Nasır Haberleri

Ayaktaki nasır nasıl geçer, neden olur? Ayak nasırına ne iyi gelir, doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

Tabanlarımız vücudumuzun günlük hareketlerinde ve ağırlık taşıma sürecinde önemli bir rol oynar. Ancak bazen sürekli sürtünme veya baskı nedeniyle tabanlarımızda rahatsızlık verici bir durum olan nasırlar oluşabilir. Ayaktaki nasır derinin aşırı kalınlaşmasına yol açan ve genellikle ayak tabanında veya parmaklarda oluşan bir cilt sorunudur. Yürüme zorluğuna neden olabilen ayak nasırı nasıl geçer?

Haber 15-06-23 10:38

Ayak nasırının kökünü kurutuyor! Her evde bulunuyor

Nasır özellikle kış aylarında kapalı ayakkabı kullanımının artmasıyla birlikte daha fazla görülmeye başlıyor. Yürürken bile rahatsızlık veren nasırlar yaşam kalitesinin düşmesine sebep oluyor. Evde nasırları geçirmek için çözüm önerileri aranıyor. Her mutfakta bulunan malzemeler nasırların kökünü kurutabiliyor.

Haber 24-01-23 10:22

Kendi küçük etkisi büyük! Aspirinin şaşırtan kullanım alanları

Aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan Dünya'nın en çok bilinen ilacıdır. Aspirin yıllardır süregelen oldukça faydalı ilaçtır. Bazı kullandığımız ürünlerin farklı kullanım alanlarını duyduğumuz da şaşırıyoruz. Aspirin de saç kepeğinden temizliğe kadar birçok alanda fayda sağlıyor.

Kadin 11-11-22 13:43

İki malzemeli mucize çözüm: Ne nasır kalır ne de ağrı!

Karbonatı hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Temizlik, sağlık, cilt bakımı... Keklerin mükemmel şekilde kabarmasını sağlar, pişilere lezzet verir. Bu kadar çok yönlü ve ekonomik fiyatlı olan karbonatın mucizelerinden şimdiye kadar faydalanmadıysanız bundan sonra değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ter kokusu, ağız kokusu, boğaz ağrısı başta olmak üzere birçok sağlık sorununu karbonatla çözebilirsiniz.

Haber 20-10-22 17:41

Nasırlara en kısa sürede elveda! Tek malzemeyle direkt çözüm

Nasır genellikle ayakta çıkan ve yaşam kalitesini düşüren rahatsızlıklardan. Oldukça ağrılara neden olabilen nasırın etkilerini azaltmak için mutlaka tedavi edilmesi gerekiyor. Nasırı geçirecek yöntemler doğal yollardan geçiyor. Bitkisel ürünler ile nasırı tedavi etmek mümkün olabiliyor. 'Evde nasır nasıl geçer?' diye merak ediyorsanız bitkisel nasır tedavilerine göz atabilirsiniz.

Haber 05-09-22 09:58

Acıya ve kötü görünüme son! Ayağınızdaki nasırları geçirmek için…

Ayak nasırı toplumda çok sık görülmektedir. Yaşam kalitesini düşüren nasırlar ayaktayken oldukça ağrılara neden olmaktadır. Nasır sorunu için birçok yöntem denenmektedir. Denediğiniz yöntemler nasırlarınızı geçiremediyse bir de soğan suyu kürünü deneyebilirsiniz. Soğan suyu sağlığın pek çok alanında faydalı olduğu gibi nasırlar üzerinde de etkili sonuçlar verir.

Haber 29-08-22 12:04

Ayaklara yapılan en büyük kötülük! Verdiği zararı bir bilseniz...

İkisi de ayak hastalıkları uzmanı olan anne kız 57 yaşındaki Louise Reaney ve 30 yaşındaki Emily Sharp, TikTok hesaplarından paylaştıkları video ile şaşırtıcı gerçekleri paylaştılar. Milyonlarca izlenen dikkat çekici videoda, çoğu kişinin yaptığı ama aslında asla yapılmaması gerenleri açıkladılar. İkili, bir numaralı kuralın asla çorapsız ayakkabı giyilmemesi olduğunu söylüyor. Anne Louse Reaney bu durumu "aynı çorabı her gün yıkamadan giymek" gibi olduğunu söylüyor.

Haber 27-08-22 07:11

Aspirinin hiç bilmediğiniz faydaları! Çok şaşıracaksınız

Aspirin en sık kullanılan ilaçlar arasında yer alıyor. Ağrı ve ateş düşürücü özelliğiyle bilinen aspirinin sadece sağlığa değil hayatın birçok alanına faydası bulunuyor. Aspirinin gündelik hayatta yaşanan birçok sorunu çözebildiğini biliyor muydunuz? Aspirinin faydalarını duyunca evinizden eksik etmeyeceksiniz.

Kadin 07-06-22 15:02

Nasıra ne iyi gelir? Acısına dayanılamayan nasır evde tedavisi var mı, doğal yollarla nasıl geçer?

Nasır, estetik bir problem olarak görülse de bunun ötesine geçip, sinir uçlarına baskı yaparak ağrıya yol açan bir soruna dönüşebilir. Deri üzerinde nasırlı bölge oluşumu sık görülen bir durumdur ve birkaç yöntem ile nasır sorunundan kurtulmak mümkündür. Çoğunlukla ellerde ve ayaklarda ortaya çıkan nasıra ne iyi gelir, nasıl geçer? Acısı dayanılmaz olan nasırdan kurtulmanın yolları...

Kadin 06-05-22 17:27

El ve ayak sağlığınız için en iyi nasır bandı çeşitleri

Cildin olumsuz dış etmenlere karşı kendini korumaya çalışması nedeniyle oluşan nasırlar çoğu zaman hayatı zorlaştırıyor. Genelde ağrı ya da acıya neden olmadığından önemsenmiyor ancak tedavi edilmeyen nasırlar ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara sebep oluyor. Bu yüzden yeni oluşan nasırların zaman kaybetmeden nasır bandı ile tedavi edilmesi gerekiyor. Sizler için nasırlarınızı kısa sürede tedavi edecek harika bir liste hazırladık. İşte en iyi nasır bandı önerileri!

Haber 22-04-22 10:37

Kadınların vazgeçilmez tutkusu! Her gün topuklu ayakkabı giymenin birçok zararı var

Her kadın güzel görünmek ve kendini iyi hissetmek ister. Bunun için kadınlar yüksek topuklu uçları dar gösterişli ayakkabılar giymeyi severler. Ancak bunun bedeli çoğu kez kas iskelet sisteminin bir çok bölgesinde kalıcı ve geriye dönüşümsüz hasarlar olarak karşımıza çıkar. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi.

Kadin 07-07-21 11:17

Görmezden gelmeyin! Ayaktaki ağrı birçok rahatsızlığı işaret ediyor

Ayakların kemikler, eklemler, bağlar ve yumuşak dokulardan oluşan karmaşık bir yapıda olduğunu kaydeden Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Onur Kocadal, bu yapılarda görülen problemlerin yaralanma ya da enfeksiyonlardan yapısal rahatsızlıklara kadar birçok sorunun ayakta ağrıya neden olabileceğine dikkat çekti. Ayakta ağrıyla kendini gösteren hastalıklarla ilgili önemli bilgiler verdi.

Haber 03-06-21 11:03

Mumsu dokuyu ovalayın ama dikkat! Ayakta deri sertleşmesinin sebepleri

Ayakta oluşan deri sertleşmesi, cildinize tekrar tekrar uygulanan basınç ve sürtünmeden kaynaklanabilir ve bu da nasır oluşmasına neden olabilir. Bu tip cilt, görünüşte sert ve mumsu görünümdedir. Ancak zamanla hassas ve dokunulduğunda acı verici olabilir. Peki ayaktaki deri sertleşmesinden nasıl kurtulunur, görelim.

Haber 16-03-21 17:07

Nasır: Neden olur, nasıl geçer?

Nasır, derinin kendini aşınmalara karşı koruma refleksinin sonucunda ortaya çıkan kalınlaşmış tabakadır.

Haber 24-06-20 11:03

Sivas'ta iki köyde Kovid-19 karantinası kaldırıldı

Sivas'ta iki köyde Kovid-19 karantinası kaldırıldı

Yurthaber 02-05-20 14:06

Bu yöntem nasırı 1 günde yok ediyor! Sirke...

Nasır, günümüzde birçok insanın yaşam kalitesini düşüren bir sağlık problemi! Nasır, ayak ve el derisinde çeşitli sebepler sonucunda deri yapısının tahriş olmasıyla ortaya çıkıyor. Tedavisi ise her zaman kolay olmuyor...

Kadin 19-04-20 15:47

Nasırı bir günde kökünden söküyor! Sirke, karbonat, aspirin...

Nasır deyip geçmeyin acısını çeken bilir. Ellerde ve ayaklarda oluşan ufacık bir nasır yaşam kalitenizi büyük oranda düşürmeye yeter de artar. Yüzde yüz doğal yöntemlerle herhangi bir müdahaleye gerek duymadan nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Trend 12-04-20 14:05

Uzmanından uyarı: Nasırı kesinlikle yakmayın

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Behiç Tanıl Esemenli, deri sertleşmesi olarak genellikle ayakta görülen nasırın bir hastalık olmadığına dikkat çekti.

Kadin 02-07-19 11:56

Uzmanından uyarı! Bunu sakın yapmayın

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Behiç Tanıl Esemenli, deri sertleşmesi olarak genellikle ayakta görülen nasırın bir hastalık olmadığına dikkat çekti. Nasırın yakarak tedavi edilmesinin zararlı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Esemenli, "Nasırı yakmaya çalışırsanız altında yaralar açabilirsiniz. Nasırı yok etmek çözüm değil, nedenini bulmalısınız" dedi.

Trend 02-07-19 11:08

El ve ayaklarda çıkan nasırlardan doğal yolla nasıl kurturulur?

Her yaşta insanda el ve ayak bölgelerinde deri kalınlaşması sonucu nasır meydana gelebilir. Oldukça can yakan bir sorundur. Yanlış ayakkabı seçimi, aşırı sürtünme gibi yöntemler derinin kalınlaşmasına neden olabilir. Şimdi paylaşacağımız bu yöntemler sayesinde canınızı yakan nasırlardan doğal yollarla kurtulmanız mümkün.

Yemek 14-11-18 16:14

Katar Başbakanı, Ürdünlü Bakanı kabul etti

Katar Başbakanı, Ürdünlü Bakanı kabul etti

Haber 17-07-18 16:25

Nasırları düşüren 2 doğal tedavi yöntemi

Bazı anneanne yöntemleri gerçekten işe yarıyor ????

Kadin 17-04-18 16:17

Ne zordur acısı: Sadece 1 günde nasıra veda ediyoruz!

Nasır, genellikle ayaklarda meydana gelen ve derinin sertleşmesiyle oluşan bir tabakadır. Çoğu zaman yanlış ayakkabı seçimi sonrası meydana gelir ve yaşam kalitenizi neredeyse yerlere düşürür. Ama bu meretten kurtulmak mümkün, üstelik bir günde...

Yemek 18-09-17 11:37

Nasıra

İsrail'in Arap başkenti Nasıra.

Trend 31-12-15 12:08