Krokan Tarifi Haberleri

Dışarıdan almanıza gerek yok! Ev yapımı kıtır kıtır krokan tarifi

Krokan atıştırmalık tatlıların, pastaların favori lezzetleri arasında bulunuyor. Dışarıda severek yediğimiz krokanı evde yapmak da mümkün. Evde yapılan krokan tarifi dışarıdan alınanların lezzetini unutturacak. 'Krokan nasıl yapılır?' merak ediyorsanız bu tarifi denemelisiniz.

Yemek 03-12-2022 22:55

Şeker katmaya gerek yok: Pekmezli krokan tarifi

Küçük büyük herkesin çok sevdiği atıştırmalık tarifleri, her evde farklı malzemelerle yapılıyor. Çikolatalı, meyveli, peynirli, gibi tatlı ya da tuzlu atıştırmalıklar, çay ve kahve sohbetlerinin de vazgeçilmezleri. Ancak şekerden uzak durmak isteyenler için şekersiz ama yine de tatlı olan atıştırmalıklar bulmak biraz zor olabiliyor. Size pekmezle yapılan harika bir atıştırmalık bulduk.

Yemek 08-02-2022 17:10

Fransız mutfağının sevilen lezzeti: Krokan bush tarifi

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz ve yapılış şekli nedeniyle profiterole benzeyen bu tatlının tek eksiği üzerinde çikolata sosu olmaması. Çikolatanın yerini tutmasa da etrafında bulunan karamel perdesi ağzınızda mükemmel bir tat bırakıyor. İçindeki kremasıysa sizi bulunduğunuz yerden alıp bambaşka diyarlara götürüyor.

Yemek 19-01-2022 15:57

Krokan bush nasıl yapılır? MasterChef krokan bush tarifi ve malzemeleri!

MasterChef'te yapılan krokan bush tarifi izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Kökeni Fransız mutfağına dayanan krokan sözcüğü ayrıca Fransızca dilinde ''çıtır'' manasına gelen ''croquant'' olarak bilinmekte. Peki krokan bush nasıl yapılır? İşte MasterChef krokan bush tarifi ve malzemeleri!

Yemek 07-01-2022 22:16