Son Dakika Yeni Anket Haberleri

Almanya’daki seçimler için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı “Bu partilere oy vermeyin” çağrısının ardından yapılan ankete göre, Türklerin en çok oy verdiği Sosyal Demokrat Parti (SPD)’ye desteğin hâlâ sürdüğü ortaya çıktı. Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) yaptığı ankete katılanların yüzde 45’i SPD’ye, 12’si Hristiyan Demokratlara, 7’si de Yeşillere oy vereceğini söyledi. Erdoğan’ın çağrısına karşın diğer partilere oy vereceklerini söyleyenlerin oranı da yüzde 8...


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya'daki genel seçimlere 6 hafta kala yapılan ARD kanalının kamuoyu anketi, Başbakan Merkel'in popülaritesinin düşüşte olduğunu ortaya koysa da Merkel rakiplerine kıyasla açık ara önde. Kamuoyu araştırma enstitüsü Infratest dimap'ın ARD televizyon kanalı ve Die Welt gazetesi için yaptığı anket, Almanya'daki genel seçimlere iki aydan kısa bir süre kala önemli sonuçlar ortaya koydu.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Ankara merkezli Optimar Araştırma, 24 ilde gerçekleştirdiği 'bugün seçim olsa' anketinde Ak Parti'nin yüzde 51,4 oy oranına ulaşacağını açıkladı. Optimar Araştırma ve Danışmanlık'ın Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, "Türkiye’de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?” sorusuna toplumun yüzde 64.5'inin hayır yanıtı verdi. Bu oranın büyük çoğunluğunu da muhalefet cephesi oluşturuyor." dedi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Washington Post ve ABC News'ın ortaklaşa düzenlediği ankete göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın popülaritesinin bahardan bu yana düştü. Yine ankete göre, Donald Trump’a destek oranı Nisan ayındaki yüzde 42’lik seviyeden yüzde 36’ya kadar geriledi. ABD nüfusunun yaklaşık yarısının, yani yüzde 48'lik bir kesiminin, Trump'ın başkanlığıyla birlikte ABD'nün dünyadaki yerinin kötüleştiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde bir seçim anketi yayımladı. Bu anket sonucuna göre, AK Parti'nin oyu yüzde 50-52, CHP'nin yüzde 24-25, MHP'nin 11-12, HDP'nin oy oranı ise, yüzde 8. "Ama asıl mücadele cumhurbaşkanlığı seçimi için verilecek" diyen Abdulkadir Selvi, Hedef, Erdoğan’ı ilk turda cumhurbaşkanı seçtirmemek. Merak etmeyin, yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu çıkmayacak. Kemal Kılıçdaroğlu’da da aday olmayacak. Erdoğan’a karşı bir Macron arayışındalar" dedi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

ABD Başkanı Donald Trump’a dünyada en az güvenen ülkelerden biri Türkiye çıktı. Geçmiş yıllarda yapılan aynı araştırmaya göre Türkler, Trump’ın selefi Barack Obama’ya da pek güvenmiyordu. Dünyanın en saygın araştırma merkezlerinden Pew’un ABD’nin uluslararası kamuoyundaki imajını düzenli olarak ölçen araştırmasında son sonuçlar yayınlandı.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Son olarak 'selfie' kelimesi için bir karşılık arayan ve 'özçekim' kelimesini uygun gören Türk Dil Kurumu (TDK), yeni anketi ile drone'a Türkçe karşılık arıyor. TDK, ‘arıgözü, uçangöz, uçan kamera, uçarçeker, uçurgör’ kelimelerinden hangisinin ‘drone’ kelimesinin Türkçe karşılığı olabileceğini belirlemek için internet ortamında oylama başlattı. TDK, buradan çıkan sonuca göre drone kelimesini Türkçeleştirecek.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

İngiltere'de 8 Haziran'da yapılacak erken seçimler öncesi bugün yayınlanan anketlerde Başbakanı Theresa May'in oy avantajı 6 puana düşerken, seçimin düşünüldüğünden daha çekişmeli geçeceğinin işaretleri görülüyor. İngiltere'nin Manchester kentinde 22 Mayıs'ta yaşanan terör saldırısından bu yana yapılan toplam altı ankette May'in, muhalefetteki İşçi Partisi karşısındaki üstünlüğü giderek azalıyor ve daha bir ay önce tahmin edilen ezici zaferi kazanamayabileceği düşünülüyor.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

İskoçya'da bir kız öğrenci, okulunda düzenlenen yıl sonu anketine verdiği yanıtla Twitter'da büyük ses getirdi. Küçük kızın babasının mesajı, onbinlerce kişi tarafından paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Rusya’da, Türkiye'ye ilişkin yapılan son kamuoyu araştırması, Rusların Türklere ve Türkiye ile ilişkilere bakışında hızlı bir “normalleşme” grafiğiyle ilerlediğine işaret ederek, Devlete ait araştırma şirketi Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi VTsIOM’un anketini İzvestiya gazetesi bu sabah 'Rusyalılar yeniden Türkiye’yi sevmeye başladılar' başlığı ile duyuru.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp ile ilgili olarak BTK, resmi Twitter hesabından bir anket açtı. BTK'nın "WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?" diye sorması kullanıcıların aklına "WhatsApp engellenecek mi ?" Sorusunu getirdi. Peki BTK'nın WhatsApp anketinde hangi sohbet uygulamaları var?...


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Türkiye’nin idare şeklini parlamenter sistemden “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” adı verilen icracı başkanlık sistemine değiştiren 16 Nisan referandumundan sonra yapılan ilk anketten çok çarpıcı sonuçlar çıktı. Anket Fransa merkezli uluslararası araştırma kuruluşu IPSOS tarafından CNN Türk için 17 Nisan günü 81 ilde Türkiye’deki seçmen nüfusunu temsil eden 1501 kişiyle görüşmeler yoluyla gerçekleştirildi.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

1 Kasım 2015 seçimlerinde seçimi tek başına bilen A&G Araştırma Şirketi, 2017 referandum sonuçlarında evetin yüzde 60.8 ile kazanacağı öngördü ancak yanıldı. A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, şirketinin referandum anketi sonuçlarından çıkan yüzde 60.8 oranıyla gerçek sonuçların arasında bu denli büyük bir fark olmasıyla eleştirilerin odağında yer aldı. Gür, yanılgıya düşmesinin sebebini açıkladı; "Kararsızların orantısal olarak dağıtılması, hataya yol açmış olabilir" diye kendisini savundu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

16 Nisan referandum sonuçlarının belli olmasıyla birlikte sonuçları doğru bilen anket firmaları da ortaya çıktı. İşte referandum sonuçlarını doğru tahmin eden 3 anket firması... Öte yandan referandumdan Evet sonucu çıkarsa "şirketi kapatırım" diyen AKAM Araştırma da kapandığını duyurdu. 3 anket şirketi dışındaki diğer 10 anket şirketi ise sonuçların açıklanmasıyla hüsrana uğradı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum öncesi araştırma şirketleri tarafından yapılan tahminlerden en dikkat çekeni Adil Gür'ün sahibi olduğu AG Araştırma şirketinin sonuçlarıydı. AG araştırma, referanduma ilişkin yayımladığı son raporda referandum sonucunu, "60,8 Hayır, 39,2 Evet" olarak açıklamıştı. Ancak sandıklar açıldıkça ortaya çıkan sonuçlar Adil Gür'ün şirketinin açıkladığından çok farklı geliyor. Adil Gür sosyal medyada "Referandumun kaybedeni" ilan edildi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

CHP PM üyesi Ali Öztunç, anayasa değişikliği referandumu için 'yüzde 60 evet' açıklayan A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür'ün AKP'den para alarak bu sonucu ortaya attığını öne sürdü. Seçim zamanlarında bazı anket firmalarının siyasi partilerin kapısını çalarak, para karşılığı sonuç sattıklarını söyleyen CHP'li Ali Öztunç, iktidarın evet eğilimi olan tabanını konsolide etmek için anket yalanına başvurduğunu iddia etti.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün ‘Evet’ oylarını yüzde 60.8 oranında olduğunu açıklamasının ardından CHP'li vekiller Barış Yarkadaş ve Aytun Çıray'dan açıklama geldi. Aytun Çıray, Adil Gür'ün anket sonucunu açıklamasının ardından daha önce attığı bir tweeti paylaştı. Çıray'ın attığı Tweet bir anda sosyal medyanın gündemine otururken, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da, "ADİL GÜR, kamuoyu araştırmacısı değil 'KAMUOYU OLUŞTURMACISI'dır" dedi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

A&G araştırma şirketinin sahibi Gür, referanduma kısa bir süre kala son anket verilerini açıkladı. Gür'ün açıkladığı ankete göre 'evet'in oy oranı yüzde 60.8. Anket açıklandıktan sonra, Araştırmacı Murat Gezici, bu anketin 'hayır'cıları sandıktan uzaklaştırma amacı taşıdığını yazdı. CHP'li Çıray ise anketle ilgili yaptığı açıklamada, 10 Nisan'da attığı tweet'e dikkat çekerek haklı çıktığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir İl Başkanlığı’nda, ''Son genel seçimdeki Türkiye seçim sonuçlarıyla, İzmir’de birebir örtüşen 12 sandık üzerinde gerçekleştirilen, 1825 konut ve 3000 kişi ile yüz yüze yapılan anket sonucunu açıkladı. Sonuçlara göre; Türkiye geneli oy oranı %56.4 Hayır, %43.6 Evet olarak görülüyor. Oylar arasında farkın ise ilk kez bir ankette bu kadar yüksek olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

16 Nisan Anayasa değişikliği referanduma iki gün kala araştırma şirketleri referandum için yaptıkları son anket sonuçlarını açıklamaya başladı. KONDA ve Themis araştırma şirketleri en son yaptıkları araştırmaları kamuoyuyla paylaştı. Yapılan iki ankette birbirinden farklı sonuçlar ortaya çıktığı görülüyor. İşte referanduma 48 saat kala Konda ve Themis şirketleri tarafından açıklanan iki referandum anketi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

İstanbul Maltepe'de partililerine seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Son yapılan çalışmalar şunu gösteriyor. İstanbul’da en az yüzde 53 hayır var. Hayırlı olsun. Korkuyorlar baskı kuruyorlar. İstedikleri kadar baskı kursunlar, para harcasınlar, yeri göğü ‘evet’ ile donatsınlar. Bu milletin bir onuru vardır. Birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyetini bir kişiye teslim etmek istemiyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Referanduma sayılı günler kala evet mi önde hayır mı? Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) son referandum anketi, "hayır" oylarının önde olduğuna işaret etti. AKAM’ın 5-10 Nisan tarihleri arasında yaptığı ankete, 8160 kişi katıldığı, evet oy oranının yüzde 46,25, hayır oranının yüzde 53,75 olduğu belirtiliyor. AKAM Başkanı,"evet çıkarsa şirketi kapatırız" demişti.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan'da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye'nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor. Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu 23 Nisan’da yapılıyor. İlk turda hiçbir aday tek başına yüzde 50 barajını aşamazsa, en fazla oy alan ilk iki aday 7 Mayıs’taki ikinci turda yarışacak. Seçime 11 aday katılıyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

THEMİS Araştırma A.Ş. tarafından yapılan ve 01-08 Nisan tarihlerini kapsayan son ankete göre, kararsızlar dağıtıldığında 'HAYIR' yüzde 53.1, 'EVET' ise yüzde 46.9 olarak belirlendi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Ünlü araştırmacı Adil Gür, kararsızların oranının söylendiği gibi çok fazla olmadığını dile getirirken, seçmenin parti aidiyetiyle sandığa gideceğini savundu. Adil Gür, “Yerel seçimlerde, genel seçimlerde seçmen gündelik yaşamına bakıyor, cebine bakıyor. Referandumlarda ise seçmen ideolojik karar veriyor" dedi.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV ve 360 TV ortak canlı yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, Evet'e olan muhabbet gittikçe artıyor. Tüm bu yalanlar ortaya çıktıkça evet artıyor. Oran zikretmeyeyim ama açık ara artarak 'evet' önde gidiyor." dedi. Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Erdoğan, "Önce tabi genel başkanı olduğu siyasi partinin her zaman övündüğü Gazi Mustafa Kemal’den haberi yok, mazisinden haberi yok." eleştirisinde bulundu.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Referandum çalışmalarına Muş'ta devam eden MHP Genel Başkan adayı Akşener, son yaptırdığı ankete göre yüzde 55 oranın 'hayır' oyu çıkacağını söyledi. Doğu illerini ziyaret etmeye başlayan Akşener, Muşlu vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinledi, vatandaşlara neden 'hayır' dediğini anlattıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

İstanbul’da AKP’nin güçlü olduğu ilçelerde bile evet oylarının yüzde 50’yi geçemediği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakan ve parti yöneticilerinin referandum çalışmaları devam ederken, partide oluşturulan strateji ekibi sık sık toplanarak sahadan gelen gözlemleri ve anket sonuçlarını masaya yatırdı. Anketlere göre Ege ve Akdeniz'de hayır oyları önde, İç Anadolu'da ise evet oylarında sıkıntı görünmüyor.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ORC Araştırma şirketi, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı anket çalışmasıyla seçmenlerin nabzını tuttu. Sonuçlarda 'evet' ile 'hayır' arasındaki makas 11 puan açılmış olarak çıktı. ORC'ye göre; Evet diyenler yüzde 55,4; hayır diyenler ise yüzde 44,6 oranında. Son araştırmaya göre; İstanbul ile Ankara'da 'evet' oyları önde. Bir diğer büyükşehir İzmir'den ise beklendiği üzere 'hayır' sesi yükseliyor. Öte yandan kararsızların eğilimi ise 'evet' olarak netleşiyor.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

16 Nisan 2017 referandumuna az bir zaman kala 'Evet' oyları mı yoksa 'Hayır' oyları mı önde? Siyasal Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER), aralarında Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Mardin, Kars, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Siirt, Şırnak, Muş, Ağrı ve Batman’ın da bulunduğu 16 kentte referandum için yaptığı saha araştırmasının sonuçlarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, anayasa değişikliği referandumunda 'hayır' çıkması hâlinde parti olarak kutlama yapmayacaklarını açıkladı. 16 Nisan'da gerçeklecek referandumla ilgili olarak "O pazar gecesi 'Hayır' çıkarsa davul zurna ile kutlama yapmayacağız" diyen CHP'li Özel, "Uzun zamandır bir seçim kutlaması yapamadık, bir birikim var ama yine de bunu kesinlikle yapmamak gerekiyor" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Anket sonuçları var ama tabii paylaşmayacağım. Ben vatandaşlarımıza saygısızlık olarak görüyorum çünkü gerçek anket, gerçek sonuç vatandaşlarımızın 16 Nisan’da sandığa gidip vereceği oylardır." dedi. Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde;


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Times Araştırma Şirketi, AK Parti'nin en çok oy aldığı illerde referandum anketi yaptı. Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Kahramanmaraş, Ankara, Çankırı, Çorum, Yozgat, Ordu, İzmir ve Muğla olmak üzere 12 il ve ilçede gerçekleşleştirilen ankette sürpriz bir sonuç çıktı. Ankete göre; kararsızlar dağıtılmadığında yüzde 51.69'un 'hayır' dediği göze çarparken, yüzde 42.26'lık bir kesmin 'evet' tercihinde bulunduğu, yüzde 6.05'lik kesmin ise 'kararsız' kaldığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Beklenen gün geliyor, Türkiye’nin kaderini önemli şekilde etkileyecek refandum için geri sayım devam ediyor. Referandum günü yaklaşırken, referandum anket sonuçları nasıl gidiyor sorusu merak ediliyor. Anket firmalarının yayınladığı sonuçlara göre evet mi önde hayır mı? Hangi firma hangi sonuçlara ulaştı? İşte anket sonuçları derlemesi…


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Eğer bu referandumda 'Evet' çıkarsa, ki en son yapılan anketlerde 55'i aştı 'Evet' oyları oranı, yüzde 60'ları aşacağına da inanıyorum. Bizim 'Evet' çıkması konusunda hiç bir endişemiz yok” dedi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

'Hayır'ın önde olduğunu söyleyen Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, “Şu an 'evet'ler önde diyen ve anket sonucu açıklamayanlar 7 Haziran'da AKP’nin oylarının düştüğünü seçime 3 gün kala açıkladı! Yarın da aynısı olur" diye konuştu. Gezici, Doğu ve Güneydoğu ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Referandum için büyük gün 16 Nisan, Türkiye’nin geleceği için önemli bir nokta olacak bu tarihte Anayasa değişikliği referandumundan hangi sonuç çıkacak sorusu merak ediliyor. Referandumda evet mi hayır mı çıkacağı hakkında birçok anket sonucu paylaşılıyor, işte en güncel referandum anketleri…


Yayın Tarihi: 29.03.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İzmir'de,Demokrasi Evi'ni ziyaret etti. Referanduma ilişkin tahminlerde bulunan Tezcan, ellerine ulaşan tüm anketlerde 'hayır' oylarının yüzde 55'i gösterdiğini, ayrıca 'evet' oyu vereceklerini açıklayanlar arasında da yüzde 3 oranında gizli bir desteklerinin bulunduğunu iddia etti. Tezcan, vatandaşın referandumun bir parti seçimi olmadığını bildiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mart ayı içerisinde 3 ayrı anket yaptırdığını kaydederek, "Gün geçtikçe 'evet' diyenlerin oranında büyük bir artış var. Son Anketimizde 'evet' oranı yüzde 58.31'e ulaştı" dedi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

16 Nisan 2016 anayasa referandumuna ilişkin son anket araştırmasının sonucu ORC'den geldi. Ankete göre, 'Evet' ile 'Hayır' arasındaki oy oranı 11 puana yükseldi. 36 ilde yapılan ankette 'Evet' oranları yüzde 55,4 çıkarken, Hayır oranları ise yüzde 44,6 oldu. İşte referanduma az bir zaman kala açıklanan araştırma sonuçları...


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabı üzerinden referandum ile ilgili bir anket yaptı. Gökçek, takipçilerine neden 'evet' ve neden 'hayır' diyeceklerini sordu.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Kemer ilçesinde gerçekleştirilen referandum toplantısında, "Anketlerde yüzde 60'a doğru gidiyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Araştırma sonuçlarına göre; 28 anketin 12'sinde "hayır", 8'inde ise "evet" oyları önde görünüyor. Diğer 8 anket Doğu/Güneydoğu, MHP seçmeni gibi daha özel alanlar üzerinde odaklanıyor.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

2017 referandumuna ilişkin son anket sonucu SONAR'dan geldi. SONAR tarafından yapılan ankete göre, Hayır oyu yüzde 51 oranıyla önde.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

2017 referandumuna ilişkin son anket sonucu Gezici Araştırma'dan geldi. Gezici tarafından yapılan ankete göre, Hayır oyu yüzde 51,1 oranıyla önde.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

Avrasya Kamuoyu Araştırma referandum anketini açıkladı. Araştırmaya katılan kişilerin yüzde 55.53'ü 16 Nisan’da yapılması planlanan anayasa referandumuna “Hayır” dedi.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Gezici Araştırma Şirketi sahibi Murat Gezici, referandum için yapılan araştırmanın sonuçlarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Referandum anketleri gelmeye devam ederken artık herkesin gözü araştırma şirketlerine çevrilmiş durumda. Son referandum anketi ise ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu tarafından açıklandı.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

2017 referandum anket sonuçlarına ilişkin son haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Erdoğan, referanduma ilişkin araştırmaların yapıldığını açıklayarak 'Evet' oylarının yükseldiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referanduma sayılı günler kala, AKP'li anket şirketinin sahibinden açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir