Son Dakika Yeni Rıza Sarraf Haberleri

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf’ın dava sürecini takip eden New York Barosu avukatı Cahit Akbulut, Sarraf’ın davayı erteleme çabalarını ve 21 gün süreyle tecrit hücresinde tutulmasının olası nedenlerini değerlendirdi. Akbulut, olayla ilgili "Sarraf'ın 21 gün süreyle tecrit hücresine konulma kararında cezaevinde karıştığı bir kavga neden olabilir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ABD'de tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi ve Zarrab'ın karar duruşması 30 Ekim'de başlıyor. ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Rıza Zarrab ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme" ve "bankacılık dolandırıcılığı" iddiasıyla yargılandıkları davada karar duruşmalarının 30 Ekim'de başlayacağı bildirildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Tutuklu yargılanan İran asıllı Rıza Sarraf’ın avukatları, eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski Amerika Adalet Bakanı Michael Mukasey mahkemeye yeniden ifade verdi. Ancak Giuliani'nin ifadesinde yazılanlar, dört ay önce televizyonda yaptığı açıklamalarla çelişiyor.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı Türkiye vatandaşı Reza Zarrab'ın durumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Washington ziyaretinde resmi gündem maddeleri arasında değildi. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile düzenlediği ortak basın toplantısında da Zarrab konusuna değinmemişti. Fakat, Erdoğan, ABD'den Türkiye'ye giderken Trump'la görüşmesinde Zarrab konusunun gündeme geldiğini doğrulamıştı. Peki, Reza Zarrab hangi olaylardan yargılanıyor?


Yayın Tarihi: 19.05.2017

ABD'de işadamı Rıza Sarraf'ı tutuklatan ve hakkında yazdığı iddianame ile 75 yıla kadar hapsini isteyen, New York Güney Bölge eski Federal Savcısı Preet Bharara, Beyaz Saray'da bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-ABD Başkanı Donald Trump görüşmesi konusunda bir mesaj paylaştı. Bizzat Trump tarafından görevden alınmış olan eski savcının, bu mesajıyla Trump'ın geçen hafta görevden aldığı FBI Başkanı James Comey hakkındaki açıklamalarına atıf yaptığı kulislere yansıdı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

ABD New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın asıl duruşma tarihi belli oldu. Hakim Richard Berman, aralıksız bir buçuk ay sürmesi planlanan ana dava için 21 Ağustos tarihini belirlemişti. Atilla’nın avukatları, duruşmanın 21 Ağustos’ta yapılması halinde Savcılığın iddianamedeki suç isnatlarını dayandırdıkları binlerce belgeyi incelemek için yeterli zamanları olmayacağını mahkemeye beyan etmişti.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Rıza Sarraf’ın bugün Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde yapılacak çıkar çatışması duruşmasıyla ilgili Hakim Richard Berman, tartışılması gereken ve açıklığa kavuşmasını istediği bazı soruları kapsayan yazılı emrini ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı elektronik sistemde taraflara iletti. Hakim Berman savunma ve iddia makamından, ABD ve Türk yetkililerin Sarraf veya ona bağlı kuruluşlarla iş yapıp yapmadığını, kim ve nasıl yapıyorsa, bu konuya açıklık getirilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptıkları iddiasıyla Reza Zarrab ile dosyası ayrılan Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davalara devam edildi. Her iki davanın dosyasına da bilirkişi raporu konuldu. Raporda, Reza Zarrab ve Ebru Gündeş tarafından yaptırılan tadilatların Boğaziçi Kanunu’na aykırı tadilatlar olduğu, bu tadilatların yıktırılması gerektiği görüşüne yer verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delmek' suçundan ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab hakkında konuştu ve Türkiye'nin ne olursa olsun vatandaşına sahip çıkacağını belirtti. Erdoğan, 'Zarrab babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşım. Eğer varsa bir suçu Adalet Bakanlığı'na dosyası iletilir, yoksa hemen bazı şeyler uydurularak tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşeriz' dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının ihlal edilmesinde işbirliği yaptığı suçlamasıyla ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, bugün hakim karşısına çıktı. Atilla'nın avukatı duruşmanın daha önce belirlenen 21 Ağustos'tan sonrasına ertelenmesini talep etti.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab bugün yeniden yargıç karşısına çıkıyor. Zarrab hakkında 75 yıl hapis, 50 milyon dolar para cezası istenen davanın daha önce Türkiye saati ile 16:30'da başlayacağı duyurulmuştu; ancak, davaya bakan Yargıç Richard Berman elektronik ortamda dava dosyasına dün girdiği bilgide davanın Türkiye saati ile 17:30'a alındı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ, ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf'ın yargılandığı dava ve Suriye'de IŞİD'in elinde bulunan Rakka'ya yönelik operasyona ilişkin bir iddia ortaya attı. Öte yandan Sarraf'ın avukatlığını da yapan, ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı Rudy Giuliani, "Sarraf'ın nükleer madde veya silah satmak yerine tüketim ürünleri ticareti yaptığını" savundu.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

ABD'ye ziyareti sırasında tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın davasını üstlenen Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey’in, davadaki rolleri ve ücretlerinin kim tarafından karşılandığına ilişkin verdikleri ifadeler kamuoyuyla paylaşıldı.14 Nisan’da gizlilik kaydıyla Zarrab'ın davasına bakan yargıç Richard Berman’a sunulan ve Giuliani ile Mukasey’in ifadelerinin de yer aldığı belge ABD federal yargı sistemine ait belgelerin kamuoyuyla paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Bir süredir Amerikan basınının da oldukça ilgisini çeken davadan ‘esrarengiz dava’ olarak bahsedilmeye başlandı. New Yorker dergisi Rıza Sarraf davasında gelişmelerle ilgili yayınladığı haberinde davanın giderek daha da esrarengiz bir hal aldığını öne sürdü. Önceki günlerde New York Güney Bölgesi Başsavcı Vekili Joon H. Kim ikilinin Sarraf'la ilgili suçlamaların düşürülmesi için siyasi baskı yaptığını iddia etmişti.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

ABD'de İran'a yönelik ABD yaptırımlarını delmek, banka dolandırmak ve kara para aklamak suçlamalarıyla bir yıldır tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve suç ortakları olarak değerlendirilen isimler için savaş suçu yolu da açıldı. Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre New York Güney Bölge Federal Savcılığı, Sarraf ile geçen ay New York'ta tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın davalarını birleştirerek, ikinci bir iddianame kaleme aldı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

New York Güney Bölge Mahkemesi Hakimi Richard Berman, ABD'de "İran'a yönelik ambargoyu delmek" suçlamasıyla ABD'de tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın (Reza Zarrab) avukatlarına sorular yöneltti. Berman, Zarrab'ın avukat ücretlerini ödeyen kişi veya kurumların bilgilerinin, 18 Nisan tarihine kadar mahkemeye bildirilmesini istedi. ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı Türk işadamı Sarraf'ın avukatlığını yapacakları açıklanan Giuliani ve Mukasey'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükleri de ortaya çıkmıştı


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ABD'de bir mahkeme, tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın savunma ekibine aldığı iki yeni avukatın davadaki olası rolüne ilişkin inceleme başlatma kararı aldı. Savcılık, eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski Adalet Bakanı Michael Mukasey’in Sarraf’ın savunma ekibine alınmasına ‘menfaat çatışması’ gerekçesiyle itiraz etmişti. Savcılığın "Sarraf'ın yeni avukatları Mukasey ve Giluani'nin 24 Şubat sonrasında Türkiye'ye gidip Erdoğan ile görüştüğü” iddialarını baş avukat Brafman cevapladı.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinin "Giuliani ve Mukasey Erdoğan'la Türkiye'de Sarraf Davasını Konuştu" iddiasını doğruladı. Amerika’nın New York eyaletinde tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın avukatları Guiliani ve Mukasey Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştü ve bu görüşmeden Amerika Adalet Bakanı’nın ofisinin haberi vardı.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf'ı tutuklatan ABD'li savcı Preet Bharara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisi hakkında 'FETÖ bağlantısı' suçlamasına cevap verdi: "Yabancı bir yetkilinin artık bakmadığım bir dava hakkında dile getirdiği yanlış ve aptalca siyasi propagandasına yorum yapmayacağım."


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD tutuklanmasına ilişkin konuşan Cem Küçük, 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın Türk devletinin projesi olduğunu söyledi. Küçük, Sarraf'ın tutuklanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yargı karşısına çıkarma operasyonunun bir parçası olduğunu öne sürdü. Öte yandan CHP'li Gürsel Tekin, Halkbank yöneticisi Atilla'nın ABD'de tutuklanması sonrasında AKP'li bakanlar için zor bir dönemin başladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

ABD’de tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın, işadamı Rıza Sarraf’la yapmış olduğu telefon görüşmeleri FBI dosyasına girdi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Halkbank'ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, ABD'de tutuklu olan İranlı iş adamı Reza Zarrab ile olan ilişkisi sebebiyle suçlanarak gözaltına alındı. Atilla, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığı sitesi üzerinden yapılan açıklamada, İran ambargosunun insani yardım adı altında delindiği iddia edilirken, Atilla ile Zarrab'ın 50 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtildi. Halkbank da konuya ilişkin KAP'a açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın Rıza Sarraf soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. ​Atilla, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delmekle suçlanan İran asıllı Türkiye vatandaşı iş adamı Rıza Sarraf'a, İran'la para akışı konusunda yardımcı olmakla suçlanıyor.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığı ile bilinen eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski ABD Adalet Bakanlarından Michael Mukasey'i avukat olarak savunma ekibine kattı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan Rıza Sarraf, Ağustos ayındaki jürili karar duruşmasından önce, savunma ekibini büyük bir transfer ile güçlendirdi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf'la beraber 3 yıl hapis istemiyle yargılandığı "yalı davası"nda mahkeme, dosyasının ayrılmasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

New York’ta yaklaşık on aydır tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf yeniden hakim karşısına çıktı. Hakim Berman'ın sorularını yanıtlayan Sarraf, bir soru üzerine 'Prozac' kullandığını belirtti.


Yayın Tarihi: 06.01.2017

Sarraf’ın avukatları, müvekkillerinin ne zamandan beri antidepresan ilaçlar kullandığını açıklamadı.


Yayın Tarihi: 16.12.2016

Rıza Sarraf savunmasını üstlenen bazı avukatlarıyla yollarını ayırdı. Sarraf, savunmasını üstlenen üç avukatı azletti.


Yayın Tarihi: 15.12.2016

İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, aynı aileden 4 Türk ve İran vatandaşı hakkında dava açtı.


Yayın Tarihi: 11.11.2016

New York’ta tutuklu olarak yargılanan Rıza Sarraf’ ın Miami’de tutuklandığı sırada cep telefonundan alınan bilgilerin mahkemede delil olup olmayacağının kararanın verileceği özel bir duruşma yapılacak


Yayın Tarihi: 24.10.2016

Ebru Gündeş, Reza Zarrab ile altı yıldır devam eden evliliğini bitirme kararı almıştı. Çiftin bu kararı askıya aldığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 23.10.2016

İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf’ın 2 Haziran’da New York’ta görülen kefalet duruşmasının ardından, hakim Richard Berman’ın kararını çok yakın bir zaman içerisinde açıklaması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2016

ABD'de halen tutukluluğu süren Rıza Sarraf'ın Beykoz Kanlıca-Çubuklu yolundaki ikiz yalıların tamamına sahip olduğu iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 30.05.2016

Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) New York’ta görülen davasında 17 Aralık iddianamesini mahkemeye delil olarak sunan Başsavcı Preet Bharara mahkemeyi de uyardı.


Yayın Tarihi: 27.05.2016

ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf'ın davasına ilişkin çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Son iddialara göre soruşturma Egemen Bağış'a uzandı.


Yayın Tarihi: 14.05.2016

New York’ta hakim karşısına çıkartılması beklenen Rıza Sarraf, dört gün kaldığı Atlanta cezaevinin ardından, Oklahoma City cezaevine nakledildi.


Yayın Tarihi: 20.04.2016

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Rıza Sarraf ile ilgili davanın, siyasi şantaj davası olduğunu savundu.


Yayın Tarihi: 18.04.2016

Savcı Preet Bharara, kendisini "Gülen Cemaati'nin adamı" ilan eden Star gazetesine “Görev yaptığım sürece hakkımda birçok saçma şey yazıldı fakat içlerinde en aptalcası buydu” dedi


Yayın Tarihi: 10.04.2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Mağdur edebiyatı yaratmaya çalışıyorlar. Kızacaksa bana değil, Rıza Sarraf'a kızsın" dedi.


Yayın Tarihi: 05.04.2016

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Rıza Sarraf'ın tutuklandığı davaya ilişkin ABD'den resmi bir bilgi talebi gelmediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 28.03.2016

Beykoz Kanlıca'daki yalısında imar kanununa aykırı tadilat yaptığı iddiasıyla yargılanan iş adamı Rıza Sarraf duruşmaya katılmadı.


Yayın Tarihi: 11.03.2016

İş adamı Rıza Sarraf ve Abdullah Habbani'nin, müşteki oldukları bir davada, usule uygun davet edilmelerine rağmen duruşmalara katılmadıkları için zorla getirilmelerine karar verildi.


Yayın Tarihi: 02.02.2016

Kılıçdaroğlu'nun 8 Temmuz 2014'teki parti grup toplantısındaki konuşmada kendisine hakaret edip iftirada bulunduğunu iddia eden Rıza Sarraf'ın açtığı 100 bin TL'lik manevi tazminat davası reddedildi.


Yayın Tarihi: 25.11.2015

Rıza Sarraf hakkında, hakaret içeren sözler kullandığı iddiasıyla açılan davada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 bin lira tazminat ödemesine hükmedilen kararın gerekçesi açıklandı.


Yayın Tarihi: 22.10.2015

İş adamı Rıza Sarraf’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı tazminat davasında karar açıklandı Mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun, Rıza Sarraf’a 5 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.


Yayın Tarihi: 17.09.2015

CHP'li Mahmut Tanal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rıza Sarraf ve 3 eski bakan hakkında suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 24.07.2015

İşadamı Rıza Sarraf'ın otomobiline tekme attıkları ve kendisini tehdit ettikleri iddia edilen 3 kardeşin 5'er yıl hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.


Yayın Tarihi: 30.06.2015

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİM'in Rıza Sarraf'a verdiği ödül ile ilgili açıklamada bulundu.


Yayın Tarihi: 26.06.2015

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) Rıza Sarraf'a verilen ödül ve sonrasında yapılan tartışmalara dair olarak yazılı açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 23.06.2015
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir