Devlet Bahçeli kimdir?

Devlet Bahçeli kimdir?

Salih ve Samiye çiftinin beş çocuğundan biridir. Devlet Bahçeli Ortaokulu Adana'da Özel Çukurova Koleji'nde, liseyi İstanbul'da Özel Akgün ve Ata Kolejleri'nde okudu.

Devlet Bahçeli 1968 yılında girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde sol gruplar etkindi.

Ancak Bahçeli, MHP lideri Alparslan Türkeş'in seminerlerini yakından takip etmeye o dönem başladı. Kalan zamanını da Ülkü Ocakları'nda geçiriyordu. Olaylı geçen Talebe Cemiyeti Başkanlığı'nı kazandı. Ülkücüler arasında giderek adından söz ettirmeye başladı.

Devlet Bahçeli 1970'te Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreteri seçildi. Akademiden 1972 yılında mezun oldu. Ülkücü öğretim üyelerinin yokluğunu farkettiğinden üniversitede kaldı ve asistanlığa başladı. Devlet Bahçeli Ülkücü Maliyeci ve İktisatçılar Derneği'ni kurdu ve genel başkanı oldu.

Devlet Bahçeli ülkücü caimada hızla yükselmesine rağmen doktora tezini hazırlaması ve kabul ettirmesi 10 yıllık uzun bir zaman aldı. Devlet Bahçeli 1982'de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü'nde iktisat doktorası verdi. 12 Eylül sonrası Bahçeli için oldukça hareketli geçti.

Türkeş'in gençlik danışmanı Ali Güngör ile oluşturdukları ekip "Akademisyenler Grubu" adını aldı. Mayaş Yayınları'yla çıkardıkları haftalık Hamle ve aylık Töre dergilerinde örgütlenmelerini sürdürdüler.

Parti konuları tartışılırken, Devlet Bahçeli, Muhafazakar Parti'den uzak durmaya özen gösterdi. MP'nin Milliyetçi Çalışma Partisi olarak adını değiştirmesi de onun için çok şey ifade etmedi. İstişare toplantıları sırasında görüş ayrılığına düştüğü Muharrem Şemsek MP'ye girmiş ve etkili bir isim olmuştu.

Türkeş 1985 Nisan ayında tahliye oldu. Ancak Bahçeli-Şemsek grupları arasındaki gerginlik 1986 yılının sonlarına doğru çatışmaya dönüştü. Bahçeli ve Ali Güngör'e ait olar Mayaş Yayınevi'ndeki kitaplar çalındı. Bahçeli yumruklandı. Bu olayların sorumlu olarak da Şemsek grubu sorumlu tutuldu.

Bu arada İktisadi ve İdari Bilimler Politikası Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği yapan Devlet Bahçeli, 17 Nisan 1987'de "Planlı dönemde Türk Ekonomisindeki Yapı Değişkenliği" tezi ile doktorasını aldı.

Devlet Bahçeli, Türkeş'in "MÇP' ye gel" çağrısına olumlu yanıt vererek yardımcı doçent olarak görev yaptığı üniversiteden 13 Mayıs 1987'de istifa ederek Milliyetçi Çalışma Partisi'nden (MÇP) siyasete girdi. Türkeş, 19 Nisan 1987'de yapılan MÇP kongresinde Bahçeli en yüksek oy aldı ve genel sekreter oldu. Onu Ali Güngör, Tuğrul Türkeş ve Muharrem Şimşek izledi.

İlim, tefekkür ve iman

İlk açıklamasında MÇP'nin görüşünü, "İlim, tefekkür ve iman" olarak özetledi. Ali Güngör ile birlikte partinin en kuvvetli isimleri haline geldiler. Şemsek'e de genel sekreter yardımcılığı görevi verildi. Parti programı yeniden yazıldı. 12 Eylül öncesine de sahip çıkıldı.

Alparslan Türkeş siyaset yasağının kalmasından sonra MÇP 'ye döndü. Devlet Bahçeli genel sekreterlik görevini sürdürdü ve 1987 ve 1991 seçimlerinde milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi. Devlet Bahçeli 29 Aralık 1992'de yapılan ve MÇP' nin MHP'ye dönüştüğü kongrede rakiplerinin ismini silmesi nedeniyle MKYK'ya giremedi.

Türkeş onu Genel Başkan Yardımcı olarak partide tutmaya devam etti.

Devlet Bahçeli 1994'te yeniden yönetime girdiği partide genel başkan yardımcılığına getirildi. 1995 seçimlerinde Adana'dan üçüncü sırada aday gösterildi, gereken oyu aldı ancak partisi MHP barajın altında kaldı.

Son Dakika Yeni Devlet Bahçeli Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'taki Kürt bölgesinde yapılacak referandumu eleştirerek, "Çevremizde kurulmak istenen ihanet şantiyesine, sınırlarımız dibinde temeli kazılan terör devletine Türk milletinin gazilik onuru, asırları aşıp gelen kahramanlık duygusu yine izin vermeyecektir. 25 Eylül referandumu yoluyla Kerkük'e vurulmak istenen pranga sökülüp atılacaktır" dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı 'Erdoğan ile Bahçeli arasındaki mutabakatın yeni maddesi...' başlıklı yazısında gündem yaratacak iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT'e alınacak personel konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortak hareket etme konusunda anlaştığını belirten Takan, "Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun" dedi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

MHP'de sular durulmuyor. Özellikle Meral Akşener'in yeni parti kurma kararının ardından toplu istifa haberleri geliyor... Tekirdağ'da aralarında 3 belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 270 kişi, MHP'den istifa etti. Tekirdağ eski MHP İl Başkanı Enes Kaplan, Meral Akşener'in kuracağı partiye katılacaklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin uzun yıllar boyunca Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapan Ömer Karakaş, son 2 yıldır birlikte hareket ettiği Meral Akşener'in yeni partisinde görev yapmak adına MHP üyeliğinden resmi istifasını verdi. Niğde'de de aralarında eski MHP Niğde milletvekillerinden de bulunan 300 kişi partiden ayrıldı. Grup adına açıklamada bulunan MHP il yönetici Hakan Tereci, Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılacaklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, kaleme aldığı yazıda, "Erdoğan-Bahçeli ittifakı vizyonsuz, yüzeysel, meşruiyeti olmayan, kadrodan yoksun, hazırlıksız ve ahlaki temelleri olmayan bu 'projenin' ellerinde patlayacağını çok iyi biliyor. Yapmaya çalıştıkları tek şey sürekli zaman kazanmak ve siyasi ömürlerini uzatmaya çalışmaktan ibarettir" dedi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Isparta gezisi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, yeni parti kurma çalışmaları yürüyen muhalifleri de eleştirdi. Bahçeli, "MHP’den ayrılmış veya ayrıltılmış unsurlar üzerinden kendilerine bir siyasi destek sağlayabilecek oluşumlarla, beklenmedik balon şişirmeleriyle meşgul oluyorlar. Bu bayram balonu gibi patlarsa ne olur? Sadece birileri için gürültü yaratır." dedi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "MHP lideri Devlet Bahçeli ise bir devlet adamının nasıl olması gerektiğinin en güzel örneğini sergilemiş ve hükümetin başta terörle mücadele olmak üzere yaptığı güzel hizmetlerin yanında olmuştur” dedi.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağı yönündeki iddialara ilişkin, "Anayasa değişikliğinde 'evet' oyu kullanmadılar mı? 'Evet' oyu kullandığına göre tek adam rejimini savunuyor. Tek adam rejiminden de tek adamın yardımcısı olabilir niye olmasın" dedi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Isparta'ya giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yer sofrasında yöresel yemekleri yedi. Bir dizi açılış ve temel atma töreni için Isparta'ya giden Bahçeli, MHP il teşkilatı tarafından karşılanırken, uzun kuyrukta kendisini bekleyen partililerle tek tek tokalaşıp belediye ziyaretinde bulundu. Ispartalı girişimci kadınlar ve belediyenin desteği ile oluşturulan Elizi Mağazası'nın açılışını yapan Bahçeli'ye daha sonra yöresel yiyecekler ikram edildi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı yönündeki iddialara yanıt verdi. Basında günlerdir sıkça yer alan iddialara ilişkin olarak Erdoğan, "Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog içerisinde oldu bundan sonraki süreçte de diyaloğun güçlenerek devamı, Türkiye'nin geleceği bakımından çok çok önemli" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Devlet Bahçeli’nin 'Cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceği' iddialarına MHP'den yanıt geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "dünden bugüne kimseye verilmiş söz yok" dedi. Celal Adan ise “Devlet Bahçeli’nin başkan yardımcısı olacağı” haberlerine tepki göstererek “Bu iddialar çürümüş bir zihnin ürünüdür" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde 30 Ağustos resepsiyonuna katılan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi izlenimlerini yazdı. Selvi, resepsiyonda, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberi son dakika gelmesi üzerine çıkan tartışmalara dikkat çekti. Milletvekillerinin haberi doğrulatmaya çalıştığını belirten Selvi "Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış" dedi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Kör Niko Meyhanesi nedir? Devlet Bahçeli'nin CHPliler için "Kör Niko Meyhanesi'ne gidip içsinler" demesinden sonra herkes bu ismi konuşmaya başladı. Esas merak edilen ise Kör Niko Meyhanesi nedir, nerededir, aslında öyle bir yer var mı oldu. Peki Bahçeli'nin bahsettiği Kör Niko Meyhanesi nedir, nerededir? Kör Niko Meyhanesi ile ilgili gerçek ise çok şaşırtıcı!


Yayın Tarihi: 02.09.2017

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu. Sosyal medyada tartışılan 'Kör Niko' benzetmesine açıklık getiren Bahçeli, "Türkiye’de içki yasağı yoktur. Türkiye’de herkes her yerde içki alabilir. İstanbul’da da çok sayıda tarihi meyhaneler vardır. Bunlardan birisi de kör Tiko’dur... Niko'dur. Burada dilimin sürtüşmesi Niko’nun nerede olduğunu bilmemezlikten kaynaklanıyor. Kör Niko Türkiye gündeminin önüne geçti, ben de ona yanıyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

MHP'de Devlet Bahçeli'ye bayrak açarak Genel Başkanlığa aday olan, ancak daha sonra Meral Akşener ile birlikte partiden ihraç edilen Ümit Özdağ, kuracakları "yeni parti"ye ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Özdağ, "İktidara geldiğinizde ilk icraatınız ne olacak?" sorusunu, "Saray, yeni kurulacak bir üniversiteye kampüs olarak verilecek. Cumhurbaşkanı'na ait 13 uçak satılacak. Sayın Akşener, Atatürk'ün mirası olan Köşk'te kalacak. Bütün israfa sert ve kesin bir şekilde son verilecek" dedi.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'ın aldığı bağımsızlık referandumu kararına sert tepki gösterdi. Bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli, "Bu çok yanlış bir tavır olabilir. Barzani inatçı davranıyor. Barzani ABD’yi tanır, İngiliz’i tanır ama Türk’ü tanımaz. Yarın nasıl bir tokat yiyeceğini de kestiremez" dedi.


Yayın Tarihi: 01.09.2017

Eski Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Sinan Oğan, Siyasi Partiler Kanunu ve MHP tüzüğüne göre, iki yılda bir olağan kurultay yapılması gerektiğini hatırlattı. Amerika'nın Sesi'ne konuşan Oğan, MHP'nin kurultay için ilan ettiği 18 Mart 2018 tarihini ertelemesi durumunda kapatılma kararıyla karşılaşacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son dakika yaptığı açıklamada Kuzey Irak'taki referanduma Kerkük'ün de dahil edilmesine tepki gösterdi. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Türkmen yurtları asil ve asli sahiplerinden koparılmak istenmektedir. Buna izin verilmemeli, buna asla müsaade edilmemelidir. Çünkü Türkmeneli Türk'ün öz yurdudur. Kerkük Türk'tür, mütecaviz emel, hedef ve etnik soykırıma tabi tutulamayacaktır" dedi.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve siyasi parti liderlerinin Kurban Bayramı programları belli oldu. Erdoğan'ın Kurban Bayramı boyunca İstanbul'da olması planlanıyor. Başbakan Binali Yıldırım da bayramı İstanbul'da karşılayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile görüşmek üzere İstanbul'da olması bekleniyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise bayramı Ankara'da karşılayacak.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Twitter'dan mesajlar verdi. "30 Ağustos 1922; battı sayılan, söndü sanılan istiklal güneşinin vatan semalarında tekrardan doğmasının, yeniden parlamasının tarihidir" diyen Devlet Bahçeli, "Gazi Mustafa Kemal, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te diktiği sancağı tutmuş kaldırmış, Anadolu’yu düştüğü yerden tekrar ayaklandırmıştır" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in istifasını istediği ileri sürüldü. Çetin, iddiayı yalanlarken, kulislerde Kurban Bayramı sonrası Bahçeli’nin Çetin’i görevden alacağı konuşuluyor. Gerekçe ise bir süre önce Çetin’in sosyal medya hesabı üzerinden parti içindeki bazı isimleri hedef gösterdiği iddiası...


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Çanakkale'de, Lapseki ve Gökçeada eski belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 216 kişi, Meral Akşener liderliğindeki oluşuma katılmak için MHP’den istifa etti.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'a Kuzey Irak'taki referandum açıklamalarına yanıt verdi. Bahçeli, 'Düzeltme gereği siyasi nezakete ters düştü. Milli hassasiyeti savunan ortak görüşe zarar vermiştir' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Bahçeli mesajında, "26 Ağustos 1071'de tarihin rotası değişmiş, asırlarca süren arayış ve mücadele azmi Anadolu'nun vatanlaşmasıyla farklı bir mecraya girmiştir. Türk vatanının kutsiyetinde sınır yoktur. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaade, müsamaha da yoktur, olamayacaktır" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Singapğur ve Vietnam'a gerçekleştirilen resmi ziyaretlerin ardından dönüş yolunda, Kuzey Irak'taki referanduma ilişkin Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklama... MHP lideri Devlet Bahçeli'nin referanduma ilişkin 'savaş nedeni' açıklamasına yönelik, Başbakan Yıldırım referandumun iptal edilmesi gerektiğini ancak bir savaş nedeni de olamayacağını ifade ederek "Hukuki zemine oturtulmalı" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında IKBY'nin bağımsızlık referandumu için, "Bu referandum gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır" dedi. CHP Milletvekili Eren Erdem, yaptığı açıklamada Bahçeli'ye konuyla ilgili tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumu için çok sert konuştu. MHP lideri Bahçeli, "Barzani’nin Türkmen kentlerini de kapsamına alan referandum hazırlığına sonuna kadar karşı çıkılmalıdır. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Milli gücümüzü ne pahasına olursa olsun göstermeliyiz. Peşmerge yönetimi Türk milletini sabrını zorlamaktan vazgeçmelidir" dedi.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

MHP’den istifa ederek, Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye katılma kararı alan Eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın bu değişimin nedenlerini anlattı. Aydın, "Devlet Bey'in (MHP lideri Bahçeli) en son içtüzük görüşmelerinden sonraki izlediği tavırdan sonra da AKP ile ilişkisinin kalıcı olduğuna kanaat getirdim" dedi. Koray Aydın, "Devlet Bey'in görevi ana muhalefet partisi liderine laf yetiştirmek mi?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

MHP'de bir dönem Aydın'da il başkanlığı ve milletvekilliği yapan Recep Taner'in de aralarında bulunduğu 12 kişinin ihracı için düğmeye basıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Eski MHP'li Meral Akşener ve Koray Aydın'ın 'yeni parti' hareketliliğinin ardından MHP lideri Bahçeli'nin yarın sabah basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi. Koray Aydın dün flaş bir açıklama yaparak ,Meral Akşener'in kuracağı partide olacağını duyurmuş, "MHP yöneticileri iktidar sahipleri ile bir olup ülkücü hareketi yok saydı. " ifadelerini kullanmıştı


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Devlet Bahçeli'ye karşı MHP'de muhalefet bayrağı açan isimlerden olan ve halen MHP'de siyaset yapan Koray Aydın'ın da Meral Akşener'in kuracağı siyasi partiye katılacağı bildirildi. Aydın'ın yarın Meral Akşener ile ortak basın toplantısı düzenleyerek kararını açıklayacağı öğrenildi. MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli'nin karşısına rakip olarak çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Hakkari’de partisinin il başkanlığı bürosunun açılışını yaptıktan sonra çarşı merkezinde bozkurt işareti yaparak fotoğraf çektirdi. MHP Hakkari İl Başkanı Fatih Özbek, açılışa katılan herkese teşekkür ederek, “Allah; devletime, milletime ve bayrağıma güzel hizmetler yapmamı nasip etsin. Genel Başkanımın; Hakkari ve Şırnak’ın il statüsünde kalması için göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Trabzon'da gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili "Eren’in dökülen kanı, Mehmetlerimizin gök kubbede çınlayan yiğitlikleri namert ve aşağılık teröristleri eninde sonunda boğacaktır. 15 yaşındaki Eren’e silah doğrultan ve de emperyalizmin emellerine zincirlenmiş korkak hainler anasından doğduklarına mutlaka pişman edilmelidirler" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

MHP'nin resmi Twıtter adresinden Trabzon'daki çatışma için açıklama yapıldı. Açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı paylaşıldı. Bahçeli, "PKK'nın son teröristi kelepçelenmeden veya gömülmeden mücadeleden dönmek devlete haram, millete hakarettir" dedi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

2018'de erken seçim olacak mı? Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü (9 Ağustos) köşe yazısında merak edilen ve Ankara kulislerinde konuşulan bu sorunun yanıtını verdi. Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili kurmayların Mart 2019'da yapılması tasarlanan yerel seçimi öne almak gibi bir planı olmadığını kaydederek, partililerin konuya ilişkin gerekçelerini aktardı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) eski Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'ın bir tartışma programında "yeni bir devlet kurduklarını" söylemesi, hem AKP hem de muhalefetin eleştirilerine neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri, üst üste yaptıkları açıklamalarla Oğan'ın beyanlarının kendilerini bağlamadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

MHP'den istifa edenlerin ardı arkası kesilmiyor. Yine İzmir'in Çeşme İlçesi'nde 41 kişi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyeliğinden istifa etti. Dün (cuma) Çeşme Adliyesi’ne giden MHP’liler, istifa dilekçelerini imzalayarak İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na verdi. MHP eski İlçe Başkanı Volkan Evci, MHP üyeliğinden istifaların bu sayıyla sınırlı kalmayacağını, önümüzdeki günlerde de çok sayıda istifanın gerçekleşeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır" diyen eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'a sert tepki gösterdi. Bahçeli, Oğan için 'müptezel' ifadesini kullanırken, "Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir" dedi.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Ahmet Hakan, AKP'li Ayhan Oğan'ın '15 Temmuz'dan sonra yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan'dır' sözleri karşısında sessizliğini koruyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, Oğan'ın sözleri hakkındaki görüşünü açıklaması çağrısında bulundu. MHP lideri Bahçeli'nin büyük tartışma yaratan sözler hakkındaki düşüncelerini merak ettiğini yazan Ahmet Hakan, "Yoksa Devlet Bey, 'Bu Ayhan Oğan’da bırakın devleti, çadır kuracak potansiyel yok' diye mi düşünüyor?" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Parti içerisindeki muhalif isimlerden Koray Aydın'ın eleştirilerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yanıt verdi. Büyükataman "MHP ilkelerinden ve ülkülerinden ödün vermeden, 48 yıllık şerefli mazisiyle mütenasip bir siyaset izlemektedir" dedi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan jet cevap geldi. Ataman, Koray Aydın'ın MHP'nin politikalarını eleştiren basın açıklamasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı


Yayın Tarihi: 29.07.2017

MHP Genel Başkanı Bahçeli Twitter'dan yaptığı açıklamada CHP'yi eleştirerek 'TBMM bir eylem alanı, şov mekanı, tiyatro sahnesi değildir, olmamış ve olmayacaktır. Yürüyünce adalet bulacaklarını sananların, sabahlara kadar oturmakla söz hakkına sahip çıkacaklarını iddia etmesi gaflettir, kara mizahtır. Yürüdüler olmadı, oturdular yine olmadı. Bundan sonra farklı bir eylem tarzını tedavüle çıkarırlarsa artık kimse şaşırmaz, şaşkınlık yaşamaz.' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan gerilime ilişkin " Sayın Davutoğlu'nun, MHP Genel Başkanına yönelik eleştirilerinin de bu çerçevede ele alınmasını, cevapların da aynı doğrultuda verilmesini arzulardık. Siyasi bir eleştirinin, benzer bir üslupla cevaplandırılmak yerine, tahkir ve hakaret ile karşılık bulması kabul edilemez bir durumdur "dedi.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına, MHP'den zehir zemberek yanıt geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Davutoğlu'nun açıklamalarına ilişkin olarak yazılı verdiği yanıtta, "Ahmet Davutoğlu’nun, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye edep, haya ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamları ayaklarımız altındadır. Sayın Davutoğlu’nun rotayı şaşırmış, zillet ve rezalete dalmış haliyle liderimize laf etmesi kabullenilemez" dedi.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Milliyeti Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün MHP'den ayrılarak AK Parti'ye geçen Tuğrul Türkeş'le ilgili verdiği bir soruya yanıt, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kızdırdı. Davutoğlu, sosyal medyadan verdiği yanıtta "Her zaman yaptığı gibi nezaketsiz bir şekilde şahsım üzerinden gündem değiştirme çabasına girmiştir. Bahçeli, beklenen, nezaketten ve siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesaret ve erdemini göster" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Milliyeti Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün MHP'den ayrılarak AK Parti'ye geçen Tuğrul Türkeş'le ilgili verdiği bir soruya yanıt, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kızdırdı. Davutoğlu, sosyal medyadan verdiği yanıtta ""Her zaman yaptığı gibi nezaketsiz bir şekilde şahsım üzerinden gündem değiştirme çabasına girmiştir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Musevi vatandaşlarımıza ait mabetlerin tahrip edilmesini kabul edemeyiz. İsrail gibi davranamayız. Yanlışa yanlışla karşılılık veremeyiz. Türkiye’deki sinagoglara yapılacak en ufak saldırı elimizi zayıflatmakla kalmayacak din özgürlüğüne saldırı olacaktır. Son günlerdeki bazı olayları endişeyle seyrettiğimi söylemek isterim" dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün sosyal medya hesaplarından paylaştığı 'gri takım elbise'li fotoğraflarıyla çok konuşulmuştu. Vatandaşların, takım elbiseyle görmeye alıştığı MHP lideri Bahçeli, bu sefer eşofmanlarıyla vatandaşlarla sohbet ederken görüntülendi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Yeni kabinede ismi olmayan Tuğrul Türkeş, durumdan memnun olduğunu belirterek “Devlet bey yaptıysa kendisine teşekkür ederim” dedi. Türkeş, MHP genel başkan yardımcısıyken, Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığında kurulan seçim hükümetinde görev almayı kabul etmiş, bunun üzerine partiden ihraç edilmişti. Ardından 1 Kasım seçimlerinde Meclis’e AK Parti’den milletvekili olarak girmişti. Eski MHP’li vekil, daha sonraki kabinelerde başbakan yardımcısı olarak görev almıştı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Dün İstanbul'da şiddetli yağış nedeniyle korkutan manzaralar ortaya çıktı. Devlet Bahçeli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "106 yılın en şiddetli yağışlarından birisini yaşayan İstanbul’umuzun yaralarının sarılması,mağduriyetlerin giderilmesi ümit ve beklentimdir." yorumunu yaptı. Bahçeli, İzmir'de, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürüldüğü davada çıkan karar sonrası için de açıklamada bulundu


Yayın Tarihi: 19.07.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümüne ilişkin Twitter'dan önemli mesajlar paylaştı. Bahçeli, Yeni bir darbe girişimini aklından geçirenlerin ölümü göze almış olacağını özellikle vurgulayarak "Millet şanlı mazisini şerefli istikbale taşıma iradesiyle girdiği ölüm-kalım savaşlarından alının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir." dedi


Yayın Tarihi: 12.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir