Gürsel Tekin kimdir

Gürsel Tekin kimdir

Babasının adı Nazim, annesinin adı Heyrat'tır.

Gürsel Tekin, Ailesinin isteği üzerine, lise öğrenimine Kars'ta devam etti. Gürsel Tekin ,Kars Alparslan Lisesi'ni bitirdi.

Bu sırada siyasal düşüncesinin alt yapısını da oluşturmaya başladı.

Gürsel Tekin, Savunduğu düşüncelerin "sosyal demokrasi"yle örtüştüğünü gördü. CHP Gençlik Kolları'nda faaliyet göstermeye başladı. 12 Eylül 1980 Darbesi'yle birlikte kesintiye uğrayan demokratik süreci, öğrenimini bitirmek ve teorik alt yapısını güçlendirmek için değerlendirdi. 1981 yılında, Kars Alpaslan Lisesi'nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni kazandı. O dönemki siyasi ortam, öğrenimini tamamlamasına izin vermedi. Dönemin sosyo-ekonomik koşulları yüzünden ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti. Darbenin etkilerinin ortadan kalkması ve yeniden sivil hayatın başlaması üzerine 1984 yılında kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de (SODEP) görev aldı.

Gürsel Tekin 1984'te yeniden aktif olarak başladığı siyaset, 1986-87 yılları arasında askerlik görevi dolayısıyla kesintiye uğradı.
Gürsel Tekin, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nde vatani görevini tamamladı. Sivil hayata döner dönmez ticarete atıldı. Aynı dönemde SODEP'in kapanması üzerine SHP'ye üye oldu. 1989 yılında Kadıköy Belediyesi'nde, partisini Meclis Üyesi olarak temsil etti. Bir sonraki seçime kadar bu görevi yürüttü. 1994'teki seçimlerin ardından da aynı görevi üstlendi.

Gürsel Tekin, 1995 yılında sosyal demokratlar CHP çatısı altında birleşti. Meclis Üyeliği görevini bu kimlik altında sürdürdü.
Gürsel Tekin,1994-1997 yılları arasında, Kadıköy Belediyesi Encümen Başkanlığı koltuğunda oturdu. 1997 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürdü. 1999 yılına kadar aktif bir partili olarak çalıştı. Yapılan seçimlerden zaferle çıkılması üzerine, yeniden CHP Belediye Meclis Üyeliği ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Gürsel Tekin,3 Kasım 2002'de, yani CHP'nin baraj altında kaldığı dönemde ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi, 2002'den 2005'in sonuna kadar üstlendi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den Kadıköy'de Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediyesi'nde ise Meclis Üyeliği görevine seçildi.

Bu görevlerin yanı sıra düşüncelerini ifade edebilmek amacıyla, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler kaleme almaya başladı. Gürsel Tekin,Halka ve Olaylara Tercüman, İnternethaber, Siyasal Birikim, Serhat Kars, Gazete Kadıköy, Gerçek Gündem ve Forum Diplomatik gazetesinde düşüncelerini kamuoyuyla paylaşma fırsatı buldu.

Gürsel Tekin,yTürkiye'nin sosyo-ekonomik yapısı ve sorunları üzerine, 300'den fazla makaleye imza attı. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstelendi. Yaklaşık 7.5 milyon insanı temsil eden Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu'na girdi. 12 Haziran 2011 seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı. Gürsel Tekin 2005 yılından bu yana CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.
Orta düzeyde İngilizce bilen Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni CHP Haberleri

CHP İstanbul milletvekili Didem Engin, '15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına' bastırılıp dolaşıma sokulan 70 milyon adet madeni 1 TL üzerinde Atatürk'ün profil rölyefine yer verilmemesini yazılı soru önergesi ve bilgi edinme başvurusu ile gündeme taşıdı.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı Seçim Kanunu'nda cumhurbaşkanının partisiyle aidiyetinin kesilmesi maddesinin olduğunu belirterek “Dün AKP kongresinde yürürlükte olan bir kanunun hükümlerine açık bir şekilde aykırılık yapılmıştır. CHP olarak buna itirazlarımız olacak" dedi.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, yarın yapılacak AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne parti olarak temsilci göndermeyeceklerini bildirdi. CHP Parti Sözcüsü Tezcan, "Faaliyetlerini anayasa ve kanun hükümleri çerçevesinde sürdürmekle yükümlü bulunan bir siyasi partinin, Anayasa'nın açıkça ihlal edileceği kongresine katılmayacağız." dedi.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Artvin'in Ardanuç Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi 53 yaşındaki Ersin Dede, kamyonetiyle dereye uçtu. Kendi imkanlarıyla aracın üzerine çıkıp telefonla yardım isteyen Dede, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Kaza, bugün akşam saatlerinde ilçenin Çayağzı mevkiinde meydana geldi. Kaza sonrası derede mahsur kalan CHP’li meclis üyesini itfaiye kurtardı.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Kırşehir teşkilatı ziyareti esnasında açıklamalarda bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'da yapılacak seçimde kendisinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara son noktayı koydu. Baykal, "Herkes aday olabilsin. Hiç bir sınır getirilmesin. 20-30 tane aday çıksın. Bu adaylara süre verin 3 ay 5 ay, ülkeyi gezerek kendisini tanıtsın" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 20.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü'ye yapılan algı operasyonuna ilişkin olarak "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Sözcü'ye yapılan operasyon Türkiye'ye yapılmış operasyondur" ifadesini kullandı. Operasyona tepki gösteren bir diğer isim, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ise yaptığı paylaşımda "Yeter... Sözcü bizim sözümüzdür... Sözcü'ye uzanan karanlık elleri kırarız..." ifadelerine yer verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'ndan operasyon hakkında son dakika açıklaması geldi.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

CHP Karabük Gençlik Kolları eski Başkanı Levent Gündüz'ün Kemal Kılıçdaroğlu hakkında CHP Bornova İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nda söyledikleri gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Gündüz'ün olay yaratan sözlerinin ardından CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven konuşmaya müdahale etti ve 'Kürsüden in, dışarı çık, konuştuğun kişi CHP Genel Başkanıdır' diyerek tepkisini gösterdi.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, OHAL kararnameleriyle ihraç edilen öğretim üyesi Nazife Onay, aynı sebeple Ankara 'da 68 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın direnişini gündeme getirerek, "Sayın milletvekilleri, eğer önlem alınmazsa, bu 2 insanımıza kulak verilmezse bunları kaybedeceğiz, ölecekler" çağrısında bulundu.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Referandumdaki anayasa değişikliği ile yeniden yapılandırılan Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) TBMM tarafından seçilecek üyeleri dün gece belirlenirken, HDP ve CHP oylamayı protesto etti. Toplam 13 üyeden oluşacak ve iki daire halinde çalışacak HSK üyelikleri için, TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları üyelerinden kurulu Karma Komisyonda, üyelik için TBMM Başkanlığı'na başvuran 83 aday adayı arasından 21 aday belirlenmişti.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan 2'nci tur oylama sonucu Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeleri belirlendi. TBMM Genel Kurulu'ndaki Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) seçiminin ikinci turunda; Yaşar Şimşek, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Cafer Ergen, Ali Cengiz Köseoğlu, Songül Yazar ve Hamit Kocabey, HSK üyeleri olarak seçildi. Meclis, bugün saat 14.00'te toplanacak.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına yönelik tutuklama kararlarına ilişkin, "Gazetecilik mesleğini onuruyla yapmak AKP iktidarında en büyük suç sayılıyor. FETTÖ'yle mücadele eden gazetecileri hapse atıyorlar. AKP, eski ortağı FETÖ ile değil, muhaliflerle mücadele ediyor" dedi. Açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça hakkında da Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Gücü olan hapishaneden kurtulurken, gücü olmayan ölüme mahkum ediliyor" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yine bu dönemde ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprak kaybına uğradı. Amerika ve İngiliz belgelerine göre bize ait olan adalar şu an Yunanistan’ın işgalinde. Ses çıkaramıyorlar. Çipras’a gidiyor, ‘Bizim adalar ne oldu?’ diye soramıyor bile. Fırça yiyecek çünkü. Fırça yiyeceksen oraya neden gidiyorsun? Seslerini çıkaramıyorlar, ezikler çünkü" dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programının konuğu, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ydi. Programda CHP içindeki kurultay tartışmaları konuşuldu. Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan İnce, CHP'nin en büyük sorununun 'özgüven' olduğunu söyledi. İnce, "Bakın Recep Tayyip Erdoğan, marjinal bir siyasi görüşün temsilcisiydi. Yüzde 10’lardaydı bu görüş Türkiye'de. Geldi, ikna etti bu milleti, yüzde 50 yaptı." dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ni ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye'nin Ortadoğu'dan aldığı yoğun göçe dikkat çekti. Tekin, "İstanbul'un tarihi yarımadası neredeyse tamamen bir Arap coğrafyasına dönüşmüş. Gece dolaşırken zaman zaman karşılaştığım Türkler'le 'Sen turist misin?' diyerek birbirimize takılıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afet İnan'ın kızı Arı İnan'ı ziyaret etti. Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Atatürk ile manevi kızı Afet İnan hakkında çirkin bir iddiada bulunan ve soruşturma sonrası bugün tutuklanan Süleyman Yeşilyurt'a tepki göstererek "Bu hakaretleri yapanlar insan sayılmaz. Bu saygısızlığı kabul etmek mümkün değildir" dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partinin genel merkezinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Bir nezaket ziyaretidir; ama Türkiye'nin geleceği konusundaki karşılıklı endişelerimizi paylaştık. Türkiye'nin huzura ve adalete ihtiyacı var. '2019 şöyle', 'Şu başkan olacak' bu konular hiç görüşülmedi" dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

CHP Milletvekili Gamze İlgezdi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretlere sessiz kalan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a mektup yazdı. TVNet ekranlarında yayınlanan Derin Tarih adlı programda Atatürk için kullanılan skandal ifadelere tepkiler çığ gibi büyürken, bir sert tepki de CHP'li vekil Gamze İlgezdi'den geldi. Ancak İlgezdi'nin tepkisi gündemdeki iki isim Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar'a değil tepkilere sessiz kaldığını düşündüğü Hulusi Akar'aydı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Bolu 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, CHP Bolu İl Yönetimine 3 kişilik kayyum atanmasını kararlaştırdı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, düzenlediği basın toplantısında, il yöneticilerine çağrıda bulunduğunu ve ivedi bir şekilde kayyum olarak atanan şahıslara yardımcı olmaları gerektiğini belirtti. Özcan, "Öyle görülüyor ki bu FETÖ şüphelileri CHP'nin Bolu örgütüne sızmış. Başkaları da sızmış olabilir. Bunları da araştıralım" çağrısında bulundu. CHP'den kayyum atanmasına ilişkin açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

CHP Sözcülüğü görevinden sürpriz bir şekilde istifa eden Selin Sayek Böke, sessizliğini bozdu. “Genel başkan adayı mısınız?" sorusuna Selin Sayek Böke, şöyle yanıt verdi: "Aday değilim. Bu istifa, CHP'nin kurultay süreciyle ilgili değil. Aday olmaya niyetim yok. CHP'nin ihtiyacı kişiler üzerinden liderlik tartışması değil, siyasi görüşler üzerinden partinin yarınlarını tartışmak olmalı. Buna imkan verecek olağan kurultay süreci de zaten başladı" dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Deniz Baykal ile ilgili MYK'da disiplin soruşturması başlatılmasına yönelik talepler olduğu" iddiasına ilişkin, "Tamamına katıldım MYK'nın. Böyle bir şeyin konuşulduğuna hiç şahit olmadım" dedi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Tarihi Haydarpaşa Garı ve çevresine ilişkin turizm ve ticaret merkezi yapılmasını öngören imar planlarının, mahkemece iptal edilmesinin ardından, Haydarpaşa Garı'nın çevresindeki alana cami projesi yapılması planlandığı öne sürüldü. İBB Meclisi'nde önceki gün gerçekleşen plan değişikliği görüşmelerinde CHP’li Meclis üyeleri yeni plan değişikliği teklifine, külliye yapılacağını belirterek karşı çıktı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

DHA'nın haberine göre; CHP, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında TBMM Başkanlığı'na gensoru önergesi verdi. CHP'nin AKP'nin yargıdaki kadrolaşma iddiasını gensoru haline getirdiği ve 'AK Partili hakimlerin' Adalet Bakanı Bozdağ'a sorulacağı öğrenildi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Danıştay'ın kuruluş yıl dönümünde Danıştay başkanının yaptığı konuşmayı da eleştirdi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de Kürt güçlere ağır silah desteği sağlanması kararını ABD Başkanı Donald Trump'a bildireceği yönündeki açıklamasına ilişkin "Biz, olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz. Diplomaside kanallar vardır. Gitmeden de söyleyebilirsiniz. Türkiye, ABD karşısında ezik duruma düşürülüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak “Yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu’nu kaldıramayız” dediğini hatırlatarak "Onların adaylarıyla yüzde 48,5’in yüzde 25’e düşeceğini herkes biliyor. Peki, kim olacak bu çatı adayı? Tabii Meral Akşener. Yazın bir kenara. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çoktan kararını verdi" iddiasını ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek için bir günlük açlık grevi yapma kararı aldı. MYK toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumunu Başbakan Binali Yıldırım’a ilettiği ancak Yıldırım'ın haberdar olmadığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Parti içi kavgaları sonlandırmakta kararlı olan CHP yönetimi, bu konuda adımlar atmaya hazırlanıyor. CHP içinde disiplin mekanizmasının işletilmesinin Fikri Sağlar'la sınırlı kalmayabileceği, gerekirse eski Genel Başkan Deniz Baykal hakkında da sürecin başlatılacağı belirtiliyor. Olağanüstü kurultay tartışmasının fitilini ateşleyen Deniz Baykal, yönetimi başarısızlık suçlayan Muharrem İnce ve görevinden istifa eden Selin Sayek Böke belediye başkanları toplantısında hedefteydi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

CHP Antalya Milletvekili ve eski genel başkan Deniz Baykal, 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin "köprüden önce son çıkış" olduğunu söyledi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'ciddiye almadım' sözüne yanıt veren Baykal, ''Ben Türkiye hesabı ile meşgulüm. Abdullah Gül benim cumhurbaşkanı adayım değildir, onun cumhurbaşkanı olmasına karşı çıktım ve bununla iftihar ediyorum'' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olacağı iddiasına ilişkin, "Dedim ya beni benden çok düşünen var ama herkes işine baksın" dedi. Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığının, AK Parti kulislerinde yüksek sesle konuşulmaya başlandığı ileri sürüldü. İlk olarak CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından gündeme getirilen iddia, Sabah yazarı Melih Altınok tarafından da 'öneri olarak' dillendirilmişti.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, "16 Nisan 2017 tarihinde halk oylaması ile kuvvetler ayrılığı güçlendi. Olağanüstü halin ilanı ve bu süreçte kabul edilen KHK'ların amacı, devletin kurumlarını terör örgütü mensuplarından arındırmak ve demokrasiyi korumak olup kişilerin hak ve özgürlüklerine, amaç dışında herhangi bir sınırlama getirilmemiştir" diye konuştu. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da el sıkıştı.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

CHP'de son dakika kararı... CHP’nin yeni Parti Sözcüsü Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan oldu. Selin Sayek Böke geçtiğimiz günlerde Parti Sözcülüğü görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Twitter hesabından istifasına ilişkin paylaşımda bulunan Selin Sayek Böke, gelinen noktada mevcut yönetim anlayışının parçası olmayı uygun bulmadığını ifade etmişti.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

CHP Belediye Başkanları Toplantısı sonuç bildirgesinde, 16 Nisan halk oylamasına ilişkin, "Sandıkta almış olduğumuz sonucun bir başarı olduğunu, tek sahibi olmasak bile, elde edilen başarıda en önemli payın partimize ve genel başkanımıza ait olduğunu buradan bir kez daha ifade etmek isteriz. İnanıyoruz ki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde, bu tarihi mücadeleye bedeli ne olursa olsun öncülük etmeye devam edecek" değerlendirmesinde bulunuldu.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrasında partide başlayan 'Genel başkanlık' tartışmalarına ilişkin olarak 'saygı duyarız' ifadesini kullandı. Meclis'te yapılan grup toplantısı sonrasında konuşan Kılıçdaroğlu, "İnsanlar gelirler, genel başkanlığa aday olurlar saygı gösteririz, kazanırlarsa genel başkan olurlar saygı duyarız" dedi. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusuna da çarpıcı bir yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Meclis'teki makam odasında gazetecileri kabul etti. Gündeme dair soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin gündeme getirdiği idam tartışmasını doğru bulmadığını söyleyerek 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için ipuçları verdi. Kılıçdaroğlu, "Yüzde 49 sadece size aitmiş gibi bir hava yaratıp aday belirleme sürecine girerseniz yanlış olur. Biz ilkelerden yola çıkmalıyız. O ilkeler çerçevesinde adaylar da belirleriz." dedi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Meclis'te Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) seçimi adaylarının belirlenmesi için alt komisyon oluşturuldu. Toplantıda, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyelerinin seçimi konusu görüşüldü. TBMM tarafından seçilecek Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK) 7 üyesini belirlemek için toplanan Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu'nda, CHP'li ve HDP'li milletvekilleri oylamaya katılmayacaklarını belirterek, salonu terk etti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Referandum sonuçlarına ilişkin tartışma sürüyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter'dan yaptığı açıklamada "CHP Genel Başkanı'nın (Kemal Kılıçdaroğlu) YSK üyelerine, 'çete', 'kumpasçı', 'onurlarını satan', 'şerefini satan', 'gerdan kıran' ve 'iki büklüm eğilen' demesi, açık suçtur. YSK üyelerine karşı kullandığı haksız, saygısız, gayri ahlaki ve gayri hukuki sözlerinden dolayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum" değerlendirmesinde bulundu.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül belediye meclis üyeleri ile birlikte CHP'ye üye oldu. CHP Parti Grubu öncesi Gül'e rozet takıldı. MHP'den seçilen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine ev verme teklifinde bulunmuştu. Bu teklif nedeniyle partisinin kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Mustafa Gül, 4 Temmuz 2016'da MHP'den istifa etmişti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bazı televizyon kanallarında yapılan haksız uygulamayı, çirkefliği içime sindiremiyorum. Derin Tarih diye başladıkları ama derinliği kafaların derinliğinden kaynaklanan, onursuz insanların çıkıp Atatürk’ü ve annesini karalamalarını içime sindiremiyorum. Efendim hain sözcüğü bile hafif bunlar için, insan değil bunlar, insan değil. Onur ve şeref yoksunu insanlara insan denemez zaten" dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP parti yönetimi tarafından, PM'nin ihraç talebine ilişkin gerekçeli kararı dün Fikri Sağlar'a ve Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) gönderildi. CHP'li Fikri Sağlar'ın partiden ihraç edilmesi durumunda yerine gelecek isim de belli oldu. PM yedek listesinde bulunan sinema sanatçısı, eski CHP İstanbul Milletvekili ve İl Başkanı Berhan Şimşek, uzun bir aradan sonra parti yönetimine geri dönüyor.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "MHP'nin ülkülerini lekelemek isteyenler için oksijen çadırı görevi gören CHP, kazdığı çukura düşmekten kurtulamamıştır. Lafımızı esirgemeyeceğiz. 16 Nisan'dan hemen sonra yeni bir parti kurmak konusunda hava koklamaya yeltenenler, hayal aleminden çıkamayan siyasi mahluklardır. Türk milleti, herkese yerini göstermiştir" dedi. Öte yandan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam konusunda çağrı yaptı.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayında genel başkanlığa aday olacağını belirterek, "Yeterli imzayı bulursam genel başkan adayı olacağım" dedi. İnce, açıklamalarının devamında "Kurultay delegelerinin yüzde 10 imzasıyla aday olabilirsiniz. İmzayı size verirlerse aday olacak mısınız diye sorarsanız? Tabi ki yeterli imzayı bulursam genel başkan adayı olacağım" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Meclis 1'inci Başkan Vekili Ahmet Selamet başkanlığında yapılan mayıs ayı toplantılarının ilk birleşiminde, AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan ve CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, LYS sınavlarında toplu ulaşım araçlarının, öğrenci ve görevlilere ücretsiz hizmet vermesini içeren önerge verdi. Söz konusu önerge, Meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun ''CHP'yi karıştırmaya yönelik sarayın bir talimatı var'' sözlerine yanıt verdi. İnce, Kılıçdaroğlu’nun “Saray düğmeye bastı, bazı milletvekili arkadaşlarımız da buna alet oldu” açıklamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Twitter'dan açıklama yapan İnce, sert ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Özel, partideki görevinden istifa eden Böke ile birlikte ABD Büyükelçisi ile görüştüklerine yönelik iddiaların sorulması üzerine, "Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı. Böyle operasyonel haberi yaptıkları için onlarla yargı önünde hesaplaşacağız" dedi. MİT TIR'larının durdurulması görüntülerinin yayınlamasına ilişkin gazeteci Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile görüntüleri Dündar'a verdiği iddia edilen CHP'li Berberoğlu'nun yargılandığı davaya devam edildi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

TV Net isimli kanalda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik sarf edilen sözler hakkında CHP, RTÜK ve Başsavcılığa suç duyurusunda bulunacak. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Sayın Numan Kurtulmuş, evlilik programlarından bahsediyorsunuz. Buyurun bakalım bu program konusunda ne diyorsun?" ifadelerini kullanırken, havuz medyasında CHP'ye dönük birtakım haberlerin artırılarak haber yapılmasıyla CHP'de bir şeyler yaratılmak istendiğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

2014 yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, parti içinde yaşanan tartışmalara ilişkin açıklamada bulundu. Sarıgül, "Siyasetin gündemine bakıyorum; kısır çekişmeler, koltuk savaşları, iktidar mücadeleleri ... Bir gürültü patırtıdır gidiyor. Siyasete yıllarını vermiş biri olarak söylüyorum; yakın tarihin hiçbir döneminde, siyaset kurumu halkın gündeminden bu kadar ayrı düşmemişti" dedi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fikri Sağlar'ın ihraç talebinin görüşüldüğü toplantıda, 'Saray düğmeye bastı, bazı milletvekili arkadaşlarımız da buna alet oldu' dedi. Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerinden ayrılan ancak Parti Meclisi üyeliği devam eden Selin Sayek Böke de toplantıda söz alırken, Genel Başkan ile fikir ayrılıkları yaşadığını, bu koşullarda o makamda oturmasının etik olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babasının Kayseri'de düzenlenecek cenaze törenine katılacak.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nden gelen son dakika habere göre, CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar ihraç talebiyle disipline sevk edildi.. Fikri Sağlar, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, "Parti Meclisi'nde (PM) herhangi bir karar alınmasına izin vermiyor. 6-7 saat tartışıyoruz ancak o, kulağına kim ne fısıldıyorsa kararını ona göre veriyor" diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Selin Sayek Böke, Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerinden istifa ettiğini açıklamıştı. Böke’nin partideki görevlerinden istifa etmesi üzerine konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, istifanın “parti içi iktidar savaşı” olduğunu söyledi. Aksünger, konuyla ilgili "gerçekten sıkıntı verici bir konu" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 07.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir