Son Dakika Yeni Rıza Sarraf Haberleri

ABD'yi dolandırma, İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama, kara para aklamak için komplo kurma ve ABD bankalarını dolandırma suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla avukatları aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede hakkında açılan ceza davasının düşürülmesini istedi. Atilla, davanın düşürülmemesi durumunda davasının İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) davasından ayrı görülmesini talep etti.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ABD'de izlediği Rıza Sarraf davasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Aksünger, "Ben de garipsemiştim. Bu savcılar Emine Erdoğan’ı onlar mı koymuş bu işin içine diye merak ettim. Araştırınca şunu gördüm; Emine Erdoğan’ı o dosyaya dahil eden Rıza Sarraf’ın avukatları. TOGEM-DER’in yetkilileri tarafından söylenen bizim kurucumuz Emine Erdoğan diyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart 2016’dan bu yana tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasında eski Bakan Zafer Çağlayan için de tutuklama kararı çıkartılması hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "ABD’de ipler Türkiye karşıtı derin güçlerin elinde. Erdoğan varken Türkiye üzerine ameliyat yapamayacaklarını biliyorlar. O nedenle tek hedefleri Erdoğan.Operasyonun Zafer Çağlayan’la sınırlı olmadığı düşünülüyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Yeniden düzenlenen iddianame ile ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delme, bankacılık sahtekarlığı, kara para aklama, ABD yasalarını delmek için işbirliği yapıp komplo kurma, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamalarını defalarca işleme suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İranlı iş adamı Reza Zarrab dün yeniden yargıç karşısına çıktı.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zarrab davasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Bakan (Zafer Çağlayan), Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkarlarını korumuştur. Bunu yaparken de hem Türkiye'mizin hem de uluslararası hukukun yasalarına uygun bir şekilde görevini yapmıştır. Burada çok farklı bir şey var, bunu hep beraber takip ediyoruz ve kirli bir oyunun bir parçası bu. Ortada delil yok, onun üzerinden giden bir hadise var."


Yayın Tarihi: 11.09.2017

ABD'de tutuklu bulunan ve yargılaması devam eden İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın 'serbest bırakıldığı' dedikodusu kısa sürede gündeme oturdu. Ancak New York Güney Bölgesi Başsavcılığı yetkilileri, olayın teknik bir yanlışlıktan kaynakladığını ve Zarrab'ın halen hapiste olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

ABD'de süren Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen ve hakkında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a ilişkin Ahmet Hakan'dan çarpıcı yazı... Çağlayan'ın yanısıra eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani hakkında tutuklama kararı çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

ABD'de dün haklarında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani hakkında tutuklama kararı çıktı. Karar jüri tarafından da onaylandı.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

ABD'de federal savcıların Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında hazırladıkları iddianame, New York Times gazetesinde de yer buldu. Gazete, "Yeni iddianame, her ikisi NATO üyesi olan Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin sınandığı bir döneme denk düştü" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a gerçekleştireceği resmi temaslar kapsamında gerçekleştireceği yolculuk öncesi, İstanbul-Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı. Erdoğan, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında yöneltilen bir soruya " Atılan adım Türkiye'ye yöneliktir" diye yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

New York Brooklyn Federal Mahkemesi'nde, ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delme suçlamasıyla 1,5 yıldır tutuksuz olarak yargılanan Türk vatandaşı Erdal Kuyumcu 4 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kuyumcu'ya ayrıca 7 bin dolar para cezası verdi. Mahkeme kararına göre Kuyumcu tahliye sonrasında üç yıl denetim altında olacak.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

ABD’de tutuklu yargılanan Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına ek iddianameyle eski bakanlardan Zafer Çağlayan da sanık olarak eklendi. Mahkemeye sunulan 53 sayfalık ek iddianamede Çağlayan’ın kod adı, Türkçe ‘Abi’ olarak yazıldı. İddianamede, Çağlayan’ın bakanlığı sırasında Rıza Sarraf’tan on milyonlarca dolarlık nakit ve mücevher rüşvet aldığı, İran devleti lehine hizmet sunduğu öne sürülüyor. Merak edilen konulardan biri de çok tartışılan 'Zafer Çağlayan'ın saati'ne ne olacağı...


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Reza Zarrab davasının yargıcı Richard Berman, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da yer aldığı yeni iddianame ile birlikte davanın seyrinin değiştiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Halkbank'tan ABD'de görülen Rıza Sarraf davası hakkında açıklama geldi. Açıklamada banka ve bankanın bazı eski yöneticileri hakkında kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı haberler yapıldığı savunuldu. Halkbank'ın tüm işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun hareket ettiği konusunda detaylı bilgilendirme yaptığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşmesinde ABD'de hakkında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çağlayan, ABD’de görülen Reza Zarrab ­davasına sanık olarak eklenmişti. Ek iddianamede Çağlayan’ın yanı sıra, Halk Bankası eski genel müdürü Süleyman Aslan, aynı bankanın Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani de bulunuyor.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf’ın dava sürecini takip eden New York Barosu avukatı Cahit Akbulut, Sarraf’ın davayı erteleme çabalarını ve 21 gün süreyle tecrit hücresinde tutulmasının olası nedenlerini değerlendirdi. Akbulut, olayla ilgili "Sarraf'ın 21 gün süreyle tecrit hücresine konulma kararında cezaevinde karıştığı bir kavga neden olabilir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ABD'de tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi ve Zarrab'ın karar duruşması 30 Ekim'de başlıyor. ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Rıza Zarrab ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme" ve "bankacılık dolandırıcılığı" iddiasıyla yargılandıkları davada karar duruşmalarının 30 Ekim'de başlayacağı bildirildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Tutuklu yargılanan İran asıllı Rıza Sarraf’ın avukatları, eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski Amerika Adalet Bakanı Michael Mukasey mahkemeye yeniden ifade verdi. Ancak Giuliani'nin ifadesinde yazılanlar, dört ay önce televizyonda yaptığı açıklamalarla çelişiyor.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı Türkiye vatandaşı Reza Zarrab'ın durumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Washington ziyaretinde resmi gündem maddeleri arasında değildi. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile düzenlediği ortak basın toplantısında da Zarrab konusuna değinmemişti. Fakat, Erdoğan, ABD'den Türkiye'ye giderken Trump'la görüşmesinde Zarrab konusunun gündeme geldiğini doğrulamıştı. Peki, Reza Zarrab hangi olaylardan yargılanıyor?


Yayın Tarihi: 19.05.2017

ABD'de işadamı Rıza Sarraf'ı tutuklatan ve hakkında yazdığı iddianame ile 75 yıla kadar hapsini isteyen, New York Güney Bölge eski Federal Savcısı Preet Bharara, Beyaz Saray'da bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-ABD Başkanı Donald Trump görüşmesi konusunda bir mesaj paylaştı. Bizzat Trump tarafından görevden alınmış olan eski savcının, bu mesajıyla Trump'ın geçen hafta görevden aldığı FBI Başkanı James Comey hakkındaki açıklamalarına atıf yaptığı kulislere yansıdı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

ABD New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın asıl duruşma tarihi belli oldu. Hakim Richard Berman, aralıksız bir buçuk ay sürmesi planlanan ana dava için 21 Ağustos tarihini belirlemişti. Atilla’nın avukatları, duruşmanın 21 Ağustos’ta yapılması halinde Savcılığın iddianamedeki suç isnatlarını dayandırdıkları binlerce belgeyi incelemek için yeterli zamanları olmayacağını mahkemeye beyan etmişti.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Rıza Sarraf’ın bugün Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde yapılacak çıkar çatışması duruşmasıyla ilgili Hakim Richard Berman, tartışılması gereken ve açıklığa kavuşmasını istediği bazı soruları kapsayan yazılı emrini ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı elektronik sistemde taraflara iletti. Hakim Berman savunma ve iddia makamından, ABD ve Türk yetkililerin Sarraf veya ona bağlı kuruluşlarla iş yapıp yapmadığını, kim ve nasıl yapıyorsa, bu konuya açıklık getirilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptıkları iddiasıyla Reza Zarrab ile dosyası ayrılan Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davalara devam edildi. Her iki davanın dosyasına da bilirkişi raporu konuldu. Raporda, Reza Zarrab ve Ebru Gündeş tarafından yaptırılan tadilatların Boğaziçi Kanunu’na aykırı tadilatlar olduğu, bu tadilatların yıktırılması gerektiği görüşüne yer verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delmek' suçundan ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab hakkında konuştu ve Türkiye'nin ne olursa olsun vatandaşına sahip çıkacağını belirtti. Erdoğan, 'Zarrab babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşım. Eğer varsa bir suçu Adalet Bakanlığı'na dosyası iletilir, yoksa hemen bazı şeyler uydurularak tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşeriz' dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının ihlal edilmesinde işbirliği yaptığı suçlamasıyla ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, bugün hakim karşısına çıktı. Atilla'nın avukatı duruşmanın daha önce belirlenen 21 Ağustos'tan sonrasına ertelenmesini talep etti.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab bugün yeniden yargıç karşısına çıkıyor. Zarrab hakkında 75 yıl hapis, 50 milyon dolar para cezası istenen davanın daha önce Türkiye saati ile 16:30'da başlayacağı duyurulmuştu; ancak, davaya bakan Yargıç Richard Berman elektronik ortamda dava dosyasına dün girdiği bilgide davanın Türkiye saati ile 17:30'a alındı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ, ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf'ın yargılandığı dava ve Suriye'de IŞİD'in elinde bulunan Rakka'ya yönelik operasyona ilişkin bir iddia ortaya attı. Öte yandan Sarraf'ın avukatlığını da yapan, ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı Rudy Giuliani, "Sarraf'ın nükleer madde veya silah satmak yerine tüketim ürünleri ticareti yaptığını" savundu.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

ABD'ye ziyareti sırasında tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın davasını üstlenen Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey’in, davadaki rolleri ve ücretlerinin kim tarafından karşılandığına ilişkin verdikleri ifadeler kamuoyuyla paylaşıldı.14 Nisan’da gizlilik kaydıyla Zarrab'ın davasına bakan yargıç Richard Berman’a sunulan ve Giuliani ile Mukasey’in ifadelerinin de yer aldığı belge ABD federal yargı sistemine ait belgelerin kamuoyuyla paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Bir süredir Amerikan basınının da oldukça ilgisini çeken davadan ‘esrarengiz dava’ olarak bahsedilmeye başlandı. New Yorker dergisi Rıza Sarraf davasında gelişmelerle ilgili yayınladığı haberinde davanın giderek daha da esrarengiz bir hal aldığını öne sürdü. Önceki günlerde New York Güney Bölgesi Başsavcı Vekili Joon H. Kim ikilinin Sarraf'la ilgili suçlamaların düşürülmesi için siyasi baskı yaptığını iddia etmişti.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

ABD'de İran'a yönelik ABD yaptırımlarını delmek, banka dolandırmak ve kara para aklamak suçlamalarıyla bir yıldır tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve suç ortakları olarak değerlendirilen isimler için savaş suçu yolu da açıldı. Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre New York Güney Bölge Federal Savcılığı, Sarraf ile geçen ay New York'ta tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın davalarını birleştirerek, ikinci bir iddianame kaleme aldı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

New York Güney Bölge Mahkemesi Hakimi Richard Berman, ABD'de "İran'a yönelik ambargoyu delmek" suçlamasıyla ABD'de tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın (Reza Zarrab) avukatlarına sorular yöneltti. Berman, Zarrab'ın avukat ücretlerini ödeyen kişi veya kurumların bilgilerinin, 18 Nisan tarihine kadar mahkemeye bildirilmesini istedi. ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı Türk işadamı Sarraf'ın avukatlığını yapacakları açıklanan Giuliani ve Mukasey'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükleri de ortaya çıkmıştı


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ABD'de bir mahkeme, tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın savunma ekibine aldığı iki yeni avukatın davadaki olası rolüne ilişkin inceleme başlatma kararı aldı. Savcılık, eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski Adalet Bakanı Michael Mukasey’in Sarraf’ın savunma ekibine alınmasına ‘menfaat çatışması’ gerekçesiyle itiraz etmişti. Savcılığın "Sarraf'ın yeni avukatları Mukasey ve Giluani'nin 24 Şubat sonrasında Türkiye'ye gidip Erdoğan ile görüştüğü” iddialarını baş avukat Brafman cevapladı.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinin "Giuliani ve Mukasey Erdoğan'la Türkiye'de Sarraf Davasını Konuştu" iddiasını doğruladı. Amerika’nın New York eyaletinde tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın avukatları Guiliani ve Mukasey Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştü ve bu görüşmeden Amerika Adalet Bakanı’nın ofisinin haberi vardı.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf'ı tutuklatan ABD'li savcı Preet Bharara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisi hakkında 'FETÖ bağlantısı' suçlamasına cevap verdi: "Yabancı bir yetkilinin artık bakmadığım bir dava hakkında dile getirdiği yanlış ve aptalca siyasi propagandasına yorum yapmayacağım."


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD tutuklanmasına ilişkin konuşan Cem Küçük, 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın Türk devletinin projesi olduğunu söyledi. Küçük, Sarraf'ın tutuklanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yargı karşısına çıkarma operasyonunun bir parçası olduğunu öne sürdü. Öte yandan CHP'li Gürsel Tekin, Halkbank yöneticisi Atilla'nın ABD'de tutuklanması sonrasında AKP'li bakanlar için zor bir dönemin başladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

ABD’de tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın, işadamı Rıza Sarraf’la yapmış olduğu telefon görüşmeleri FBI dosyasına girdi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Halkbank'ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, ABD'de tutuklu olan İranlı iş adamı Reza Zarrab ile olan ilişkisi sebebiyle suçlanarak gözaltına alındı. Atilla, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığı sitesi üzerinden yapılan açıklamada, İran ambargosunun insani yardım adı altında delindiği iddia edilirken, Atilla ile Zarrab'ın 50 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtildi. Halkbank da konuya ilişkin KAP'a açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın Rıza Sarraf soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. ​Atilla, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delmekle suçlanan İran asıllı Türkiye vatandaşı iş adamı Rıza Sarraf'a, İran'la para akışı konusunda yardımcı olmakla suçlanıyor.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığı ile bilinen eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski ABD Adalet Bakanlarından Michael Mukasey'i avukat olarak savunma ekibine kattı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan Rıza Sarraf, Ağustos ayındaki jürili karar duruşmasından önce, savunma ekibini büyük bir transfer ile güçlendirdi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf'la beraber 3 yıl hapis istemiyle yargılandığı "yalı davası"nda mahkeme, dosyasının ayrılmasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

New York’ta yaklaşık on aydır tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf yeniden hakim karşısına çıktı. Hakim Berman'ın sorularını yanıtlayan Sarraf, bir soru üzerine 'Prozac' kullandığını belirtti.


Yayın Tarihi: 06.01.2017

Sarraf’ın avukatları, müvekkillerinin ne zamandan beri antidepresan ilaçlar kullandığını açıklamadı.


Yayın Tarihi: 16.12.2016

Rıza Sarraf savunmasını üstlenen bazı avukatlarıyla yollarını ayırdı. Sarraf, savunmasını üstlenen üç avukatı azletti.


Yayın Tarihi: 15.12.2016

İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, aynı aileden 4 Türk ve İran vatandaşı hakkında dava açtı.


Yayın Tarihi: 11.11.2016

New York’ta tutuklu olarak yargılanan Rıza Sarraf’ ın Miami’de tutuklandığı sırada cep telefonundan alınan bilgilerin mahkemede delil olup olmayacağının kararanın verileceği özel bir duruşma yapılacak


Yayın Tarihi: 24.10.2016

Ebru Gündeş, Reza Zarrab ile altı yıldır devam eden evliliğini bitirme kararı almıştı. Çiftin bu kararı askıya aldığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 23.10.2016

İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf’ın 2 Haziran’da New York’ta görülen kefalet duruşmasının ardından, hakim Richard Berman’ın kararını çok yakın bir zaman içerisinde açıklaması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2016

ABD'de halen tutukluluğu süren Rıza Sarraf'ın Beykoz Kanlıca-Çubuklu yolundaki ikiz yalıların tamamına sahip olduğu iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 30.05.2016

Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) New York’ta görülen davasında 17 Aralık iddianamesini mahkemeye delil olarak sunan Başsavcı Preet Bharara mahkemeyi de uyardı.


Yayın Tarihi: 27.05.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir