Son Dakika Yeni Kuzey Kore Haberleri

Zengin ve hayatlarından endişeli Amerikalılar, Kuzey Kore'nin saldırı tehditlerinin gerçekleşmesinden korkuyor.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

'Kuzey Kore bugüne kadar ziyaret ettiğim en garip ülkeydi' diyen Jacob Laukaitis adındaki gezginin bundan sonra bu yasaklar ülkesine girmesi yasak. Yedi günlük bir Kuzey Kore turuna çıkan Laukaitis, Güney Kore'yi de gezerek iki ülkeden çektiği fotoğrafları yayınladı. 60 sene önce kuzeyi güneyi olmadan bir olan Kore, bugün iki farklı dünyaya bölünmüş.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Kuzey Kore'ye karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu belirterek Güney Amerika ülkelerine Kuzey Kore ile olan ilişkilerini kesmeleri yönünde çağrıda bulundu. Pence ayrıca, ABD olarak "Kuzey Kore'deki haydut rejimin, kendi ülkelerine ulaşabilen nükleer silahlara sahip olmasına izin vermeyeceklerini" ifade etti.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un Guam'a saldırı planını askıya almasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Twitter hesabından konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Trump, Kim Jong Un'un kararını övdü. Trump, "Kim Jong Un akıllıca ve iyi düşünülmüş bir karar verdi. Alternatifi facia ve kabul edilemez olabilirdi" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Dip dibe olsalar da, onlar iki farklı dünya. İsim benzerliği var ama, yaşam benzerliği olduğunu söylemek zor. Kuzey Kore ve Güney Kore. Birisi Batı'nın dostu, birisi ezeli düşmanı. Jacob Laukaitis adlı gezgin, bu fotoğrafları bir haftalık bir Kuzey Kore gezisinde çekmiş. O gezide hem pasaportuna el konulmuş hem de tek başına gezmesine müsaade edilmemiş. 60 sene önce kuzeyi güneyi olmadan bir olan Kore, bugün iki farklı dünyaya bölünmüş. İşte o dramatik fark.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD ile Kuzey Kore arasında artan nükleer gerilimde Kuzey Kore'den beklenmedik bir hamle geldi. Çin ve Güney Kore'nin sürekli taraflara sakin olmaları yönünde yaptığı çağrılara Kim Jong un 'tamam' dedi. Kuzey Kore bu ay içinde ABD'nin Pasifik Okyanusu'ndaki toprağı olan Guam'a nükleer füze fırlatma kararını 'şimdilik' ertelediklerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore ile diyalog kurma taraftarı olduklarını ancak kararın Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a bağlı olduğunu söyledi. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, dün ordusunun Guam'ın çevresini vurma planını içeren raporu kabul etmişti. Kuzey Kore, Ağustos ortasına kadar 4 adet orta menzilli balistik füzeyle ABD'nin askeri üslerinin bulunduğu Guam'ı vuracağını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Kuzey Kore’nin kıtalararası balistik füze geliştirme teknolojisini, Ukrayna’daki Sovyetlerden kalma roket fabrikasından, karaborsa üzerinden getirdiğini belirten rapor açıklandı. Daha önce ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı siber saldırılar ve ikmal yollarına sabotajlar düzenleyerek engellediği nükleer ticaretin, çoğunlukla Çin üzerinden yapıldığı belirtiliyordu.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ABD'nin üssü olan Guam adasına yapılacak füze saldırısı için üst düzey generallerden brifing aldı. Kuzey Kore lideri, ordusunun Guam'ın çevresini vurma planını içeren raporu kabul etti. Kuzey Kore, Ağustos ortasına kadar 4 adet orta menzilli balistik füzeyle ABD'nin askeri üslerinin bulunduğu Guam'ı vuracağını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis yaptığı açıklamada "Kuzey Kore ABD'ye karşı füzeleri ateşlerse çok hızlı bir şekilde savaşa dönüşür" ifadelerini kullandı. ABD Savunma Bakanı, Kuzey Kore'nin Guam'a yönelteceği bir füzenin dakikalar içinde tespit edileceği ve yok edileceği açıklamasında bulundu. Öte yandan Avrupa Birliği (AB), ABD ile Kuzey Kore arasındaki gerilimi sonlandırmak için Washington ve Pyongyang'ın yanı sıra ilgili başkentlerle temasa geçmeye karar verdi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Kuzey Kore'nin kıtalararası balistik füze geliştirme teknolojisini, Ukrayna'daki Sovyetlerden kalma roket fabrikasından, karaborsa üzerinden getirdiğini belirten rapor açıklandı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Kuzey Kore'nin elindeki nükleer başlıklı füzeler, Güney Kore ve Japonya'ya, hatta iddialara göre ABD toprağı olan Guam Adası'na ulaşabilecek düzeyde. Peki Kuzey Kore etkisinin eriştiği topraklarda ne gibi önlemler alınıyor?


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD ve Kuzey Kore arasındaki tansiyon son birkaç gündür düşük gözükse de Kuzey Kore’den şaşırtan bir hamle geldi. Kuzey Kore Lideri Kim Jong un, Çin, Rusya ve BM'deki Kuzey Kore'ye bağlı temsilcilerini ülkeye çağırdı. ABD'nin Büyük Okyanus'taki toprağı Guam'ı vurma tehdidi savurarak dünya kamuoyunu tedirgin eden Kim ile ilgili, ABD basını, Kuzey Kore lideri tarafından diplomatların ülkeye davet edilmesinin sonraki askeri adım hakkında karar aşamasında olunduğunu öne sürdü.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Güney Kore Savunma Bakanı Suh Choo-suk, Kuzey Kore'nin hedefi vurabilecek bir nükleer başlıklı füzeyi geliştirmesinin önünde en az bir veya 2 yıl daha olduğunu açıkladı. Pazar günü Kore televizyonuna konuşan Suh Choo-suk, Kuzey Kore'nin savaş başlığının atmosfere girişini kontrol eden teknolojide henüz ileri safhaya ulaşamadıklarını söyledi. Suh Choo-suk, Pyongyang'ın nükleer başlığı küçültmek konusunda hızla ilerlediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) başkanı Mike Pompeo, Kuzey Kore ile çok yakın zamanda bir nükleer savaş tehlikesi bulunmadığını açıkladı. Pompeo, Kuzey Kore'nin ABD'yi vuracak bir nükleer silah geliştirmeye ne kadar yakın olduğuna ilişkin bir soruya ise "çok daha yakınlar" yanıtını verdi. Pyongyang'ın silah programının alarm verici bir seviyeye ulaştığını, yeni bir füze denemesi gerçekleştirmesinin de şaşırtıcı olmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Kuzey Kore, ABD ile yaşanan kriz ve Birleşmiş Milletler'in yaptırımları sebebiyle 3.5 milyon işçi, parti üyesi ve diğer kişilerin orduya dahil olmak için gönüllü olduğunu açıkladı. Kuzey Kore'nin resmi gazetesi Rodong Sinmun, bu kadar yüksek sayıda kişinin gönüllü olmasında yaşanan krizin etkisini işaret ederken, 2015 yılında Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki silahsız bölge konusunda yaşanan krizde de yaklaşık 1 milyon kişinin benzer bir davranışta bulunduğunu hatırlattı.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Rusya'nın Uzak Doğu'daki birlikleri Kuzey Kore'deki durum nedeniyle yüksek askeri hazırlık rejimine çevrildi. Eski Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı, Senatör Viktor Ozerov yaptığı açıklamada, füze savunma sistemlerinin bugünkü görevinin Kuzey Kore'nin düşmanlarına saldırı düzenlenmesi ve koordinatları şaşırması halinde Rusya topraklarının güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-Un ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump şu ifadeleri kullandı: "Eğer Kuzey Kore Lideri, Guam ya da herhangi bir ABD toprağına saygısız bir tutum gösterirse, bundan gerçekten pişman olacak." Öte yandan BM, ABD ve Kuzey Kore'ye iki ülke arasında artan gerginliği diplomasi yoluyla aşması çağrısı yaptı.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Amazon'un patronu Jeff Bezos, Kuzey Kore krizinin piyasalarda yarattığı dalgalanmayla 2 milyar dolar kaybetti


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Venezuela'daki ulusal kurucu meclis seçimlerinin ardından süren şiddet olaylarına yönelik seçeneklerinin neler olduğu sorulan Trump, "Venezuela için birçok seçeneğimiz var. Bu arada askeri seçeneği de dışlamayacağım." dedi. Trump, dünyanın başka bölgelerinde asker bulundurdukları gibi Orta Amerika ülkesi Venezuela için de bu seçeneği değerlendirebileceğini dile getirdi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Kuzey Kore ile ABD arasında patlak veren kriz tüm dünyayı etkiledi, ülkeler art arda açıklamalar yapıyor. son olarak Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, ABD ile Kuzey Kore arasında sıcak çatışma ihtimalinin son derece yükseldiğine işaret ederek "Bu son derece vahim sonuçlara yol açacaktır. Rusya olarak bunun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Çin Komünist Partisi yayın organı Global Times'ta, ABD ile Kuzey Kore arasındaki 'nükleer düelloda' nasıl pozisyon alınması gerektiği anlatıldı. Gazete, ilk harekete geçen tarafın Kuzey Kore olması halinde tarafsız kalınması çağrısı yaptı. ABD'nin, Çin'in yanında yer aldığı Kuzey Kore'deki rejimi tehdit etmesine ise izin verilmeyeceği vurgulandı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Alman parlamenterlerin Türkiye ziyareti ve ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerilim hakkında önemli açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Kuzey Kore-ABD krizi tüm dünyayı etkiler. Biz bütün tedbirlerimizi aldık. Esas bu konunun kendisi ciddidir. Bu başka bir şeye benzemez. Nükleer silahla restleşme çocuk oyuncağı değildir' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Karşılıklı restleşmelerle gerilen ABD-Kuzey Kore ilişkilerinin ardından dünyanın gözü Pasifik'e çevrildi. ABD Başkanı Donald Trump'ın 1999'da Tim Russert'e verdiği röportajda Kuzey Kore ve nükleer programıyla ilgili yaptığı açıklamalar ABD'nin bugünkü Kuzey Kore politikasına ışık tutacak cinsten... 1999'da Tim Russert'a bir röportaj veren Trump, dünyanın en büyük probleminin nükleerin yaygınlaşması olduğunu söylüyor ve durum kontrolden çıkmadan masaya oturulmasının iyi olabileceğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ABD-Kuzey Kore gerilimine ilişkin "Şu anda dünyada yaklaşık 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Bunların içerisinde 3 ülke var ki bunların şu anki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez" dedi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

ABD Savunma Bakanı James Mattis Kuzey Kore'nin Guam Adası açıklarını balistik füzeyle vurma tehdidine yanıt verdi. ABD ordusunun Kuzey Kore'den gelecek tehditlere karşı hazır olduğunu söyleyen Mattis bu hazırlıkların ne olduğu yönündeki soruya ise "Ne yapacağımızı düşmana açıklamayacağım" yanıtını verdi. Mattis Kuzey Kore ile yaşanan son krizle ilgili kameralar karşısındaki ilk açıklamasını Kaliforniya'daki Silikon Vadisi'nde Savunma Bakanlığı'na ait yeni birime gerçekleştirdiği ziyarette yaptı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

ABD ve Kuzey Kore arasında nükleer savaşa yaklaşan kriz derinleşerek devam ederken, ABD donanmasına ait bir savaş gemisinin Çin Denizi'ne girdiği aktarıldı. Çin Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları, Güney Çin Denizi'ndeki Nanşa Adaları'na yakınlaşan ABD savaş gemisi nedeniyle Washington yönetimini provokasyonla suçladı. Olay sırasında yakınlarda Çin gemilerinin de bulunduğunu aktaran yetkili, Çin gemilerinden ABD'ye ait destroyere bölgeyi terk etme çağrısı yapılıp yapılmadığını bilmediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerginlik büyüyor. Pyongyang ABD'nin Guam Adası'na yapılacak saldırının hazırlıklarının ay ortasında tamamlanacağını duyurdu. Kuzey Kore, Trump’ın ‘ateş ve öfkeyle karşılık verilecek’ tehdidini ‘saçmalık’ diye niteledi, Pasifik Okyanusu’ndaki Amerikan adası Guam Adası'na füze saldırısı planı açıkladı. Buna göre dört füze ateşlendikten 17 dakika 45 saniye sonra Guam Adası açıklarına düşecek.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

ABD-Kuzey Kore gerilimi giderek tırmanıyor. Uluslararası acil durum ilan ederek Çin'in Kuzey Kore konusunda daha fazla şey yapması gerektiğini belirten ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'ye yönelik 'ateş ve öfke ile karşılacaklar' sözlerine ilişkin 'Belki de sözlerim yeterince sert değildi' değerlendirmesinde bulundu. Trump ayrıca 'Kuzey Kore saldırmayı düşünüyorsa, başlarına hiçbir zaman düşünemeyecekleri bir şey gelebilir' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da toplanan on binlerce Kuzey Koreli yumruklarını havaya kaldırarak hep bir ağızdan slogan attı ve Kuzey Kore askerlerinin olduğu pankartlar taşıyan büyük kalabalık Kim Jong-un yönetimine tam destek verdi. 'Dünyanın en yalnız ülkesi' Kuzey Kore ve ABD arasındaki gerilim adım adım yükselirken taraflardan gelen açıklamalara her an bir yenisi ekleniyor. Gözler ise Pasifik'te yer alan 'tatil cenneti' Guam adasına çevrildi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Başkent Pyongyang'daki Kim Il Sung Meydanı, bu sabah Kuzey Kore lideri Kim Yong Un'a 'sadakatlerini' göstermek isteyen binlerce kişi tarafından gerçekleştirilen bir gösteriye sahne oldu...


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Dünyanın bir numaralı gündem maddesi Kuzey Krizi haline gelmiş durumda. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore yönetimini 'ateş ve öfke'yle tehdit etmesi ve Kuzey Kore'nin de ABD toprağı olan Guam Adası açıklarına balistik füze fırlatmayı planladığını söylemesi krizin sıcak çatışmaya dönüşmesi riskini gündeme getirmiş durumda. Kuzey Kore'nin Guam Adası açıklarını hedef alabileceğini söylemesiyle dünyanın gündemine oturan kriz konusunda Guardian gazetesi 7 olası senaryoyu ele aldı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kuzey Kore resmi haber ajansında yer alan açıklamada, Guam'a 4 adet füze yollamak için yapılan plan ağustos ortasında hazır olacak.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Yapılan son açıklamalar sonrası tüm dünyanın gözü ABD ve Kuzey Kore'de.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kuzey Kore resmi haber ajansı Kuzey Kore ordusunun ağustos ortasında Guam'a 4 adet füze yollamak için Kim Jong Un'un emrini beklediğini bildirdi. Kuzey Koreli yetkililer, ayrıca, Trump'ın tehditlerini "bir avuç saçmalıktan ibaret" olarak nitelendirdi. Öte yandan ABD Savunma Bakanı Mattis yaptığı açıklamada, ABD'nin askeri kabiliyetinin Kuzey Kore’nin çok ötesinde olduğunu vurgulayarak "Kuzey Kore başlattığı her silah yarışını veya çatışmayı kaybedecektir.” demişti.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Kuzey Kore'nin tehdidinin ardından, Pasifik'te küçük bir ada olan Guam'dan açıklama geldi. 162 bin nüfusa sahip olan Guam'ın valisi Eddie Calvo, güvenliği garantiye almak adına Washington ile iş birliği içinde olduklarını söyledi. Calvo, televizyonda yayınlanan iki dakikalık mesajında, adaya karşı halihazırda bir tehdit olmadığını ve halkın bu konuda rahat olabileceğini belirtti. Calvo, "Her ihtimale karşı hazırlıklı olduğumuzu temin ederim" dedi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Kuzey Kore'yi savaşla tehdit eden ABD lideri, az önce attığı Twitter mesajında başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk emrinin nükleer silahların yenilenmesi olduğunu söyledi. Peş peşe gelen füze testlerinin ipleri koparma noktasına getirdiği Kuzey Kore ve ABD, belki de ilk kez savaşa bu kadar yakın. ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce yazdığı Twitter mesajında "Başkan olarak ilk emrim nükleer silahların yenilenmesi ve modernize edilmesi oldu. Şu anda daha önce hiç olmadığı kadar güçlü" dedi


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Washington ile Pyongyang arasındaki atışma, ABD Başkanı Trump'ın "dünyanın daha önce görmediği bir öfke ve ateş" açıklamasıyla yeni bir seviyeye ulaştı. Eski ABD Dışişleri Bakanı yardımcısı PJ Crowley Trump'ın söyleminin strateji ile desteklenip desteklenmediğinin belirsiz olduğunu söylüyor.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Kuzey Kore'nin balistik füze denemeleri ABD tarafından tehdit olarak algılanıyor. Peki iki ülke askeri ve ekonomik olarak ne durumda. İşte rakamlarla bu iki ülkenin savaş güçleri...


Yayın Tarihi: 09.08.2017

ABD-Kuzey Kore krizi bir 'dünya savaşı'na doğru evrilirken, Amerikan Washington Post gazetesi Savunma İstihbarat Örgütü’nün geçen ay tamamladığı gizli rapora dayandırdığı haberinde, Pyongyang’ın uzun menzilli kıtalar arası füzelere yerleştirilebilecek minyatürleştirilmiş nükleer savaş başlığı ürettiğini yazdı. Bu gelişmeyle Kuzey Kore’nin tam anlamıyla bir nükleer güç olma yolunda önemli bir eşiği aştığı ifade ediliyor.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump'In Kuzey Kore'nin nükleer denemelerinin devam etmesi durumunda ABD'nin 'ateş ve öfkeyle' yanıt vereceğini söylemesinin ardından, Pyongyang'ın 'ABD'nin Guam açıklarına füze saldırısı hazırlığı içerisinde olduğu' yönünde haberler geldi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Dışa kapalı yapısı nedeniyle 'gizemli ülke' olarak da anılan Kuzey Kore'deki ekonomik hayat haber ajansı Reuters'ın objektifine böyle yansıdı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Kuzey Kore resmi haber ajansına konuşan bir askeri yetkili, Guam çevresini hedef alacak ve Hwasong-12 balistik füzelerinin kullanılacağı bir saldırının üzerinde durduklarını açıkladı. Açıklama, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore'ye yönelik sert açıklamalarından sonra geldi. Trump, Kuzey Kore'yi, ülkesini tehdit etmeyi bırakmaya çağırarak, bu çağrıya kulak asılmazsa Pyongyang'ın ABD'nin gazap ve öfkesiyle karşı karşıya kalacağını söylemişti.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'nin nükleer denemelerine tepki gösterdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, Kuzey Kore'nin nükleer denemelerini artırması halinde dünyanın daha önce hiç görmediği bir ateş ve öfkeyle karşılık göreceğini söyledi. Öte yandan Kuzey Kore ABD'nin saldırgan politikaları nedeniyle nükleer programına devam edeceğini açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ülkesinin ABD'ye ağır bir ders vermeye hazır olduğunu açıkladı. Kuzey Kore'nin "hiçbir koşul altında" nükleer silahlarını ya da balistik füzelerini müzakere masasına getirmeyeceğini vurgulayan Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ülkesinin nükleer silahları "ABD hariç" hiçbir ülkeye karşı kullanmayı amaçlamadığını kaydetti. Ri, Kore yarımadasındaki krizin arkasında tamamen Washington yönetimi olduğunu ifade etti.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Kuzey Kore BM Güvenlik Konseyi'nin ağırlaştırılmış ekonomik yaptırım kararını kınadı. Pyongyang yönetimi misillemede bulunacaklarını ve nükleer silahlanmadan vazgeçmeyeceklerini duyurdu. Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler'in (BM) son yaptırım kararlarını sert şekilde kınadı ve Washington'a misilleme tehdidinde bulundu. Misilleme tahdidinin ayrıntıları hakkında bilgi verilmedi. Çin taraflara itidal çağrısında bulundu.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha, Güney Doğu Asya Uluslar Birliği zirvesine katılmak üzere gittiği Filipinler'in başkenti Manila'da, Kuzey Koreli mevkidaşıyla görüşebileceğini belirtti. "Şans eseri karşılaşma fırsatı olursa, konuşabiliriz." ifadesini kullanan Kang, "Kuzey'e, provokasyonlarını durdurmasına ve Kore Yarımadası'nda barış rejimi kurulması için görüşmelerle ilgili son özel tekliflerimize olumlu yanıt vermesine ilişkin arzumuzu iletmek istiyorum." diye konuştu.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Güney Kore, ABD ile gerçekleştirdiği ortak tatbikatta Kuzey Kore'ye karşı füze denemesi gerçekleştirdi. Kuzey Kore'nin kıtalararası füze denemesine ABD'den cevap gecikmedi. Kaliforniya'da bulunana hava üssünden ABD kıtalararası balistik füze fırlattı. Aynı zamanda ABD, Kuzey Kore'deki vatandaşlarına, 1 Eylül'de yürürlüğe girecek seyahat yasağından önce ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulundu.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’yle ilgili açıklamalarda da bulundu. Tillerson, “Türkiye’nin Suriye konusunda oynayacağı büyük bir rol var” dedi. Tillerson, basın toplantısının soru cevap kısmında, Suriye'de çözüm için Cenevre sürecine desteğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Tillerson ayrıca, ABD Başkanı'nın IŞİD'e Karşı Koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk ve yardımcısı Terry Wolff'tan övgüyle bahsetti.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Dışa kapalı yapısı nedeniyle 'gizemli ülke' olarak da anılan Kuzey Kore'deki günlük hayatı gözler önüne seren profesyonel fotoğrafçı Eric Lafforgue, Kuzey Kore yollarında seyahat ederken bile kontrollü olunması gerektiğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 01.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir