Son Dakika Yeni Kuzey Kore Haberleri

İşte Kuzey Kore'nin bilinmeyen fotoğrafları..


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Dünya genelinde 350 binden fazla cihaza bulaşan WannaCry virüsünün arkasında kim var? İngiltere istihbaratının son raporu Kuzey Kore’yi işaret ediyor.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Kuzey Kore tarafından bir buçuk yıl boyunca hapis tutulduktan sonra geçen hafta ülkesine koma halinde gönderilen Amerikalı üniversite öğrencisi Otto Warmbier’in kurtarılamadığı açıklandı. Cincinati’de yatırıldığı hastanede açıklama yapan doktorlar, 23 yaşındaki Warmbier’in Kuzey Kore’de “ağır beyin hasarı geçirdiğini” bildirmişti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Kuzey Kore tarafından serbest bırakılan ancak ABD'ye ulaştığında komada olduğu görülen öğrenci Otto Warmbier'de 'botulizm' işaretlerine rastlanmazken, beyin dokularında ağır hasar tespit edildi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki trafik memurları, sadece genç kadınlardan oluşuyor. Hala gelenekçi olan bir toplumda sadece görünüş için seçilen bu genç kadınlar, 300 kişiden oluşuyor. 26 yaşında evlenmek zorunda olan bu kadınlar, evlendikten sonra ise bu mesleği yapamıyor.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Kuzey Kore'de 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ABD vatandaşı Otto Warmbier'in serbest bırakıldığı açıklanırken, bu gelişmenin Kim Jong-un'un 'sıkı dostu' NBA oyuncusu Dennis Rodman'ın ülkeyi ziyareti sırasında yaşanması dikkat çekti. Otto Warmbier'in ailesi, çocuklarının 1 yıla yakın bir süredir komada olduğunu söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Warmbier'in sağlık durumuna ilişkin yorum yapmayı reddetti.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Güney Koreli askeri kaynaklar, Kuzey Kore'nin birden fazla balistik füze fırlattığını duyurdu. Füzeler, yaklaşık 200 kilometre uzaklığa düştü. Kuzey Kore bu testle birlikte bu yıl on üçüncü kez füze denemesi gerçekleştirmiş oldu. Füze denemesinin ardından ABD'nin füze savunma sistemlerini faal duruma geçirdiği öğrenildi. BMGK geçen hafta Kuzey Kore'ye uygulanan yaptırımları genişletmişti.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Bu fotoğraflar Kuzey Kore'den... Başkent Pyongyang'da İlköğretim dördüncü sınıf öğrencileri savaşa hazırlanıryormuş gibi eğitimden geçiyor. AK47 tüfekleri ve sahte el bombalarıyla, tıpkı bir asker gibi eğitilen çocuklar dikkat çekiyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Kuzey Kore'ye yönelik yeni yaptırımlar uygulama kararını oy birliği ile kabul etti. Kararda, dört kurum ve 14 Kuzey Koreli yetkiliye seyahat yasağı ile maddi varlıklarını dondurma öngörülüyor. ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, "Gelecekteki provokasyonlara yanıt vermek için tüm seçeneklerin masada kalması gerek. Diplomatik ve mali sonuçların ötesinde ABD, Kuzey Kore'nin saldırganlığına karşı başka yollarla da karşı koymaya hazır" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Japonya ordusu, ABD donanmasına ait USS Ronald Reagan ve USS Carl Vinson uçak gemileriyle birlikte Japon Denizi'nde tatbikata başladı.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Dünyanın en kapalı ülkesi olması nedeniyle sıklıkla 'gizemli ülke' olarak anılan Kuzey Kore, ABD merkezli teknoloji devi Apple'a rakip oldu.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump, gerçekleştirdiği nükleer füze testlerinin ardından Kuzey Kore'yi çok sert dille uyardı. "Kuzey Kore, yeni bir balistik füze fırlatarak komşusu Çin'e büyük bir saygısızlık göstermiştir ancak Çin elinden geleni yapıyor." yorumunu yapan Trump, özellikle Pekin'in Kuzey Kore'yi "dizginlemek" için gayret gösterdiğine dikkati çekti.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore ile savaş çıkarsa bunun Çin ve Rusya da dahil olmak üzere tüm bölgeyi felakete sürükleyeceğini söyledi. Kuzey Kore'nin bölgede Güney Kore ve Japonya'ya tehdit oluşturduğunu belirten Mattis, çıkabilecek bir savaş durumunda Çin ile Rusya da dahil olmak üzere tüm bölge için bir yıkım olacağını belirtti. Öte yandan Kuzey Kore, kısa menzilli Scud füzesi denemesi yaptı ve yaklaşık altı dakikada havada kalan füze, Japonya karasularına düştü.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), vatandaşlarının Kuzey Kore’ye turistk gezi yapmasını yasaklamayı planlıyor. Geçtiğimiz hafta 2 meclis üyesi konu hakkında rapor sundu.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Kuzey Kore dünyada büyük tedirginlik yaratan füze denemelerine devam ediyor. Lider Kim Jong-un üç haftada üçüncü kez başarılı füze denemesi gerçekleştirdi. Kısa menzilli Scud füzesi 6 dakika havada kaldı ve Japon karasularına indi. Kuzey Kore bu kez bununla da kalmadı. Yeni uçaksavar güdümlü silah sistemiyle gövde gösterisi yaptı. Lider Kim Jong-un’un bizzat takip ettiği silah sistemi denemelerinde Kim’in oldukça keyifli olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Komünist Parti'nin sıkı kontrolü altında dış dünya ile neredeyse bağlantı kurmadan yoluna devam eden Kuzey Kore'nin sır gibi sakladığı yerleşke teknolojiye yenik düştü.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Kuzey Kore, Pazar günü gerçekleştirdiği füze denemesini "kusursuz" olarak tanımladı. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, füzelerin seri üretiminin yapılması ve göreve hazır şekilde konuşlandırılması için talimat verdi. Kuzey Kore, dün orta menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini doğruladı. Kuzey Kore devlet televizyonu, başarıyla sonuçlandığını bildirdiği füze testini "kusursuz" olarak niteledi.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Son dakika haberlere göre, Reuters haber ajansı, Kuzey Kore'nin Pukchang kenti yakınlarından 'füze denemesi' yaptığını duyurdu. Güney Kore tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ilk olarak fırlatılan cismin 'ne olduğu belirlenemeyen' uçan bir cisim olduğu açıklandı. Daha sonra yapılan resmi açıklamaya göre, Kuzey Kore tarafından ateşlenen bir füzenin 500 kilometre uçtuktan sonra denize düştüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Kuzey Kore'nin balistik füze denemelerinin "savunma amaçlı" olduğunu öne süren Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD'yi uluslararası toplumu "korkutmakla" suçladı. Ryong, "Herkesin bildiği gibi Amerikalılar diyalog işareti verdi ama önemli olan kelimeler değil, eylemler. Kore adasındaki sorunları çözmenin ön koşulu ABD'nin tüm sorunların nedeni olan Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikasına son vermesi." dedi.


Yayın Tarihi: 20.05.2017

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Haley Güvenlik Konseyi toplantısından önce Kuzey Kore ile ilgili açıklamalarda bulundu. Haley, "Ya Kuzey Kore'yi ya bizi desteklersiniz. Kuzey Kore'ye destek veren ülkelere de yaptırım uygulayacağız" diye konuştu. Haley, Putin'in "Kuzey Kore'yi korkutmak yerine diyalog yollarını açık tutarak, krize barışçıl çözümler bulmalıyız." açıklamasına da yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Siber güvenlik uzmanları, Cuma gününden bu yana 150 ülkede 300,000'den fazla bilgisayarı etkileyen fidye yazılımı "WannaCry" ile Kuzey Kore arasında bir bağlantı olabileceğini söylediler.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Dışişleri Bakanlığı, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) 14 Mayıs'ta yaptığı balistik füze denemesini kınadı. Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "Söz konusu fırlatma, BM Güvenlik Konseyi Kararları'nın açık ihlalini teşkil etmektedir." denildi. ABD Pasifik Kuvvetler Komutanlığı (PACOM) Kuzey Kore’nin yeniden füze denemesi yaptığını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Kuzey Kore'nin yeni füzesi hakkında neler biliyoruz? Kuzey Kore Pazar günü denemesini yaptığı füzenin Hwasong-12 adlı yeni bir balistik füze tipi olduğunu açıkladı. Kuzey Kore'nin yeni füzesi ve silah kapasitesi konusunda neler biliyoruz? Savunma uzmanı Melissa Hanham açıkladı. Her şeyden önce Pazar günü yapılan deneme "başarılı" oldu ve Kuzey Kore'nin şu ana kadar gördüğümüz en uzun menzilli füzesiydi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Kuzey Kore'nin yeni füze denemesini görüşmek amacıyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bir araya geleceği belirtildi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, nükleer programı nedeniyle Kuzey Kore'ye 2006 yılında bu yana çeşitli askeri ve ekonomik yaptırımlar uyguluyor.Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore'ye eylemlere son verme çağrısı yapmıştı.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

ABD Pasifik Kuvvetler Komutanlığı (PACOM) Kuzey Kore’nin yeniden füze denemesi yaptığını açıkladı. Kuvvetler Komutanlığı: “Füze Kusung yakınlarından fırlatıldı ve Japon Denizi'ne düştü. Füzenin türü ile ilgili değerlendirme devam etmektedir ancak uçuşu kıtalararası balistik füzenin uçuşuyla uyuşmuyor.” PACOM’dan yapılan yazılı açıklamada Kuzey Kore’nin Hawaii yerel saatine göre 10.30’da bir füze fırlattığını tespit ettikleri kaydedildi.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi 192 ülkenin temsilciliklerine mektup göndererek, "yaptırımların yasal dayanağının olup olmadığı netleştirilinceye kadar BM Güvenlik Konseyi kararlarının uygulanmasının tekrar gözden geçirilmesini" istedi. BM Güvenlik Konseyi ilk olarak 2006 yılında Kuzey Kore'ye yaptırım uygulanması kararı almıştı. Kuzey Kore'nin nükleer füze denemelerine devam etmesi ve iki uzun menzilli roket atışının ardından bu önlemler artırılmıştı.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Pekin'in, Kuzey Kore'nin nükleer silah ve uzun menzilli füze denemeleri konusunda aracılık rolünü üstlenmesinin ardından iki ülke arasında ticaret anlaşması imzalandı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Dünyaca ünlü aktivist-hacker grubu Anonymous'tan korkutan iddia... '3. Dünya Savaşı bir sene içinde çıkacak' diyen hacker grubu, savaşın sebebinin ise Kore’de yükselen füze tansiyonu olacağını belirterek “Küresel anlamda gerçekleşecek ekonomik ve çevresel yıkıma hazırlanın" mesajı verdi. Anonymous'a göre bu savaşa 'bütün dünya mecburen dahil olacak.' Anonymous, Çin’in Amerika ve Kuzey Kore arasında kalıp stratejik davranmaya çalıştığını fakat sabırlarının tükeneceği kanısında.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Güney Kore'de cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verme işlemi bitti. Sandık çıkış anketlerine göre, Kuzey Kore'yle yakınlaşmayı savunan Moon Jae-In yüzde 41,1 oyla ülkenin yeni lideri seçildi. Moon Jae-In'in en yakın rakibi muhafazakâr aday Hong Joon-Pyo'nun oy oranı ise yüzde 23,3'te kaldı. Yeni kurduğu Demokratik Parti'nin lideri olan 64 yaşındaki Moon Jae-In kampanyasında, mevcut Güney Kore yönetiminin tam aksine Kuzey Kore ile temasların artırılmasını vadetmişti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Kuzey Kore hükümeti ABD istihbarat örgütü CIA'yi, ülkenin lideri Kim Jong-un'a suikast planı yapmakla suçladı. Kuzey Kore ile ABD yönetimi arasındaki gerilimin yükseldiği bir dönemde bu iddiayı gündeme getiren Pyongyang yönetimi CIA'nin bu planı Güney Kore istihbarat örgütü ile işbirliği içinde hazırladığını söylüyor. Devlet denetimindeki medyasında yer alan hükümet açıklamasında, CIA ve Güney Kore istihbarat örgütünün, Kim Jong-un'u, resmi bir tören sırasında öldürmeyi planladığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Kuzey Kore hükümeti ABD istihbarat örgütü CIA'yi, ülkenin lideri Kim Jong-un'a suikast planı yapmakla suçladı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuzey Kore’deki durumun askeri yollarla çözülme girişimlerinin felakete yol açabileceğini ifade etti. Kuzey Kore'nin son günlerde yaptığı balistik füze denemeleri ve 6'ıncı nükleer testi gerçekleştireceğine dair iddialar Kore yarımadası ve çevresinde gerginliğe sebep oluyor.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

ABD'nin uzun menzilli balistik füze denemesi yaptığı bildirildi. ABD'nin son füze denemesiyle Kuzey Kore'ye güçlü bir mesaj gönderdiği belirtiliyor. Hava Kuvvetleri Küresel Saldırı Komutanlığı, Kaliforniya eyaletinde bulunan Vandenberg Hava Üssü'nden "Minuteman 3" kıtalar arası balistik füzenin silahsız olarak fırlatıldığını açıkladı. Açıklamada, füzenin 6 bin 759 kilometre uzaklıktaki hedefine ulaştığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı Başkanı Mike Pompeo, Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki sınır hattı yakınındaki bir adayı ziyaret etti. Bölgede son olarak ABD bombardıman uçaklarının uçuşları tansiyonu yükseltmişti. Yonhap Ajansının haberine göre, ABD Kore Kuvvetleri (USFK) tarafından yapılan açıklamada, CIA Başkanı Pompeo'nun Kore Yarımadası'nın batı kıyısında, iki Kore arasındaki sınır hattını denizden gören Güney Kore'nin kontrolündeki Yeonpyeong Adası'na ziyaret gerçekleştirdiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Son bir hafta içinde iki kez Amerikan B-1 savaş uçaklarının, Kuzey Kore yönetimine gözdağı vermek için Kore Yarımadası üzerinde uçtuğu bildirildi. Pyongyang yönetimi her iki uçuşun da "askeri provokasyon" olduğunu iddia ediyor. Açıklamada bu tür "provokatif" adımların, "zaten hassas dengelere sahip yarımadadaki durumu nükleer bir savaşa daha da yaklaştırdığı" iddia edildi.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un için, "Eğer onunla görüşmem uygun olsaydı, doğru koşullar altında bunu kesinlikle yapardım. Bunu yapmaktan onur duyardım." dedi. Trump hangi şartların yerine getirilmesi halinde Kuzey Kore lideri ile görüşebileceğini ise açıklamadı. ABD Başkanı Donald Trump daha önce Kuzey Kore lideri Kim Jong-un için "çok uyanık biri" demişti.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Donald Trump'tan Kim Jong Un'a gönnderme: Donald Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un ile ilgili çarpıcı mesajlar verdi. "Doğru koşullar altında, Kuzey Kore Devlet Başkanı ile Görüşebilirdim" Donald Trump'ın bu mesajının ardından tansiyon düşecek mi?


Yayın Tarihi: 01.05.2017

ABD Başkanı Amerikan CBS televizyonuna verdiği mülakatta, Kuzey Kore'nin nükleer programına son vermemesi halinde bu ülkeye askeri müdahalede bulunma ihtimalini dışlamadı. Trump ayrıca Kuzey Kore'ye karşı girişilecek büyük bir savaşta milyonlarca kişinin ölebileceği uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump, CBS televizyonuna verdiği röportajda Rusya ile anlaşmanın mümkün olduğunu söyledi. CBS televizyonuna konuşan Trump, hangi alanlarda işbirliği söz konusu olduğunu açıklamadan, "Rusya ile birlikte hareket edeceğim. Bu Çin de olabilir, diğer pek çok farklı grup ta olabilir" dedi. Trump ayrıca, Kuzey Kore'nin yeni bir nükleer deneme yapması halinde bundan "mutlu olmayacağını” söyledi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği ABD filosu, Japon ve Güney Kore gemileriyle birlikte Nagasaki kıyılarında, çok sayıda savaş gemisinin ilk görüntüleri geldi. Kuzey Kore'ye gözdağı verecek dev tatbikat, Japon Denizi'nde başladı. ABD savaş gemilerinin bölgeye ulaştığı dakikalarda Kuzey Kore'den ateşlenen füze dünyayı şoka uğrattı. Yaklaşık 35 kilometre gittikten sonra patlayarak infilak eden füzeyi bütün uluslararası televizyonlar yayınlarını keserek duyurdu.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Nükleer denemeleriyle gündemden düşmeyen dünyanın en yalnız ve bir o kadar da sıra dışı ülkesi Kuzey Kore’nin gizli hapishaneleri olduğu ortaya çıktı. "Kim Jong-un’un ölüm kampları" denilen hapishanelerden birinde çalışmış olan eski bir kadın gardiyan, Kuzey Kore’deki gizli hapishanelerde yaşanan insanlık dışı olayları dünyaya ifşa etti.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Güney Kore kaynakları, Kuzey Kore'nin balistik füze denemesinde bulunduğunu aktardı. ABD'nin tüm uyarılarına rağmen Kuzey Kore'nin gerçekleştirdiği balistik füze denemesi başarısız oldu. Kuzey Kore'nin ele alındığı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Pyongyang'a yaptırımların artırılması çağrısında bulunmuş, durumu hafife almanın "felaket” sonuçları olabileceğini kaydetmişti.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

BM Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore’nin nükleer silah ve balistik füze denemelerini görüşmek için toplandı. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore'ye yönelik diplomatik ve ekonomik baskının artırılması ve diplomatik ilişkilerin askıya alınması çağrısında bulunarak, "Olası provakasyonlara karşı askeri harekat da dahil bütün seçenekler masada ama tercihimiz müzakere edilmiş bir çözüm." dedi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Kuzey Kore-ABD geriliminde son perde... ABD'nin Kore Yarımadası'na gönderdiği USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri, Güney Kore ve Japon filolarıyla buluştu. ABD'nin bütün dünyayla 'dalga geçercesine' Kore Yarımadası'na gönderdiğini duyurduğu USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri sıcak bölgeye yalnızca iki saat uzaklıkta. Pasifik Komutanı Amiral Harry Harris, taarruz filosunun çarşamba günü Filipin Denizi'nde olduğunu ve Kuzey Kore'ye iki saat saldırı mesafesinde bulunduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile ABD arasında bir savaş çıkması ihtimali olduğunu söyleyerek, "Kuzey Kore'yle ciddi bir çatışmaya girme şansı var. Ama diplomatik yolları tercih ediyorum" dedi. Reuters haber ajansına bir mülakat veren ABD Başkanı, "Diplomatik bir çözümü çok isterdik. Ancak oldukça güç" diye konuştu. Trump, Kim Jong-un hakkındaki düşüncelerini de anlattı. Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kore Yarımadası'ndaki duruma dahil olan tüm ülkelere, savaş söylemlerinden kaçınma ve diyalog çağrısında bulundu. Rusya'yı ziyaret eden Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile Kremlin Sarayı'nda bir araya gelen Putin, Kore Yarımadası'ndaki durumun ciddi şekilde kötüleştiğini belirterek, "Konuya müdahil olan tüm ülkeleri, savaş söylemlerinden kaçınmaya, sakin ve yapıcı bir diyaloğa çağırıyoruz." dedi


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk 100 gününde ABD’nin dünyanın geri kalanıyla ilişkisinde bazı önemli değişiklikler gerçekleşti. İşte onlardan yedi tanesi. Kuzey Kore ile savaşın eşiğine gelen krizden, Rusya-ABD ilişkilerine; NATO ile yakınlaşmadan, Ortadoğu'daki ABD müdahalelerine; ekonomik ve ticari gelişmeler ve kamuoyundaki tepkilerden, iklim değişikliği vaddine kadar tüm gelişmelere yönelik kritik bir analiz...


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD'ye gözdağı vermek için yüzlerce topçuyu sınıra dizen Pyongyang yönetimi, adeta gövde gösterisinde bulundu. ABD'nin Kuzey Kore sınırına yakın tatbikata başlaması üzerine bu girişimi yapan Kuzey Kore'nin nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli nükleer denemelerinin ardından bölgede yükselen tansiyon, ABD'nin bölgeye yaptığı çıkarmalar ile zirve yaptı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump, son haftalarda gerilimin hızla tırmandığı Kuzey Kore'ye karşı yeni yaptırımları devreye sokacağını, Pyongyang'ın nükleer programını sonlandırmak için diplomatik baskının kullanılacağını söyledi. ABD Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı ortak bir yazılı açıklama yaparak "ABD istikrar ve Kore Yarımadası'nın barışçıl bir şekilde nükleer silahlardan arındırılmasını hedeflemektedir" dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD ve Güney Kore'nin sınırdaki gövde gösterisine, Kuzey Kore resmi televizyondan yayınladığı görüntülerle hemen karşılık verdi. Sahilde sıralanan yüzlerce tank, aynı anda gökyüzünü alev topuna çevirdi. Tatbikat bölgesine yabancı gazetecilerin girişi yasak. Sınırdaki ABD-Güney Kore tatbikatında da benzer sahneler var. Savaş uçakları bombardıman yaptı, helikopterler havalandı, füzeler fırlatıldı ve tankların seri atışlar yaptı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir