Klasik Aşure Tarifi Haberleri

Püf noktalarıyla aşure tarifi! Tam kıvamında aşure tarifi nasıl yapılır? İşte mazleme listesi

Aşure tarifi Muharrem ayının gelmesi ve aşure gününün yaklaşmasıyla beraber merak edildi. Hicri takvimin ilk ayı olarak kabul edilen Muharrem ayının 10. gününde aşure yapılır ve dağıtılır. Aşure tarifini, püf noktalarına dikkat edildiğinde tam kıvamlı olarak yapabilmek mümkün. Aşure tarifi birçok bakliyat, kuru meyve ve kuruyemişin bir araya gelmesiyle yapılan bir tariftir. Peki, tam kıvamında aşure tarifi nasıl yapılır, malzemeleri neler?

Yemek 25-07-2023 20:06

Tam kıvamında aşure tarifi! En lezzetli aşure tarifi nasıl yapılır, malzemeleri neler?

Aşure tarifi, muharrem ayının yaklaşmasıyla beraber araştırılmaya başladı. Hicri takvimin ilk ayı olarak kabul edilen Muharrem ayının 10. Günü Aşura günü olarak anılır. O gün birçok Müslüman vatandaş aşure pişirip komşularına dağıtır. Aşure tarifi birçok bakliyat, kuru meyve ve kuruyemişin bir araya gelmesiyle yapılan bir tariftir. Peki, tam kıvamında aşure nasıl yapılır? İşte püf noktalarıyla en lezzetli aşure tarifi...

Yemek 07-07-2023 12:31

Aşure tarifi, nasıl yapılır? Bolluk ve bereket zamanı: Tam kıvamında aşure tarifi

Aşure zamanı her sene heyecanla bekleniyor. Bolluk ve bereketin simgesi olarak görülen aşure sevilerek tüketiliyor. Bu sene 8 Ağustos Pazartesi gününe denk gelen aşureyi yapmak oldukça zorlu olarak görülebiliyor. Ancak aşağıda yer alan tarifi tam olarak uyguladığınızda aşurenizin tadı tam istediğiniz lezzette olacak.

Yemek 08-08-2022 10:15

Aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri neler? İşte aşure tarifi...

18 Ağustos aşure gününe sayılı günler kaldı. Sohbet ve yardımlaşmanın arttığı aşure günü için aşurenin nasıl yapıldığı merak konusu oldu. Aşure yapmak için gerekli malzemelerin arasında 3 bardak aşurelik buğday, 1 bardak nohut, 1 bardak kuru fasulye, 200 gr kuru kayısı yer alıyor. İşte aşure tarifi...

Yemek 09-08-2021 00:21

Aşure malzemeleri nelerdir? Aşure nasıl yapılır?

Birbirinden farklı lezzetleri buluşturan aşure için ev hanımları mutfağa girecek. Bereket getirmesi inancıyla büyük tencerelerde kaynatılarak paylaşılan aşure, yapımı oldukça pratik olan ama bir yandan da dikkat gerektiren bir lezzet. Bu Muharrem ayında en lezzetli aşureyi yaparak ikram etmek isteyen kişiler de, aşure yapmanın püf noktalarını araştırıyor.

Yemek 24-07-2021 15:10