Son Dakika Yeni Orman Haberleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'un yüzde 44'ünün orman olduğunu söyledi. Eroğlu, "İstanbul'un alanının yüzde 44'ü ormandır. Bu kadar büyük ormanı olan başka bir il yoktur. Siz sadece şehir içini görmeyin" dedi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Kudüs ormanlarının bitki örtüsü üzerinde görülen birbirinden ilginç dev örümcek ağları...


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Almanya’nın Köln ve Achen kentlerinin arasında yer alan yaklaşık 12 bin yaşında olduğu bilinen 7 bin hektar büyüklüğündeki Hambach Ormanı, Alman elektrik devi RWE’nin kömür ocağının genişletilmesi kapsamında yıllardır kesiliyor. Bu çevre katliamını durdurmak isteyen bir grup aktivist ise, ormanın içinde, ağaçların tepelerine kurdukları evlerde yaşayarak, ormanın kalan kısmını kurtarmaya çalışıyor.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

‘Primitive Technology’ isimli blog sayfasının sahibi adam ormanda doğal ürünlerle nasıl bir hayat kurulabileceği konusunda 'eğitim veriyor'


Yayın Tarihi: 01.11.2017

‘Primitive Technology’ isimli blog sayfasının sahibi adam ormanda doğal ürünlerle nasıl bir hayat kurulabileceği konusunda 'eğitim veriyor'


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Akıl almaz olay İngiltere'de yaşandı. Birmingham kentinde yaşayan bahçıvan Malcolm Applegate, eşinin çok fazla konuşmasını bahane ederek 10 yıl boyunca kaçak yaşadı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

YouTube'un sevilen sayfası "Primitive Technology" bu defa ormanda tuğla yaptı. Önce kendisine 25 x 12.5 x 7.5 cm boyutlarında bir tahta kalıp yaptı....


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Azerbaycan'da ailesiyle birlikte kamp tatilinde kaybolan 6 yaşındaki çocuk 3 gün sonra ormanda bulundu. Natik Namig Oglu Aliyev adlı çocuğun çevreyi gezmek için kamp alanından uzaklaştıktan sonra karanlık çökünce yolunu şaşırıp kaybolduğu sanılıyor. Çocuğun bulunduğunda üzerinde yalnızca iç çamaşırı olduğu ve 3 gün boyunca açlık çektiği, çok güçsüz halde olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Daha önce yerden ısıtmalı çamurdan ev ve odun kömürü yapan adam bakın şimdi ne yaptı...


Yayın Tarihi: 30.08.2017

Daha önce çamurdan kulübe ve ısınmak için odun kömürü yapan genç adam, bu kez yemek pişirmek için bakın ne yaptı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Aydın-Muğla karayoluna reklam tabelası dikmek isteyen kişilerin tedbir almadan çalışması orman yangınına neden oldu. Kaynak yaparken çıktığı ileri sürülen yangında onlarca dönüm ormanlık ve makilik alandı. Yangına neden olan kişi ya da kişiler yangından sonra kayıplara karışırken, güvenlik güçleri olayla ilgili inceleme başlattı.


Yayın Tarihi: 27.08.2017

Ordu'da ormanda mantar toplarken kaybolan ve ekipler tarafından bulunan iki kişiden birinin hayatını kaybettiği bildirildi. (AFAD) ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan açıklamada, "Kayıp şahıslardan Mevlüt Öztürk'e dün saat 14.00 itibarıyla, diğer kayıp şahıs Kahraman Ceylan'a ise saat 16.30 sularında ulaşılmıştır." denilmişti.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Samsun’da bir kadının ormanlık alanda 'İmdat' diye bağırdığı ihbarı polis ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerini harekete geçirdi. İki saatlik çalışmanın ardından aramalara son veren ekiplerin, yapılan istişareler sonucunda çalışmalara tekrar devam edeceği belirtildi.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Kazdağları’nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında son dakika orman yangını... 30 Haziran’da yine Kazdağları’nda çıkan ve kundaklama olarak kayıtlara geçen yangında olduğu gibi, bu sefer de yangının 4 ayrı noktadan başladığı belirtildi. Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde Altınoluk Mahallesi’nin yukarı kısımlarında bulunan Şahinderesi Kanyonu bölgesindeki yangına 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer ile müdahale ediliyor.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ATV ile doğa gezisi yaparken sevgilisi 30 yaşındaki Joanne Mckew ile kavga edip koşarak girdiği ormanda kaybolan 32 yaşındaki İngiliz Christopher James Holt için arama kurtarma ekipleri seferber oldu. İngiliz tatilci, ormanlık alanda aramalar devam ederken yürüyerek otele ulaşınca sevgilisi gözyaşlarına boğuldu. Yorgun ve bitkin haldeki tatilcinin ormanda yürürken yaralanan ayakları tedavi edildi.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

İzmir’in Bayındır ilçesinde geçen salı günü başlayan orman yangınını, söndürme çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 500 hektarlık orman ve tarım arazisine zarar verdiği açıklanan yangının genişlemesi durduruldu, ancak Orman bölge Müdürlüğü yetkilileri, rüzgar faktörünü de göz önünde bulundurup yangının tamamen kontrol altına alındığı açıklamasını yapmadı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

4,5 milyon takipçili "Primitive Technology" sayfası yine ilginç bir işe imza attı.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Her çocuğun hayallerinde masallarda okuduğu gibi bir ağaç eve sahip olmak vardır. Bir baba kızının bu hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Mimar Nozomi Nakabayashi, yazar bir müşterisi için ormanın içinde, gözlerden uzakta bir tahta kulübe tasarladı.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Zaman zaman medeniyetten uzak yaşamayı tercih eden ve kendi açtığı blogunda ormanda yaptığı icatları paylaşan bir genç adam “Monjolo” adını verdiği suyla çalışan bir çekiç yaptı. Avustralyalı adam, 'ilginç' icadını kare kare işte böyle anlattı!


Yayın Tarihi: 08.07.2017

İzmir ve Mersin'den sonra Çanakkale ve Antalya'dan da son dakika korkutan haber geldi. Ezine ilçesine bağlı Karagömlek köyü yakınlarındaki tarım alanında başlayan yangın büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Antalya'nın Kaş ilçesinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı orman yangını çıktı. Alevlere havadan iki yangın söndürme helikopteri karadan ise 15 arazöz ve orman işçisi müdahale ediyor.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Primitive Technology’ isimli blog sayfasının sahibi ağaç kömürünün nasıl elde edilebileceği ve daha birçok ilkel teknoloji ürünü hakkında bize bilgiler veriyor. Ünlü blogger'ın ağaç kömürünü nasıl elde etmeye çalıştığını bize resimlerle anlatıyor.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Antalya'da ormanlık alanda 22 yaşındaki Gülizar Turan'a tecavüz edip, boğazını keserek öldüren 44 yaşındaki Cengiz Dok, ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edildi. Gülizar Turan'ın annesi Menekşe Kocabaş mahkeme kararı sonrasında, "Melek yüzlü kızıma müjdeyi vermeye gidiyorum. Allah mahkemeden razı olsun. Sanığa verilen cezada hiçbir indirim yapmadı. Sanık karar duruşmasında utanmadan bir de kızıma iftira atıyor. Kızıma para verip ilişkiye girdiğini söylüyor" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Portekiz'de onlarca insanın diri diri yanarak ölümüne yol açan orman yangınında, köyde yaşayan bir kadın komşularını su deposuna götürdü. Altı saat kurtarılmayı bekleyen 12 kişi, mucizevi şekilde yaşama tutundu. Portekiz'de 64 can alan orman yangınında bugün çok kritik. Beklenen yüksek hava sıcaklığıyla şiddetli rüzgarın alevleri yaymasından endişe ediliyor. Ülkenin orta kesimindeki Pedrógão Grande bölgesinde, bugün hava sıcaklığı 38 derece olacak.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Bursa'da ayrıldığı eşi ile tartıştıktan sonra yakınlarına "Artık yaşamak istemiyorum” diyerek yönetimindeki araçla Uludağ'a çıkan 45 yaşındaki Hatun Ü. ormanlık alanda kayboldu. AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin ormanlık alanda 8 saat aradığı Hatun Ü. üşüyünce yaktığı ateşi gören ekipler tarafından yeri tespit edilerek bulundu. Ekipler tarafından bulunduğu yerden alınan ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan muayenesi sonucu Hatun Ü. çocuklarına teslim edildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Güzel olan her şeyin tükenme noktasına geldiği günümüzde hayvanlar, ormanlar derken insan toplulukları da bu tükenmeden nasiplerini alıyor.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Brezilya'da ormanlar hızla yok olurken, 84 yaşındaki Antonio Vicente'nin 40 yıl büyüttüğü ağaçlarla yarattığı ormanı sapasağlam duruyor. Vicente diktiği 50 bin ağaç için "Onlar benim ailem" diyor.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

En yakın kasabaya 160 kilometre uzakta yaşayan aileyi geçtiğimiz 18 yıl içinde sadece bir avuç insan ziyaret etti. Fotoğrafçı Ed Gold ise Atchley ailesiyle 11 ay geçirdi. Aile yılda bir kez büyük bir market alışverişi yapıyor. Bu alışverişin içinde süt tozundan domates salçasına, pirinçten mısıra ve fasulyeye kadar her şey var.Alışverişin dışında aile ayı, kurt, tavşan, ördek ve kunduz avladığı gibi yaban mersini ve kuşburnundan reçel yapıyor. İşte dünyadan kopuk yaşayan ailenin hayatı...


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Nepal sınırı yakınlarında Katarniaghat Vahşi Yaşam Alanı'nda bulunan 8 yaşındaki kız çocuğu yürümeyi ve konuşmayı bilmiyor. Kuzey Hindistan'ın Bahreich kentindeki uzak bir doğa rezervi boyunca dolaşan bir kişinin maymunların arasında bulduğu kız çocuğu hastaneye kaldırıldı. Maymunlarla birlikte mutlu şekilde yaşadığı gözlenen kızla iletişime geçildiğindeyse konuşamadığı ve insanlar gibi yürüyemediği anlaşıldı.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine çalışma başlatarak geçtiğimiz çarşamba günü Ümraniye'de bulunan Hacegan Ormanları'nda FETÖ'yle ilgili bir toplantı yapılacağını belirledi. Ormanda polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında FETÖ/PYD terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in çağrısı sonrasında Bank Asya'ya yüklü miktarda para yatıran kişilerin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

"Dünyayı Kurtaran Adam" belki sizce sadece bir film ismidir fakat gerçek hayatta gerçekten dünyayı kurtaran bir adamla tanışmaya hazır mısınız?


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Ormandan kesilen ağaç çeşitli işlemlerden geçiriliyor.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Başta başkent Pekin olmak üzere Çin’in bir çok bölgesinde yaşamı ve halk sağlığını tehdit eden hava kirliliğine karşı ‘orman gökdelenleri’ yapılması planlanıyor.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

İstanbul'da, sol bir terör örgütüne yönelik yapılan çalışmada, elde edilen istihbaratla yapılan kazıda bol miktarda bomba yapımında kullanılan malzeme, çok sayıda fünye, şarjör ve mermiler ele geçti.


Yayın Tarihi: 08.02.2017

Şili’de bir kaç haftadır devam eden orman yangınları devam ediyor. Ajanslarda yer alan habere göre, Şili'de bir kaç haftadır devam eden orman yangınları bir kenti tümüyle kül etti.


Yayın Tarihi: 28.01.2017

Bursa'da Jandarma ve AFAD ekiplerini şoke eden bir olay yaşandı; 4 gündür kayıp olan adamın cesedi ormanda bir ağaca asılı halde bulundu.


Yayın Tarihi: 16.01.2017

Daha önce yerden ısıtmalı çamurdan ev ve odun kömürü yapan adam bakın şimdi ne yaptı...


Yayın Tarihi: 15.12.2016

Çek Cumhuriyeti-Polonya sınırındaki ormanlık alanda LSD denilen oldukça kuvvetli halisünasyonlar görülmesine yol açan uyuşturucu nedeniyle kendini kaplan sanan çıplak bir adam 4 ayak üzerinde görüldü.


Yayın Tarihi: 05.12.2016

İstanbul Sultanbeyli’de kaçırdıkları kişiye ormanlık alanda işkence yaparak kayda alan şebeke üyeleri yakalandı


Yayın Tarihi: 12.11.2016


Yayın Tarihi: 16.09.2016

Bulgaristan’ın sığınmacılara karşı sınıra çektiği tel örgü Istranca ormanlarında yaşayan sayısız yabani hayvanı evinden edecek. Jiletlerle sarılı teller, birçok hayvanı öldürdü bile.


Yayın Tarihi: 28.08.2016

Ormanda cesedi bulunan 17 yaşındaki Kader Kaya'nın ağzına kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bez parçaları sokulduğu, bunun da nefessiz kalarak ölümüne yol açmış olabileceği ortaya çıktı


Yayın Tarihi: 03.08.2016

Bakan Veysel Eroğlu, “Bu çok büyük bir rakam değil. Biz geçen sene aşağı yukarı 3 bin hektarla yılı kapattık. Şu anda üçte birdeyiz” dedi.


Yayın Tarihi: 27.06.2016

Bu yıl, ziraat, orman ve su ürünleri odaklı programları tercih ederek yerleştirilecek ilk üç sıradaki öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verilecek.


Yayın Tarihi: 23.06.2016

Bolu'da, 15 yaşındaki kıza ormanlık alanda cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki Uğur Ö., 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 05.01.2016

Antalya'da 3 yıl önce öldürülüp cesedi yarı çıplak ormanlık alana atılan 30 yaşındaki Fazilet Akyüz'ün cinayet şüphelisi, sevgilisi 37 yaşındaki Ejder Bektaş çıktı.


Yayın Tarihi: 07.12.2015

Bursa'da bir kişi patronunu satırla doğrayıp cesedini parçalayarak ormanlık alana attı.


Yayın Tarihi: 05.11.2015

Patagonya’da milyonlarca yıl öncesinden kalma taşlaşmış olağanüstü ormanlar...


Yayın Tarihi: 29.10.2015