Gürsel Tekin kimdir

Gürsel Tekin kimdir

Babasının adı Nazim, annesinin adı Heyrat'tır.

Gürsel Tekin, Ailesinin isteği üzerine, lise öğrenimine Kars'ta devam etti. Gürsel Tekin ,Kars Alparslan Lisesi'ni bitirdi.

Bu sırada siyasal düşüncesinin alt yapısını da oluşturmaya başladı.

Gürsel Tekin, Savunduğu düşüncelerin "sosyal demokrasi"yle örtüştüğünü gördü. CHP Gençlik Kolları'nda faaliyet göstermeye başladı. 12 Eylül 1980 Darbesi'yle birlikte kesintiye uğrayan demokratik süreci, öğrenimini bitirmek ve teorik alt yapısını güçlendirmek için değerlendirdi. 1981 yılında, Kars Alpaslan Lisesi'nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni kazandı. O dönemki siyasi ortam, öğrenimini tamamlamasına izin vermedi. Dönemin sosyo-ekonomik koşulları yüzünden ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti. Darbenin etkilerinin ortadan kalkması ve yeniden sivil hayatın başlaması üzerine 1984 yılında kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de (SODEP) görev aldı.

Gürsel Tekin 1984'te yeniden aktif olarak başladığı siyaset, 1986-87 yılları arasında askerlik görevi dolayısıyla kesintiye uğradı.
Gürsel Tekin, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nde vatani görevini tamamladı. Sivil hayata döner dönmez ticarete atıldı. Aynı dönemde SODEP'in kapanması üzerine SHP'ye üye oldu. 1989 yılında Kadıköy Belediyesi'nde, partisini Meclis Üyesi olarak temsil etti. Bir sonraki seçime kadar bu görevi yürüttü. 1994'teki seçimlerin ardından da aynı görevi üstlendi.

Gürsel Tekin, 1995 yılında sosyal demokratlar CHP çatısı altında birleşti. Meclis Üyeliği görevini bu kimlik altında sürdürdü.
Gürsel Tekin,1994-1997 yılları arasında, Kadıköy Belediyesi Encümen Başkanlığı koltuğunda oturdu. 1997 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürdü. 1999 yılına kadar aktif bir partili olarak çalıştı. Yapılan seçimlerden zaferle çıkılması üzerine, yeniden CHP Belediye Meclis Üyeliği ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Gürsel Tekin,3 Kasım 2002'de, yani CHP'nin baraj altında kaldığı dönemde ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi, 2002'den 2005'in sonuna kadar üstlendi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den Kadıköy'de Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediyesi'nde ise Meclis Üyeliği görevine seçildi.

Bu görevlerin yanı sıra düşüncelerini ifade edebilmek amacıyla, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler kaleme almaya başladı. Gürsel Tekin,Halka ve Olaylara Tercüman, İnternethaber, Siyasal Birikim, Serhat Kars, Gazete Kadıköy, Gerçek Gündem ve Forum Diplomatik gazetesinde düşüncelerini kamuoyuyla paylaşma fırsatı buldu.

Gürsel Tekin,yTürkiye'nin sosyo-ekonomik yapısı ve sorunları üzerine, 300'den fazla makaleye imza attı. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstelendi. Yaklaşık 7.5 milyon insanı temsil eden Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu'na girdi. 12 Haziran 2011 seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı. Gürsel Tekin 2005 yılından bu yana CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.
Orta düzeyde İngilizce bilen Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni CHP Haberleri

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nden açıklama yapıldı, "Olumlu yönde gelişmeler var" denildi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

AKP'deki istifalar gündemdeki yerini koruyor...AKP’deki istifalarla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de çarpıcı bir açıklama yaptı. Gürsel Tekin, “Belediye başkanlarından sonra sıra bakanlara gelecek” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal'ın son durumu hakkında açıklama yaptı. Son dakika habere göre, İbiş "Kötüye gidiş yok. Durumu ciddiyetini koruyor, bilinci kapalı" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Muhtarlar Toplantısına katılmak üzere Kuşadası’nda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Özlem Çerçioğlu’nun aday olacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

CHP’nin eski Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezası verildi. Aygün, kararla ilgili olarak "'Ümmetin reisi' ne becerikli, açtığı her davayı kazanıyor, tebrik ederim" ifalerini kullandı.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Hastanede tedavi gören CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal ilk kez konuştu. Olcay Baykal, eşinin şu anki durumu hakkında da şunları söyledi: “Doktorlar iyiye gittiğini söylüyorlar ama hâlâ risk varmış. O yüzden bekliyoruz.” Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Baykal’ın hastaneye kaldırıldığı günden beri tedavi sürecini yakından takip edip, bizzat ilgileniyor. Erdoğan, Baykal'ı hastanede ziyaret de etmişti.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Akit TV, "Gün Başlıyor" programında çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Akit Tv Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen, Melih Gökçek ile CHP arasında bir işbirliği olduğunu iddia etti. Özmen, “İddialara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın Angora evlerinde CHP’li kurmaylarla bir araya geldi. Evet, CHP’li kurmaylara Melih Gökçek’in size geçebilirim mesajı verdiği iddia ediliyor” dedi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinin 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için adayını belirlediğini, zamanı gelince de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Son dakika haberine göre CHP, muhtarlara nikah kıyma yetkisi verilmesi için teklif verdi. CHP Grup başkanvekili Özgür Özel, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen müftülere nikah yetkisi veren düzenlemeye ilişkin "Konuyu hem hukuken hem Anayasa Mahkemesi boyutunda hem de siyasi olarak karşı çıkmaya ve deşifre etmeye devam edeceğiz" demişti.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika bilgisi... CHP eski lideri ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a refleks tetkikleri yapıldı. Beyin tomografisi çekildi. Tomografi sonucu değerlendirme toplantısının ardından saat 13.00'te kamuoyuna Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

"AK Parti, CHP ile neyi tartışmak istiyor? Tabii ki inanç ve değerlerle ilgili konuları" diyen Ahmet Hakan, "Müftü nikâhı meselesi, işte tam da bu noktada ilaç gibi gelmiş durumda. AK Parti, bayılıyor bu tartışmaya... CHP ile bu konuda karşı karşıya gelmek, AK Parti’nin zevkten dört köşe olmasına yol açıyor. Göreceksiniz: AK Parti, önümüzdeki günlerde gündemi tamamen bu konuya boğacak" iddiasında bulundu.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Abdulkadir Selvi, son seçim anketlerini köşesine taşıdı. Abdulkardir Selvi, "Kararsızların oranı dağıtıldığında AK Parti yüzde 49-50 oranına ulaşıyor. CHP yüzde 25-26 oy oranını koruyor. HDP barajın altı-üstü konumunu koruyor. MHP, henüz Meral Akşener etkisi ölçülemediği için barajın birkaç puan üstünde görülüyor" bilgisi paylaştı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi üyesi 75 kişi partide oluşan güvensizlik, hak, hukuk ve adaletin olmadığı gerekçeleriyle istifa etti. İstifa eden üyelerden bazıları Meral Akşener’in bir parti kurması ile o partiye geçeceklerini ifade etti.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal yoğun bakımdan nöroloji servisine alındı. İlk operasyonda beyin damarındaki pıhtı temizlenen Deniz Baykal, dün de kafa içi basıncının artması üzerine ameliyat edilmişti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, 'Deniz Bey’de maalesef kanama ve ödem en üst düzeyde gerçekleşiyor. Solunum desteği sağlanıyor. Bilinci kapalı olarak uyuyor. Ciddi bir durum bu. Ağır bir beyin hasarı ve o hayati tehlike her an var' diye konuşmuştu.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Habertürk yazarı Sevilay Yılman attığı tweette Deniz Baykal'ın beyin ölümünün gerçekleştiğini iddia etti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada , "Ciddiyet devam ediyor, daha da devam edecek. Süreç iyi görünmüyor. Şuan bilinç kapalı durumda." ifadelerini kullandı. Öte yandan CHP'li Özgür Özel Deniz Baykal'ın hayatını kaybettiğine yönelik sosyal medyada dolaşan haberlerin ardından "Duyumların tamamı asılsızdır." dedi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, KHK ile ihraç edilen, açlık grevindeyken tutuklanan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın sağlık durumunun kritik aşamaya geldiğini söyledi ve serbest bırakılmalarını talep etti. Başbakan Yıldırım, her ikisinin durumuna ilişkin Kılıçdaroğlu’na bir dosya verdi. İşte Yıldırım-Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları...


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etti. Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'de bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

İstifa edeceği iddia edilen Melih Gökçek’e iki partiden sürpriz destek geldi. MHP ve CHP'li Meclis üyeleri Gökçek'e, "Seçimle gelen seçimle gitmeli. Partimizin görüşü de budur" mesajı verdi. Bu sözler karşısında Gökçek’in yorum yapmadığı, ziyaretten memnuniyet duyduğunu söylemekle yetindiği öğrenildi. Grup başkanlarının ziyaretinde Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Yıldız da yer aldı.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik "El pençe divan duruyor" sözlerine "Ecevit'e dil uzatana biz 'dur' deriz; önce sen ağzını yıka sonra Ecevit'e dil uzat" karşılığını verdi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Deniz Baykal'la ilgili son dakika haberlerine göre, ameliyatın gerçekleştiği hastaneden açıklama yapıldı. Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada ünlü siyasetçinin ameliyat sonrası uyutulduğu ve ziyaret yasağı getirildiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, bugün CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşme için, "Kılıçdaroğlu ile memleket meselelerini konuşacağız. Özel gündem yok" dedi Başbakan ayrıca Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı sınavsız üniversite teklifi için 'düşünülebilir' açıklamasını yaptı


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Beyne giden damarda pıhtı tespit edilen ve anjiyo yapılan Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin son dakika haberlerine göre, ünlü siyasetçi beynindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alındı. Baykal'ın ameliyattan çıktığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan sabah fenalaşıp uyanan ve 05.19’da danışmanını arayıp yardım isteyen Baykal’ın ilk 6 saat içinde hastaneye ulaşmasının büyük şans olduğu açıklandı.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceğine dair haberlere ilişkin, "Bu kolay kolay can vermiyor, can çekişe çekişe gidiyor, sonunun böyle olması normal. Ancak sonunda bunun hukuki boyutunun olması lazım. Gökçek'i göreve getirenler, denetlemeyenler, suçunu örtenler, Gökçek'in yaptığı her şeyden sorumlu." dedi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, yarın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Meclis’te yapılması planlanan görüşmenin ana gündemini OHAL’in tekrar uzatılması ve Kerkük’te yaşanan son gelişmeler oluşturacak.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı. Son dakika habere göre, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin "Sayın Baykal'ın bilinci açık ve bedeni güçlü. En küçük risk bile olsa bunu gözönünde bulunduruyoruz. Yoğun bakımda tedavisine devam ediliyor" dedi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Baykal'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

CHP'nin eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fransa dönüşünde hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde Baykal'ın bir damarında pıhtı tespit edildi ve tıkanan damarı için anjiyoya alındı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da Ankara Üniversitesi Rektörü'nü arayarak Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Baykal'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Baykal'la ilgili son bilgilendirme ise Bakan Çavuşoğlu'ndan geldi...


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Kasımda yenilenecek TBMM Başkanlık Divanı üyelerini ve grup başkanvekillerini 26 Ekim’de belirleyecek olan CHP’de aday çok. 9 koltuk için CHP Grubu’nun yaklaşık dörtte birinin aday olması nedeniyle seçimler kıran kırana bir yarışa sahne olacak.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Gazeteci Ahmet Hakan, gazetedeki köşesine taşıdığı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 seçimlerini kazanmak için izleyeceği stratejiyi yazdı. Erdoğan'ın stratejisinin 'Zafere kadar CHP’ye vur da vur' olduğunu iddia eden Hakan, Erdoğan'ı, müftülere nikah yetkisi verilen tasarıyla ilgili söylediği sözlerden dolayı da eleştirdi.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Kurtulmuş’u 54'üncü Ulusal, 28'inci Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri töreninde yaptığı konuşması nedeniyle tebrik etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde bir kahveye çay içmek için oturduğu sırada yanına gelen 6'ncı sınıf öğrencisi, 11 yaşındaki Bayram Ali Gürbüz'e "Koltuğumu yeni nesillere vereceğim. Büyüyünce koltuğu sana vereceğim" dedi.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben 5 soru yöneltti.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Cumhuriyet Partisi (CHP) Edremit İlçe Örgütü'nde devam eden delege seçimlerinde, mevcut yönetimin hazırladığı mavi ile CHP'li eski yöneticiler, eski belediye başkanları ve bazı milletvekili adaylarının da bulunduğu beyaz liste savaşı yaşanıyor.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önceki seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’la görüştüğünü söyledi ve ekledi, "Başkent, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı alacağız. Bu illerde CHP'li belediye olacak. Mansur Yavaş, Ankara'da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim.”


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Mahir Ünal'a dün CHP’li milletvekilinin 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklama soruldu. Ünal, "Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "Vize krizinin maliyeti 50 milyar TL'dir ama tek adam yönetiminin, mühürsüz referandumun Türkiye'ye maliyeti 200 milyar TL'dir. Eğer AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, bu hesabı da merak ediyorsa hükümetin ekonomiden sorumlu bakanlarını göndersin bu hesabı kendilerine anlatalım, onlar da sarayda anlatsınlar" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, FETÖ'nün önemli isimlerinden Adil Öksüz'ün eldeki somut kanıtlara rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını, buna karşılık haklarında hiçbir kanıt bulunmayan Nuriye Gülmez ve Semih Yalçın'ın işlerinin ellerinden alınıp, tutuklu yargılanmalarının toplum vicdanını yaraladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vize kriziyle ilgili yaptığı açıklamada, "Vize kararı ağır bir karar. Binlerce öğrenci ve ABD’ye tedavi için giden hastalar var. İş dünyası var. Bütün bunların hepsi duracak. Arkadaşlar çıkardılar; son kararın bize maliyeti 50 milyar TL" dedi. Kılıçdaroğlu, "Hükümetin rahatsızlığı benim anladığım kadarıyla Reza Zarrab davasından kaynaklanıyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle'nin konuğu Meral Akşener'in partisine katılacağını duyuran emekli Albay Ali Türkşen, "Ne CHP'nin ne de Vatan Partisi'nin iktidara gelecek stratejileri yok" derken, politik olarak hafif solda durduğunu ancak Akşener'in insanları 'merkez' söylemlerle etrafında toplamasının kendisini cezbettiğini dile getirdi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba yasanın 65. maddesi ile 50 bin kamu lojmanının satışının gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Maddenin görüşülmesi esnasında yıkılacağı iddiaları ile gündeme gelen Şükrü Saraçoğlu Mahallesi'ne ilişkin muhalefet milletvekilleri ile Maliye Bakanı Naci Ağbal arasında tartışmalar yaşandı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan partisinin gerçekleştirdiği MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tezcan, "Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira. Bu bizim vatandaşımızın sırtındaki yük" dedi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yerel seçimlerinde adaylık için seçime 6 ay kala karar vereceğini açıkladı. Kocaoğlu, aday olmayı düşünürse bunun nedeninin tamamlanamayan katı atık tesisi olacağını belirterek "Gelecek dönem aday olmayı düşünürsem bu çöplük işini halledemediğim için olacak" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Nuri Okutan, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e 'Yeni Parti'ye ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Okutan, "Kamuoyu yoklamaları oransal itibariyle en fazla MHP'den, sayısal olarak da en fazla AKP'den oy alabileceğimizi ortaya koyuyor. CHP'den de sayısal itibariyle MHP'ye yakın oyun partimize geleceği görülüyor" dedi. Okutan ayrıca, "Yeni partiye umut gözüyle bakanların da, daha yolun başında başlarına bir şey gelebilir diye düşünenler de az değil" dedi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Mahkumiyet kararı bozulan CHP Milletvekili Enis Berbroğlu'nun avuktaları, müvekkillerinin tahliyesi için Anayasa Mahkemesi ile İstanbul 14. Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, "Bu yasayla vergi yükü gariban vatandaşın sırtına yüklenirken bu 3 yabancı ağırlıklı Telekom Şirketinin milyarlarca lira borcu siliniyor" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir’in Edremit İlçe Teşkilatı’ndaki mahalle delege seçimleri sırasında ortalık karıştı. Partililer arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Parti binasının dışına taşan kavga nedeniyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kavga eden partililer birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını ifade ederken, CHP Edremit İlçe Teşkilatı önündeki gerginlik devam ediyor.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye vizelerini askıya alan Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) misilleme için Tütün Yasası’nın Meclis’ten çekilmesi gerektiğini savunarak, "Ey Hükümet, ABD'ye cevap vereceksen ilk yapacağın şey, Tütün Yasası’nı Meclis’ten çekmektir" dedi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

İstinaf Mahkemesi, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu. Berberoğlu'nun avukatı Murat Ergün yaptığı son dakika açıklamasında, İstanbul Bölge Adliye 2. Ceza Dairesi'nin Enis Berberoğlu hakkında verilen kararı bozdurduğunu duyururken, tahliye kararı çıkmadığını ancak tutukluluğun devamına itiraz ettiklerini aktardı.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Takvim gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, CHP'nin bir anket yaptırdığını iddia ederek, seçim anketi sonuçlarını köşesine taşıdı. Anketin sonuçlarına göre; Kararsızlar dağıtıldıktan sonra; AK Parti yüzde 50.4 iken CHP yüzde 25.4, MHP yüzde 10.4 ve HDP yüzde 10.2 olarak belirtilmiş. Diğer olarak adlandırılan bölüm ise yüzde 3.2'de kalmış. En çok hangi lideri beğeniyorsunuz sorusuna yüzde 52.4 oranında Erdoğan cevabı verilmiş. İşte Bursalı'nın o yazısı:


Yayın Tarihi: 09.10.2017

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, ABD’nin Türkiye’nin vize başvurularını durdurma kararı almasına ilişkin "Her ne sebeple olursa olsun ABD’nin bu tutumu kabul edilemez. CHP olarak bu krizle ilgili hem hükümete hem ABD’ye karşı sağduyu çağrımızı yapıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

CNN Türk'te, Hakan Çelik'in sunduğu "Hafta Sonu" programına konuk olan TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için yola çıktığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

CHP'nin Aydın’da gerçekleştirilen delege seçimleri sırasında sandıktan çıkan oy sayısı oy kullanan kişi sayısından fazla çıkınca partililer arasında arbede yaşandı. Olay yerine çağrılan polis ekiplerinin müdahalesi ile çıkan tartışma büyümeden sonlandırıldı.


Yayın Tarihi: 06.10.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir