Ünaçan'ı dün av tüfeğiyle yakın mesafeden 5 el ateş ederek öldüren Bülent Ünaçan'ın, ruh sağlığında tedavi gördüğü ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Kayseri'nin Sarıoğlan İlçesinde 25 yaşındaki A.D. teyzesinin kızı 15 yaşındaki lise öğrencisi Z.Ç.'yi cinsel istismar sonucu hamile bıraktığı iddiasıyla tutuklandı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Kayseri'de işlenen cinayetin davasında, eşinin kendisini aldattığını öğrenen tutuksuz yargılanan zanlı, duruşma sonrasında tutuklandı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Kayseri’de hareket halindeki otomobile başka bir araçtan tüfekle ateş açılması sonucu sağ ön koltukta oturan Salih Soylu öldü, sürücü Atilla Köklü ise yaralandı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

Kayseri'de iddiaya göre D.K.'nın (26) evine zorla girerek, boğazını sıkıp cinsel saldırıda bulunan tesisatçı Hasan Aybak (37), 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde, eski eşinin yeğeni iki kardeşi iple boğduktan sonra öldüklerini düşünerek çuvalla kuyuya atan kadın, ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Kayseri'de oto radyatörü tamirciliği yapan Mustafa Çakır, kendi imkanlarıyla geliştirdiği ve yüzde 100 yerli olan buluşu ile otomobillerin kalorifer temizliğini sökmeden yapıyor. PaylaşTweetlePaylaşPa


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Kayseri'nin Kocasinan İlçesi'nde kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından bir otomobilin tüfekle taranması sonucu 1 kişi öldü 1 kişi de yaralandı.


Yayın Tarihi: 25.02.2017

Kayseri’de, Kur’an kursu öğrencisi 16 yaşındaki Emre Ü. bıçakla harakiri yaparak kendini karnından yaraladı.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Kayseri’de 5 yıllık eşi Şerife Burcu Bıyık'ı yemek masasında bıçakla ağır yaralayan, kendisi de yaralanan Sadık Bıyık, tedavisinin ardından sevkedildiği mahkemece tutuklandı.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Kayseri'de uyuşturucu satışı konusundaki para anlaşmazlığı nedeniyle öldürülen Turgay Güneş'in babası Sadık Güneş, mahkemede " Şikayetçi değilim. Bu olayın kan davasına dönmesini istemiyorum."


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Kayseri'de 5 yıllık evli Şerife Burcu B. ile Sadık B. çifti akşam yemeğinde çıkan tartışmada birbirlerini bıçakladı. Yaralılardan Sadık B. gözaltına alınırken, Şerife Burcu B.'nin tedavisi sürüyor.


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Kayseri'de çiftçilik yapan Mehmet Akpınar, uçaklardan esinlenerek 3 metre pervaneli dev klima sistemi yapıyor


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Kayseri'de, 7 aylık hamile eşi Suriye uyruklu Fatma El Muhammed’i boğarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Ahmed El Muhammed tutuklandı.


Yayın Tarihi: 19.02.2017

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 21 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Kayseri'de dün gece üç Suriyelinin, yan bakma meselesinden dolayı 20 yaşındaki Mehmet Akkoyun'u öldürüldüğü mahallede akşam saatlerinde tehlikeli anlar yaşandı.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Kayseri'de U15 Play-Off Grubu dördüncü maçında Kocasinan Şimşekspor ile Kayseri Atletikspor maçının bitiş düdüğüyle birlikte futbolcular uçan tekme ve yumruklarla birbirine girdi.


Yayın Tarihi: 13.02.2017

Türkiye'nin en gelişmiş kayak ve kış turizm merkezi olan Erciyes'te , Red Bull Jump and Freeze'nin düzenlediği etkinlikte ilginç kostümler giyen yarışmacılar buz gibi suya atladı.


Yayın Tarihi: 13.02.2017

Karaman'da 22 yaşındaki Fatih Sakarya, kardeşi 20 yaşındaki Barış Sakarya'yı odaya kilitleyip vücudunun 11 yerinden bıçakladı. Barış Sakarya, ambulansla hastaneye kaldırılırken, abisi gözaltına alındı


Yayın Tarihi: 10.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir