Son Dakika Yeni Kuzey Kore Haberleri

USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği ABD filosu, Japon ve Güney Kore gemileriyle birlikte Nagasaki kıyılarında, çok sayıda savaş gemisinin ilk görüntüleri geldi. Kuzey Kore'ye gözdağı verecek dev tatbikat, Japon Denizi'nde başladı. ABD savaş gemilerinin bölgeye ulaştığı dakikalarda Kuzey Kore'den ateşlenen füze dünyayı şoka uğrattı. Yaklaşık 35 kilometre gittikten sonra patlayarak infilak eden füzeyi bütün uluslararası televizyonlar yayınlarını keserek duyurdu.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Nükleer denemeleriyle gündemden düşmeyen dünyanın en yalnız ve bir o kadar da sıra dışı ülkesi Kuzey Kore’nin gizli hapishaneleri olduğu ortaya çıktı. "Kim Jong-un’un ölüm kampları" denilen hapishanelerden birinde çalışmış olan eski bir kadın gardiyan, Kuzey Kore’deki gizli hapishanelerde yaşanan insanlık dışı olayları dünyaya ifşa etti.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Güney Kore kaynakları, Kuzey Kore'nin balistik füze denemesinde bulunduğunu aktardı. ABD'nin tüm uyarılarına rağmen Kuzey Kore'nin gerçekleştirdiği balistik füze denemesi başarısız oldu. Kuzey Kore'nin ele alındığı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Pyongyang'a yaptırımların artırılması çağrısında bulunmuş, durumu hafife almanın "felaket” sonuçları olabileceğini kaydetmişti.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

BM Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore’nin nükleer silah ve balistik füze denemelerini görüşmek için toplandı. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore'ye yönelik diplomatik ve ekonomik baskının artırılması ve diplomatik ilişkilerin askıya alınması çağrısında bulunarak, "Olası provakasyonlara karşı askeri harekat da dahil bütün seçenekler masada ama tercihimiz müzakere edilmiş bir çözüm." dedi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Kuzey Kore-ABD geriliminde son perde... ABD'nin Kore Yarımadası'na gönderdiği USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri, Güney Kore ve Japon filolarıyla buluştu. ABD'nin bütün dünyayla 'dalga geçercesine' Kore Yarımadası'na gönderdiğini duyurduğu USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri sıcak bölgeye yalnızca iki saat uzaklıkta. Pasifik Komutanı Amiral Harry Harris, taarruz filosunun çarşamba günü Filipin Denizi'nde olduğunu ve Kuzey Kore'ye iki saat saldırı mesafesinde bulunduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile ABD arasında bir savaş çıkması ihtimali olduğunu söyleyerek, "Kuzey Kore'yle ciddi bir çatışmaya girme şansı var. Ama diplomatik yolları tercih ediyorum" dedi. Reuters haber ajansına bir mülakat veren ABD Başkanı, "Diplomatik bir çözümü çok isterdik. Ancak oldukça güç" diye konuştu. Trump, Kim Jong-un hakkındaki düşüncelerini de anlattı. Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kore Yarımadası'ndaki duruma dahil olan tüm ülkelere, savaş söylemlerinden kaçınma ve diyalog çağrısında bulundu. Rusya'yı ziyaret eden Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile Kremlin Sarayı'nda bir araya gelen Putin, Kore Yarımadası'ndaki durumun ciddi şekilde kötüleştiğini belirterek, "Konuya müdahil olan tüm ülkeleri, savaş söylemlerinden kaçınmaya, sakin ve yapıcı bir diyaloğa çağırıyoruz." dedi


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk 100 gününde ABD’nin dünyanın geri kalanıyla ilişkisinde bazı önemli değişiklikler gerçekleşti. İşte onlardan yedi tanesi. Kuzey Kore ile savaşın eşiğine gelen krizden, Rusya-ABD ilişkilerine; NATO ile yakınlaşmadan, Ortadoğu'daki ABD müdahalelerine; ekonomik ve ticari gelişmeler ve kamuoyundaki tepkilerden, iklim değişikliği vaddine kadar tüm gelişmelere yönelik kritik bir analiz...


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD'ye gözdağı vermek için yüzlerce topçuyu sınıra dizen Pyongyang yönetimi, adeta gövde gösterisinde bulundu. ABD'nin Kuzey Kore sınırına yakın tatbikata başlaması üzerine bu girişimi yapan Kuzey Kore'nin nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli nükleer denemelerinin ardından bölgede yükselen tansiyon, ABD'nin bölgeye yaptığı çıkarmalar ile zirve yaptı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump, son haftalarda gerilimin hızla tırmandığı Kuzey Kore'ye karşı yeni yaptırımları devreye sokacağını, Pyongyang'ın nükleer programını sonlandırmak için diplomatik baskının kullanılacağını söyledi. ABD Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı ortak bir yazılı açıklama yaparak "ABD istikrar ve Kore Yarımadası'nın barışçıl bir şekilde nükleer silahlardan arındırılmasını hedeflemektedir" dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD ve Güney Kore'nin sınırdaki gövde gösterisine, Kuzey Kore resmi televizyondan yayınladığı görüntülerle hemen karşılık verdi. Sahilde sıralanan yüzlerce tank, aynı anda gökyüzünü alev topuna çevirdi. Tatbikat bölgesine yabancı gazetecilerin girişi yasak. Sınırdaki ABD-Güney Kore tatbikatında da benzer sahneler var. Savaş uçakları bombardıman yaptı, helikopterler havalandı, füzeler fırlatıldı ve tankların seri atışlar yaptı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Savaş uçaklarının bombardıman yaptığı, helikopterlerin havalandığı, füzelerin fırlatıldığı ve tankların seri atışlar yaptığı ABD-Güney Kore tatbikatında, gerçek mermiler kullanıldı. Uluslararası haber ajanslarının servis ettiği fotoğraflar, anında dünya çapında ses getirdi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Kuzey Kore-ABD geriliminde yeni sayfa açılıyor, uçak gemisi bölgeye ulaşmadan nükleer denizaltı limana yanaştı. Denizaltı nükleer füzelerin yanında 154 Tomahawk füzesi ve 60 adet özel kuvvetler askeri taşıyor.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kore yarımadasındaki gerginlik sürüyor. Kuzey Kore'nin ülke ordusunun 85. kuruluş yıldönümünde ağır silahlarla bir askeri tatbikat yaptığı haberi gelirken, ABD'nin bölgeye gönderdiği nükleer denizaltısı Güney Kore'ye ulaştı. Yonhap haber ajansının Güney Koreli yetkililere dayandırdığı haberine göre, Kuzey Kore bugün Wonsan kentinde ağır silahların kullanıldığı geniş çaplı bir askeri tatbikat gerçekleştirdi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kuzey Kore haber ajansı KCNA, Kim Jong-un'un hava kuvvetlerine ait bir domuz çiftliğini ziyaret ettiğini gösteren fotoğrafları yayınladı. ABD ile Kuzey Kore arasındaki gerilim tüm dünyanın gözünü Pasifik'e çevirmişken, Kuzey Kore devlet ajansı KCNA tüm dünyaya ilginç fotoğraflar servis etti. KCNA'nın haberinde, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Kuzey Kore Hava Kuvvetleri için üretim yapan Thaechon Domuz Çiftliği'nin mezbahasını ziyaret ettiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Kuzey Kore'nin Savunma Bakanı Pak, kendilerine saldırması halinde ABD'yi haritadan silebileceklerini ileri sürdü. ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley, Pasifik'teki üslerinin vurulması veya kıtalararası füze denemesi karşısında sessiz kalmayacaklarını bildirdi. Haley, "Peki bir nükleer deneme veya kıtalararası füze testi yapılırsa ne olur?" sorusuna, "O vakit başkan devreye girip ne yapılacağına karar verecektir" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD ve bölge ülkeleri Pyongyang'ın yeni bir nükleer deneme ya da kıtalararası balistik füze denemesi yapmasından endişe ederken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un rutin programını aksatmıyor. Kim, orduya gıda sağlayan bir domuz çiftliğini teftiş etti. Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA ülkenin lideri Kim Jong-un'un 22 Nisan'da Thaechon Domuz Çiftliği'ne yaptığı ziyaretin fotoğraflarını yayınladı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Kuzey Kore, ABD Başkanı Donald Trump'ın emriyle Kore Yarımadası'na doğru ilerlemekte olan USS Carl Vinson uçak gemisini tek darbede batırmakla tehdit etti. Pazar günü Pasifik Okyanusu'nda iki Japon destroyeri ile birleşerek Filipinler açıklarında tatbikat yapmaya başlayan Carl Vinson gemisinin başını çektiği ABD filosunun bu hafta içerisinde Güney Kore açıklarına ulaşması bekleniyor. Filo, Başkan Donald Trump'ın emriyle yola çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Dürüst olalım, şu an insanlık geleceği için oldukça korkuyor. Savaş haberleri bültenlerin günlük rutini halien gelmiş durumda. ABD ve Kuzey Kore'nin karşılıklı restleşmeleri de bu haberlerin tuzu biberi oldu. Ancak artık endişelenmeyin, insanlığın tümünü yok edebilecek nükleer bir savaşa karşı koruma altında kalabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin Kuzey Kore'ye saldırma ihtimaline karşı Kuzey Kore'ye askeri birlik ve techisat gönderiyor. Daily Mail'in haberine göre Putin, ABD Başkanı Trump'ın Kim Jong Un yönetmine bir askeri müdahale yapması halinde sınırdan mülteci göçü başlamasından korkuyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Fotoğrafçılar dış dünyaya kapalı olan Kuzey Kore'yi, sınırdan böyle görüntülüyorlar.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA tarafından servis edilen görüntülerde bir tören sırasında yayınlanan bir videoda Kuzey Kore füzelerinin ABD şehrini vurduğu görülüyor. Kuzey Kore ve ABD artan gerilimin ardından sert açıklamalar yaparken Kuzey Kore'den tehditkar bir çıkış daha geldi. Kim İl-sung'un doğum günü törenlerinde çekilen videoda Kuzey Kore'ye ait füzeler ABD şehirlerinden birini vuruyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Kuzey Kore ile nükleer savaşın eşiğine gelen ABD'nin USS Carl Vinson uçak gemisi ve diğer savaş gemilerini tam ters yöne gönderdiği ortaya çıktı. İki haftadır tüm dünyanın soluğunu tutarak takip ettiği gerilimin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Kuzey Kore resmi televizyonunda gösterilen bir videoda ise, füzeler gökyüzünden süzülerek Pasifik Okyanusu'nu geçiyor ve ABD üstünde büyük bir gürültüyle patlıyor. Görüntüler, yanan Amerikan bayrağı ile sona eriyor.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BM Güvenlik Konseyine Suriye ve Kuzey Kore'deki insan hakları ihlalleri konusunda harekete geçilmesi çağrısında bulunarak, "Dünyanın en gaddar rejimlerinin, insan haklarını en acımasız şekilde ihlal edenler olması sürpriz değil." dedi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Kuzey Kore elçiliğinin yetkili bakanı Zin Jeong Hep, ABD’nin başlatabileceği nükleer savaşa Pyongyang’ın yanıt vermeye hazır olduğunu açıkladı. Kuzey Kore'nin füze denemeleri ve ABD'nin bölgeye yönelik askeri yığınak yapması, Kore yarımadasındaki gerilimi tırmandırıyor. Dün de, Kuzey Kore Ordusu Komutan Yardımcısı Choe Ryong-hae, ABD'nin olası nükleer saldırısına nükleer saldırıyla yanıt vereceklerini söylemişti.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Bölgeye yaklaşan ABD savaş gemilerine nükleer karşılık verileceğini dünyanın en büyük haber ağlarına açıklayan Kuzey Kore, artık haftalık, aylık ve yıllık füze testleri gerçekleştirileceğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD'nin bölgede gerilimi tırmandırdığını savunarak termonükleer savaşın her an çıkabileceğini söyledi. Kim: "ABD, bölgede tehlikeli bir durum yaratıyor. Termonükleer savaş her an çıkabilir. Kuzey Kore, ABD'nin arzu ettiği her türde savaşa karşılık vermeye hazır." dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

ABD başkan yardımcısı, "Kuzey Kore ABD'nin Suriye ve Afganistan saldırılarında gösterdiği kararlılığı test etmesin" dedi.ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD'nin bundan sonra Kuzey Kore'nin füze ve nükleer silah denemesinde bulunmasına tahammül göstermeyeceğini ve Suriye ve Afganistan'da yaptığı saldırıların Washington'un iradesini yansıttığını söyledi. Pence, bugün başlayan Asya gezisinde ABD'nin yakın ilişkileri bulunan dört Asya ülkesini ziyaret edecek.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Beyaz-mavi üniformalarıyla, çoğu genç kadınlardan oluşan trafik polisleri. Kuzey Kore'de kadın polisler olmayan trafiği denetlemekle görevli... Belki de dünyanın en gizemli ülkesi Kuzey Kore'nin simgelerinden biri. Kadın trafik polisleri Kuzey Kore'nin on yıllardır olmayan trafiği denetliyor. Çok az sayıda aracın olduğu ülkede trafik polisleri ise her daim görevlerinin başında.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Güney Koreli askeri yetkililer, Kuzey Kore'nin bir süredir beklenen füze denemesini Sinpo kenti yakınlarında yaptığını açıkladı. ABD'li askeri yetkililer ise, balistik füzenin fırlatıldıktan çok kısa bir süre sonra infilak ettiğini bildirdi. ABD Pasifik Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada balistik füzenin 'neredeyse anında patladığı' belirtildi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Dünyanın en yalnız ülkesi Kuzey Kore yine şaşırttı. Ancak bu kez nükleer denemelerle değil ülkeden gelen görüntülerle… Devlet başkanı Kim Jong-un’un büyükbaba Kim Il Sung için düzenlediği ‘Çiçek Festivali’nden dünyaya inanılmaz görüntüler geliyor.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

ABD ve Güney Kore askeri yetkilileri, Kuzey Kore'nin doğu kıyılarından başarısız bir füze denemesi gerçekleştirdiğini açıkladı. Füze denemesi, Çin'in bölgede tansiyonun yükseldiğine dair ABD'yi uyarmasının hemen ertesinde meydana geldi. Füze denemesi, Kuzey Kore'nin Cumartesi günü gösterişli bir askeri geçit töreni düzenlemesinin hemen ardından geldi


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Rusya'nın Pyongyang Büyükelçisi Aleksandr Matsegora, Kuzey Kore'nin önümüzdeki bayramlarda nükleer füze denemesini yapma olasılığının çok büyük olduğunu belirtti. Rossiya-24 televizyonuna konuşan Matsegora, "Bir süre önce yeni füze motoru denemesi yapıldı. Kim Jong-un, yeni füze motorunun ne kadar büyük önem taşıdığını tüm dünyanın öğreneceğini söyledi. Yani, Kuzey Korelilerin füze teknolojileri alanındaki başarılarını sergilemeye hazırlandığını söyleyebiliriz" dedi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Kuzey Kore kurucu lideri Kim İl-Sung’un doğumunun kutlandığı 15 Nisan ‘Güneşin Günü’ törenlerinde ilk defa balistik füzelerini gösterdi. Devlet Başkanı Kim Jong-Un en yakın yardımcılarından Choe Ryong-Hae de devlet televizyonundan yayınlanan konuşmasında ‘‘Topyekün bir savaşa, topyekün bir savaşla karşılık vermeye hazırız. Nükleer bir saldırıya, nükleer saldırıyla cevap veririz.’’ dedi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Kuzey Kore, kurucu lideri Kim İl-Sung’un doğumunun kutlandığı 15 Nisan ‘Güneşin Günü’ törenlerinde ilk defa balistik füzelerini gösterdi. Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un’ un da izlediği devlet televizyonundan yayınlanan kutlama törenlerinde ağır vasıtaların üzerlerine yerleştirilmiş balistik füzeler tören alanından geçiş yaptılar. Balistik füzelerin denizaltılardan fırlatılan tipte olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Kuzey Kore'deki yabancı gazetecilerden 'büyük ve önemli' bir olay için hazır olmalarını isteyen Pyongyang yönetimi, büyük kutlamada nükleer deneme yapabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Kuzey Kore'deki yabancı gazetecilerden 'büyük ve önemli' bir olay için hazır olmalarını isteyen Pyongyang yönetimi, büyük kutlamada nükleer deneme yapabilir. Associated Press haber ajansına konuşan Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ryol, "ABD isterse savaşa gireriz. Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var" dedi. AP ayrıca, sınırdaki Paju'da tatbikat yapan ABD ve Güney Kore askerlerinin fotoğraflarını dakikalar önce servis etti.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Han Song Ryol, ABD'nin Başkan Donald Trump yönetiminde "daha hırçın ve agresif" olmaya başladığını söyledi. ABD'yi, Kuzey Kore ordusunu provoke etmemesi konusunda uyaran Han, "Onlar isterse savaşa gideriz. Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var." dedi. Han, ABD'nin önleyici saldırısıyla karşı karşıya kaldıklarında eli kolu bağlı durmayacaklarını da vurguladı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın sert açıklamaları ve Kuzey Kore'nin "savaşın her türlüsüne hazırız" resti Kore yarımadasında gerginliği tırmandırdı. Kuzey Kore'nin hafta sonu nükleer deneme yapacağı iddiası da bölgede tansiyonu yükseltiyor. Kuzey Kore'nin "büyük gün" sloganıyla 200 yabancı gazeteciye davetiye göndermesi merak uyandırmıştı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un başkent Pyongyang'da 5 bin konut projesinin açılışını yaptı.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore'yi nükleer silah denemelerinden vazgeçmesi için sert bir dille uyarması ve ardından Kore yarımadası açıklarına savaş gemilerini göndermesiyle başlayan gerilim artarak devam ediyor. ABD'nin Kuzey Kore'ye verdiği sert mesajlardan sonra Kuzey Kore ordusunun yeni fotoğraflarını yayınladı. Daily Mail internet sitesinin paylaştığı fotoğraflarda 'Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un gülen birlikleriyle ABD'yi ele alabileceğini sanıyor' ifadesi yer alıyor.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kuzey Kore'yi nükleer silah denemelerinden vazgeçmesi için sert bir dille uyarması ve ardından Kore yarımadası açıklarına savaş gemilerini göndermesiyle başlayan gerilim artarak devam ediyor. Gerilimi daha da artıran hamle ise gece saatlerinde geldi; Kuzey Kore yönetimi ülkedeki yabancı basın mensuplarına 'perşembe günü büyük ve önemli bir olay' için hazırlık yapmalarını istedi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un başkent Pyongyang'ın derhal tahliye edilmesi ve savaş pozisyonuna girilmesi emri verdiği iddia edilirken, ABD'nin bir donanma grubunu Kore yarımadasına göndermesinin ardından, Japonya'nın da kimi savaş gemilerini bu donanma grubuna katılmak üzere hazırladığı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Çin lideri Xi, Trump'ı arayarak barışçıl çözümde ısrar edilmesi çağrısını yaptı. Kuzey Kore'nin ilk nükleer testini yaptığı 2006'dan bu yana ilk kez savaşa bu kadar yaklaşıldığını belirten resmi Çin gazetesi ise, Pyongyang yönetiminden kendi güvenliği için tüm nükleer ve füze faaliyetlerini durdurmasını istedi. Bir televizyon programına konuk olan ABD Başkanı ise, Kuzey Kore'ye karşı atacakları adımları açık etmek istemediğini belirterek bölgede denizaltılarının da bulunduğu mesajını verdi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Çin lideri Xi, Trump'ı arayarak barışçıl çözümde ısrar edilmesi çağrısını yaptı.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile tırmanan gerilim üzerine tartışmanın alevini daha da yükseltecek bir çıkışta bulundu. Trump, Twitter'da "Kuzey Kore belasını arıyor" yazdı. ABD'nin Kore yarımadasına savaş gemileri yollamasının ardından Kuzey Kore kendisini "güçlü silahlarla koruyacağını" açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Çin’in Kuzey Kore sınırındaki Dandong şehrinde açılan gümrüksüz bölge adeta bir hayalet şehri andırıyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kuzey Kore'nin füze denemeleri üzerine Güney Kore ile ortak tatbikat yapmak için bölgeye donanmasını gönderen ABD'ye Kuzey Kore'den sert tepki... Carl Vinson uçak gemisine diğer savaş gemileri eşlik ediyor. ABD'nin Kore yarımadasına savaş gemileri yollamasının ardından Kuzey Kore kendisini "güçlü silahlarla koruyacağını" açıkladı. Devlet haber ajansı KCNA'nın haberine göre Kuzey Kore'den yapılan açıklamada bölgeye gönderilen donanmanın işgal hamlelerinin ciddi bir noktaya ulaştığını gösteriyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

ABD'nin uçak gemisinin de bulunduğu filoyu Kore açıklarına göndermesi, Pyongyang'ı sarstı. Resmi haber ajansında yer alan açıklamada "Oluşabilecek feci sonuçlardan yalnızca ABD'yi sorumlu tutacağız. ABD'nin istediği her türlü savaşa yanıt vermeye hazırız"denildi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Kuzey Kore’nin yaptığı son füze denemesinin ardından, savaş gemilerini Kore sularına gönderildi. Bu gelişmelerin sonrası ABD ise bölgedeki varlığını artırma kararı aldı ve ABD Deniz Kuvvetlerine ait savaş gemilerinin Kore sularına gönderildiği duyuruldu. Filo son olarak tartışmalı Güney Çin Denizi'nden geçti. Filoda ünlü uçak gemisi USS Carl Vinson da var. Rotası bir anda değiştirilen gemilerin son fotoğrafı, tartışmalı Güney Çin Denizi'nde çekildi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Kuzey Kore'ye gözdağı vermek amacıyla, ABD uçak gemisinin de olduğu hücum filosu, Pasifik Okyanusu'ndan yola çıkarak Kore Yarımadası'na doğru yol aldı. ABD, nükleer füze denemeleri yapan ve balistik füze teknolojisini geliştirmeye çalışan Kuzey Kore'ye gözdağı vermek için, USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği hücum filosunu Kore Yarımadası'na ulaşmak üzere Pasifik Okyanusu'na doğru yola çıkardı.


Yayın Tarihi: 09.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir