Son Dakika Yeni Anket Haberleri

Ünlü anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Partinin oylarında ciddi erime olduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptığı açıklamada masadaki son seçim anket sonuçlarını açıkladı. Dağ, son ankette AK Parti'nin oy oranının 50.2 olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar yer aldı. 26 bin 800 kişinin katıldığı ankette seçmenlerin tercihine ışık tutuldu


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakan Melih Gökçek, Twitter'dan ilginç bir anket yaptı. Odatv'nin kendisi hakkında haber yapmayı bırakmasına şaşıran Gökçek, bunun nedenini Twitter'a sordu. Gökçek anket sonucunu ise kahkaha emojileri eşliğinde paylaştı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Ankete göre bugün seçim olsa; AKP yüzde 38.51, CHP yüzde 23.50, İyi Parti yüzde 16.06, HDP yüzde 10.33 oy alıyor. MHP ise barajın altında... Başka bir anket de ise belediye başkanlarının istifa sürecinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a desteği artırdığı, ancak partinin oyunu düşürdüğü sonucu çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Belediye başkanlarının istifa sürecinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a desteği artırdığı, ancak partinin oyunu düşürdüğü değerlendirmesi yapan AKP yönetiminin, uyum yasaları kapsamında gündeme gelecek olan seçim sisteminde bir değişiklik yapmayı düşünmediği aktarıldı. AKP'nin anketlerinde MHP'nin barajın biraz üzerinde, HDP'nin ise sınırda olduğu kaydediliyor"


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Son seçim anketine göre İyi Parti'nin oy oranı... Gezici Araştırma şirketinin Ekim'deki son anketinde eski MHP'li Meral Akşener'in kurduğu İyi Parti'nin olası bir erken seçime girmesi durumunda yüzde 19.5 oranında oy alabileceği, bu durumda AKP'nin oyunun yüzde 43.8 göründüğü saptaması yapılırken, Akşener'in merkez sağ seçmeni konsolide edebilecek potansiyele sahip olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Melih Gökçek'in ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı kim olacak? AK Parti bu soru için iki ayrı anket yaptı. O anketlerde öne çıkan isim Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Farklı heyecan arayan çiftler çok farklı yerlerde seks yapıyorlar, ülkelere göre bu seks alanları da değişiklik gösteriyor. Superdrug’s Online Doctor internet sitesinin Amerikalılar ve Avrupalılar arasında yaptığı ankette fantezinin dorukları ortaya çıktı...


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Siyasi kulisler, gündemden düştüğü sanılan iki konuda yeniden dalgalanmaya başladı. Bunlardan biri, 2018 yılının Temmuz ayında erken seçim yapılacağı, diğeri de kabinede yeniden değişikliğe gidileceği iddiası. Belediye başkanlarının değiştirilmesi gibi radikal adımlar atılmasının, ‘sert ve keskin’ kararların uygulamaya konulmasının arkasında, erken seçim yapma planının yattığı ve ülkeyi seçimlere götürecek hükümetin de bu nedenle revize edileceği konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Abdulkadir Selvi, son seçim anketlerini köşesine taşıdı. Abdulkardir Selvi, "Kararsızların oranı dağıtıldığında AK Parti yüzde 49-50 oranına ulaşıyor. CHP yüzde 25-26 oy oranını koruyor. HDP barajın altı-üstü konumunu koruyor. MHP, henüz Meral Akşener etkisi ölçülemediği için barajın birkaç puan üstünde görülüyor" bilgisi paylaştı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Eski MHP’li vekil Meral Akşener’in, kuracağı yeni partisine MHP’lilerin yüzde 67’sinin oy vereceği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Thomson Reuters Vakfı'nın yaptığı ankete göre İstanbul kadınlar için en tehlikeli mega kentler arasında 10. sırada. Cinsel şiddet ve taciz tehlikesinde ise 19 şehir arasında en kötü 6. kent.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Gürsoy, son dönemlerde yapılan anketlerde AK Parti'nin oy oranının 'karlı dağlar gibi eridiği' benzetmesini yaparak, "Son anketlere bakılırsa AKP, karlı dağlar gibi erimekte. İstifa ettirmelerle bunu önlemeye çabalıyor. Kendini yenileme çabasının içine girmiş görülse de kendi dışında artık düzeltemeyeceği bir gerçeklik var" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

MAK Danışmanlık tarafından 5- 12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen "Sonbahar 2017 Siyasi Gündem Araştırması"nın sonuçları kamuoyu bile paylaşıldı. "2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan aday olsa destekler misiniz?" sorusunu katılımcıların yüzde 48'i "Evet" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Türkiye'nin en güvenilir kamuoyu araştırma şirketlerinden KONDA tarafından hazırlanan "Gündem ve Seçmen Eğilimleri Araştırmaları"nın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Toplam 2 bin 646 kişiyle yürütülen araştırmada, "AKP/Erdoğan, HDP/Demirtaş tercihlerinde bulunanların ekonomik bakımdan ülkenin en alt gelir dilimlerindekiler olduğu" belirlendi; "Meral Akşener", "CHP/Kılıçdaroğlu" diyenlerin ekonomik olarak ülkenin en yüksek gelir diliminde olduğu ifade edildi.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti merkez yönetimi hem yerel hem de genel seçimlerle ilgili anketler yaptırdı. Kulislere sızan haberlere göre, seçimle gelen belediye başkanlarından bazılarının anket sonucuna göre istifası istendi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

ORC Araştırma Şirketi, 6-8 Ekim tarihleri arasında, 35 ilde toplam 2580 kişi ile ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemiyle siyasi nabzı ölçen bir anket çalışması gerçekleştirdi. Ankette, "Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna yanıt arandı. İşte çarpıcı sonuçlar


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Takvim gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, CHP'nin bir anket yaptırdığını iddia ederek, seçim anketi sonuçlarını köşesine taşıdı. Anketin sonuçlarına göre; Kararsızlar dağıtıldıktan sonra; AK Parti yüzde 50.4 iken CHP yüzde 25.4, MHP yüzde 10.4 ve HDP yüzde 10.2 olarak belirtilmiş. Diğer olarak adlandırılan bölüm ise yüzde 3.2'de kalmış. En çok hangi lideri beğeniyorsunuz sorusuna yüzde 52.4 oranında Erdoğan cevabı verilmiş. İşte Bursalı'nın o yazısı:


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Almanya’daki seçimler için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı “Bu partilere oy vermeyin” çağrısının ardından yapılan ankete göre, Türklerin en çok oy verdiği Sosyal Demokrat Parti (SPD)’ye desteğin hâlâ sürdüğü ortaya çıktı. Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) yaptığı ankete katılanların yüzde 45’i SPD’ye, 12’si Hristiyan Demokratlara, 7’si de Yeşillere oy vereceğini söyledi. Erdoğan’ın çağrısına karşın diğer partilere oy vereceklerini söyleyenlerin oranı da yüzde 8...


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya'daki genel seçimlere 6 hafta kala yapılan ARD kanalının kamuoyu anketi, Başbakan Merkel'in popülaritesinin düşüşte olduğunu ortaya koysa da Merkel rakiplerine kıyasla açık ara önde. Kamuoyu araştırma enstitüsü Infratest dimap'ın ARD televizyon kanalı ve Die Welt gazetesi için yaptığı anket, Almanya'daki genel seçimlere iki aydan kısa bir süre kala önemli sonuçlar ortaya koydu.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Ankara merkezli Optimar Araştırma, 24 ilde gerçekleştirdiği 'bugün seçim olsa' anketinde Ak Parti'nin yüzde 51,4 oy oranına ulaşacağını açıkladı. Optimar Araştırma ve Danışmanlık'ın Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, "Türkiye’de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?” sorusuna toplumun yüzde 64.5'inin hayır yanıtı verdi. Bu oranın büyük çoğunluğunu da muhalefet cephesi oluşturuyor." dedi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Washington Post ve ABC News'ın ortaklaşa düzenlediği ankete göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın popülaritesinin bahardan bu yana düştü. Yine ankete göre, Donald Trump’a destek oranı Nisan ayındaki yüzde 42’lik seviyeden yüzde 36’ya kadar geriledi. ABD nüfusunun yaklaşık yarısının, yani yüzde 48'lik bir kesiminin, Trump'ın başkanlığıyla birlikte ABD'nün dünyadaki yerinin kötüleştiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde bir seçim anketi yayımladı. Bu anket sonucuna göre, AK Parti'nin oyu yüzde 50-52, CHP'nin yüzde 24-25, MHP'nin 11-12, HDP'nin oy oranı ise, yüzde 8. "Ama asıl mücadele cumhurbaşkanlığı seçimi için verilecek" diyen Abdulkadir Selvi, Hedef, Erdoğan’ı ilk turda cumhurbaşkanı seçtirmemek. Merak etmeyin, yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu çıkmayacak. Kemal Kılıçdaroğlu’da da aday olmayacak. Erdoğan’a karşı bir Macron arayışındalar" dedi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

ABD Başkanı Donald Trump’a dünyada en az güvenen ülkelerden biri Türkiye çıktı. Geçmiş yıllarda yapılan aynı araştırmaya göre Türkler, Trump’ın selefi Barack Obama’ya da pek güvenmiyordu. Dünyanın en saygın araştırma merkezlerinden Pew’un ABD’nin uluslararası kamuoyundaki imajını düzenli olarak ölçen araştırmasında son sonuçlar yayınlandı.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Son olarak 'selfie' kelimesi için bir karşılık arayan ve 'özçekim' kelimesini uygun gören Türk Dil Kurumu (TDK), yeni anketi ile drone'a Türkçe karşılık arıyor. TDK, ‘arıgözü, uçangöz, uçan kamera, uçarçeker, uçurgör’ kelimelerinden hangisinin ‘drone’ kelimesinin Türkçe karşılığı olabileceğini belirlemek için internet ortamında oylama başlattı. TDK, buradan çıkan sonuca göre drone kelimesini Türkçeleştirecek.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

İngiltere'de 8 Haziran'da yapılacak erken seçimler öncesi bugün yayınlanan anketlerde Başbakanı Theresa May'in oy avantajı 6 puana düşerken, seçimin düşünüldüğünden daha çekişmeli geçeceğinin işaretleri görülüyor. İngiltere'nin Manchester kentinde 22 Mayıs'ta yaşanan terör saldırısından bu yana yapılan toplam altı ankette May'in, muhalefetteki İşçi Partisi karşısındaki üstünlüğü giderek azalıyor ve daha bir ay önce tahmin edilen ezici zaferi kazanamayabileceği düşünülüyor.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

İskoçya'da bir kız öğrenci, okulunda düzenlenen yıl sonu anketine verdiği yanıtla Twitter'da büyük ses getirdi. Küçük kızın babasının mesajı, onbinlerce kişi tarafından paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Rusya’da, Türkiye'ye ilişkin yapılan son kamuoyu araştırması, Rusların Türklere ve Türkiye ile ilişkilere bakışında hızlı bir “normalleşme” grafiğiyle ilerlediğine işaret ederek, Devlete ait araştırma şirketi Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi VTsIOM’un anketini İzvestiya gazetesi bu sabah 'Rusyalılar yeniden Türkiye’yi sevmeye başladılar' başlığı ile duyuru.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp ile ilgili olarak BTK, resmi Twitter hesabından bir anket açtı. BTK'nın "WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?" diye sorması kullanıcıların aklına "WhatsApp engellenecek mi ?" Sorusunu getirdi. Peki BTK'nın WhatsApp anketinde hangi sohbet uygulamaları var?...


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Türkiye’nin idare şeklini parlamenter sistemden “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” adı verilen icracı başkanlık sistemine değiştiren 16 Nisan referandumundan sonra yapılan ilk anketten çok çarpıcı sonuçlar çıktı. Anket Fransa merkezli uluslararası araştırma kuruluşu IPSOS tarafından CNN Türk için 17 Nisan günü 81 ilde Türkiye’deki seçmen nüfusunu temsil eden 1501 kişiyle görüşmeler yoluyla gerçekleştirildi.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

1 Kasım 2015 seçimlerinde seçimi tek başına bilen A&G Araştırma Şirketi, 2017 referandum sonuçlarında evetin yüzde 60.8 ile kazanacağı öngördü ancak yanıldı. A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, şirketinin referandum anketi sonuçlarından çıkan yüzde 60.8 oranıyla gerçek sonuçların arasında bu denli büyük bir fark olmasıyla eleştirilerin odağında yer aldı. Gür, yanılgıya düşmesinin sebebini açıkladı; "Kararsızların orantısal olarak dağıtılması, hataya yol açmış olabilir" diye kendisini savundu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

16 Nisan referandum sonuçlarının belli olmasıyla birlikte sonuçları doğru bilen anket firmaları da ortaya çıktı. İşte referandum sonuçlarını doğru tahmin eden 3 anket firması... Öte yandan referandumdan Evet sonucu çıkarsa "şirketi kapatırım" diyen AKAM Araştırma da kapandığını duyurdu. 3 anket şirketi dışındaki diğer 10 anket şirketi ise sonuçların açıklanmasıyla hüsrana uğradı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum öncesi araştırma şirketleri tarafından yapılan tahminlerden en dikkat çekeni Adil Gür'ün sahibi olduğu AG Araştırma şirketinin sonuçlarıydı. AG araştırma, referanduma ilişkin yayımladığı son raporda referandum sonucunu, "60,8 Hayır, 39,2 Evet" olarak açıklamıştı. Ancak sandıklar açıldıkça ortaya çıkan sonuçlar Adil Gür'ün şirketinin açıkladığından çok farklı geliyor. Adil Gür sosyal medyada "Referandumun kaybedeni" ilan edildi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

CHP PM üyesi Ali Öztunç, anayasa değişikliği referandumu için 'yüzde 60 evet' açıklayan A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür'ün AKP'den para alarak bu sonucu ortaya attığını öne sürdü. Seçim zamanlarında bazı anket firmalarının siyasi partilerin kapısını çalarak, para karşılığı sonuç sattıklarını söyleyen CHP'li Ali Öztunç, iktidarın evet eğilimi olan tabanını konsolide etmek için anket yalanına başvurduğunu iddia etti.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün ‘Evet’ oylarını yüzde 60.8 oranında olduğunu açıklamasının ardından CHP'li vekiller Barış Yarkadaş ve Aytun Çıray'dan açıklama geldi. Aytun Çıray, Adil Gür'ün anket sonucunu açıklamasının ardından daha önce attığı bir tweeti paylaştı. Çıray'ın attığı Tweet bir anda sosyal medyanın gündemine otururken, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da, "ADİL GÜR, kamuoyu araştırmacısı değil 'KAMUOYU OLUŞTURMACISI'dır" dedi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

A&G araştırma şirketinin sahibi Gür, referanduma kısa bir süre kala son anket verilerini açıkladı. Gür'ün açıkladığı ankete göre 'evet'in oy oranı yüzde 60.8. Anket açıklandıktan sonra, Araştırmacı Murat Gezici, bu anketin 'hayır'cıları sandıktan uzaklaştırma amacı taşıdığını yazdı. CHP'li Çıray ise anketle ilgili yaptığı açıklamada, 10 Nisan'da attığı tweet'e dikkat çekerek haklı çıktığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir İl Başkanlığı’nda, ''Son genel seçimdeki Türkiye seçim sonuçlarıyla, İzmir’de birebir örtüşen 12 sandık üzerinde gerçekleştirilen, 1825 konut ve 3000 kişi ile yüz yüze yapılan anket sonucunu açıkladı. Sonuçlara göre; Türkiye geneli oy oranı %56.4 Hayır, %43.6 Evet olarak görülüyor. Oylar arasında farkın ise ilk kez bir ankette bu kadar yüksek olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

16 Nisan Anayasa değişikliği referanduma iki gün kala araştırma şirketleri referandum için yaptıkları son anket sonuçlarını açıklamaya başladı. KONDA ve Themis araştırma şirketleri en son yaptıkları araştırmaları kamuoyuyla paylaştı. Yapılan iki ankette birbirinden farklı sonuçlar ortaya çıktığı görülüyor. İşte referanduma 48 saat kala Konda ve Themis şirketleri tarafından açıklanan iki referandum anketi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

İstanbul Maltepe'de partililerine seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Son yapılan çalışmalar şunu gösteriyor. İstanbul’da en az yüzde 53 hayır var. Hayırlı olsun. Korkuyorlar baskı kuruyorlar. İstedikleri kadar baskı kursunlar, para harcasınlar, yeri göğü ‘evet’ ile donatsınlar. Bu milletin bir onuru vardır. Birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyetini bir kişiye teslim etmek istemiyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Referanduma sayılı günler kala evet mi önde hayır mı? Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) son referandum anketi, "hayır" oylarının önde olduğuna işaret etti. AKAM’ın 5-10 Nisan tarihleri arasında yaptığı ankete, 8160 kişi katıldığı, evet oy oranının yüzde 46,25, hayır oranının yüzde 53,75 olduğu belirtiliyor. AKAM Başkanı,"evet çıkarsa şirketi kapatırız" demişti.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan'da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye'nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor. Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu 23 Nisan’da yapılıyor. İlk turda hiçbir aday tek başına yüzde 50 barajını aşamazsa, en fazla oy alan ilk iki aday 7 Mayıs’taki ikinci turda yarışacak. Seçime 11 aday katılıyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

THEMİS Araştırma A.Ş. tarafından yapılan ve 01-08 Nisan tarihlerini kapsayan son ankete göre, kararsızlar dağıtıldığında 'HAYIR' yüzde 53.1, 'EVET' ise yüzde 46.9 olarak belirlendi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Ünlü araştırmacı Adil Gür, kararsızların oranının söylendiği gibi çok fazla olmadığını dile getirirken, seçmenin parti aidiyetiyle sandığa gideceğini savundu. Adil Gür, “Yerel seçimlerde, genel seçimlerde seçmen gündelik yaşamına bakıyor, cebine bakıyor. Referandumlarda ise seçmen ideolojik karar veriyor" dedi.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV ve 360 TV ortak canlı yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, Evet'e olan muhabbet gittikçe artıyor. Tüm bu yalanlar ortaya çıktıkça evet artıyor. Oran zikretmeyeyim ama açık ara artarak 'evet' önde gidiyor." dedi. Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Erdoğan, "Önce tabi genel başkanı olduğu siyasi partinin her zaman övündüğü Gazi Mustafa Kemal’den haberi yok, mazisinden haberi yok." eleştirisinde bulundu.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Referandum çalışmalarına Muş'ta devam eden MHP Genel Başkan adayı Akşener, son yaptırdığı ankete göre yüzde 55 oranın 'hayır' oyu çıkacağını söyledi. Doğu illerini ziyaret etmeye başlayan Akşener, Muşlu vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinledi, vatandaşlara neden 'hayır' dediğini anlattıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

İstanbul’da AKP’nin güçlü olduğu ilçelerde bile evet oylarının yüzde 50’yi geçemediği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakan ve parti yöneticilerinin referandum çalışmaları devam ederken, partide oluşturulan strateji ekibi sık sık toplanarak sahadan gelen gözlemleri ve anket sonuçlarını masaya yatırdı. Anketlere göre Ege ve Akdeniz'de hayır oyları önde, İç Anadolu'da ise evet oylarında sıkıntı görünmüyor.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ORC Araştırma şirketi, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı anket çalışmasıyla seçmenlerin nabzını tuttu. Sonuçlarda 'evet' ile 'hayır' arasındaki makas 11 puan açılmış olarak çıktı. ORC'ye göre; Evet diyenler yüzde 55,4; hayır diyenler ise yüzde 44,6 oranında. Son araştırmaya göre; İstanbul ile Ankara'da 'evet' oyları önde. Bir diğer büyükşehir İzmir'den ise beklendiği üzere 'hayır' sesi yükseliyor. Öte yandan kararsızların eğilimi ise 'evet' olarak netleşiyor.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

16 Nisan 2017 referandumuna az bir zaman kala 'Evet' oyları mı yoksa 'Hayır' oyları mı önde? Siyasal Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER), aralarında Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Mardin, Kars, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Siirt, Şırnak, Muş, Ağrı ve Batman’ın da bulunduğu 16 kentte referandum için yaptığı saha araştırmasının sonuçlarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, anayasa değişikliği referandumunda 'hayır' çıkması hâlinde parti olarak kutlama yapmayacaklarını açıkladı. 16 Nisan'da gerçeklecek referandumla ilgili olarak "O pazar gecesi 'Hayır' çıkarsa davul zurna ile kutlama yapmayacağız" diyen CHP'li Özel, "Uzun zamandır bir seçim kutlaması yapamadık, bir birikim var ama yine de bunu kesinlikle yapmamak gerekiyor" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 02.04.2017