Son Dakika Yeni Kuzey Kore Haberleri

Kuzey Koreli diplomat Choe Son-hui ülkesinin nükleer balistik füze programının müzakereye açık bir konu olmadığını söyledi. Moskova'daki bir silahsızlanma konferansında konuşan, daha önce Kuzey Koreli yetkililerin kullandığı bir ifadeyi tekrarladı ve nükleer silahların ülkesi için "bir ölüm kalım meselesi" olduğunu vurguladı.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Kuzey Kore yasaklarıyla ünlü efsanevi bir ülke. Ülke hakkında bilgi eksikliği yüzünden de bir sürü efsane ortaya çıkıyor. Sizin için dünyanın en kapalı ülkesinin yasakladığı şeyleri bir araya getirdik. İtiraf etmek gerekirse listedeki birçok yasak bizi oldukça şaşırttı.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Kuzey Kore'nin Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi'nin yardımcısı Kim In-ryong, BM Genel Kurulu'nun silahsızlanma komitesinde yaptığı açıklamada Kore Yarımadası'ndaki durumun 'sonucu belli olmayan' bir seviyeye geldiğini belirterek, "Her an bir nükleer savaş çıkabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Kuzey Kore Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahn Dong Chung, ABD tehdidi nedeniyle ülkesinin nükleer silah geliştirmesinin gerekli olduğunu söyledi. Kuzey Kore'nin nükleer programının, caydırıcılık için gerekli olduğunu savunan Ahn, "Nükleer programlarımız, bağımsızlığımızı korumayı amaçlayan nükleer caydırıcılık programlarıdır. Nükleer programlarımızı geliştirmekten başka seçeneğimiz yok." ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore gerilimiyle ilgili kritik bir açıklama yaparak "İlk bombalar düşene kadar Kuzey Kore krizini diplomatik yollarla çözmeye çalışmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Kuzey Kore'nin bir de turistik yerlerine bakın.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Yeni bir dünya haritası hazırlayan Kuzey Koreli yayınevi 'Bilim Ansiklopedisi', Kırım'ı Rusya toprağı olarak gösterdi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, referandum sonuçlarını tanıdıklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim giderek tırmanıyor. Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda kullandığı ifadelere tepki gösterdi. Yong Ho, 'ABD'nin hesap verme vakti geldi. Askerlerimiz ve halkımız, ABD'ye sözle değil, ateş topuyla karşılık verilmesini istiyor' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Kore vatandaşlarına yeni şirket lisansı ve vizesi vermeyi durdurduğunu açıkladı. Ayrıca, BAE'deki Kuzey Kore Büyükelçisi'nin ülkesine geri dönmesi istenirken Pyongyang'daki BAE elçilik hizmetlerinin de sona erdiği açıklandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

ABD Donanması’nda Pasifik’in batısı ve Hint Okyanusu’nun doğusundan sorumlu 7. Filo’ya ait Shiloh kruvazöründe görev yapan denizciler, kötü koşulları ve geminin savaş yeteneğinin kötü olmasını şikayet etti.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Kuzey Kore, ABD'nin 3. Dünya Savaşı planlarını ele geçirdi. Konu ile ilgili hem ABD basını hem de Kuzey Kore basını 'gerilimin tırmanacağını' belirtiyor. İddialara göre Kuzey Kore, 2015 yılında ABD'ye siber saldırı düzenleyerek ABD'nin 3. Dünya Savaşı planlarını ve Kim Jong un'a yönelik suikast planları ele geçirdi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

ABD ordusunun en güçlü uçak gemisi olarak bilinen Theodore Roosevelt Uçak Gemisi 5'inci ve 7'nci filo bölgelerinde görevlendirildi. San Diego'dan yola çıkan uçak gemisinin bu görevlendirilmesi İran ya da Kuzey Kore'ye yönelik bir hamle olarak değerlendirildi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

ABD Savunma Bakanı James Mattis, ordunun Kuzey Kore’yle sorunun askeri çözümüne hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey kardeşi Kim Jong-nam'ın, 13 Şubat'ta Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki havalimanında VX sinir gazı ajanı ile öldürülmesi hakkında Malezya'da görülen dava sürüyor. Japon Fuji TV, Kim Jong-nam'ın havalimanında suikaste uğradıktan sonraki son anları olduğunu belirttiği yeni görüntüleri paylaştı.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ekonomiyi ve nükleer programı eş zamanlı olarak geliştirme politikasının doğru olduğunun görüldüğünü söyledi. Kuzey Kore lideri ülke ekonomisinin yaptırımlara rağmen geliştiğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, paylaştığı son Twitter mesajında, Kuzey Kore’ye karşı ‘sadece tek bir şeyin işe yarayacağını’ söyledi.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

ABD Başkanı Donald Trump, İran ve Kuzey Kore konusunda Amerikan ordusundan komutanlarla görüşmesinin ardından, birlikte fotoğraf çekimi sırasında ilginç bir uyarıda bulunarak "Bu, fırtına öncesi sessizlik" diye konuştu. Trump, Kuzey Kore'yle ilgili, "Bu diktatörlüğün, ülkemizi ya da müttefiklerimizi hayal edilemez can kayıplarıyla tehdit etmesine izin veremeyiz." dedi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Kuzey Kore'yi ziyaret eden heyette yer alan Rus vekil Anton Morozov, Pyongyang yönetiminin ABD'nin batı kıyılarını vurabilecek bir füzeyi test etmeye hazır olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Japon medyası, Kuzey Kore’nin kendi vatandaşları için akaryakıt istasyonlarında benzin satışını durdurduğunu ileri sürdü. Kore Emek Partisi, hükümet, ordu ve istihbarattan üst düzey yöneticilerin istisna tutulduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da düzenlenen Rus Enerji Haftası'nın ana oturumunda katılımcılara hitap etti. Vladimir Putin, Kuzey Kore'yi vurmanın mümkün olduğunu ancak bu adımın istenilen sonucu vereceğinin meçhul olduğunu ifade etti.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Kuzey Kore, Japonya'yı Pyonyang'a yönelik baskıları sürdürmesi halinde 'nükleer bulut' göndermekle tehdit etti. Açıklama Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin kısa süre önce Kuzey Kore'ye yönelik baskıların artmasını istemesinin ardından geldi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

İlk 2012'de Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un eşi olarak medyada yer edinen Ri Sol Ju hakkında çok az bilgi mevcut...


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Mısır, Kuzey Kore'den gelen bir gemiyi Süveyş Kanalı'na girmeden önce durdurduğunu ve içindeki tanksavar mermi yükünü imha ettiğini duyurdu. Washington Post'ta dün yer alan haberde, ABD'nin, Mısır'ı ağustos ayında Süveyş Kanalı yakınında esrarengiz bir geminin bulunduğu yönünde uyardığı ve rotasının Mısır olduğu kaydedilmişti.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kore Yarımadası'ndaki gerilimin düşürülmesi çağırısında bulunarak, "Kuzey Kore füze denemelerine acilen son vermesi gerekiyor" dedi.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Dış dünyaya kapalı olması sebebiyle 'gizemli ülke' olarak anılan Kuzey Kore'deki günlük hayat Singapurlu fotoğraf sanatçısı Aram Pan'ın objektifine işte böyle yansıdı...


Yayın Tarihi: 30.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho, ülke lideri Kim Jong-un’un Pasifik’te hidrojen bombası denemesini gerçekleştirme imkanlarını değerlendirdiğini açıklamıştı. Motherboard dergisinin konuştuğu uzmanlar, bu adımın olası sonuçlarını değerlendirdi. Oşinografik Enstitüsü uzmanı Buesseler, “Radyasyon, reaktör kazasında olduğu gibi tek bir yerde kalmayacak. Okyanustaki akımlar tarafından farklı yerlere sürüklenecek” ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı askeri seçeneği tercih etmeyi istemediğini ancak buna mecbur kalırsa sonucun Kuzey Kore için çok yıkıcı olacağını söyledi. Kuzey Kore sorununun yıllar önce çözülmüş olması gereken bir sorun olarak değerlendiren Trump, "O zaman çok daha kolay çözülebilirdi. Geçmiş yönetimler, birçok yönetim bize enkaz bıraktı." dedi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Kuzey Kore, fırlattığı füzelerle ABD'ye ait bombardıman uçaklarını ve USS Carl Vinson uçak gemisini nasıl vurduğunu gösteren animasyon yayınladı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

ABD-Kuzey Kore gerginliğinde son dakika gelişmesi yaşandı. ABD hükümeti, 8 Kuzey Kore bankası ve yurt dışında yaşayan 26 banka çalışanı hakkında yaptırım kararı aldı. Pasifik bölgesinde şu an için ABD için en büyük tehdidin Kuzey Kore olduğunu savunan ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, , 2025 yılı sonrasında ise ABD için en büyük tehdidin Çin haline geleceğini ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Kuzey Irak ve Kuzey Kore gerilimiyle tırmanışa geçen dolar/TL 3.55 seviyesini aştı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho'nun yaptığı 'ABD savaş ilan etti' açıklaması ve 'uçakları vururuz' tehdidi dünya gündeminin en önemli maddesi oldu. Bakanın açıklamalarına ABD'den 'savaş ilan etmedik' açıklaması geldi. Konuya şimdi de Çin müdahil oldu. Çin'in BM Elçisi Liu tek yolun diyalog olduğunun altını çizdi. Liu, 'alternatif yol felakete yol açar' dedi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı'nın ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ile Kuzey Kore'ye savaş ilan ettiğini duyurmasının ardından, ABD'den yanıt geldi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho'nun yaptığı açıklama tüm dünyada yankı uyandırdı. Son dakika habere göre, Yong-ho, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ile Kuzey Kore'ye savaş ilan ettiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

ABD Başkan Donald Trump'ın göreve gelmesinin hemen ardından başkanlık özel yetkisini kullanarak çıkardığı ve genel olarak Müslüman ülkelere yönelik uygulanan seyahat yasağının kapsamı genişletildi. Yeni kararla seyahat yasağı uygulanacak ülkeler; İran, Libya, Somali, Suriye, Yemen, Kuzey Kore, Venezuela ve Çad oldu. Yasağın bu ülkelerden ABD'ye seyahat edecek ve hali hazırda vizesi bulunanları kapsamadığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

ABD Hava Kuvvetleri’ne ait B-1B bombardıman uçaklarının Kuzey Kore’nin doğu sınırının bitişiğindeki askerlerden arındırılmış bölgenin çok yakınından geçtiği bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon yaptığı son dakika açıklamasında, ABD savaş uçaklarının, Kuzey Kore’nin doğusunda ‘askeri seçenekleri’ göstermek için uçtuğunu duyurdu.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ülkesinin nükleer faaliyetlerinin amacına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ri Yong Ho "Bizim ulusal nükleer gücümüz savaşa karşı caydırıcılık, ABD'nin nükleer tehditlerine son verme ve ABD işgalini önleme amaçlıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Kuzey Kore, 3.4 büyüklüğünde sallandı. Çin'den yapılan açıklamada depremin yeni bir hidrojen bombası denemesinden kaynaklanabileceği iddia edildi. Güney Koreli yetkililer ise, ilk verilere göre, sarsıntının depremden dolayı yaşandığını açıkladı. Sarsıntının kesin nedeni için deprem merkezi CENC'den kesin ve net açıklama bekleniyor.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Kuzey Kore-ABD geriliminde karşılıklı restleşmeler son hızıyla devam ediyor. Son olarak Kuzey Kore ordusu ABD'ye karşı savaş yemini etti. ABD ile Kuzey Kore arasındaki restleşme devam ediyor. Son olarak Bakan Ri Yong-ho, dün yaptığı açıklamayla Trump'ın BM'deki konuşmasını köpek havlamasına benzetmişti.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump hakkında sert ifadeler kullandı. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, "Trump'ın akli dengesi bozuk. ABD'yi ateşle terbiye edeceğim" dedi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter adresinde Kim Jong Un ve Rusya'nın seçimlere müdahalesi hakkında açıklamalar yaptı. Donald Trump, "Halkının açlık çekmesine ya da ölmesine aldırmayan deli adam Kim Jong Un, hiç görülmemiş şekilde test edilecek!" dedi. Donald Trump, " Rusya sahtekarlığı Facebook reklamlarında sürüyor. Tamamen önyargılı ve dürüst olmayan üçkağıtçı Hillary medyası ne diyorsunuz?" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda sarf ettiği 'Zorunda kalırsak Kuzey Kore'yi yok ederiz' sözlerinin bedelini fazlasıyla ödeyeceği uyarısında bulundu. Kim Jong-un ülkesine yönelik yaptırımların nükleer programı sadece daha da hızlandıracağını söyleyerek, uluslararası baskıları kenara itiyor.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, "Kuzey Kore'ye daha fazla yaptırım uygulayacağız." dedi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Kuzey Kore'yi "tamamen yok etmekle" tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump, bu ülkeyle iş yapan yabancı şirketleri hedef alan bir kararnameyi imzalayarak yürürlüğe soktu. Öte yandan Kim Jong-Un, Trump'ın 'dengesiz' olduğunu söyledi ve tehditlerinin 'pahalıya patlayacak' dedi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile yükselen tansiyonun ardından söz konusu ülkeye yönelik izlenecek politikayı açıkladı. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile görüşmesi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, "Kuzey Kore'ye daha fazla yaptırım uygulayacağız" dedi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, BMGK konuşmasında Kuzey Kore'yi yok etme tehdidinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın konuşmasını "köpek havlamasına" benzetti. Donald Trump ABD Başkanı unvanıyla ilk kez hitap ettiği BMGK'daki konuşmasında, Kuzey Kore ABD ve müttefiklerini tehdit ettiği takdirde "Kuzey Kore'yi topyekün yok etmekten başka çareleri kalmayacağını" söylemişti.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

BM'nin 72. birleşimine Kuzey Kore BM Büyükelçisi Ja Song Nam damgasını vurdu. Nam,Trump kürsüdeyken herkesin gözü önünde salonu terk etti.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Dışa kapalı yapısı nedeniyle 'gizemli ülke' olarak da anılan Kuzey Kore'deki ekonomik hayat haber ajansı Reuters'ın objektifine böyle yansıdı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Son dönemde yaptıkları nükleer denemelerle tüm dünyanın tepkisini çeken Kuzey Kore ve lideri Kim Jong Un hakkında şok iddia... Güney Kore’ye kaçan 26 yaşındaki Hee Yeon Lim Kim Jong-un’un seks köleleri olduğunu öne sürerken, porno film çekmekle suçlanan müzisyenlerin nasıl katledildiğini de anlattı.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün BM Genel Kurulu'na yaptığı konuşmada, 'Mecbur bırakılırsak Kuzey Kore'yi yok etmekten başka seçeneğimiz kalmaz' ifadelerinin ardından Kuzey Kore, provokasyona dair en ufak bir işaret görmeleri durumunda, ‘düşman üslerini yok etmeye' hazır olduklarını açıkladı. Yapılan açıklamada, "ABD'nin yüzleşme ve savaşı tercih etmesi durumunda korkunç bir nükleer saldırı, zavallı ve nihai bir harabeyle karşılaşacak" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

İtalyan senatör Razzi, Kuzey Kore ile yaşanan siyasi krizi çözmek için ilginç bir yönteme başvurmayı amaçlıyor. Razzi, Juventus'un yıldızı Dybala ve pop grubu II Volo'yu Kuzey Kore'ye götürmeyi amaçlıyor. Antonio Razzi yaptığı açıklamada, 'Kim Jong-Un’un futbol ve müzik tutkunu olduğunu biliyorum bu yüzden Paulo Dybala'yı götürmek istiyorum' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta gerçekleşen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda ilk kez gerçekleştirdiği konuşmasında Kuzey Kore'ye oldukça sert bir mesaj verdi. Trump, "Kim Jong un rejiminin düşmanca tavrını sona erdirmesi için çalışmalıyız. Kuzey Kore'yi tamamen yok etmekten geri durmayız" diye konuştu. Kuzey Kore'ye ve İran'a yönelik sert açıklamalarda bulunan Trump, öte yandan, Türkiye'ye göçmen politikası konusunda teşekkür etti.


Yayın Tarihi: 19.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir