Habertürk hakkında kısa bilgiler

Habertürk hakkında kısa bilgiler

Habertürk TV, Ufuk Güldemir tarafından 23 Mart 1999'de kuruldu. Türkiye’nin en iddialı haber kanallarından Habertürk TV, Habertürk Radyo ve internette haber yayıncılığının lideri Haberturk.com ile birlikte 16 Kasım 2007 tarihinde Ciner Yayın Holding ailesine katılmıştır. Habertürk TV, 16 Haziran 2013'ten itibaren 16:9 geniş ekran formatına geçmiştir.

Kanal bünyesinde farklı programlar yer almakla birlikte kanalın yüzü olarak görülen Fatih Altaylı hem Teke Tek programını yapmakta hem de köşe yazarlığını yapmaktadır.

Habertürk Gazetesi, 1 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan bir günlük gazeteydi. Son sayısı 5 Temmuz 2018'de çıktı. Gazete, web ortamında haberturk.com adresinden yayın hayatına devam etmektedir. Broadsheet formatını uygulayan pek çok gazetenin aksine Habertürk, Türkiye'de Berliner formatını uygulayan ilk gazete olmuştur. 365. sayısı yaklaşık 380.000 satarak gazete kendi rekorunu kırmıştır.

Habertürk Haberleri

haber

"Yeni hükümet sistemi Cumhuriyet tarihimizin 3'üncü evresidir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (3) "Yeni hükümet sistemi Cumhuriyet tarihimizin 3'üncü evresidir. Rejim değişikliği değil sistem değişikliğidir. Bu sistem değişikliğinde anayasa ve halk oylamasıyla temeli oluşan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Ondan sonra Anayasa'da, başka yerde ne yazıyorsa yazsın, buradan itibaren başlatmak lazım" - "Siyasi ayak mutlaka temizlenmelidir. FETÖ'nün kökü kazınmadan, her unsurdan tamamen ayıklanmadan 'Şöyle olacak, böyle olacak' demenin ülkemiz açısından doğru bir yanı yoktur. Onun için FETÖ hareketi köküne kadar kazınmalı, Türkiye'den arındırılmalı ve Feto, ABD'den mutlaka Türkiye'ye getirilmelidir" - "(Erdoğan-İnce benzetmesi) Ben fazla benzetmiyorum, en azından Recep Tayyip Erdoğan bisiklete binmiyor. Ne işi var efendim? Bizim Adana tabiriyle 'velespit'. Bineceksen git, nerede biniyorsan bin" - "(Bedelli askerlik) Askeriyenin ihtiyacı olanı alıp, geri kalanı da zaten profesyonel hale geldi uzman çavuşlar olarak. Öbürlerini bekletip de ne yapacaksın? Herkes yuva kuracak, evlat sahibi olacak, vesaire. 24 Haziran'dan sonra bunu gündeme alırlarsa şekline bakacağız" - "ABD, Münbiç'deki uygulamalarını bütün alana yayabilecek bir ilişkiyi yaratabilirse Trump biraz hizmet etmiş olur, yoksa ABD'nin devlet başkanının gidişatı, gidişat değil"

Yayın Tarihi: 23-06-2018 01:58