15 Şubat... Görünen köye kılavuz ne hacet, değişim kapıda!

15 Şubat Güneş Tutulması yangına körükle gidenlerin değil, fırtınaların farkında olup birbirine tutunanların önemini vurguluyor. Önümüzdeki altı aylık süreç kişisel hayatlarımızı önemsemeye çalışmak kadar, küresel gerçeklerin de farkında olmanın kıymetini gösteriyor. iletişim, toplumsal alanda çok değerli. birbirimizle konuşmalıyız, paylaşmalıyız. Aklımızla, gönlümüzle hayatı anlamlı kılabilecek davranışlara, sözlere önem vermeliyiz...

15 Şubat... Görünen köye kılavuz ne hacet, değişim kapıda!

Tesellinin anlamını yitirdiği anlar vardır...ne söylense fayda etmez...geçirdiğimiz süreçte en değerli olgu paylaşmak, umut etmek,,yoldaşlık etmek, şartlara göre birbirimize anlayış göstermektir. Ülkemizin bu zorlu sürecinde her ne olursa olsun birbirimize ihtiyacımız olduğu gerçeğini unutmayalım...

Bilge kaynaklarda sözü edilen ve her çetin yolda ilerlerken insanlığın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik öyle güçlü bir iksirdir ki kişinin egosunun kendini yoran hallerinden küresel kucaklaşmaya bizi ulaştırabilir. Sonuçta koca evrende bir misket tanesi kadar küçük bir gezegende yaşıyoruz. Öylesine dönmüyor bir hesabı var elbet. Ve ben hissediyorum ki, hangi amaçla olursa olsun bu hesabı bozan en önemli unsur, kişisel veya dünyevi çıkarların sevginin üstüne çıkması halidir. Ve yine inanıyorum ki bu tutulma bizi bu ayrılıktan bu sevgisizlikten kurtarabilecek değerli gelişim yoludur. Bu ruhsal bilince ulaşacağız, zaman bunu gösterecek.

Güneş Tutulması aileler, ülkeler, topluluklar, gruplar üzerinde tartışmalar, yanlış anlaşılmalar, sonuçlar yaratabilecek eğilim yaratırken, devası yarasında saklıdır kadim sözüne uygun bizleri birbirimize yaklaştıracak şifayı da sunacaktır. Bunu öğreneceğiz.

Birbirimize söz verdiğimiz,,kavli kavim ettiğimiz her alanda dürüstlük önemli...bu Tutulma gerçekten samimi, farkındalığı yüksek, yeni bir pencereden bakmayı seçenlerin, aklının kılavuzunu benimserken, gönlünün sesini de ihmal etmeyenlerin değişim, özgürlük yolunda mesafe alacağını söylüyor.

Aile olmak, diğerlerinin yaşadıklarını görmezden gelip kendi dört duvarımızda demlenmek hali değildir. Uranüsün baskın olduğu bu tutulma gerçek bir özgürlükten söz etmek için, başkalarının haklarına saygı göstermelisin diyor. Eğer senin bireysellik tanımın başkasının hakkına tecavüz ise, bir gün bu bencillik sana da pahalıya mal olacaktır. Buna doğa bile izin vermez doğayı koru, canlıları sev kendi payına düşen niyetini temiz eyleme kamil yolundan uzaklaşma duyacağız bu sesi ve öğreneceğiz bu dersi.

Kimse kimseyi istismar edemeyecek. İnsanlar haklarını bu anlamda her ne olursa olsun korumayı öğrenecek. Yasal haklardan söz ediyorum önünüze konulan kabul ettirilmeye çalışılanları siz bizzat öğrenerek buna karşı duruş göstereceksiniz. Gerekirse tartışarak, birbirimize konuşarak fikirler, yöntemler geliştireceğiz.

Hırslarımız... Onlar insanlık tarihi kadar eskidir.

Ancak bu tutulma, bu hırsların yarattığı acıların farkında olarak kendini terbiye etmeyi bize öğretecek... Toplum olarak öncelikle zayıf ve çaresiz hatta suskun hale getirilen insanları, istismar konusu yapılan kızlarımızı, kadınlarımızı tecavüz ve kötü eylemlerini normalmiş gibi algılatan paylaşımlarını asla hafife almamamız gerektiğini öğretecek. Toplum bu altı aylık dönemde bilinçli olmanın önemini lafta değil eylemde belli edecek.

Merkür, Venüs, Satürn bu tutulmada baş rolde... Görülen o ki iletişim, akıl, ilişkiler, sorumluluklar kişisel anlamda olduğu kadar toplumsal anlamda bir araya gelişimizde önemli hale gelecek. Bunlar sadece kendimiz söz konusu olduğunda hassasiyetimiz değil, küresel anlamda farkındalığımız olacak... Gerçekten güven veren kendini belli edecek. Kimsenin saklanması, bir maske altında niyetini gizlemesi artık mümkün değil.

Şu bir gerçek ki, bu tutulmada, görünen köy kılavuza gerek duymayacak hayrımıza ola, hayırlı ola.

Tutulmayla ilgili yorumlarınız Şubat aylık yorumunuzdadır...arzu edenler alttaki linkten okuyabilirler. Her dem sevgiyle

ŞUBAT AYI YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN

iremSU

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler