Son Dakika Yeni Miting Haberleri

HDP'nin Diyarbakır'da pazar günü yapacağı 'Vicdan, Adalet ve Demokrasi' mitingi için karar çıktı. Günlerdir HDP mitingi için izin çıkıp çıkmayacağı merak ediliyordu. HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Cabbar Leygara, 17 Eylül pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenleyecekleri mitinge valiliğin izin verdiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Saadet Partisi öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle gerçekleştirilen 'Büyük Kudüs Mitingi' Yenikapı'da gerçekleştirildi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de yüz binlerce kişinin katıldığı mitingdeki konuşmasında 'Kimse bu yürüyüşün son olduğunu düşünmesin. Korku duvarlarını yıkacağız. Bu yürüyüş bizim ilk adımımız' ifadelerini kullandı. 'Hak, hukuk, adalet' sloganlarıyla sözleri sık sık kesilen CHP lideri Kılıçdaroğlu, meydandaki milyonları 'adalet arayıcıları' diye selamladı ve konuşmasında özetle şu mesajları yer verdi...


Yayın Tarihi: 10.07.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı ve bir mitingle noktalayacağı "Adalet Yürüyüşü" için Maltepe Parkında hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Yapılan konuşmaların geniş bir alandan duyulması için dev bir ses sistemi kuruluyor. Ayrıca alanda bir grup katılımcı tarafından dünyanın en büyük dilekçesi hazırlanıyor. Dilekçenin haksız yere hapiste yatan gazeteci ve akademisyenlerle ilgili olduğu belirtildi. Mitingin pazar akşamı saat 18.00’de başlaması planlanıyor.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, 'Adalet Yürüyüşü'yle ilgili Maltepe'de yapılacak mitinge katılmayacaklarını açıkladıktan sonra, bir açıklamada Büyük Birlik Partisi'nden geldi. BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican, CHP'nin, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne ilişkin, "Sonucunun ülkeyi nereye götüreceği belli olmayan bir yürüyüşe BBP'lilerin, Alperen'lerin katılması mümkün değildir." dedi.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Diyarbakır’da 31 Ağustos 2016’da 5 Haziran (İstasyon) Meydanı’nda düzenlenen mitingde terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’ın posterini taşıdığı gerekçesiyle bir çocuk hakkında açılan davada beraat kararı verildi. Mahkeme, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterinin taşınmasının ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

İnce, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingte, vatandaşlara seslendi. Pazar günü yapılacak referandumda yönetim şeklinin oylanacağını ifade eden İnce, “Pazar günü cumhurbaşkanı, başbakan, milletvekili, belediye başkanı, muhtar seçmeyeceğiz. Pazar günü bizi kimin yöneteceğini, değil nasıl yöneteceklerine karar vereceğiz." dedi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, HDP tarafından düzenlenen 'Hayır' mitinginde konuşan Parti Meclisi üyesi Cafer Çelik'e satırla saldırmak istediği öne sürülen kişi, polis müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan şüpheli partililer tarafından linç edilmek istenirken, polis saldırıyı güçlükle engelledi. Kısa süreli gerginliğin ardından HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ateş bir açıklama yaparken, "Yeni bir anayasa olarak sundukları aslında 12 Eylül Anayasası’nın kendisidir" dedi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın birlikte gerçekleştirdiği Yenikapı'daki "Evet" mitingi sona erdi. Mitingde önemli açıklamalar yapan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi için 'Kontrollü darbe' diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "16 Nisan'da rekor bir 'Evet' çıkması halinde bu zatın yerinde oturamayacağına inanıyorum." dedi. İşte dev mitingden tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gitti.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Herkesin merak ettiği soruya cevap geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'deki referandum mitingine 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılmaması çok konuşulmuştu. Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın Konya'da ortaklaşa gerçekleştireceği mitinge eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılıp katılmayacağı da merak ediliyordu. Yanıt geldi Konya mitingine Davutoğlu ev sahipliği yapacak.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

İstanbullulara hafta sonu için kötü haber. 8 Nisan Cumartesi ve 9 Nisan Pazar günleri İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Yenikapı’da gerçekleştirilecek mitingiler nedeniyle hafta sonu saat 05.00’den etkinliklerin bitimine kadar bazı yolların trafiğe kapatılacağını açıkladı. Trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar ise haberimizde yer almaktadır.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Bursa'da düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP liderinin 'örtülü darbe' iddialarına sert yanıt verdi. Erdoğan, "Sustum sustum şimdi açıklıyorum. 15 Temmuz gecesi kaçıp gitti. Niye kaçtın. Öğrendik ki belediye başkanın evine gitmiş. Korkaklar zafer anıtı dikemez" dedi.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta yaptığı referandum mitinginde konuşmasına ölümünün 20. yıldönümü olan Alparslan Türkeş'i anarak başladı. Erdoğan, Kerkük'teki bayrak krizinin ardından referandum kararı alınmasını değerlendirdiği konuşmasında, "Kerkük'te ikinci bayrağın sahipleri bölücülük yapıyor, bu yanlıştan dönün. Hemen o bayraklarınızı indirin, bedeli ağır olur" diye seslendi.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım yarın Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de bir miting düzenleyecek. Mitinge Abdullah Gül'ün katılıp katılmayacağı ise merak konusuydu. Cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra siyasi programlara katılmama kararı devam eden Gül'ün Kayseri mitingine katılımı konusunda yakın çevresinden ilk bilgiler geldi. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül memleketi olan Kayseri'deki mitinge katılacak mı? İşte yanıtı...


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım 16 Nisan anayasa referandumu kapsamında gerçekleştirilen kampanya mitingleri kapsamında Ağrı'da halka hitap ediyor.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık' ın Gümüşhane programı sırasında konvoyunda kaza meydana geldi. Bakan Işık'ın basın aracının karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı. Kaza sonrası Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hastanenin acil servisine giderek, yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Erzurum'da yapacağı miting 15 Nisan'a ertelenirken, yarın yapacağı Van mitinginin de ses kısıklığı nedeniyle gerçekleşmeyeceği açıklandı. Erdoğan'ın 2014 yerel seçimlerinde de Van mitingi öncesinde sesi kısılmış ancak sesi kısılmasına rağmen Van mitinginde konuşma yapmış ve "Van'ı iptal edemezdim, Diyarbakır'ı iptal edemezdim. Böyle de olsa gelmek zorundaydım" ifadelerini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Erzurum’da yapacağı mitingi, 15 Nisan gününe ertelendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstasyon Meydanında saat 14.30’da yapacağı mitingin neden ertelendiğine ilişkin bilgi verilmedi. Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, "Cumhurbaşkanımızın 15 Nisan’da yani referandumdan 1 gün önce Erzurum’da bulunmasının Erzurum’a verdiği önemi ortaya koymaktadır" demekle yetindi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Edirne'deki mitingde halka hitap etti. Yıldırım, konuşmasında yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenirken, "Ana muhalefet partisi, sen de niye karşı çıkıyorsun kardeşim? Halbuki Kılıçdaroğlu ne diyor? 'Ben bu anayasaya 1982'de hayır oyu verdim, yani kabul edilmemesi için gittim hayır oyu verdim.' İyi ya biz de işte senin 'hayır' oyu verdiğin anayasayı değiştiriyoruz. O halde sana düşen 'hayır' demek değil, 'evet' oyu vermektir" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandumu öncesinde Karaman'da gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, "Artık hükümetler manşetlerle düşmeyecek, milletvekili transferleriyle siyasette oynanmayacak. Güvenoyunu meclis değil asıl verecek. Vekiller değil milletin kendisi sandıkta verecek. Siz vereceksiniz" diye konuştu. Yargının hem bağımsız hem de tarafsız olacağını ifade eden Yıldırım, yargıda birliği sağladıklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bana saldırarak “Evet”e puan kazandırmak istiyorlar.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Batman'da vatandaşa seslendi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım Tunceli mitinginde konuştu.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde 'denetim' olmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum çalışmaları kapsamında gittiği Konya'nın Seydişehir ilçesinde vatandaşlara seslendi.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Frankfurt polisi, PKK sembolleri ve Abdullah Öcalan posterleri taşıdıkları gerekçesiyle, Almanya'daki Nevruz kutlamasındaki PKK yandaşlarına soruşturma açılacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hollanda'daki eylemlerde köpeğin ısırdığı Hüseyin Kurt'un boynunun da kırıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

MHP lideri Bahçeli, referandum için ilk mitingini Elazığ'da yaptı. Bahçeli, "16 Nisan'da sistem değişecek Avrupa'da ise tahtlar sallanıp rejim değişikliklerinin ilk kıvıcımı çakılacaktır" dedi.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Hollanda'nın Rotterdam kentinde Türklerin organize ettiği miting, organizatör tarafından iptal edildi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım Yeni Zigana Tüneli açılışından sonra Gümüşhane'de halka seslendi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisince Karabük'te düzenlenen mitingde halka hitap etti. Yıldırım, konuşmasında Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Sakarya'da Hollanda seçimleriyle ilgili ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Ey Rutte seçimde birinci çıkmış olabilirsin ama Türkiye'yi kaybettin" dedi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Hollanda'daki seçimler için, "Artık Avrupa bile siyasetini Türkiye gibi yapıyor. Bakın Hollanda'ya, Türkiye ayar verdi. Irkçılığı bir müddet daha Avrupa'da frenledi" dedi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bozkurt ilçesi toplantı salonunda vatandaşlara seslendi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Almanya'da Saarland eyaletinin ardından bir eyaletten daha yabancı politikacılara toplantı yasağı açıklaması geldi.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Başbakan Yıldırım, "Bu millet oynanmak istenen kirli oyunu görüyor ve biliyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye, 'evet'le Avrupa'yı inletecek" dedi.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

16 Nisan'a kadar 25 miting yapacak olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilk mitingini Amasya'da yaptı.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Almanya'nın Saarland eyaleti, tüm yabancı siyasetçilerin eyalet sınırları içinde miting yapmasını yasakladığını duyurdu.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Türkiye ile Hollanda arasında artan diplomatik gerginlik İngiliz basınında da geniş yer buldu. Daily Telegraph gazetesi, editöryal makalesinde gerilimin kazananının Erdoğan ve Wilders olacağını yazdı.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Referandum etkinliklerinin iptal edilmesiyle yaşanan gerilim, Hollanda'da zirveye çıktı. Şu ana kadar kaç ülke tepki gösterdi, Avrupa'da kampanya yapmak neden önemli ve kaç seçmen var?


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Çarşamba günü Berlin’de bir araya gelen Türk ve Alman dışişleri bakanları Çavuşoğlu ve Gabriel’in toplantısından çıkan sonucu değerlendiren yorumcular, Erdoğan’ın miting yapacağından yola çıkıyor.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım'dan Sinop'taki 'Abidik gubidik' sözlerine ilişkin açıklama geldi. Yıldırım'ın bu sözlerle hangi başbakanları kastettiği merak ediliyordu.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

AB Bakanı Ömer Çelik, Avusturya Başbakanı Christian Kern'in, Türk politikacılara Avrupa çapında miting yapma yasağı getirilmesi çağrısına sosyal medya hesabı Twitter'dan sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Almanya'da yapılacak mitinglerin iptal edilmesine ilişkin karara yönelik açıklama yaptı.Bozdağ 'Mitinge gidecekler terörist değil. Merkel'in tutumu kararı destekliyor' dedi.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Gelen son dakika bilgisine göre; Miting sırasında Merkel'le görüşmek için konuşmasına ara veren Başbakan Yıldırım, "İyi ve verimli bir görüşme yaptık, bakanlar bir araya gelecek" dedi


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa'da yapılacak mitinglere izin çıkmamasına ilişkin konuştu. Çavuşoğlu "Hani ifade özgürlüğü?" dedi.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Almanya'dan sonra bir etkinlik iptali haberi de Hollanda'dan geldi. Hollanda hükümeti, Türk yetkililerin Rotterdam'da düzenlemeyi planladıkları referandum etkinliğine izin vermeyeceklerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın iptal edilen mitingine ilişkin açıklamada bulundu


Yayın Tarihi: 03.03.2017