Gürsel Tekin kimdir

Gürsel Tekin kimdir

Babasının adı Nazim, annesinin adı Heyrat'tır.

Gürsel Tekin, Ailesinin isteği üzerine, lise öğrenimine Kars'ta devam etti. Gürsel Tekin ,Kars Alparslan Lisesi'ni bitirdi.

Bu sırada siyasal düşüncesinin alt yapısını da oluşturmaya başladı.

Gürsel Tekin, Savunduğu düşüncelerin "sosyal demokrasi"yle örtüştüğünü gördü. CHP Gençlik Kolları'nda faaliyet göstermeye başladı. 12 Eylül 1980 Darbesi'yle birlikte kesintiye uğrayan demokratik süreci, öğrenimini bitirmek ve teorik alt yapısını güçlendirmek için değerlendirdi. 1981 yılında, Kars Alpaslan Lisesi'nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni kazandı. O dönemki siyasi ortam, öğrenimini tamamlamasına izin vermedi. Dönemin sosyo-ekonomik koşulları yüzünden ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti. Darbenin etkilerinin ortadan kalkması ve yeniden sivil hayatın başlaması üzerine 1984 yılında kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de (SODEP) görev aldı.

Gürsel Tekin 1984'te yeniden aktif olarak başladığı siyaset, 1986-87 yılları arasında askerlik görevi dolayısıyla kesintiye uğradı.
Gürsel Tekin, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nde vatani görevini tamamladı. Sivil hayata döner dönmez ticarete atıldı. Aynı dönemde SODEP'in kapanması üzerine SHP'ye üye oldu. 1989 yılında Kadıköy Belediyesi'nde, partisini Meclis Üyesi olarak temsil etti. Bir sonraki seçime kadar bu görevi yürüttü. 1994'teki seçimlerin ardından da aynı görevi üstlendi.

Gürsel Tekin, 1995 yılında sosyal demokratlar CHP çatısı altında birleşti. Meclis Üyeliği görevini bu kimlik altında sürdürdü.
Gürsel Tekin,1994-1997 yılları arasında, Kadıköy Belediyesi Encümen Başkanlığı koltuğunda oturdu. 1997 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürdü. 1999 yılına kadar aktif bir partili olarak çalıştı. Yapılan seçimlerden zaferle çıkılması üzerine, yeniden CHP Belediye Meclis Üyeliği ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Gürsel Tekin,3 Kasım 2002'de, yani CHP'nin baraj altında kaldığı dönemde ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi, 2002'den 2005'in sonuna kadar üstlendi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den Kadıköy'de Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediyesi'nde ise Meclis Üyeliği görevine seçildi.

Bu görevlerin yanı sıra düşüncelerini ifade edebilmek amacıyla, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler kaleme almaya başladı. Gürsel Tekin,Halka ve Olaylara Tercüman, İnternethaber, Siyasal Birikim, Serhat Kars, Gazete Kadıköy, Gerçek Gündem ve Forum Diplomatik gazetesinde düşüncelerini kamuoyuyla paylaşma fırsatı buldu.

Gürsel Tekin,yTürkiye'nin sosyo-ekonomik yapısı ve sorunları üzerine, 300'den fazla makaleye imza attı. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstelendi. Yaklaşık 7.5 milyon insanı temsil eden Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu'na girdi. 12 Haziran 2011 seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı. Gürsel Tekin 2005 yılından bu yana CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.
Orta düzeyde İngilizce bilen Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni CHP Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirterek, "Şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın' dedik" değerlendirmesinde bulundu. Yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü öncesi yargılaması bitmeden bir kişi için Maltepe Cezaevi’nde yer hazırlandığı yönündeki iddiasına tepki göstererek, "Sayın Kılıçdaroğlu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Yalan söylüyor ama yalanı söylerken de yüzü kızarmıyor. Böyle bir şey yok böyle bir şeyin olması da mümkün değil. Bu açık bir yalan daha da ötesi açık bir iftiradır" dedi.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, olağanüstü hale sıcak bakmadıklarını belirterek, "Türkiye'nin bir an önce olağanüstü halden kurtularak, normal düzene geçmesi gerekiyor. Umarım 19 Temmuz'da biten olağanüstü halin süresi uzatılmaz" dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Nurten Güngör ve Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Nureddin Çelik, Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan başlattığı yürüyüşün 12. gününde yürüyüşe başlamadan önce yaptığı açıklamada "Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden biri" dedi.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye’nin Katar politikasını değerlendirirken, "Bu tablo içinde ben peşin bir reçete söylemeden, kaygıyla, yüreğim ağzımda ama soğukkanlılıkla izlemeye çalışıyorum. Bu dönemi yürütmeye çalışan arkadaşlara başarılar dilerim. Allah güç kuvvet versin. Dikkatli olsunlar, bugüne kadar yaptıkları hataları sakın ha devam ettirmesinler" dedi.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Halkların Demokratik Partisi (HDP) bayramda AK Parti ve MHP’yi ziyaret etmeyecek. Özgürlükçü Demokrasi'de yer alan habere göre, HDP son iki yıldır savaş politikalarından dolayı AK Parti ve MHP ile bayramlaşmama kararını bu bayramda da uygulayacak. Edinilen bilgilere göre, HDP son birkaç bayramda yaptığı gibi sadece CHP, DSP ve Saadet Partisi’ni ziyaret edecek.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile eski Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Cem Toker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne destek verdi. Toker LDP'nin yürüyüşe katılacağını ilan ederken, Karamahmutoğlu "İtiraz demokratik bir kültürdür. İtiraz hakkı temel vatandaşlık haklarından birisidir. Bu yürüyüşe engel çıkartan beyanatları, görüşleri, adeta hakların gaspına yönelik bir diğer ihlal, tecavüz olarak görüyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Adalet Yürüyüşü'nün 9. günü öncesinde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun avukatlarının bugün Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuracağını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bu da önemli bir aşama. Umuyorum, adalet yerini bulmuş olur" dedi. Adalet Yürüyüşü hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP lideri, "Bunun bir partiyle bir kişiyle bir sivil toplum örgütüyle ilgisi yok. 80 milyonun adalet talebi için yürüyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

İzmir Karabağlar Belediyesi'nin AK Parti Meclis üyesi Emrullah Kavuz'a ait olduğu belirtilen bir video internette yayınlandı. Videoda konuşan Kavuz, 'Adalet Yürüyüşü' başlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ölüm tehdidinde bulundu: Reisin ağzından çıkacak tek bir kelimeye bakıyoruz. Tek bir kelimesiyle ölürüz şehadet için koşar öldürürüz gereken her şeyi yaparız." Sözcü'nün aktardığına göre CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır, AK Partili Meclis üyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

CHP Antalya İl Başkanlığı’nın kent merkezinde bir park içerisine kurduğu ’adalet çadırı’nın önceki gün OHAL gerekçesiyle kaldırılmasının ardından dün de oturmak için kullandıkları masa ve sandalyeler aynı gerekçeyle kaldırıldı. Karara tepki gösteren partililer parktaki ağaçların altına serdikleri halı ve kilimlere oturarak nöbet tuttu.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

CHP’nin başlattığı ’adalet’ yürüyüşüne destek için CHP Rize İl Başkanlığı ilçelerde yürüyüşlere başladı. Çayeli İlçesi’ndeki yürüyüş sırasında toplanan kalabalık, CHP’lilereÿtepki gösterdi,ÿgruba saldırmak isteyenleri polis engelledi. Ardeşen ve Pazar ilçelerindeki yürüyüşlerin ardından araçlarla Çayeli ilçesine gelen CHP’liler, İlçe Başkanlığı önünde toplandı. ’Adalet’ yazılı tişörtler giyen yaklaşık 50 kişi, ’Adalet’ sloganları atarak Kaymakamlık binasına doğru yürüyüşe geçti.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP istanbul Milletvekili Gülay Yedekci; "2016 yılında Maliye Bakanlığı yemekhanesinde verilen öğle yemeğinden 400 civarında personelin zehirlenerek hastanelik olduğu doğru mu?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

İtalyan La Repubblica gazetesi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü baş sayfasından "Türk Gandi'nin yürüyüşü Erdoğan'ı korkutuyor" başlığıyla verdi. La Repubblica'nın Türkiye muhabiri Marco Ansaldo tarafından kaleme alınan habere gazetenin içinde tam sayfa yer verildi. Gazete Kılıçdaroğlu aynı zamanda demir gibi. Yıllardır ana muhalefet partisinin liderliğini yapıyor, şimdiki mücadelesi de ülkeyi hayrete düşürüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP tarafından başlatılan 'Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi. Bahçeli'nin bir yıl önceki ifadeleriyle bugün söyledikleri arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten Cankurtaran, 'Acaba gerçek Bahçeli'yi kaçırıp, klonlayıp yerine başkasını mı koydular diye merak etmemek elde değil' diye konuştu.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Güvenpark'tan başlattığı yürüyüş, 8. gününde sürüyor. Kılıçdaroğlu, Bolu'nun Gerede ilçesinden geçerken bir evin balkonundan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterinin açıldığı görüldü. Söz konusu evin önündeki bir genç de, Kılıçdaroğlu geçerken rabia işareti yaptı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 8. gününde yaptığı açıklamada, "Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi: "Bahçeli hükümet sözcülüğüne soyunabilir. İstediğini söylesin."


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazete yöneticilerine ‘Adalet Yürüyüşü’nü yayınlamamalarını emrettiğini Twitter mesajıyla paylaşmıştı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, "Meğer bu zat (Aykut Erdoğdu) ucuz kahramanlık peşindeymiş. 'Celp etti', 'Emretti', 'Süklüm püklüm oturdular' gibi nezaket dışı cümlelerle kahramanlık yapıyor" dedi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, CHP'nin adalet yürüyüşü ile ilgili "Adalet yürüyüşü demokrasi yürüyüşünün bir parçasıdır, barış, özgürlük, eşitlik arayışının bir parçasıdır. Bu yürüyüşü destekliyoruz. Daha da ileri taşınması için üstümüze düşen sorumlulukları da yerine getirmeye hazırız" dedi. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay partisinin Bursa teşkilatının düzenlediği iftar programına katıldı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne Muğla'dan katılan Erol Doğan, akşam saatlerinde kalp kriz geçirdi. Son dakika habere göre, Erol Doğan'ın hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Adalet Yürüyüşü'nün 4'üncü gününde Kahramankazan yakınlarında eyleme katılan 69 yaşındaki Hasan Tatlı kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü'nün 7. gününde mola verdiği Bolu'nun Gerede ilçesi güzergahında partisinin Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) topladı. CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul'a başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü, 7. gününde sürüyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler saat 09.00'da Yayla Mokamp Tesisleri'nden yürümeye başladı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Kılıçdaroğlu'nun önderlik ettiği tarihi Adalet Yürüyüşü'nde bugün yedinci gün. Kortej dün mola verdiği Ankara-Bolu il sınırında Yayla Mokamp Tesisleri'nden yürümeye başladı. CHP'nin MYK toplantısı da bugün güzergah üzerinde yapılacak. Kılıçdaroğlu bugün ilginç bir açıklama yaptı ve "Yürüyüş Maltepe'de bitmeyecek. Devamı da gelecek" diye konuştu. Yürüyüşe bugün Balyoz sanığı eski komutanlar ve gündemdeki bir çok sanatçı da katıldı. Bolu Valiliği'nden son dakika yürüyüş açıklaması geldi...


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde esnafla iftarda bir araya geldi. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili "İstanbul'a yürüyorlar, yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir aslında hakları da yok fakat arkadaşlarımız, hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar." dedi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 6'ncı günü Kızılcıhamam'a bağlı Bulak Köyü'nden başlamıştı. Bugün 18 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin yürüyüşü Bolu il sınırında sona erdi. Kılıçdaroğlu'nun geceyi Bolu-Ankara il sınırında yer alan Meşeler Yaylası Mevkii'nde geçireceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

CHP'nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu'un başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında konuştu. Baykal, "O yürüyüşün içinde yer almamış ama amacını, şikayeti paylaşan Türkiye'de milyonlarca insan var. Ben de o insanlardan biriyim. İktidara tavsiyem, bizi de yürümek zorunda kalacağımız zorlamalardan uzak kalmasıdır. Henüz yürümeyen ama yeni zorlamalara başvurulacak olursa kesinlikle yürüyecek olan milyonlarca insan vardır" sözleriyle meydan okudu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü 6. gününde sürdürüyor. Yürüyüşte en ilginç anlar bugün yaşandı. Kılıçdaroğlu, Çamlıdere yol ayrımında saat CHP TBMM Grup Toplantısı'nı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Efendim bütün bunlar niye oluyor, size bir sır vereyim kimseyle paylaşmayın. Bütün bunlar, 2019'un korkusu nedeniyle oluyor. Korkuyor. Ya koltuk giderse? Ya arkadaş, koltuk kimseye baki değildir" dedi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazete yöneticilerine ‘Adalet Yürüyüşü’nü yayınlamamalarını emrettiğini Twitter mesajıyla paylaştı. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan ise, Aydın Doğan'a böyle bir talimat verilmediğini belirterek, Erdoğdu için, “Yalancısın ve müfterisin Aykut Erdoğdu” dedi. Erdoğdu'nun Ahmet Hakan verdiği yanıt ise sert oldu: "Bunun adı 'Patron Siparişli Yazıdır' yazmayacaksın..."


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Haksızlık yok mu, elbette var. Onları gidermek için biz de çaba sarf ediyoruz ancak Türkiye çok kritik bir mücadele veriyor. Bu süreçte yapılan haksızlıklar görmezden gelinebilir. Zaten cezaevindekilerin tamamı PKK'lı ya da FETÖ'cü. 70 bin kişi içerideyse haksızlığa uğrayan yedi yüz kişi yoktur. Şu an yargı tarafsız ve 'AK Parti'nin yargısı' tartışmaları yersiz" dedi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki amacıyla başlattığı Adalet Yürüyüşünün beşinci gününde konakladığı Bulak köyünde, davet üzerine bir köy sakinin evinde iftar yemeğine katıldı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 5'inci günü, sabah 08.00'de Kargasekmez Kamp Alanı'nda başladı ve saat 16.50'de Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi. 5'inci günde CHP, Türkiye genelinde, 2 dakika adaleti düşünme eylemi yaptı. Bugün 22 kilometre yol kat eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi Bulak Köyü'nde geçirecek.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, yeniden başlayan Kıbrıs görüşmelerine ilişkin "Hükümeti uyarıyorum. KKTC'nin ortadan kaldırılacağı bir süreç başlıyor. Ne derlerse desinler, Türk askerinin olmadığı çözüm Türkiye için bir sonun başlangıcıdır; çünkü Türkiye Kıbrıs'ı kaybettiğinde Doğu Akdeniz'deki her şeyi kaybedecek. Kıbrıs'a asker yığılırken Rus, ABD bunu yaparken, senin askerini çekmen akılsızlıktır. Sakın bu oyuna gelmeyin diye uyarıda bulunuyorum. Kıbrıs bizim milli davamızdır" dedi


Yayın Tarihi: 19.06.2017

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, durdurulan MİT tırlarının görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Heyetin, gerekçe olarak sanığa verilen hapis cezasının süresini gösterdiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'dan Adalet Yürüyüşü'ne katılanlar arasında bulunan 69 yaşındaki Hasan Tatlı adlı vatandaş, 70 dakikalık yürüyüş sonrası verilen mola sırasında kalp krizi geçirdi. Yolda ve hastanede birkaç kez kalbi duran Tatlı, acil servisteki tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanlığı ve CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de Hasan Tatlı adlı vatandaşın kalp krizi geçirmesine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' 5. gününde de sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kimseye zarar vermediklerini, kötü söz söylemediklerini, yan bakmadıklarını belirterek, "80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler, kızdırmak isteyenler olabilir, hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla, kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim 80 milyon için" dedi. Kılıçdaroğlu, yürüyüşünde 80 kilometreyi aştı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'adalet yürüyüşü'nün beşinci gününe girerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu yaptığı açıklamalarda yürüyüşü 15 Temmuz darbe girişimi ile eş tuttu; CHP liderinin yürüyüşü nedeniyle "yargı tarafından davet edilebileceğini" söyledi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu açıklamasına yönelik cevabında "Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar" dedi. Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a "Adalet Yürüyüşü" başlatmıştı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’nin Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’yle ilgili "CHP, solu marjinalleştiren ve sol partilere ebediyen iktidar yolunu kapatan sokak hareketlerini taklit ederek otoyolları aşındırmaktan vazgeçmelidir. CHP, makul ve mantıklı yollarda yürümelidir. Sayın Genel Başkanımızın ikazlarının CHP tarafından Saray’a veya iktidara destekle açıklanması, sadece hakikati setretmek, ayıplarını örtmek içindir" dedi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne katılan partililerden biri fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilmişti ancak yürüyüşle ilgili son dakika bilgilerine göre yaralı vatandaşın yapılan müdahaleyle hayata döndürüldüğü, durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. İşte Kılıçdaroğlu'nun 'adalet yürüyüşü'nden son dakika gelişmeler...


Yayın Tarihi: 18.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu'nun hapse mahkum edilmesinden sonra başlattığı adalet yürüyüşüne destek veren Akşener, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun hapse mahkum edilmesiyle ilgili bir adalet yürüyüşü başlattı. Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum. Çünkü provokasyon yok. İnşallah hayırlı olur." dedi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Tezcan, "Huylu huyundan vazgeçmez. Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başlıyor. Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız. O nedenle sokaktayız" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet Yürüyüşü'nün 3'üncü gününde, şüpheli 1 kişi yaka paça gözaltına alındı. Polis ekiplerinin 3'üncü gündeki yoğun güvenlik önlemleri dikkatlerden kaçmazken, yürüyüş için özel ekip kurulduğu belirtildi. Ellerinde adalet yazılı pankart taşıyan çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüşte Kılıçdaroğlu'na çiçek verildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu vatandaşlarla selfie de çektirdi.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Adalet Yürüyüşü'nün 3. gününde küçük bir kaza geçirdi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal başını alçak zemine çarparak hafif şekilde yaralandı. Başında sıyrık olan Tanal, konvoya eşlik eden ambulansa bindirilerek tedavi edildi. CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne katılan Tanal, her iki ayağının da daha önce kırıldığını belirtmişti.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün üçüncü gününde yaptığı açıklamada, "Ömer Faruk Kavurmacı için verilen tutuklama kararını doğru bulmuyorum" ifadesini kullandı. Adalet Yürüyüşü'nün üçüncü gününde İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, toplamda 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz iki gününde yaklaşık 50 kilometre yol katetti.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın 90 yaşındaki annesi Ayşe Bayraktutan yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybetti. Yarın ikindi namazının ardından Artvin Merkez Camii'nde kılınacak olan 3 çocuk annesi Ayşe Bayraktutan'ın cenaze namazına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da katılacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı "Adalet” yürüyüşü sırasında minibüsü toprağa batan vatandaşın imdadına CHP'li vekiller ile partililer yetişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı "Adalet” yürüyüşünde ilginç anlar yaşandı. Yürüyüşün 2'nci gününe Batıkent Hipodromu'ndan başlayan CHP'li vekiller ve partililer, Kahramankazan istikameti yönünde bir vatandaşın aracının çamura battığını fark etti.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Türkiye'den ve Avrupa’nın değişik ülkelerinden gelen 200’e yakın sivil toplum örgütü üyesi, Strasbourg Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Avrupa Konseyinde (AK) 16 Nisan tarihinde Türkiye’de yapılan referandumu protesto etti. ‘Türkiye, Referandum İçin Adalet Arıyor’ başlığı altında yapılan protesto eylemine Türkiye, Fransa, Almanya ve İsviçre’den sivil toplum dernekleri ve CHP teşkilat üyeleri katıldı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'da Güvenpark'tan başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün ikinci günü tamamlandı. Adalet Yürüyüşü'nün 2. etabında Kılıçdaroğlu, yaklaşık olarak 22 kilometre yol yürüdü. Kılıçdaroğlu yürüyüş esnasında, “Yürüyoruz adalet için çünkü adalet mülkün temelidir. Adaletin olmadığı bir yerde demokrasi olmaz” ifadesini kullandı. İşte 'Adalet Yürüyüşü'nden gelen son dakika bilgiler...


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin Twitter'dan bir açıklama yaptı. Arınç, "Verilmiş olanın cezanın ve özellikle tutuklamanın büyük bir infial doğurduğunun farkındayım. Buna yönelik tepkileri de doğal karşılıyorum. Ancak Anayasa'mızın 138. maddesine devlet katındakiler dahil, tüm vatandaşların özenle riayet etmesi gerekir. Ve yargı ne kadar güven kaybetmiş olursa olsun, güvenmeye mecburuz" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Biz, adalet yürüyüşümüzle protesto hakkımızı sivil bir biçimde kullanıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla başlayan Adalet Yürüyüşü, dünya basınında geniş yer buldu. New York Times, (NYT) yürüyüşün, partinin "olumlu bir strateji değişikliği olarak görüldüğünü" yazdı. Reuters, Enis Berberoğlu’nun 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından başlayan baskılarda tutuklanan ilk CHP milletvekili olduğunu hatırlattı. İşte diğer dünya ajanslarının yorumları...


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin "Oraya gitmek için bu sıcakta, mübarek Ramazan ayında yürümeye lüzum yok ki. Maltepe'ye hızlı trenle gidebilir, eziyet ediyor kendine. Sayın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş gözüküyor: Milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılanabilir. Ama unutmasın ki TBMM'de dokunulmazlıklar kaldırılırken olumlu oy kullanan CHP’dir. Dokunulmazlık kalkınca olacakları biliyordu" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir