Son Dakika Yeni Savaş Haberleri

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, ülkesinin Afganistan'da savaşı kazanmadığını ve temmuzda buraya yönelik bir stratejiyi Kongreye sunacaklarını belirtti.Mattis, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde 2018 yılı mali bütçesine ilişkin senatörlerin sorularını yanıtladı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Putin, ünlü yönetmen Oliver Stone'un çektiği 4 bölümlük "The Putin Interviews" adlı belgeselde ABD ve NATO ile ilişkiler konusunda önemli açıklamalar yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile Rusya arasında olası bir savaşta "kimsenin hayatta kalamayacağını" söyledi. Dijital yayın platformu Showtime'da gelecek hafta yayınlanmaya başlayacak belgeselden bazı parçalar tanıtım amacıyla paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Halep'teki bir saldırının ardından çekilen bir fotoğraf tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Binlerce anekdotun, açıklamanın, verilerin anlatamadığını Küçük Ümran'ın toz toprağa karışmış kanlar içindeki hali, masum duruşu, şaşkın yüzü saniyeler içinde anlattı. Peki o günden sonra ne oldu Ümran'a? İşte savaşın simgesi haline gelen Ümran'ın son görüntüleri...


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Meksika yerlilerinden Maria Lorena Ramirez, günlük kıyafetleri ve terlik benzeri lastik ayakkabılarıyla yarıştığı 12 ülkeden 500 atletin katıldığı 50 kilometrelik ultramaratonun şampiyonu oldu.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Hollanda’nın Arnhem kasabasındaki Bronbeek Tarih Müzesi’ndeki topların Kanuni Sultan Süleyman tarafından bugünkü Endonezya’ya gönderilen toplar olduğu ortaya çıktı. Türk-Arap Dünyası Araştırmalar Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Tütüncü, 1562’de Açe Krallığı’na gönderilen topların 1857’de savaş ganimeti olarak Hollanda’ya götürüldüğünü söyledi. 6 savaş topunun yaklaşık 15 bin kilometre yolculuktan sonra sergilendiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor. Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor.Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Vietnam Savaşı zamanında Amerikalı askerlerin, Vietnamlı kadınlarla gönüllerince eğlendiği fotoğraflar gün yüzüne çıktı. İşte 1960 -1970 yıllarında çekilen o skandal kareler...


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Fransa'nın Nice kentinde, geçen yıl kamyonla saldırı düzenlenen bölgeye 50 metre mesafede 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 250 kilo ağırlığında bomba bulundu. Nice Emniyet Müdürlüğü, Promenade des Anglais Plajı'nı güvenlik gerekçesiyle kapatırken, bölgede yoğun önlemlerin alındığını duyurdu. Bombanın ABD savaş uçakları tarafından 1944'de Fransa'nın güneyine düzenlediği saldırıla kullanıldığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Venezuela’da Devlet Başkanı Maduro karşıtı eylemlerde son bir ayda 37 kişi yaşamını yitirdi. Ekonomik krizle boğuşan Venezuela‘da tansiyon yüksek. Devlet Başkanı Nicolas Maduro karşıtı gösterilerde bu kez öğrenciler sokaktaydı. Başkent Caracas’ta öğrencilerin eylemine polis sert müdahalede bulundu. Biber gazı ile gşstericileri dağıtmak isteyen polise eylemciler, molotof kokteylleriyle karşılık verdi. Caracas'taki eylemlerde bir günde 130’dan fazla kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile ABD arasında bir savaş çıkması ihtimali olduğunu söyleyerek, "Kuzey Kore'yle ciddi bir çatışmaya girme şansı var. Ama diplomatik yolları tercih ediyorum" dedi. Reuters haber ajansına bir mülakat veren ABD Başkanı, "Diplomatik bir çözümü çok isterdik. Ancak oldukça güç" diye konuştu. Trump, Kim Jong-un hakkındaki düşüncelerini de anlattı. Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Japon teknolojisi hep iyi işlerde kullanılmıyor: İşte 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan 11 gizli silah... Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Rusya, Japonya ile arasında 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana gerilimin devam ettiği Kuril Adaları'nda hala savaşın korkunç yüzü gözler önüne seriliyor.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD'ye gözdağı vermek için yüzlerce topçuyu sınıra dizen Pyongyang yönetimi, adeta gövde gösterisinde bulundu. ABD'nin Kuzey Kore sınırına yakın tatbikata başlaması üzerine bu girişimi yapan Kuzey Kore'nin nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli nükleer denemelerinin ardından bölgede yükselen tansiyon, ABD'nin bölgeye yaptığı çıkarmalar ile zirve yaptı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

İşte 2.Dünya Savaşı'nın renkli fotoğrafları... İlk kez göreceksiniz..


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD uçak gemisi USS Carl Vinson'un birkaç gün içinde Kore Yarımadası'na ulaşacağını açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump daha önce Kuzey Kore'ye güçlü bir donanma göndereceklerinin sinyalini vermişti. Uzmanlar bu hamleyle ABD’nin Kuzey Kore’ye askeri gücünü göstermek istediğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin Kuzey Kore'ye saldırma ihtimaline karşı Kuzey Kore'ye askeri birlik ve techisat gönderiyor. Daily Mail'in haberine göre Putin, ABD Başkanı Trump'ın Kim Jong Un yönetmine bir askeri müdahale yapması halinde sınırdan mülteci göçü başlamasından korkuyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Bölgeye yaklaşan ABD savaş gemilerine nükleer karşılık verileceğini dünyanın en büyük haber ağlarına açıklayan Kuzey Kore, artık haftalık, aylık ve yıllık füze testleri gerçekleştirileceğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD'nin bölgede gerilimi tırmandırdığını savunarak termonükleer savaşın her an çıkabileceğini söyledi. Kim: "ABD, bölgede tehlikeli bir durum yaratıyor. Termonükleer savaş her an çıkabilir. Kuzey Kore, ABD'nin arzu ettiği her türde savaşa karşılık vermeye hazır." dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

ABD Savunma Bakanlığınca (Pentagon) Rusya tehdidine karşı geçen yıl başlatılan "Avrupa Güvence İnisiyatifi" kapsamında, taktiksel eğitim amaçlı beşinci nesil F-35 savaş uçakları konuşlandırılacağı bildirildi. Pentagon’dan yapılan yazılı açıklamada, “Az sayıda F-35A Lightning II uçağı bu hafta sonu uzun zamandır planlanan eğitim için Avrupa’ya konuşlandırılacak” ifadesine yer verildi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Han Song Ryol, ABD'nin Başkan Donald Trump yönetiminde "daha hırçın ve agresif" olmaya başladığını söyledi. ABD'yi, Kuzey Kore ordusunu provoke etmemesi konusunda uyaran Han, "Onlar isterse savaşa gideriz. Halihazırda elimizde güçlü nükleer caydırıcı silahımız var." dedi. Han, ABD'nin önleyici saldırısıyla karşı karşıya kaldıklarında eli kolu bağlı durmayacaklarını da vurguladı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Saatte 2 bin 125 km hıza kadar çıkabilen ölüm makinesi SU-30 ve YAK-130'un üretim aşaması kademe kademe görüntülendi


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Eski Muhafazakar Parti liderlerinden Michael Howard, İngiltere'nin Cebelitarık'ı korumak için savaşa gidebileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Teknoloji gelişiyor, savaşlar için kullanılan silahlara da yansıyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

IŞİD terör örgütünün merkezi olarak bilinen Rakka kuşatılırken örgüt, şehirde savaş hazırlıkları yapıyor. ABD uçakları şehre bildiri dağıtarak sivillerin botlara ve teknelere binmemelerini istedi. IŞİD'liler, sivillerle teröristlerin arasında ayrım yapılamasın diye şehirde yaşayan erkeklerin hepsine aynı kıyafetleri giyme emri verdi. ABD'nin hava indirme operasyonu ile destek sağladığı ve 100'den fazla deniz piyadesini operasyona gönderdiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Atatürk'ün sol gözündeki değişikliği hiç fark etmemiştiniz belki de. Oysa dikkatlice bakıldığında, özellikle bazı fotoğraflarında sol gözünün bir miktar şehla olduğu görülebiliyor.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

TGRT Haber kanalı, Türk televizyon tarihinde bir ilke imza attı. Haber bülteninde El Bab operasyonu ile ilgili haber sunumu yapılırken 3 boyutlu olarak stüdyoya F-16 ve fırtına obüsü girdi.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

İşte savaşın yankılarının hala var olduğu yerler ve fotoğraflar.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Hollanda seçimlerinin ardından Türkiye'den ilk yorum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu "Yakında Avrupa'da din savaşları da başlar, başlayacak" dedi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Suriye’de yaşanan insanlık dramının son sembolü Halep’ten gelen yeni bir fotoğraf karesi oldu.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

İngiliz Independent gazetesinin tecrübeli Orta Doğu muhabiri Patrick Cockburn Menbiç ve Rakka çevresindeki son gelişmeler sonrası Türkiye'nin ülkedeki etkisinin hızla azaldığını yazdı.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Fırat Kalkanı harekâtında görevli Uzman Çavuş Ömer Özkan, El Bab’taki operasyon sırasında aç ve korkmuş halde bir kedi buldu ve ona ‘Barış’ adını verdi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Heidelberg Uluslararası Çatışma Araştırmaları Enstitüsü'ne göre dünya genelinde halihazırda 18 savaş ve 400’den fazla kriz sürüyor.


Yayın Tarihi: 25.02.2017

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, anket sonuçlarının AKP'yi memnun etmediğini öne sürerken, “Endişe duyuyorum. Sandığa bir hafta kala, AKP ‘Savaş var' deyip referandumu rafa kaldırabilir" dedi


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Savaşların yerinden ettiği insanlar küresel bir krize neden oluyor. Özellikle barınak ve diğer temel ihtiyaçlarını gidermeleri için Mimar Hasan Diker ekolojik bir çözüm öneriyor.


Yayın Tarihi: 30.01.2017

İşte Ortadoğu'nun en büyük orduları...


Yayın Tarihi: 05.01.2017

Independent'a konuşan ve eski bir IŞİD militanı olduğu belirtilen kişi, Reina saldırısını IŞİD'in Türkiye'ye savaş ilanı olduğunu ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 03.01.2017

Suriye Ordusu, Halep'teki savaşın bittiğini, bölgede bulunan silahlı unsurların tahliye edildiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 23.12.2016

Sosyal medyada her geçen gün başka bir çocuğa ağlıyoruz… Peki arkada kalanlar, savaşın basın yüzü olamayanlara ne olacak?


Yayın Tarihi: 13.12.2016


Yayın Tarihi: 01.12.2016

Suriye'de süren savaş sırasında inanılmaz olayla yaşanıyor. Silah bulamayan muhalifler el yapımı kendi silahlarını yapıyor


Yayın Tarihi: 31.10.2016

Suriye'de oyun alanlarını da kaybeden çocuklar, Rus bombalarının açtığı dev çukurlara biriken sularda yüzüyor.


Yayın Tarihi: 31.10.2016

Savaşın korkunç yüzü


Yayın Tarihi: 28.10.2016

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye’nin Irak’ın egemenlik haklarını ihlal ettiğini öne sürdü ve “Bütün seçenekler önümüzde. Hiç kimse bu seçenekleri sınırlayamaz” dedi.


Yayın Tarihi: 14.10.2016

Haşdi Şabi'den yapılan açıklamada Türk Ordusu Irak’ta “işgalci” olarak tanımlandı ve çekilmemeleri durumunda Türk Ordusu’yla da savaşacakları iddia edildi.


Yayın Tarihi: 06.10.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Associated Press Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Esat, muhaliflerine karşı dış destek devam ettiği için savaşın da muhtemelen devam edeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 23.09.2016

Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçı Ruslar ile hükümetin kontrolündeki bölgeleri ayıran hat bundan iki yıl önce çizildi. Hattın Kiev tarafındaki Ruslar nasıl yaşıyor?


Yayın Tarihi: 06.09.2016

Çin, Rusya ve ABD’nin savunma sistemlerindeki gelişmeler açıkçası pek iç açıcı değil...


Yayın Tarihi: 26.08.2016

Birleşmiş Milletler'den yapılan açıklamada, Suriye'deki iç savaşın acı bilançosu ortaya kondu.


Yayın Tarihi: 27.05.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir