Arabaşı Çorbası Tarifi Haberleri

Bu çorba sadece kalabalıkta içiliyor! Tasa ilk düşüren bunu yapmak zorunda... İlginç gelenek

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde kış aylarında sık sık tüketilen tescilli lezzet ’Arapaşı’ çorbası insanları bir araya getirme geleneğiyle öne çıkıyor. Sivrihisarlılar bu çorba için "Kış içeceğimiz olmazsa olmazımız" derken "Tek başına içilen bir içecek değil. Aile, akraba, arkadaş, eş, dostla sohbet ortamında güzel oluyor. Şöyle bir özelliği var; pişirdikten sonra önceden ortadan içiliyordu. Ortadaki tasa hangisi hamurunu düşürürse bir dahaki davet o arkadaşa kalıyor" ifadelerini kullanıyor.

Yemek 11-01-2024 13:12

En dikkat çekici çorba: Arabaşı çorbası tarifi

Çorbalar sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İnternette trend videolar arasında bulunan arabaşı çorbalarının içimi oldukça dikkat çekiyor. Konya yöresinin enfes lezzetlerinden olan arabaşı çorbası birçok insan tarafından sevilerek tüketiliyor. Arabaşı nasıl yapılır merak ediyorsanız bu ilginç arabaşı tarifine göz atabilirsiniz.

Yemek 01-01-2023 14:34

Masterchef arabaşı çorbası tarifi! Arabaşı çorbası nasıl yapılır?

TV8 ekranlarında yayınlanan Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüriliği yaptığı program MasterChef’te 30 Ağustos Çarşamba günü 7 bölge 7 yemek konsepti uygulandı. Yarışmacı adaylardan arabaşı çorbasını yapmaları istendi. İzleyiciler internet üzerinden ‘Arabaşı çorbası nasıl yapılır?’ diye aramalarda bulundu.

Yemek 31-08-2022 08:52

Arabaşı çorbası tarifi: Bir çorbadan çok daha fazlası

Çok özel, baharatlı ve lezzetli bu tarif aslında bir çorbadan daha fazlası, adeta bir ana yemek! Arabaşı çorbası, İç Anadolu Bölgesi'nin yöresel, geleneksel lezzetlerinden. Özellikle Yozgat, Konya Ereğli ilçesi, Karaman ve Kayseri'de tarifler ufak nüanslarla değişiklik gösterse de klasik Arabaşı çorba tarifi hepsinin çıkış noktasıdır..

Yemek 08-10-2020 12:38

Arabaşı çorbası nedir? İşte arabaşı çorbası tarifi

Türk mutfağının özel lezzetlerinden olan arabaşı çorbası, yeme ritüeliyle en çok dikkat çeken yemeklerin başında geliyor. Yozgat başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nde sıklıkla yapılan arabaşı çorbası tarifini sizler için hazırladık. Arabaşı hamurunu da tarifimizde detaylı bir şekilde anlattık, buyursunlar...

Yemek 20-12-2019 12:07