Son Dakika Yeni Savaş Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin, Diyarbakır'ın Sur ilçesi dahil olmak üzere hiçbir noktada bir savaşın içerisinde olmadığını söyledi ve "Biz eğer savaş yapacaksak ki bu bizim için bir tercih değildir, ama savaş yapılırsa bu Türkiye sınırlarının dışında düşmanlarla gerçekleştirilen bir halin adıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho'nun yaptığı 'ABD savaş ilan etti' açıklaması ve 'uçakları vururuz' tehdidi dünya gündeminin en önemli maddesi oldu. Bakanın açıklamalarına ABD'den 'savaş ilan etmedik' açıklaması geldi. Konuya şimdi de Çin müdahil oldu. Çin'in BM Elçisi Liu tek yolun diyalog olduğunun altını çizdi. Liu, 'alternatif yol felakete yol açar' dedi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı'nın ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ile Kuzey Kore'ye savaş ilan ettiğini duyurmasının ardından, ABD'den yanıt geldi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho'nun yaptığı açıklama tüm dünyada yankı uyandırdı. Son dakika habere göre, Yong-ho, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ile Kuzey Kore'ye savaş ilan ettiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, rüyasında meclisin savaş kararı aldığını belirterek “Vatanımız için hayırlısı nasip olsun” dedi. Ünlü, resmi YouTube sayfasından paylaşılan sohbet videosunda rüyasındaki savaş kararının, bağımsızlık referandumu hazırlığındaki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) karşı ‘vatanın bölünmemesi için’ alındığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

1916 Eylül'ünde Courcelette Savaşı sırasında bulunduğu siperde savaş bunalımı yaşayan ve şoka girmiş bir asker. "Savaş Bunalımı" terimi Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin yoğun bombalama, çaresizlik vb. sebepler nedeniyle yaşadıkları savaş travmasına verdikleri tepki olarak tanımlandı. Panik, kaçma, mantık yürütememe, uyku, sürekli yürüme veya konuşma şeklinde dışa vuruluyordu.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

The Independent gazetesinin kıdemli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Suriye'de savaşı 'Beşar Esad yönetiminin kazandığını' yazdı. Fisk, İngiltere'nin silahlı isyancılar için gönderdiği eğitimcileri 'sinsice' geri çektiğini de yazdı.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesine ilişkin, "Çin, Kore Yarımadası'nda kaos ve savaşa asla izin vermeyecek." dedi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

İsrail ordusu, son 20 yılın en büyük askeri tatbikatına hazırlanıyor. İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesi, İsrailli askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, “Tatbikatın amacının Güney Lübnan’da Hizbullah’a karşı büyük bir saldırının hazırlığı” olduğu bilgisine yer verdi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesinin ardından, ABD Başkanı Trump askeri yetkililerle bir araya geldi. Kritik toplantının ardından ABD Savunma Bakanı Mattis bir açıklama yaptı. Mattis, 'Kuzey Kore tehditlere devam ederse, karşılık vereceğiz. Çok sayıda askeri seçeneğimiz var. Başkanı bilgilendirdik' dedi.


Yayın Tarihi: 03.09.2017

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran'a yapılacak olası bir saldırının karşı tarafa bedelinin çok ağır olacağını söyleyerek, "Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak" dedi.


Yayın Tarihi: 03.09.2017


Yayın Tarihi: 03.09.2017

Singapğur ve Vietnam'a gerçekleştirilen resmi ziyaretlerin ardından dönüş yolunda, Kuzey Irak'taki referanduma ilişkin Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklama... MHP lideri Devlet Bahçeli'nin referanduma ilişkin 'savaş nedeni' açıklamasına yönelik, Başbakan Yıldırım referandumun iptal edilmesi gerektiğini ancak bir savaş nedeni de olamayacağını ifade ederek "Hukuki zemine oturtulmalı" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Paramparça olmuş hayatlar, sevdiklerini kaybeden insanlar... Savaş bu insanlarda sadece fiziksel iz bırakmakla kalmamış aynı zamanda duygusal izler de bırakmış. Ve o izleri iyileştirmekse bundan sonra oldukça zor! Dört kez Pulitzer ödülü kazanan fotoğrafçı Carol Guzy, yıllardır savaşla mücadele eden Musul halkını fotoğrafladı.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Fotoğrafçı Steve McCurry'nin objektifinden Afganistan'ın savaş öncesi ve savaş sonrası hali gözler önüne seriliyor.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Savaş, afet ve olağanüstü hallerde görev yapacak uluslararası operasyonel muhabirlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen "11. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi"nde ilk hafta geride kaldı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

FARC'ın son silahlarını teslim etmesiyle, Kolombiya'da 52 yıldır süren savaş sona erdi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Kuzey Kore'yi savaşla tehdit eden ABD lideri, az önce attığı Twitter mesajında başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk emrinin nükleer silahların yenilenmesi olduğunu söyledi. Peş peşe gelen füze testlerinin ipleri koparma noktasına getirdiği Kuzey Kore ve ABD, belki de ilk kez savaşa bu kadar yakın. ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce yazdığı Twitter mesajında "Başkan olarak ilk emrim nükleer silahların yenilenmesi ve modernize edilmesi oldu. Şu anda daha önce hiç olmadığı kadar güçlü" dedi


Yayın Tarihi: 09.08.2017

ABD-Kuzey Kore krizi bir 'dünya savaşı'na doğru evrilirken, Amerikan Washington Post gazetesi Savunma İstihbarat Örgütü’nün geçen ay tamamladığı gizli rapora dayandırdığı haberinde, Pyongyang’ın uzun menzilli kıtalar arası füzelere yerleştirilebilecek minyatürleştirilmiş nükleer savaş başlığı ürettiğini yazdı. Bu gelişmeyle Kuzey Kore’nin tam anlamıyla bir nükleer güç olma yolunda önemli bir eşiği aştığı ifade ediliyor.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Birbirinden farklı savaş nedeniyle saklanmış veya sahibi tarafından artık kullanılmak istemeyen terk edilmiş arabalar


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, ABD'nin yeni yaptırımlarıyla Rusya'ya kapsamlı ticaret savaşı ilan ettiğini belirtti. Medvedev, Facebook hesabından yaptığı açıklamada ' Öncelikle, yeni ABD idaresiyle ilişkilerimizi iyileştirme umudunun sonu geldi. İkincisi Rusya’ya kapsamlı ticaret savaşı ilan edildi' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Iraklı ve Kürt yetkililer, IŞİD'in Irak'ta yaşadığı toprak kayıpları sonrası strateji değişikliğine gittiğini, örgütün artık küçük militan gruplarıyla bombalı araç ve intihar saldırısı gibi eylemlere girişeceğini söyledi. Yetkililer, birkaç ay önce, birçok IŞİD komutanı ve savaşçısının Irak'ın kuzey doğusundaki Hamrin dağlarına geçtiğini belirtiyor. Reuters haber ajansına konuşan yetkililer, IŞİD'in, bireyler ve küçük grupların saldırıları üzerine kurulu savaş yöntemlerine döneceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Suriye'de 6 yıldır devam eden iç savaşta son 6 ayda hayatını kaybeden sivillere ilişkin rapor yayımladı. Raporda 2017'nin ilk yarısında rejim ve destekçisi yabancı terörist gruplar, Rusya, askeri muhalifler, terör örgütleri DEAŞ ve PYD/PKK ve ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin çatışmalarında bin 159'su çocuk, 742'si kadın en az 5 bin 381 sivilin hayatını kaybettiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Savaşın ve çatışmaların en gizli görevlilerinden biri de keskin nişancılardır. İşte tarihe isimleri kazınan en iyi keskin nişancılar...


Yayın Tarihi: 27.06.2017

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, ülkesinin Afganistan'da savaşı kazanmadığını ve temmuzda buraya yönelik bir stratejiyi Kongreye sunacaklarını belirtti.Mattis, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde 2018 yılı mali bütçesine ilişkin senatörlerin sorularını yanıtladı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Putin, ünlü yönetmen Oliver Stone'un çektiği 4 bölümlük "The Putin Interviews" adlı belgeselde ABD ve NATO ile ilişkiler konusunda önemli açıklamalar yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile Rusya arasında olası bir savaşta "kimsenin hayatta kalamayacağını" söyledi. Dijital yayın platformu Showtime'da gelecek hafta yayınlanmaya başlayacak belgeselden bazı parçalar tanıtım amacıyla paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Halep'teki bir saldırının ardından çekilen bir fotoğraf tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Binlerce anekdotun, açıklamanın, verilerin anlatamadığını Küçük Ümran'ın toz toprağa karışmış kanlar içindeki hali, masum duruşu, şaşkın yüzü saniyeler içinde anlattı. Peki o günden sonra ne oldu Ümran'a? İşte savaşın simgesi haline gelen Ümran'ın son görüntüleri...


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Meksika yerlilerinden Maria Lorena Ramirez, günlük kıyafetleri ve terlik benzeri lastik ayakkabılarıyla yarıştığı 12 ülkeden 500 atletin katıldığı 50 kilometrelik ultramaratonun şampiyonu oldu.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Hollanda’nın Arnhem kasabasındaki Bronbeek Tarih Müzesi’ndeki topların Kanuni Sultan Süleyman tarafından bugünkü Endonezya’ya gönderilen toplar olduğu ortaya çıktı. Türk-Arap Dünyası Araştırmalar Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Tütüncü, 1562’de Açe Krallığı’na gönderilen topların 1857’de savaş ganimeti olarak Hollanda’ya götürüldüğünü söyledi. 6 savaş topunun yaklaşık 15 bin kilometre yolculuktan sonra sergilendiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor. Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor.Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Vietnam Savaşı zamanında Amerikalı askerlerin, Vietnamlı kadınlarla gönüllerince eğlendiği fotoğraflar gün yüzüne çıktı. İşte 1960 -1970 yıllarında çekilen o skandal kareler...


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Fransa'nın Nice kentinde, geçen yıl kamyonla saldırı düzenlenen bölgeye 50 metre mesafede 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 250 kilo ağırlığında bomba bulundu. Nice Emniyet Müdürlüğü, Promenade des Anglais Plajı'nı güvenlik gerekçesiyle kapatırken, bölgede yoğun önlemlerin alındığını duyurdu. Bombanın ABD savaş uçakları tarafından 1944'de Fransa'nın güneyine düzenlediği saldırıla kullanıldığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Venezuela’da Devlet Başkanı Maduro karşıtı eylemlerde son bir ayda 37 kişi yaşamını yitirdi. Ekonomik krizle boğuşan Venezuela‘da tansiyon yüksek. Devlet Başkanı Nicolas Maduro karşıtı gösterilerde bu kez öğrenciler sokaktaydı. Başkent Caracas’ta öğrencilerin eylemine polis sert müdahalede bulundu. Biber gazı ile gşstericileri dağıtmak isteyen polise eylemciler, molotof kokteylleriyle karşılık verdi. Caracas'taki eylemlerde bir günde 130’dan fazla kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile ABD arasında bir savaş çıkması ihtimali olduğunu söyleyerek, "Kuzey Kore'yle ciddi bir çatışmaya girme şansı var. Ama diplomatik yolları tercih ediyorum" dedi. Reuters haber ajansına bir mülakat veren ABD Başkanı, "Diplomatik bir çözümü çok isterdik. Ancak oldukça güç" diye konuştu. Trump, Kim Jong-un hakkındaki düşüncelerini de anlattı. Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Japon teknolojisi hep iyi işlerde kullanılmıyor: İşte 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan 11 gizli silah... Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Rusya, Japonya ile arasında 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana gerilimin devam ettiği Kuril Adaları'nda hala savaşın korkunç yüzü gözler önüne seriliyor.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD'ye gözdağı vermek için yüzlerce topçuyu sınıra dizen Pyongyang yönetimi, adeta gövde gösterisinde bulundu. ABD'nin Kuzey Kore sınırına yakın tatbikata başlaması üzerine bu girişimi yapan Kuzey Kore'nin nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli nükleer denemelerinin ardından bölgede yükselen tansiyon, ABD'nin bölgeye yaptığı çıkarmalar ile zirve yaptı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

İşte 2.Dünya Savaşı'nın renkli fotoğrafları... İlk kez göreceksiniz..


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD uçak gemisi USS Carl Vinson'un birkaç gün içinde Kore Yarımadası'na ulaşacağını açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump daha önce Kuzey Kore'ye güçlü bir donanma göndereceklerinin sinyalini vermişti. Uzmanlar bu hamleyle ABD’nin Kuzey Kore’ye askeri gücünü göstermek istediğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin Kuzey Kore'ye saldırma ihtimaline karşı Kuzey Kore'ye askeri birlik ve techisat gönderiyor. Daily Mail'in haberine göre Putin, ABD Başkanı Trump'ın Kim Jong Un yönetmine bir askeri müdahale yapması halinde sınırdan mülteci göçü başlamasından korkuyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Bölgeye yaklaşan ABD savaş gemilerine nükleer karşılık verileceğini dünyanın en büyük haber ağlarına açıklayan Kuzey Kore, artık haftalık, aylık ve yıllık füze testleri gerçekleştirileceğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD'nin bölgede gerilimi tırmandırdığını savunarak termonükleer savaşın her an çıkabileceğini söyledi. Kim: "ABD, bölgede tehlikeli bir durum yaratıyor. Termonükleer savaş her an çıkabilir. Kuzey Kore, ABD'nin arzu ettiği her türde savaşa karşılık vermeye hazır." dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

ABD Savunma Bakanlığınca (Pentagon) Rusya tehdidine karşı geçen yıl başlatılan "Avrupa Güvence İnisiyatifi" kapsamında, taktiksel eğitim amaçlı beşinci nesil F-35 savaş uçakları konuşlandırılacağı bildirildi. Pentagon’dan yapılan yazılı açıklamada, “Az sayıda F-35A Lightning II uçağı bu hafta sonu uzun zamandır planlanan eğitim için Avrupa’ya konuşlandırılacak” ifadesine yer verildi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Han Song Ryol, ABD'nin Başkan Donald Trump yönetiminde "daha hırçın ve agresif" olmaya başladığını söyledi. ABD'yi, Kuzey Kore ordusunu provoke etmemesi konusunda uyaran Han, "Onlar isterse savaşa gideriz. Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var." dedi. Han, ABD'nin önleyici saldırısıyla karşı karşıya kaldıklarında eli kolu bağlı durmayacaklarını da vurguladı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Saatte 2 bin 125 km hıza kadar çıkabilen ölüm makinesi SU-30 ve YAK-130'un üretim aşaması kademe kademe görüntülendi


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Eski Muhafazakar Parti liderlerinden Michael Howard, İngiltere'nin Cebelitarık'ı korumak için savaşa gidebileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Teknoloji gelişiyor, savaşlar için kullanılan silahlara da yansıyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

IŞİD terör örgütünün merkezi olarak bilinen Rakka kuşatılırken örgüt, şehirde savaş hazırlıkları yapıyor. ABD uçakları şehre bildiri dağıtarak sivillerin botlara ve teknelere binmemelerini istedi. IŞİD'liler, sivillerle teröristlerin arasında ayrım yapılamasın diye şehirde yaşayan erkeklerin hepsine aynı kıyafetleri giyme emri verdi. ABD'nin hava indirme operasyonu ile destek sağladığı ve 100'den fazla deniz piyadesini operasyona gönderdiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Atatürk'ün sol gözündeki değişikliği hiç fark etmemiştiniz belki de. Oysa dikkatlice bakıldığında, özellikle bazı fotoğraflarında sol gözünün bir miktar şehla olduğu görülebiliyor.


Yayın Tarihi: 26.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir