Gürsel Tekin kimdir

Gürsel Tekin kimdir

Babasının adı Nazim, annesinin adı Heyrat'tır.

Gürsel Tekin, Ailesinin isteği üzerine, lise öğrenimine Kars'ta devam etti. Gürsel Tekin ,Kars Alparslan Lisesi'ni bitirdi.

Bu sırada siyasal düşüncesinin alt yapısını da oluşturmaya başladı.

Gürsel Tekin, Savunduğu düşüncelerin "sosyal demokrasi"yle örtüştüğünü gördü. CHP Gençlik Kolları'nda faaliyet göstermeye başladı. 12 Eylül 1980 Darbesi'yle birlikte kesintiye uğrayan demokratik süreci, öğrenimini bitirmek ve teorik alt yapısını güçlendirmek için değerlendirdi. 1981 yılında, Kars Alpaslan Lisesi'nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni kazandı. O dönemki siyasi ortam, öğrenimini tamamlamasına izin vermedi. Dönemin sosyo-ekonomik koşulları yüzünden ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti. Darbenin etkilerinin ortadan kalkması ve yeniden sivil hayatın başlaması üzerine 1984 yılında kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de (SODEP) görev aldı.

Gürsel Tekin 1984'te yeniden aktif olarak başladığı siyaset, 1986-87 yılları arasında askerlik görevi dolayısıyla kesintiye uğradı.
Gürsel Tekin, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nde vatani görevini tamamladı. Sivil hayata döner dönmez ticarete atıldı. Aynı dönemde SODEP'in kapanması üzerine SHP'ye üye oldu. 1989 yılında Kadıköy Belediyesi'nde, partisini Meclis Üyesi olarak temsil etti. Bir sonraki seçime kadar bu görevi yürüttü. 1994'teki seçimlerin ardından da aynı görevi üstlendi.

Gürsel Tekin, 1995 yılında sosyal demokratlar CHP çatısı altında birleşti. Meclis Üyeliği görevini bu kimlik altında sürdürdü.
Gürsel Tekin,1994-1997 yılları arasında, Kadıköy Belediyesi Encümen Başkanlığı koltuğunda oturdu. 1997 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürdü. 1999 yılına kadar aktif bir partili olarak çalıştı. Yapılan seçimlerden zaferle çıkılması üzerine, yeniden CHP Belediye Meclis Üyeliği ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Gürsel Tekin,3 Kasım 2002'de, yani CHP'nin baraj altında kaldığı dönemde ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi, 2002'den 2005'in sonuna kadar üstlendi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den Kadıköy'de Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediyesi'nde ise Meclis Üyeliği görevine seçildi.

Bu görevlerin yanı sıra düşüncelerini ifade edebilmek amacıyla, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler kaleme almaya başladı. Gürsel Tekin,Halka ve Olaylara Tercüman, İnternethaber, Siyasal Birikim, Serhat Kars, Gazete Kadıköy, Gerçek Gündem ve Forum Diplomatik gazetesinde düşüncelerini kamuoyuyla paylaşma fırsatı buldu.

Gürsel Tekin,yTürkiye'nin sosyo-ekonomik yapısı ve sorunları üzerine, 300'den fazla makaleye imza attı. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstelendi. Yaklaşık 7.5 milyon insanı temsil eden Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu'na girdi. 12 Haziran 2011 seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı. Gürsel Tekin 2005 yılından bu yana CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.
Orta düzeyde İngilizce bilen Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni CHP Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Bir parti genel başkanı Cumhurbaşkanlığına aday olmamalı” görüşünü koruduğunu belirten Abdulkadir Selvi, "Peki bu durumda Kılıçdaroğlu nasıl aday olacak? Cumhurbaşkanı adayı olmak üzere CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa edecek mi? Kılıçdaroğlu’nun çevresiyle bu formülü konuştum" dedi. Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nu türbülansın içine sokmaya çalıştığını, CHP liderinin karizmasını çizmeyi amaçladığını belirtti.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasi olarak görüşümüz biz Suriye'de akan kanın bir an önce durmasını istiyoruz. Türkiye'deki Suriyelilerin ülkelerine geri gitmelerini istiyoruz” dedi.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilmesinin önündeki engeli kaldıran düzenlemeye destek vermesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

İstanbul Şişli Belediyesi'nin eski Başkanı CHP'li Mustafa Sarıgül'ün 2019 yerel seçimlerinde tekrar Şişli Belediye Başkanlığı'na aday olacağı öne sürüldü. Menemen Belediyesi, Şişli Kent Konseyi ve azınlık vakıflarının temsilcilerinin de katıldığı kahvaltıda tüm konuşmacılar Sarıgül'den 'daimi başkan' diye söz ederken, CHP'li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Çok ama çok yakında Sarıgül yeniden Şişli Belediye Başkanı olacak" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi hazırlıklarına devam eden CHP'de, 2018 yılının ocak ayında yapılacak olağan kurultay için düğmeye bastı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, mahallelerde delege seçimlerinin şeffaf ve sandık konularak yapılması için kurmaylarına talimat verirken, teşkilatlara genelge gönderen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise "CHP’de, AK Parti’de olduğu gibi tepeden inmeci değil tabandan gelen taleple üyeler yenileniyor” dedi.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Cumhuriyet Halk Partisi, Kâğıthane ilçe teşkilatı tarafından kiralanan bir deponun 8 aydır kira ücretinin ödenmediği ortaya çıktı. Referandum çalışmalarının yürütülmesi için kiralandığı öğrenilen bina için haciz işlemleri başlatıldı


Yayın Tarihi: 18.08.2017

'Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı' sorusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklu olan CHP'li Enis Berberoğlu ile ilgili soruşturmada CHP liderinin de bağlantısının çıkabileceğini ifade etmesinin ardından gündemin en merak edilen konusu haline geldi. Hürriyet yazarı Murat Yetkin, bugünkü yazısında Günlerdir Cumhurbaşkanına acaba bu konuda yanlış bilgiler mi aktarıldığını sorguluyoruz" diyerek Kılıçdaroğlu'na yönelik yaklaşımı eleştirdi. İşte o yazıdan çarpıcı satırlar...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutuklu CHP Milletvekili Berberoğlu’nu işaret ederek yaptığı “Yakında bu zat ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın” açıklamasına, “Beni tasfiye etmeye çalışıyorlar” tepkisini gösteren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “MİT TIR’ları belgelerini sizin talimatınızla Enis Bey’in verdiği yazıldı. Böyle bir şey yaptınız mı?” sorusuna ise “Hayır” yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Enis Berberoğlu polemiği ile ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kimsenin tutuklanmasından yana olmayız" dedi. AK Parti ile CHP arasında MİT TIR'ları davası tartışması sürerken AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan yazılı açıklama geldi. "Kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız'' ifadesini kullanan Ünal, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun suçüstü yakalanmanın paniğini yaşadığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'a Türkiye'deki milliyetçilikle ilgili sözlerinden dolayı sert tepki gösterdi. Adan, yaptığı açıklamada Yılmaz'ın, "Türkiye'de artık milliyetçilik laf milliyetçiliğine dönüştü." sözleriyle ilgili, "Kahramanlığı kendinden menkul eski diplomat Öztürk Yılmaz, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin Kandil çıkışını haddi olmayan cümlelerle eleştirmeye yeltenmektedir." dedi.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Son dakika haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında, 3 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı, “15 Temmuz olayı bir tiyatrodur, evcilik oyunudur. Ben TV’den komedi izler gibi izledim. 250 insanı bizzat devlet öldürmüştür” sözleri sebebiyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı yönündeki iddiaları köşesine taşıdı. 'Kemal Kılıçdaroğlu’nu tutuklayacaklar mı?' başlıklı yazısında Hakan, "Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir tutuklama girişimi söz konusu olabilir. Böyle bir şey neye yol açar? Neye yol açmaz ki? Huzursuzluğun daha da artmasına... Cepheleşmenin daha da keskinleşmesine... Demokrasinin daha da zedelenmesine... Akıldan bile geçirilmesin! Aman ha aman!" dedi.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu avukatı aracılığıyla açıklama yaptı. Berberoğlu yaptığı açıklamada, bazı medya organlarında gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dile getirdiği iddialarla ilgili 'Benden suçlu ve iftiracı çıkmaz' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Maalesef CHP, 'Türkiye son derece güvenli bir ülkedir' diyen Wesley Sneijder'in hassasiyetini dahi gösterememiştir" değerlendirmesinde bulundu. İktidarda oldukları 15 yılın sonunda milletin gözünün içine bakarak konuştuklarına işaret eden Ünal, "AK Parti'nin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin hikayesini ise herkes biliyor" görüşünü paylaştı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Vatan Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP ve HDP'nin 2019 seçimlerine birlikte gireceğini iddia ederek, "HDP'yi bırak, bu tarafa gel; vatanseverlerin tarafına gel” dedi. 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de bir öngörüde bulunan Perinçek, "Burada açıklıyorum; HDP ve CHP 2019 seçimlerine birlikte girecek. Cumhurbaşkanı adayları da Meral Akşener.” dedi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, "Sayın Genel Başkan'ımızın 'Türkiye'ye gelmeyin' diye hiçbir sözü olmamıştır. Sorumlu bir siyasetçi olarak da hemen konuyu arkadaşlarımız düzeltmiş, 'Biz, bu sözü söylemedik' demişlerdir. Yayın da buna göre, gerekli düzeltmeyi yapmıştır. Samimi olanlar için mesele bundan ibarettir. Samimi olmayıp, kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır" dedi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, parti yönetiminin Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etmesi için görev verdiği ancak kendisinin bunu geri çevirdiği iddialarını yalanladı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Son dakika bilgisine göre; CHP'den yakın zamanda sürpriz bir ayrılık yaşanacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım.'' diye açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karara vereceği tepki şimdiden merak konusu oldu.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fındıkta Türkiye, dünyada bir numara. Eğer dünyada bir numara isek, fındık konusunda söylenecek ilk sözü Türkiye söylüyorsa, fındık fiyatını önce Türkiye'nin, hükümetin açıklaması lazım." dedi. Kılıçdaroğlu, "Benim birinci ricam hükümetten; Sen, ben kavgamızı unutalım. Vatandaşın derdi var. Buradaki vatandaşın derdi, Bu fındığa kaç lira fiyat vereceksin bir an önce açıkla, beni kurda kuşa teslim etme." diye konuştu.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

CHP milletvekili hakkında dünden sonra bugün de suç duyurusu yapıldı. Ankara'da 15 Temmuz'da şehit düşen polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç'ın annesi ve 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği Başkanı Meltem Kılınç'tan sonra, bugün de Ak Ocaklar Derneği'ne bağlı 2 şube ile Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) üyeleri suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) MYK sonrası açıklama yapan CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın 'Başkanlık Ulusal Güvenlik Kurumu' adıyla 'özel istihbarat örgütü' oluşturuldu iddiasına Emniyet'ten açıklama geldi. Açıklamada "Başkanlık Ulusal Güvenlik’ ibaresi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ’Ulusal Güvenliğe Yönelik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün kısaltmasıdır" denildi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Habertürk ekranlarında yayımlanan, Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programının canlı yayın konuğu oldu. Özkan, kısa süre önce savcılığa teslim ettiği flash bellekle ilgili kritik bilgiler açıkladı. Tuncay Özkan, “Ben hücrede ölseydim bu belgeleri Barış Terkoğlu açıklayacaktı. Ona kime teslim edeceğini, ne yapacağını vasiyet etmiştim" dedi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir FETÖ soruşturmasındaki ‘resmi yazışmaları’ gösteren ve buradaki “Başkanlık Ulusal Güvenlik Birimi” ibaresine dikkat çeken Tezcan “Başkanlık Ulusal Güvenlik Birimi”, böyle bir örgüt yok. Fişleme yapan bu örgütler hukuk karşısında suç örgütüdür” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) eski Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'ın bir tartışma programında "yeni bir devlet kurduklarını" söylemesi, hem AKP hem de muhalefetin eleştirilerine neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri, üst üste yaptıkları açıklamalarla Oğan'ın beyanlarının kendilerini bağlamadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da halka hitap etti. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Sosyal adalet bizde var bizde onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Ankara'dan çıktın İstanbul'a kadar yürüdün senin güvenliğini kim aldı? O kadar vatandaşa zulmettin, güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı ya. Hala sözde adalet derken, senin İzmir Büyükşehir Belediyende grevler var" sözleriyle yüklendi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir insan bir kentte yaşamak istiyorsa, rahatlıkla yaşamak istiyorsa, tercih edeceği kent CHP'li belediyelerin yönettiği kenttir. İstanbul'da nefes mi almak istiyorsunuz, neden hafta sonu insanlar CHP'li belediyelerin olduğu yerlere giderler. Biz şimdi bütün Türkiye'yi CHP'li belediyelerin yönettiği bir ülke haline getirmek istiyoruz" sözlerine sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'ın "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır" sözlerine sert çıktı. Kılıçdaroğlu kürsüye vura vura, "Densiz bir kişi, ahlaksız bir kişi, tarihine saygı duymayan bir kişi. Siz bir devletin nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, acıyla kanla kuruldu" dedi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, önceki gün katıldığı bir canlı yayında CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın Olağanüstü Hal (OHAL) ile ilgili sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullanmıştı. Oğan'ın bu sözleri hem AK Parti hem de muhalefet tarafından sert sözlerle eleştirilmişti. Gelen son dakika habere göre, Oğan'ın AK Parti'den ihracı için başvuru yapıldı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Katıldığı bir televizyon programında, 'O kamplarda militan yetiştiriliyor' çıkışıyla büyük dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, bahsettiği kamplardan biri olan Silifke İlçesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’na girerek incelemelerde bulundu. CHP'li Atıcı, bir süre sonra kampa gelen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş'le tartışırken, Kastamonulu kurs öğrencisi Muhammed Ilgaz da Atıcı'ya tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Beşiktaş - Konyaspor Süper Kupa Finali öncesinde 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa' pankartının içeri alınmaması tepki çekti. Taraftarların tepkileri sonrası açıklama yapan emniyet görevlileri, pankart için 48 saat önceden izin alınması gerektiğini ileri sürerek pankartı almadı. Konuyla ilgili CHP milletvekilleri de sosyal medyadan tepki gösterdi. Tuncay Özkan, "'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' pankartı 'izinsiz' olduğu gerekçesiyle stada alınmamış. Bu pankart için izne gerek mi var?" dedi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Adana'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Kurulu üyesi Aliye Şenoğlu, sosyal medya hesabından, '15 Temmuz'un zafer gibi kutlanmasını' eleştirdiği paylaşımda 'örgüt propagandası yaptığı' iddiasıyla tutuklandı. 2 çocuk annesi olduğu öğrenilen Şenoğlu'nun 4 gün boyunca sorgulandığı belirtildi. Adana Emniyet Müdürlüğü, aynı suçlamayla gözaltına alınanların da olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) eski üyesi Ayhan Oğan’ın, "Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan’dır" sözlerinin sorulması üzerine "Asıl açıklamayı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı’ndan bekliyorum. Ona nasıl tepki verecek onu merak ediyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

CHP Basın Birimi, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisinden Frank Nordhausen'e verdiği röportajda "Alman turistleri Türkiye'ye seyahat etmemeleri konusunda uyardığı" iddiasının ardından bir açıklama yayınladı. “Alman Focus Dergisi’nde bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na atfen yer alan ‘CHP lideri Alman turistleri uyardı’ haberi gerçeği yansıtmamaktadır." denildi


Yayın Tarihi: 06.08.2017

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan hakkında "Anayasal düzeni yıkma suçunu itiraf" suçlaması ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. AKP MKYK üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan'ın Türkiye'nin Gündemi programında söylediği sözler sosyal medyada da büyük tepki toplamıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın OHAL ile ilgili sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullandı. Oğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Bazı il ve ilçe teşkilatlarında 600'ü aşan istifa gerçekleştiği yönündeki haberler üzerine açıklama yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, istifa edenlerin sayısının "bir elin parmaklarını geçmeyeceğini" söyledi. İstifa edenleri "Hiçbir hayrı dokunmayanlar" diye niteleyen Büyükataman, istifalara ilişkin yazılanların da "MHP’yi yok etmeye çalışan kılıç artığı eski Marksistlerin işi" olduğunu öne sürdü.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

CHP'li vekil Tuncay Özkan, Gezi Parkı'nda ağaç katliamı yapıldığını belirterek, sosyal medyadan fotoğraflar paylaştı. Tuncay Özkan, "Gezi Parkı'nda ağaç katliamı... Toplumun sinir uçlarıyla oynamak niye? Bu ağaçlar sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?" dedi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Türkiye yazarı Fuat Uğur, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili olarak "Suskunluk devam ettikçe, FETÖ ve CHP’nin birlikte dillendirdiği 'kontrollü darbe yalanı' daha da besleniyor. Ama bu yalan bizim bu tartışmayı yapmamızı engellememeli. Kafamızdaki tüm soruları sorabilmeliyiz. Spekülasyonun son bulması isteniyorsa Hakan Fidan’ın bir karar vermesi gerek. O kararın ne olabileceğini ben söyleyecek değilim şüphesiz ama kamuoyu acaba bir özeleştiriyi de hak etmiyor mu en azından?" dedi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

15 Temmuz darbe girişimi ve TSK içindeki FETÖ yanlısı yapılanmayla ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında 21 Temmuz Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile randevusunda, CHP liderinin 15 Temmuz üzerine konuşurken “Haftaya savcılığa çok önemli bir dosya teslim edeceğiz” dediği flash disk'te neler olduğunu kaleme aldı. Selvi, fazla 'kurcalamadığını' ifade ettiği flash disk konusunda çarpıcı detayları aktrardı. İşte o yazı...


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamada, "Başkan Büyükerşen, Sayın Cumhurbaşkanı'na şehirlerde yaşanan mafyalaşma ve çeteleşmenin nedenleri ve mevcut yasal düzenlemelerdeki bazı boşluklar hakkında detaylı bilgi arz etti. Sayın Cumhurbaşkanı, Büyükerşen'den bu konudaki görüş ve düşüncelerini bir rapor halinde kendisine iletmesini istedi" denildi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne cami yerine rezidans yaptığını iddia ederek tepki gösterdi. CHP'li Özkan attığı tweet'te, "Gaziosmanpaşa Belediyesi restore edeceğiz diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı" iddiasında bulundu.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

AK Partili Mehmet Metiner, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'a istifa çağrısında bulundu. 15 Temmuz'a ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Altay'ın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan da Atatürk Havalimanı'na indikten sonra uçağıyla hangara çekilip saklanmadı mı?' sorusunu yönelttiğini aktaran AKP'li Metiner, Star gazetesindeki 'O gece Cumhurbaşkanı hangara mı sığındı?' başlıklı yazısında çarpıcı ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

CHP, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de "Adalet Kurultayı" yapma kararı aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "'Adalet Yürüyüşü'nün ardından toplumun her kesiminden çok önemli çağrılar geldi." dedi ve şöyle devam etti: "Bütün toplum kesimlerinin adaleti tartışacağı bir kurultay talebi geldi Türkiye’den. Bütün adaletsizliklerin tartışılacağı bir kurultaya ihtiyaç var dendi ve o nedenle...


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen saldırıya uğradı. Şehrin eğlence merkezlerinden biri olan Haller Gençlik merkezi önünde Yılmaz Büyükerşen'e yumruk atan ve darp etmek isteyen saldırganların silah çektikleri de görüldü. Saldırı girişimiyle ilgili 4 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, bugün katıldığı bir televizyon programında bazı sivil toplum kuruluşlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Adalet Yürüyüşü nedeniyle Nobel ödülüne aday gösterdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları soruşturması kapsamında CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun ardından Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatmış, binlerce kişinin katıldığı 25 günlük yürüyüş Maltepe’deki ‘Adalet Mitingi’yle noktalanmıştı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

MHP Genel Başkanı Bahçeli Twitter'dan yaptığı açıklamada CHP'yi eleştirerek 'TBMM bir eylem alanı, şov mekanı, tiyatro sahnesi değildir, olmamış ve olmayacaktır. Yürüyünce adalet bulacaklarını sananların, sabahlara kadar oturmakla söz hakkına sahip çıkacaklarını iddia etmesi gaflettir, kara mizahtır. Yürüdüler olmadı, oturdular yine olmadı. Bundan sonra farklı bir eylem tarzını tedavüle çıkarırlarsa artık kimse şaşırmaz, şaşkınlık yaşamaz.' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın 5 milyon liralık yeni makam aracı iddiasına TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan yanıt geldi. İsmail Kahraman, konuyla ilgili olarak, "2012 tarihli Mercedes makam aracımız iyice 'beni bırak' dedi. Tamircinin adresini almış hep orada git gel, git gel. Yeni araba lazım. Meclis Başkanlığı almadı, Başbakanlık tahsis etti." değerlendirmesini yaptı. Kahraman, "Fiyatı çok yüksek gösteriyorlar. Fiyatı dörde katlamışlar. " dedi


Yayın Tarihi: 28.07.2017

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal partisinin MKYK toplantısının ardından soruları cevapladı. Ünal, "Bizim geleneklerimiz açısından, değerlerimiz ve inançlarımız açısından Hacı Bektaş-ı Veli’yi, Yunus Emre’yi, Taptuk Emre’yi, Mevlana’yı bilmeyen, bizim geleneğimizde büyük küçük , edep, adap irfan geleneğini, bilmeyen bir anlayışın anladığım kadarıyla o fotoğrafı değerlendirmesinin de sağlıklı olmadığını anlıyorum." dedi


Yayın Tarihi: 28.07.2017

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a ait olduğunu iddia ettiği yeni makam aracının fotoğrafını sosyal medyadan yayınladı. Yarkadaş, yeni makam aracının 1 milyon 700 bin Euro değerinde olduğunu ileri sürerken, yayınladığı fotoğrafın altına “AKP lüksten vazgeçemiyor. İşte servet ödenen Alman marka zırhlı Mercedes bu” diye yazdı. Öte yandan TBMM Genel Kurulu'nda da CHP ile AKP arasında Mercedes tartışması yaşandı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği'ne atanan Merve Kavakçı'nın çektirdiği ilginç bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde paylaşılan fotoğrafta Kavakçı, Nakşi Şeyhi Nazım Kıbrısi’nin dizlerinin dibinde otururken görülüyor. Kavakçı'nın dün açıklanan yeni Büyükelçi Kararnamesi ile Kuala Lumpur'a Büyükelçi olarak atanması CHP'den olduğu kadar MHP'den de bir çok ismin tepkisini çekti.


Yayın Tarihi: 27.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir