Kemal Kılıçdaroğlu kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu kimdir?

Babası ‘Karabulut’ olan soyadını, yaşadıkları köyde herkesin soyadının aynı olması nedeniyle değiştirmiştir. Aile büyük dedesinin lakabı olan ‘Kılıçdaroğlu’ soyadını almıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eğitim Hayatı;

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ Ticaret Lisesi’ni birincilikle bitirdikten sonra Eskişehir ve Ankara akademi sınavlarını kazandı ancak Ankara’yı tercih etti.

Kemal Kılıçdaroğlu Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) 1971′de mezun oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu 68 kuşağından sol görüşlü bir üniversiteli olarak o dönem kurulan Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu Bilim Kurulu’nda görev aldı. Toplumsal ve Kültürel Eylemler Derneği Başkanlığı yaptı. Üniversite öğrencisi iken hemen bütün öğrenci eylemlerine katıldı.

Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin önünde bir eyleme katıldıktan sonra iki kişi koluna girdi ve ‘Bizimle geleceksin’ dedi. Numune Hastanesi’nin karşısındaki Ticaret-Turizm Yüksek Öğretmen Okulu’na gittiler. Kimliklerini aldılar, dışarıya çıktılar ve Kültür Bakanlığı’nın arkasında 5-6 kişi tarafından dayak yedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Lisans öğrenimini tamamladığı 1971 yılında, girdiği hesap uzman yardımcılığı sınavının ardından Maliye Bakanlığı’nda göreve başladı.

Daha sonra hesap uzmanı olan Kemal Kılıçdaroğlu, bir yıl Fransa’da kaldı. Hesap uzmanlığını 1983′e kadar sürdürdü ve aynı yıl Gelirler Genel Müdürlüğü’ne atandı. Burada önce daire başkanı olarak görev aldı, daha sonra aynı kurumun genel müdür yardımcılığını yaptı.

1974′te Selvi Gündüz ile evlenen Kemal Kılıçdaroğlu üç çocuk babasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu 1991 yılında Bağ-Kur’a atandı. Burada genel müdürlük yapan Kemal Kılıçdaroğlu, 1992 yılında da Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne geçti. Daha sonra kısa bir süre Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olarak görev yaptı. 1994 yılında Ekonomik Trend dergisi tarafından “Yılın Bürokratı” seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu, 1999′un Ocak ayında kendi isteğiyle Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planı çalışmalarında Kayıtdışı Ekonomi Özel İhtisas Komisyonu’na başkanlık eden Kemal Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde de bir süre ders verdi. Daha sonra Türkiye İş Bankası’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

11 Ocak 1999′da SSK Genel Müdürlüğü’nden ayrılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Demokratik Sol Parti’den 18 Nisan 1999′daki genel ya da yerel seçimlerde aday olmak için istifa ettiği dönemin gazetelerinde belirtildi. Hangi ilden aday gösterileceğinin tercihini partiye bırakacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra 18 Nisan 1999 genel ve yerel seçimlerinde Ecevit tarafından aday gösterilmedi.

Hacettepe Üniversitesi ‘nde ders verdiği dönemde CHP’nin Bilim Kültür Platformu’na davet edildi. Sonra Deniz Baykal’ın davetini kabul edip CHP’ye girdi ve önce Parti Meclisi’ne sonra da MYK’ya seçildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri’yle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girdi.

22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimleri’ nde de İstanbul’dan 23. dönem milletvekili seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, halen bu görevini sürdürmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Başkanvekilliği görevine 17 Mayıs 2010 tarihine kadar devam etmiştir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ‘yi, Silivri’de bir arsanın imar durumunu değiştirme karşılığında 1 milyon dolarlık iş takibi ücreti talep etmekle suçladı.

Bu iddiasını daha sonra Başbakan Erdoğan’a yönelik bir soru önergesiyle meclise taşıdı. Dişli, iddialar karşısında partisindeki görevinden istifa etti.

Almanya’nın Frankfurt kentinde görülen Deniz Feneri yolsuzluk davasının Türkiye ayağına ilişkin bazı belgeler açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları davanın seyrini değiştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aynı marka doğalgaz sayacını İstanbul’a göre 145 Euro daha pahalıya satın aldığını ve böylece 1994-2003 arasında 12.5 milyon Euro’luk bir fark oluştuğunu iddia etti.

Bu iddialar üzerine Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TV’de Uğur Dündar yönetimindeki canlı yayında kozlarını paylaştı.

Hararetli tartışma sonunda istifa eden olmadı ama bütün çevrelere göre takındığı üslupla bu düellonun da galibi Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu  22 Eylül 2008 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısında, “Baron” olarak adlandırdığı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat hakkında çeşitli iddialar ortaya attı.

Fırat’ın en büyük ortağı olduğu bir şirketin ürünlerini yurtdışına götüren tırda 89 kilogram eroin yakalandığını ve şirketin hayali ihracat yaptığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de 25 Eylül günü gazeteci Uğur Dündar tarafından yönetilen tartışmada Dengir Mir Mehmet Fırat ile biraraya geldi. Bu tartışmadan bir süre sonra da Fırat, sağlık durumunu gerekçe göstererek istifa etti.

CHP’NİN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

İstanbul Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, 2009 yerel seçimlerine CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katıldı.

Seçimi AK Parti’nin adayı Kadir Topbaş kazandı ancak Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aldığı oy oranını 2004 yerel seçimlerinin % 25′in üstünde bir oranda artırdı. Seçim kampanyası döneminde medya ve halktan büyük destek alan Kemal Kılıçdaroğlu için özgün müzik sanatçısı Onur Akın bir şarkı da hazırlamıştı.

‘GANDİ KEMAL’ OLARAK ANILMAYA BAŞLADI

Kemal Kılıçdaroğlu, girdiği siyasi düellolarda daima belgeleri ortaya koyarak çalıştı. Sakin yapısıyla siyasetin tansiyonunu hiç yükseltmedi. Sakin ve ikna edici konuşmaları nedeniyle, Hindistan’ın barışçıl, ruhani lideri Gandi ile özdeşleştirildi. “Gandi Kemal” olarak anılan Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiç sinirlenmem” demişti.

CHP Genel Başkanlığı

Aynı zamanda CHP grup başkanvekili iken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasının ardından yaptığı açıklamada parti olağan kurultayında aday olmayacağını belirtse de daha sonra 17 Mayıs 2010 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği’nden istifa ederek kurultayda aday olacağını açıkladı.

Selvi Kılıçdaroğlu ile evli olan Kemal Kılıçdaroğlu, üç çocuk babasıdır.

Bir yıl Fransa'da görev yapan Kılıçdaroğlu'nun yabancı dili Fransızcadır

2003, 2005 ve 2007 yıllarında verdiği mal bildirimlerini kamuoyuna açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mart 2009 itibarıyla kendi üzerine 2 konut, 3 kooperatif hissesi ve toplam 2.733 TL değerinde 8 tablo kayıtlıdır.

Son Dakika Yeni Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Haluk Levent sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlü isimlerden. Gerek siyasi, gerek kültürel gerek başka konular olsun her düşüncesini sosyal medya hesabından paylaşmaktan geri durmuyor.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Muhtarlar Toplantısına katılmak üzere Kuşadası’nda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Özlem Çerçioğlu’nun aday olacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, KHK ile ihraç edilen, açlık grevindeyken tutuklanan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın sağlık durumunun kritik aşamaya geldiğini söyledi ve serbest bırakılmalarını talep etti. Başbakan Yıldırım, her ikisinin durumuna ilişkin Kılıçdaroğlu’na bir dosya verdi. İşte Yıldırım-Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları...


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etti. Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'de bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik "El pençe divan duruyor" sözlerine "Ecevit'e dil uzatana biz 'dur' deriz; önce sen ağzını yıka sonra Ecevit'e dil uzat" karşılığını verdi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, yarın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Meclis’te yapılması planlanan görüşmenin ana gündemini OHAL’in tekrar uzatılması ve Kerkük’te yaşanan son gelişmeler oluşturacak.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Gazeteci Ahmet Hakan, gazetedeki köşesine taşıdığı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 seçimlerini kazanmak için izleyeceği stratejiyi yazdı. Erdoğan'ın stratejisinin 'Zafere kadar CHP’ye vur da vur' olduğunu iddia eden Hakan, Erdoğan'ı, müftülere nikah yetkisi verilen tasarıyla ilgili söylediği sözlerden dolayı da eleştirdi.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Kurtulmuş’u 54'üncü Ulusal, 28'inci Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri töreninde yaptığı konuşması nedeniyle tebrik etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde bir kahveye çay içmek için oturduğu sırada yanına gelen 6'ncı sınıf öğrencisi, 11 yaşındaki Bayram Ali Gürbüz'e "Koltuğumu yeni nesillere vereceğim. Büyüyünce koltuğu sana vereceğim" dedi.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben 5 soru yöneltti.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önceki seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’la görüştüğünü söyledi ve ekledi, "Başkent, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı alacağız. Bu illerde CHP'li belediye olacak. Mansur Yavaş, Ankara'da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim.”


Yayın Tarihi: 13.10.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski Başbakan merhum Bülent Ecevit'le ilgili sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, 'Sayın Erdoğan’a sormak istiyorum? Sen milliyetçi geçiniyorsun. Ege adalarına, Yunan adalarına bak. Ege’de bizim olan adalar Yunanistan tarafından işgal edilmiş durumda. Beyefendi senin milliyetçiliğin ne? Mangal milliyetçiliği mi? Neden adalara sahip çıkmıyorsun' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vize kriziyle ilgili yaptığı açıklamada, "Vize kararı ağır bir karar. Binlerce öğrenci ve ABD’ye tedavi için giden hastalar var. İş dünyası var. Bütün bunların hepsi duracak. Arkadaşlar çıkardılar; son kararın bize maliyeti 50 milyar TL" dedi. Kılıçdaroğlu, "Hükümetin rahatsızlığı benim anladığım kadarıyla Reza Zarrab davasından kaynaklanıyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK'nın Suriye'de düzenlediği İdlib operasyonuyla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. "İdlib’den gelecek her şehidin sorumlusu Erdoğan’dır" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu hükümete sert sözlerle yüklendi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib operasyonuyla ilgili ilk kez konuştu Kılıçdaroğlu "TSK, İdlib'e gidiyor. Türkiye kendi sınırlarını güvence altına almak zorundadır. Biz askerin İdlib'e gidişine destek veriyoruz" diye konuştu. ABD'nin vize kararına değinen Kılıçdaroğlu, "Amerika'nın yaptığı uygulama yanlıştır, asla doğru değildir, asla desteklemiyoruz" dedi


Yayın Tarihi: 10.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askerlik görevini Sivas’ta yapmakta olan oğlu Kerem’in yemin törenine katıldı.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askerlik görevini Sivas’ta yapmakta olan oğlu Kerem’in yemin törenine katıldı. Kılıçdaroğlu törene eşi, kızları ve oğlu Kerem’in nişanlısı ile birlikte gitti. Kerem Kılıçdaroğlu, daha önce çıkan bedelli askerlik imkânından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını söylemişti. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli" demişti


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Gazeteci Şükrü Küçükşahin, ‘Adalet İçin Yürümek’ isimli kitabında CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’nün bilinmeyenlerini anlattı. Küçükşahin, kitabında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dört tırnağının yürüyüşten sonra düştüğünü açıkladı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Eylül'den bu yana vatani görevini yapan oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun Sivas'taki yemin törenine katılacak. Kerem Kılıçdaroğlu, daha önce çıkan bedelli askerlik imkânından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını söylemişti. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli" demişti


Yayın Tarihi: 05.10.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, "TBMM'nin açılışındaki fotoğraf, parti devletinin fotoğrafıydı. İlk defa partizan bir cumhurbaşkanı, açılış konuşması yaptı. Kontrollü hükümet, kontrollü Meclis, kontrollü muhalefet, kontrollü yargı. O fotoğraf kadrajında olanlar, bunlardı. Biz, o fotoğrafın parçası olmayız; olmayacağız. Biz, kontrollü muhalefet olmaya talip değiliz" dedi.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylediği "Kadir Topbaş'a sordular, "Niçin istifa ettiniz?", "Beni adam yerine koymadılar" dedi. Sayın Topbaş, sizi kim adam yerine koymadı? Çık açıkça söyle" sözlerine yanıt verdi. Topbaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Twitter hesabından verdiği yanıtta çarpıcı ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Avukat Fidel Okan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun abisi Celal Kılıçdaroğlu'nun bir itiraf görüntüsünü paylaşarak, bazı kişilerin Kılıçdaroğlu'na para teklif ettiğini açıkladı. Celal Kılıçdaroğlu adına açılan Twitter hesabının Kılıçdaroğlu tarafından kullanılmadığının ortaya çıkmasının ardından yeni bir video yayınlayan Avukat Fidel Okan'ın paylaştığı videodaki görüntüler gündeme bomba gibi düştü.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Halkalı'da düzenlenen Aşura Matem törenlerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Müslümanların etnik kimlik ve inanç farklılıkları gerekçesiyle birbirlerine uyguladıkları zulme ve zulümden faydalanan kimi çevrelere karşı, ulu önder Gazi Mustafa Kemal'in kurucusu olduğu Cumhuriyetin, demokratik laik ve sosyal hukuk devleti kimliğinin, tüm İslam dünyasının rehberi olmaya devam edeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun oğlu Ayberk Purçu'nun (9) sünnet törenine katıldı.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üzüm mitingi ve çalıştayı için geldiği Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, önce TARİŞ Entegre Üzüm İşletme Müdürlüğü'nü gezdi. Burada yöneticilerden bilgi alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra yemeğe geçip kadın işçilerle aynı masada yemek yedi, sohbet etti. Üzüm çalıştayında da, bölgede çiftçileri ve üzüm üreticilerini dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, onlara partilerinin politikalarını anlattı.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik savcılık sorgusunun ardından yurt dışına çıkış yasağı konulması talebiyle hakimliğe sevk edildi. Son dakika habere göre, Celal Çelik hakkında yurt dışına çıkış yasağı uygulayarak serbest bırakılması kararı verildi. Avukat Celal Çelik, FETÖ soruşturması kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 15 Eylül'de Ankara'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirilmişti.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Üzüm Mitingi ve Çalıştayı için Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ne geldi. Kılıçdaroğlu, Atatürk'ü 4 kez gören 104 yaşındaki Ayşe Şencan'ı ziyaret etti, elinden öpüp sohbet etti, ardından da bağa girip üzüm kesti.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi, yarın toplanarak yeni başkanı seçecek. Kritik seçim öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'a adeta kamp kurdu. Hedef, İBB Meclisi'nde CHP adayına oy verecek 27 AK Partili bulmak


Yayın Tarihi: 27.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Süratle Irak merkezi yönetimi ile Türkiye ve İran'ın bir araya gelerek soruna ortak çözüm üretmeleri gerekir. Eğer ortak çözüm üritilebilirse Türkiye bu konuda önemli mesafe alabilir.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin oğlu ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın Yalova'nın Elmalık köyünde düzenlenen düğününe katıldı. Düğüne CHP kurmayları ise tam kadro katıldı.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, son 24 saatte 187 teröristin öldürüldüğünü belirterek 'Büyük bir mücadele yapıyoruz ve tahammül edemedikleri odur. dedi. Yeni bir gelişmeyi de paylaşan Soylu, 'Bizimkiler bir büyük balık da yakalamışlar, sözde Dersim eyaletinin sorumlusunu' ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılacak referanduma ilişkin "Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Irak ve Suriye parçalanmamalı. Kanlı olaylara neden olabilir. Barzani'yi sağduyuya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin Suriye politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, "Dengeleri iyi okuyarak politika geliştirmek lazım. Rusya'nın rolünü bilmeleri gerekirdi. Şimdi yakında Esad'a yalvaracaklar" dedi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Başbakanlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Giresun'da halka hitap ettiği konuşmanın yazılı metnini basın mensuplarına mail olarak gönderdi. Daha sonra bir başka mail atılarak, "İlk mail bilgi işlemden kaynaklanan teknik bir aksaklık sonucu ‘Basın Bilgilendirme' grubuna gönderilmiştir." denildi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fındıkta Adalet Yürüyüşü'nün ardından Atatürk Meydanı'nda yapılan mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, TEOG sisteminin kaldırılmasıyla ilgili 'Bizim çocuklar kobay mı? Her zaman değişiyor dünyada böyle bir ülke yok. Bu ülkenin yetişmiş kadroları var. Çözülmeyecek sorunumuz yok.' dedi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Çorum’da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına yaklaşan bir vatandaş, “Biz emekliyiz. Emekli bitti. Rençper bitti” dedikten sonra yere yığıldı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

CHP tarafından organize edilen ve 3 gün boyunca devam edecek olan 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü, Ordu'da yaklaşık 3 bin kişinin katılımı ile başladı. CHP Genel Başkanı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun fındık yürüyüşü ile ilgili yaptığı açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşün son gününe ve Giresun'daki final mitingine katılacağını belirtti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biriyle çekilen fotoğrafına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta , ahlakta, hayatta yeri yoktur" dedi.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Sivas'ta birliğine teslim olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kamuflaj giyerek yakınlarını uğurladı. Nişanlısı Mine Alsan ile vedalaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik hizmetini yerine getirmek üzere Sivas'a gelerek birliğine teslim oldu.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik hizmetini yerine getirmek üzere Sivas’a gelerek birliğine teslim oldu. Kerem Kılıçdaroğlu, daha önce çıkan bedelli askerlik imkânından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını söylemişti. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli" demişti.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafını eleştirdi. Süleyman Soylu, "Atleti ne zaman giyecektin biliyor musun? 15 Temmuz akşamı bu millet atletiyle, iç çamaşırıyla, namusuna müdahale edildiğinde sen kırmızı koltukta kravatınla otururken o gece giyecektin. Poz vermek için giymeyecektin" dedi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Ankara-İstanbul arasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü ve Çanakkale'deki Adalet Kurultayı ile gündem yaratan CHP'den yeni bir yürüyüş daha geliyor. CHP, Pazartesi günü Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Adalet' yürüyüşü yapacak. Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Karadeniz milletvekilleri başta olmak üzere bütün vekillerini bu yürüyüşe davet etti.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Anadolu Ajansı'nın son dakika haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı. CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi de olan Celal Çelik, 2011 yılında hakimlikten istifa etmişti. Kılıçdaroğlu olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Avukatım Celal Çelik hakkında gözaltı kararı bir akıl tutulmasıdır. Bugün yaşananlar demokrasi adına yüz karasıdır." dedi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kulağına, iktidara operasyon yapılacağı vaatleri fısıldandığını ve son zamanlardaki sözlerinin altında bunun yattığını ifade etti. Ünal, "Pazarlıkla oturduğu koltuk ve sahip olduğu meşru statü üzerinden her şeyi gayrimeşru ilan etmekten, ülkemizin milli güvenlik meselelerini siyasi malzeme yapmaktan vazgeçmeyen Kılıçdaroğlu lider değildir ve liderimizin muhatabı da değildir" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aysel Tuğluk' un abisi AIaattin Tuğluk'u telefonla arayarak; "Yaşanan olayları tasvip etmek mümkün değil. Örf ve geleneklerimizde böyle bir durumun olması mümkün değil böyle bir olayın yaşanması bizleri çok üzmüştür çok üzgünüm. Yaşananları kabul etmiyorum. Başsağlığı diliyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı canlı yayında tartışmaya davet etti. 4 yılda terörü bitireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bir kez daha kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Cesaretin varsa gel, öyle uluorta bağırmanın hiçbir anlamı yok' sözleriyle seslendi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programına katılırken, yaptığı açıklamalar ile de dikkat çekti. Yeni kurulacak partiye ilişkin olarak da konuşan Kılıçdaroğlu, 'Meral hanım siyasette uzun yıllar hizmet vermiş birisi. Diğer siyasi partilerine ne kadar saygı gösteriyorsak ona da saygı göstereceğiz. FETÖ'cüyü sağda solda aramalarına gerek yok ki, kendileri FETÖ'cü zaten' dedi. Kılıçdaroğlu, oğlunun yarın askere gideceğini de sözlerine ekledi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 94. kuruluş yıldönümü resepsiyonu öncesi bir grup gazeteciye gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün CHP'ye yönelik açıklamalarıyla ilgili ise, "Onu siyasette taraf olarak görüyoruz, yasal adım atacağız" diye konuştu. Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak konusunda ise, "Niye ittifak yapalım, biz CHP'yiz. Ha şunu sorarsanız, ‘Kürt kökenli vatandaşlardan oy istiyor musunuz?’ Evet istiyoruz." diye konuştu.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD'de tutuklama kararı çıkarılması için "İçime sindiremiyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin polis tarafından ablukaya alınan ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni ziyaret etmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sitem etti.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağı yönündeki iddialara ilişkin, "Anayasa değişikliğinde 'evet' oyu kullanmadılar mı? 'Evet' oyu kullandığına göre tek adam rejimini savunuyor. Tek adam rejiminden de tek adamın yardımcısı olabilir niye olmasın" dedi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Kars'ın Kağızman ilçesinde etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'deki konvoyuna saldırı düzenleyen Göksel Tiryaki olduğu belirlendi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir