Hibiskus Haberleri

Maskaralardan nemlendiricilere mutlaka denemeniz gereken kozmetik ürünleri

Işıl ışıl saçlara, pürüzsüz bir tene sahip olmanın yolu, düzenli bakım ve makyaj rutinlerinden geçiyor. Bu rutinleri etkili kılmak içinse doğru ürünleri kullanmak gerekiyor. "Peki ama ihtiyaçlarıma uygun ürünleri nasıl bulacağım?" diye düşünüyorsanız bu konuyu merak etmenize hiç gerek yok. Sosyal medyada çok konuşulan ve kullanıcıların genelinden olumlu yorumlar alan kozmetik ürünlerini sizin için seçtik. Haydi gelin, mutlaka denemeniz gereken o ürünleri inceleyelim.

Kadin 05-07-2023 15:52

Hibiskus çayı faydaları nedir, zararı var mı? Hibiskus çayı nelere iyi gelir, nasıl demlenir?

Hibiskus çayı son yıllarda popülerliğini arttıran sağlıklı bir içecektir. Bu çay hibiskus bitkisinin kurutulmuş çiçeklerinden yapılır ve hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilir. Hibiskus çayı tatlı ve ekşi lezzetiyle tanınır ve aynı zamanda pek çok sağlık yararına sahiptir. Yüksek antioksidan içeriği, kan basıncını düzenleyici özellikleri ve enfeksiyonlara karşı koruyucu etkileri ile bilinir. Hibiskus çayı özellikle yaz aylarında ferahlamak için tercih edilen bir içecektir.

Haber 28-03-2023 17:29

Hibiskus çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Hibiskus çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Doğadaki tüm bitkilerin birçok hastalığa faydası vardır. Tıpta birçok hastalık için üretilen ilaçlarda bulunan bitkisel ürünler aynı zamanda farklı şekillerde de tüketilebilir. Özellikle bu tarz bitkisel ürünler kurutularak demlenir ve çay şeklinde de tüketilir. Hibiskus bitkisi de çay olarak tüketilen bir bitkidir. Hibiskus bitkisi kurutulmuş yapraklarından yapılan çay ile insan bedenine oldukça faydalıdır. Peki, hibiskus faydaları nelerdir, hibiskus çayı tarifi nedir?

Haber 28-10-2022 16:54

Cildi gençleştirir, yaraları iyileştirir, libidoyu artırır! Kaynatıp çayını için faydasını anında görün

Şarkılara konu olan ebegümecinin faydalarını şimdiye kadar öğrenmediyseniz, öğrendikten sonra ebegümeci çayı içmeye başlayacaksınız. Hibiskus olarak da bilinen ebegümeciyi aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Cildi gençleştirir, yaraları iyileştirir, libidoyu artırır ve daha bir sürü faydası olan ebegümeci Antik Mısır’da iyileştireceğine ve ölümsüzlüğü getireceğine inanılıyordu.

Haber 19-08-2022 07:06

Hibiskus

Hibiskus Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Hibiskus Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Kanser hücrelerini yok ediyor, toksinleri vücuttan atıyor! İşte hibiskus çayı tarifi...

Bitkisel ürünler hastalıkları önleme konusunda oldukça güçlüdür. İnsan vücuduna onlarca faydası bulunan hibiskus çayı birçok hastalığa karşı etkilidir. Vücuttaki tüm toksinlerden arınmanıza yardımcı olur. İşte tarifi...

Haber 20-06-2022 23:27

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz dışarıdaki kadar lezzetli berry hibiscus tarifi

İçeceklerde de yiyecekler gibi ön plana çıkan lezzetler oluyor. Bir hibiscus çayıdır gidiyor. Eskiden Hacca giden büyüklerin gelirken yanlarında getirdikleri Medine gülü adı verilen, ekşimsi gül yapraklarının günümüzde kullanılan adı, "hibiscus" olarak trend olmuş vaziyette. İçine katılan farklı baharat ya da meyvelerle soğuk ya da sıcak içecekler yapılıyor.

Yemek 15-02-2022 17:21

Berry hibiscus nasıl yapılır? Evde yapabileceğiniz lezzetli berry hibiscus tarifi

Yaz sıcaklarının gelmesiyle beraber soğuk ve ferahlatıcı etki gösteren içeceklere olan ihtiyaçta arttı. Geleneksel limonata lezzetinin yanında yeni nesil kahve zincirlerinde yapılan değişik aromalardan oluşan soğuk içeceklere olan talep arttı. Sizler için ferah tadı ve serinletici etkisiyle bir yudum aldığınızda dahi kendinize geleceğiniz harika berry hibiscus tarifi hazırladık.

Yemek 04-08-2021 16:05

Hibiskus çayının faydaları nelerdir? Hibiskus çayı nasıl hazırlanır? Hibiskus çayı ne kadar sürede demlenir?

Güneydoğu Asya ve Kuzey Afrika’da ortaya çıkan ve birçok yerde yetişmeye devam eden hibiskus bitkisi nar çiçeği, kerkede, bamya çiçeği olarak da biliniyor. Nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara iyi gelen hibiskus çayı son dönemlerde oldukça popüler bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak diğer bitki çaylarında olduğu gibi hibiskusun demlenme süresi büyük önem taşıyor.

Yemek 22-06-2021 13:41

Hibiskusun Faydaları Nelerdir?

Ebegümeci, amber çiçeği ya gülhatmi olarak da bilinen hibiskus, ebegümecigiller familyasına ait yaklaşık 60 kadar türü olan çiçekli bir bitki türüdür. Ilıman iklimleri seven bu hoş kokulu bitkinin tıbbi amaçlı olarak kullanılan türü Batı Afrika menşeli Hibiscus sabdariffa’dır. Genellikle çay olarak hazırlanan hibiskus Çin ve Tayland’da ‘kerkede çayı’ ismiyle anılır.

Yemek 03-04-2016 17:21