Biberiye Haberleri

Antienflamatuar kış çayı: Üşütmek üzereymiş gibi hissettiğinizde hemen için! Hastalığı başlamadan bitiriyor

Kış aylarında vücudumuzun direnci düşebilir ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara yakalanma riski artar. Doğadan gelen bazı mucizeler sayesinde bu riski azaltabiliriz. Antienflamatuar kış çayı, üşütmek üzereymiş gibi hissettiğinizde hemen içebileceğiniz bir şifa çayıdır. Bu çay, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığı başlamadan bitirmeye yardımcı olabilir. Antienflamatuar ve bağışıklık destekleyici kış çayı haberimizde.

Haber 17-02-2024 09:39

Eski Türklerin saç uzatan etkili karışımı! Saçı besleyerek güçlendirir, parlak bir görünüm sağlar

Güzellik ve sağlık, insanlık tarihi boyunca önemli birer kavram olmuştur. Doğanın sunduğu çözümler ise her zaman ilgi çekmiştir. İşte bu noktada, eski Türklerin saç uzatan etkili karışımı dikkat çekiyor. Bu karışım saçı besleyerek güçlendiriyor ve parlak bir görünüm sağlıyor.

Kadin 14-02-2024 09:10

Biberiye cilt için faydalı mı? Biberiye cilt için nasıl kullanılır?

Güzellik ve sağlık konularında doğal çözümler arayanlar için biberiye uzun süredir en iyi sırdaşlardan biri olmuştur. Bu aromatik bitki sadece yemeklere lezzet katan bir baharat olarak kalmamış aynı zamanda cilt bakımının vazgeçilmez bir bileşeni haline gelmiştir. Biberiye içerdiği zengin antioksidanlar ve doğal bileşenlerle cilt sağlığını desteklemek, akne ile savaşmak, cilt tonunu dengeli tutmak ve yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için kullanılan güçlü bir bitkidir.

Kadin 29-09-2023 02:04

Sivrisineklerin kabusu oluyor! Bu sinek kovucu yöntem böcek ilaçlarından daha etkili

Sivrisinekler sıcak yaz günlerinin gelmesiyle beraber artış gösterdi. Isırdığı bölgeyi kaşındırmasıyla rahatsızlık veren sivrisinekler özellikle geceleri sizi uykunuzdan uyandırarak uyku problemlerine yol açabiliyor. Sinek kovucu spreyler içeriğinde bulunan kimyasallar sebebiyle tercih edilmeyebiliyor. Bunun yerine doğal yöntemlerle de sineklerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün. Sivrisineklerin kabusu olan en etkili doğal yönteme haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kadin 17-08-2023 09:55

Biberiye

Biberiye Hakkındaki Haberler Mynet'te. Biberiye Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Saçları yağlandıran en büyük hata! Saçların günlerce yağlanmaması için...

Saçların temiz ve sağlıklı olması tüm görünümü değiştirebiliyor. Kuru saçlar gibi yağlı saçlar da istenmeyen durumlar arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde yağlanan saçlar için etkili çözümler aranıyor. Saçın uzun süre yağlanmaması için sıklıkla yapılan bir hatadan uzaklaşmak gerekiyor. Evde uygulanan yağlanma karşıtı bakım ile saçınızı günlerce yağlanmadan kullanabilirsiniz.

Kadin 22-04-2023 12:05

Şampuana eklenen tek malzeme adeta saç fışkırtıyor! Saç dökülmesini anında durduran ve uzatan çözüm

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de kadınların ortak problemleri arasında yer alıyor. Saç dökülmesine doğru müdahalelerde bulunmamak kadınlarda erkek tipi kelleşmeye neden olabiliyor. Şampuana eklenen tek malzeme dökülen saçları geri çıkartmak ve saç dökülmesini durdurmak isteyenlerin yardımına koşuyor.

Kadin 12-04-2023 14:28

Tek malzemeyle saç dökülmesini anında kesiyor! Dökülen saçları geri çıkartıyor

Saç dökülmesi saçlarda kelleşmelere sebep olabiliyor. Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan saç dökülmesine doğru şekilde müdahale etmek büyük önem taşıyor. Saç dökülmesini durdurmak için ve dökülen saçları çıkartmak için çözüm arıyorsanız sosyal medyada trend olan basit saç bakımı tüyosunu deneyebilirsiniz.

Kadin 03-04-2023 13:57

Tek malzeme ile dökülen yerlerden saç fışkırtıyor! Saç ektirme etkisi yaratıyor

Saç dökülmesi ve az saça sahip olmak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Tüm görünümü etkileyen saçların daha dolgun görünmesi için gür olması gerekiyor. TikTok'ta giderek artan bir trend dökülen saçların yerinden saç fışkırmasını sağlıyor. Adeta saç ekimi etkisi yaratan bu uygulamanın sonuçları şaşırtıyor.

Kadin 24-02-2023 14:42

Hayat iksiri olarak görülüyor! Kötü huylu tümörleri %85 oranında küçültüyor

Kanser günümüzde en sık karşılaşılan hastalıklar arasında bulunuyor. Kanser üzerine yapılan araştırmalar bu hastalıkla savaşan gıdaları açıklıyor. Bir araştırmanın sonucuna göre yol kenarında bile yetişen iki bitkinin kötü huylu tümörleri %85 oranında küçülttüğü ve kanseri önlediği öğrenildi. Bu bitki eski Mısır'da da hayat iksiri olarak görülüyordu. İşte her mutfakta bulunması gereken o bitki...

Haber 28-12-2022 11:50

Biberiye çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Biberiye çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Hem lezzetleri hem de insan sağlığına olan faydaları ile bitki çayları özellikle kış aylarında çok talep görür. Her bitkinin kendisinden ya da yapraklarından yapılan bitki çayları farklı hastalıkların tedavilerinde de kullanılır. Biberiye çayı da insan sağlığı için faydalı bir bitki çayıdır. İçerdiği vitaminlerin çeşitliği ile ağrılardan nefes sıkıntılarına birçok konuda faydalı olan biberiye çayı nasıl demlenir?

Haber 01-11-2022 17:23

Her evde bulunması şart! Sağlığa iyi gelen iç mekan bitkileri

Evin içerisinde bitki bakma fikri kişide kişiye göre değişiyor. Bazıları bundan zevk alırken bazıları ise bitki bakımının zor olduğunu düşünüyor. Ancak evde bulunan bazı bitkiler var ki sadece görsel olarak değil sağlık için de etkili sonuçlar sağlıyor. En iyi iç mekan bitkileri ve faydaları...

Kadin 29-10-2022 11:08

Nane ve biberiyeyle buluşan İzmit pişmaniyesi beğeniliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark AŞ tarafından hasat edilen tıbbi nane ve biberiyeden üretilen pişmaniye aromasıyla ağızlarda farklı bir tat bırakıyor - İZPAŞ AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uğurcan Üçcan: - "Nane ve biberiye, İzmit pişmaniyesine renk kattı. Özellikle naneli olarak üretim yaptığımız pişmaniye büyük ilgi görüyor"

Yurthaber 20-10-2022 09:58

Ufacık ısırığı dayanılmaz kaşıntılara neden oluyor! Evdeki pirelerden kurtulmanın en etkili yolu! Pire temizliği ile sorunlara kökten çözüm

Böcekler küçük olmalarına rağmen en korkulan hayvanlar arasında bulunuyorlar. Özellikle evde görülen böcekler büyük problemlere yol açabiliyor. İstenmeyen böceklerden olan pireler çok ağır kaşıntılara neden olabiliyor. İnsanlar evdeki pirelerden kurtulmanın yollarını arıyor. Bu durum için oldukça basit hileler bulunuyor. Evdeki pireleri uzaklaştırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kadin 03-10-2022 10:18

Yazın çok sık yaşanıyor! Düşük tansiyon için çözüm önerileri

Tansiyon hastalıkları toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Yüksek tansiyon gibi düşük tansiyon da oldukça rahatsız edici sonuçlara yol açabiliyor. Birçok insan düşük tansiyon nasıl düzeltilir diye aramalarda bulunuyor. Düşük tansiyonun etkilerini azaltmak için evde doğal çözümler aranıyor. İşte düşük tansiyonun etkilerini azaltacak o yöntemler…

Haber 02-09-2022 12:50

Saç dökülmesine son! Saç dökülmesini önleyecek maske tarifleri

Saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önem taşıyor. Saçın dökülmesi üzücü durumlara yol açabiliyor. İnsanlar saç dökülmesini önlemek için çeşitli bakım uygulamaları yapıyor ancak yapılan bu uygulamalar çoğu zaman istenilen sonucu vermiyor. Evde yapacağınız doğal maske tarifleri ile saç dökülmesine dur diyebilirsiniz.

Kadin 17-08-2022 10:48

Mutlaka uygulayın! Tamamen doğal yöntemlerle ter kokunuza son verebilirsiniz

Ter kokusu gün içerisinde oldukça rahatsız eden durumlar arasında yer alıyor. Ter kokusu hem kişiyi hem de çevresini olumsuz yönde etkiliyor. Sosyal ilişkilerde bozulmalara dahi yol açabilen ter kokusunu çözmenin zor olduğu düşünülse de oldukça basit! Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile ter kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Kadin 15-06-2022 11:34

En etkili saç gürleştiren yağlar! İlk kullanımdan itibaren eşsiz bakım...

Saçların bakımı dış görünümü tamamen etkiliyor. Sağlıklı ve bakımlı saçlar bambaşka bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Bazı insanların saçı doğuştan gürken bazıları bu konuda şanslı olmayabiliyor. Eğer sizin de saçlarınız istediğiniz gürlükte değilse ve dökülüyorsa bu saç yağlarını mutlaka kullanmalısınız.

Kadin 11-05-2022 16:02

Yok böyle baharat! Migren ağrısına, açlık krizlerine bire bir: Boy uzatıyor, kansere karşı koruyor...

Biberiye, faydaları saymakla bitmeyen her yerde yetişebilen özellikle migren gibi baş ağrılarını dindiren bitkilerin başında gelir. Biberiyenin ağrı kesici özelliği dışında kilo vermek isteyenlerin sıklıkla karşılaştığı açlık krizlerini de yatıştırdığı biliniyor. Cumhurbaşkanı başdanışmanı olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da önerdiği biberiyenin faydalarını öğrendikçe sürekli elinizin altında tutmak isteyeceksiniz.

Haber 29-04-2022 15:13

Ne iltihap kalır ne ödem! Biberiye faydaları nelerdir?

Biberiye yaygın olarak kullanılan geleneksel ağrı dindirici ve iltihap giderici şifalı bir baharattır. Hafızayı güçlendirici etkisi vardır. Biberiye, sıklıkla baharat veya çay olarak tüketilebilen ve aromaterapide de önemli yere sahip popüler bir bitkidir. Biberiyenin sağlık için faydaları nelerdir? Kilo vermeden, kansere karşı korumaya üstün özellikleri olan biberiye faydalarını okurken inanamayacaksınız

Haber 28-04-2022 08:03

Açlık krizini önlüyor! İşte kilo verdiren biberiye çayı tarifi...

Kilo vermek için birçok yol bulunuyor. Her yol yüzde 100 başarıya götürmese bile birlikte denendiğinde başarı oranı artıyor. Bu yollardan biri de sağlıklı çaylar. Biberiye çayının açlık krizlerini engelleme özelliği bulunuyor.

Haber 16-04-2022 00:17

Bu çaylar tığ gibi yapıyor! İşte zayıflatan mucizevi 7 çay...

Hareketsiz yaşam, stres ve hızlı yemek tüketiminin artması milyonlarca kişiyi kilo problemleriyle baş başa bıraktı. Kilo vermenin yolu sağlıklı beslenme ve spordan geçerken aynı zamanda zayıflatıcı etkisi bulunan çayları içerek bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Haber 23-03-2022 00:37

Hafızayı güçlendirmek için birebir çözüm

Unutkanlık her kesimden insanın yaşadığı sorunlardan. Gün içerisinde yapılan aktivitelere fazla odaklanmak gibi etkenler sebebiyle ufak ufak unutkanlıklar meydana gelebiliyor. Bu unutkanlıklar çok sık tekrarlıyorsa mutlaka doktora görünmek gerekiyor. Uzmanlar hafızayı güçlendirmek adına biberiye koklanmasını öneriyorlar.

Haber 15-03-2022 14:28

Türkiye'nin biberiye üretiminin yüzde 90'ını Mersin karşılıyor

Kentte yılda ortalama 200 ton üretim yapılıyor

Yurthaber 30-12-2021 17:38

Kocaeli tıbbi ve aromatik bitki üreticiliğinin merkezi olma yolunda

Katma değeri yüksek tıbbi ve aromatik bitki üreticiliğini teşvik amacıyla ekilen tıbbi nane, biberiye ve oğul otunun hasadı kadınlar tarafından yapılıyor - Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık: - "Sadece ilimizde değil, tüm Marmara, yakın bölge illerinin de bu tür ürünlerinin işleme kapasitesini oluşturacağız. TÜBİTAK ile bunları ülkemizde işleyip katma değerin kalmasını sağlayacak bir sistem kurduk" - Üretici Rıfat Dursun: - "Tıbbi aromatik bitkilerin ismini duymuştum ama ekmemiştim. Belediyeye güvendik ve faydalı olacağını düşündük. Şu anda 20 işçi çalışıyor tarlada. Onlar için de büyük bir gelir kaynağı oluyor"

Yurthaber 09-10-2021 11:43

Suyun tadını bu şekilde daha çok seveceksiniz! İşte su içme alışkanlığı olmayanlar için özel lezzet

Vücut ağırlığımızın neredeyse %50-60’ı sudan oluşuyor. Bu oran yaşlandıkça ve kilomuz arttıkça azalıyor. Hemen hemen herkes bol su tüketmenin sağlık açısından ne kadar faydalı olduğu konusunda hem fikir. Ancak birçok kişi düzenli su içmeyi unutuyor ya da suyun tadını beğenmiyor. Bu alışkanlığı daha keyifli hale getirecek bir öneriyle geliyoruz.

Yemek 18-08-2021 17:19

Kocaeli'de geçen yıl ekilen 2,6 milyon biberiyenin ilk hasadına başlandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "TÜBİTAK'la yaptığımız anlaşmayla buradaki ürünlerden kozmetik ilaç ve doğal besin takviyesi elde edilecek"

Yurthaber 11-08-2021 18:14

Biberiyenin faydaları saymakla bitmiyor! İster çayını için, ister yağını kullanın

Biberiye, Akdeniz'e özgü kokulu yaprak dökmeyen bir bitkidir. Mutfakta çeşni, parfüm yapımında ve potansiyel sağlık yararları için kullanılan biberiye çok yıllık odunsu bir bitkidir. Sizin için biberiyenin faydalarını içeren bir makale hazırladık. Hazırsanız başlıyoruz!

Kadin 04-03-2020 16:45

Biberiyenin Faydaları Nelerdir?

Biberiye Türk ve dünya mutfağında yemeklere lezzet vermek için kullanılan güzel kokulu bir bitkidir. Biberiyenin bu lezzetinin ve güzel kokusunun yanı sıra insan vücudu için oldukça fazla faydaları da bulunmaktadır.

Yemek 03-04-2016 17:17