Meme kanseri hakkında bilgiler

Meme kanseri hakkında bilgiler

En sık görülen kanser çeşitleri arasında bulunan meme kanseri, meme dokusunda bulunan hücre gruplarının kontrolsüz bir şekilde çoğalması sonucunda ortaya çıkar. Kanserli doku, memenin yakın çevresinde bulunan lenf bezlerine kadar yayılır. Son yıllarda görülme sıklığı artan bu kanser çeşidinde erken tanı oldukça önemlidir. Meme ucunda oluşan akıntı, şekil bozuklukları, meme ya da koltukaltı bölgesinde oluşan kitle, dokuda ağrı hissi, halsizlik ve yorgunluk gibi durumlar belirtiler arasında bulunur. Genetik ve çevresel pek çok faktör hastalık üzerinde etkilidir. Radyasyon maruziyeti, uzun süreli hormon kullanımı, memede azalan yağ dokusu, uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı, ileri yaş ve obezite hastalık nedenleri arasında yer alır.

Meme kanseri Haberleri

Çürüyene kadar bekliyorlar! Ölümcül etkileri oluyor

Meme kanseri en sık meydana gelen kanserler arasında yer alıyor. Uzmanlar meme kanseri hakkında sürekli olarak uyarılarda bulunuyor. Meme kanserinden ölme riskini azaltmak ve tedavi sürecini iyileştirmek için erken teşhis çok büyük önem taşıyor. Bazı hastalar memelerinde çürüme meydana gelene kadar doktora gitmiyor.

Kadin 20-05-2022 15:38

"Çürüme oluşana kadar doktora gitmeyenler var"

Meme kanseri her yaştan kadını tehdit eden en önemli sağlık sorunlarının başında gelir. Her kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayat kurtarıyor. Uzmanlar, kadınların kendilerinin muayene etmesinin önemini vurgularken, bazı kişilerin memeden çürüme oluşana kadar doktora gitmediği konusunu dile getiriyor.

Haber 20-05-2022 10:42

Prostat kanseri için etkili tedavi! Çok daha hızlı...

Yaygın erkek hastalıkları arasında bulunan prostat kanseri endişeye sebep oluyor. Özellikle belirli yaşın üzerinde olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riski artış gösteriyor. Prostat kanserinde yeni tedavi yöntemleriyle daha etkili ve daha az yan etkili tedaviler bulunuyor. Prostat kanserinde erken teşhis etmek için düzenli kontrollerin yapılması gerekiyor.

Haber 16-05-2022 16:32

Kanseri 3 kez yenen kadın ile doktoru diğer hastalar için el ele verdi

Radyasyon onkoloğu Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu, kanserin elinden 3 kez aldığı hastası Çiğdem Beşkardeş ile meme kanserliler yararına kurulan dernekte diğer hastalara umut olmak için çalışıyor - Çiğdem Beşkardeş: - "Doktorlarımızın hepsi çok iyi ama erişilebilir, iyi kalpli ve farkındalıklı bir doktor olmanın daha başka olduğunu deneyimlerim sırasında anladım"

Yurthaber 23-04-2022 11:03

Akciğer, kolon, meme ve prostat kanseri riskini artırıyor! Kesinlikle uzak durun

Trans yağların zararları artık dünya çapında bilinen bir gerçek. İnsan sağlığına onlarca zararı olan trans yağların kullanımı maalesef devam ediyor. Kalp hastalıklarından obeziteye kadar birçok hastalığın sebebi olan trans yağların akciğer, kolon, meme ve prostat kanseri gibi kanser türleriyle ilişkili olduğu ortaya çıktı.

Haber 23-04-2022 10:39

Sağlıklı yaşlanmak sizin elinizde! Hastalıklardan korunabilirsiniz

Zaman geçtikçe gerçekleşen yaşlılıktan vücut sağlığı olumsuz etkileniyor. Yaşlanmayla birlikte birçok hastalığa yakalanma riski artıyor. Yaşlanmanın önüne geçilmese de sağlıklı bir şekilde yaşlanmak mümkün olabiliyor. Uzmanlar sağlıklı yaşlanmak için zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın, sağlıklı beslenmenin ve düzenli fiziksel aktivitenin önemini vurguluyorlar.

Haber 18-04-2022 11:09

Meme biyopsisi ile ameliyatsız şekilde tanı konulabilir

Meme kanseri kadınların en riskli olduğu kanser türleri arasında yer alıyor. Meme kanserini çok ciddi sonuçlara yol açsa da erken tanı sayesinde çok daha hızlı ve etkili bir iyileşme süreci sağlanabiliyor. Meme biyopsisi ile ameliyatsız bir şekilde meme kanseri tanısı konulabiliyor.

Kadin 12-04-2022 17:13

Et değil adeta kimyasal bomba! Zehir saçıyor

Salam ve sosis gibi işlenmiş etlerin sağlıksız olduğu bilinen bir gerçek. Kuru et, tuzlanmış et, konserve etler de aynı şekilde. Çok sayıda kalp hastalığı ve kanser rahatsızlıklarını işlenmiş etlerin tetiklediği araştırmalarla ortaya çıktı. Taze görünmesi için kimyasal ürünlerle harmanlanan bu etlerin zehir dolu içeriklerini öğrenince uzak duracaksınız.

Haber 17-03-2022 08:34

4 Şubat Dünya Kanser Günü nedir? Nasıl ortaya çıktı? İşte 4 Şubat Dünya Kanser Günü mesajları!

4 Şubat Dünya Kanser Günü bu hastalığa dikkat çekip kanser bilincinin artırılması için etkinlikler düzenleniyor. Bugün Dünya Kanser Günü olması nedeniyle 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedir? Nasıl ortaya çıktı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Öte yandan konuya ilişkin araştırılan bir başka husus da 4 Şubat Dünya Kanser Günü mesajları oldu. İşte 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili detaylar...

Haber 04-02-2022 17:20

Obezite ve egzersizden uzak bir yaşam meme kanseri riskini artırıyor

TÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atakan Sezer: - "Uygunsuz ve sağlıksız beslenmeden uzak durulmalı. Alkol kullanımıyla meme kanseri arasında da ilişki var"

Yurthaber 04-02-2022 11:18

Meme kanserini tetikliyor! Sakın yemeyin

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan meme kanseri riski yediğimiz gıdalarla, dışarıdan aldığımız radyasyonlarla daha da artıyor. Son yapılan araştırmalara göre özellikle hamur işlerinde oldukça kullanılan margarinin de meme kanseri riskini arttırabileceği öğrenildi. İşte detaylar…

Haber 03-02-2022 15:10

Kuzenine eşlik etmek için hastaneye gitti, kanser olduğunu öğrendi: Agresif bir türmüş

Kanserde erken tanının ve rutin kontrollerin hayat kurtaracağı gerçeği İzmir’de yaşanan bir vakayla vücut buldu. 47 yaşındaki Gökçe Yağcı, yaşıtı olan kuzeni Gülsen Yılmaz’ın yanında olmak, ona eşlik etmek isterken yaşamını alt üst edecek sürecin başladığını belirtti. Yapılan kontrollerde Yılmaz'ın kanser olmadığı ancak Yağcı'nın ''gelmişken ben de muayene olayım'' demesiyle kanser olduğu ortaya çıktı.

Haber 03-02-2022 10:53

İzmirli tek yumurta ikizleri meme kanserine karşı birlikte mücadele veriyor

Tedavisi süren ikizlerden Çiğdem Serfiçeli: - "Genetikle alakalı bir durum olabilir diye kardeşimi de hastaneye yönlendirdim. Aynı hastalık çıkınca tedavimiz başladı"

Yurthaber 03-02-2022 10:51

Salma Hayek de aynı durumu yaşıyor! Göğüslerin durdurulamayan büyümesi hakkında bilmeniz gerekenler

Yaş aldıkça vücutta birçok bölgede değişiklikler yaşanmaya başlıyor. Eller, ayaklar ve boy gibi göğüsler de sürekli bir gelişim halinde oluyor. Bu büyümelerin ergenlikten bir süre sonra durduğu ve yaşlılığa doğru giderken bu sefer tersi yönde değişim gösterdiği bilinen bir gerçek. Ancak ergenlik geçtikten sonra, 20’li yaşların sonuna doğru kadınların göğüsleri ikinci bir büyüme atağı daha geçirebilir. Peki, bu neden olur?

Haber 29-01-2022 07:39

Hamileyken kansere yakalandı! Tedavisi sürerken kızını kucağına aldı

Hamileliğinin 18’in haftasında meme kanseri olduğunu öğrenen Gülcan Parmaksız, kızı Öykü’yü kucağına aldı. 40 yaşındaki kadın gebelik sürecinde operasyon geçirip 5 kür kemoterapi aldı. Tedavisi sürerken kızı Öykü’yü kucağına alan Parmaksız, "Adına 'Öykü' dedik. İsminin anlamının bu kadar derin olacağını bilemezdim. Gerçekten de öyküsüyle dünyaya geldi. Anne-kız savaşımızı kazandık" dedi.

Haber 12-01-2022 08:33

Kanser teşhisi konulan Rus kadın, aradığı şifayı Türkiye'de buldu

Antalya'da Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan'ın ameliyatıyla tümörden kurtulan Bulatova, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan'ın operasyonuyla da protez memeye kavuştu - 52 yaşındaki Nadejda Bulatova: - "Türkiye'ye geldiğim için çok mutluyum. Türk hekimlerine minnettarım. Sağlığıma kavuşturdukları için çok teşekkür ediyorum"

Yurthaber 03-01-2022 11:08

Rutin meme kontrolü için telefonuna gönderilen mesaj hayatını kurtardı

Rutin meme kontrolü için gönderilen uyarı mesajı üzerine mamografi çektiren ve bir gün sonra meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan Sevinç Özcan (63) yeni yıla sayılı günler kala doktorundan tedavisinin başarıyla sonuçlandığı müjdesini aldı. Özcan, “O mesaj hayatımı kurtardı. Sonucu öğrendiğim gün artık benim doğum günüm. 2022 benim için yeni bir hayatın başlangıcı" dedi.

Haber 26-12-2021 12:55

Meme kanseri hastaları bu belirtilere dikkat! Mutlaka uzmana başvurun

Meme kanserli hastalarda öksürük, nefes darlığı, göğüs ağrısı, halsizlik, çarpıntı gibi şikayetle kendini gösteren ‘Meme Kanserinde Göğüs Kafesi ve Kalp Zarı İçinde Sıvı Birikimi’ rahatsızlığı ihmal edilmemeli. Uzmanlar meme kanserli hastalarda şikayetler başladığında mutlaka göğüs cerrahisi hekimine başvurmaları gerektiğini vurguluyor. Konu ile ilgili bilinmesi gerekenleri Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan anlattı.

Kadin 23-11-2021 09:18

Meme kanseri belirtileri nelerdir? Ucu içe çekiliyorsa...

Meme kanseri belirtileri ile ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, meme ucunda içe çekilme, akıntı, damarların belirginleşmesi gibi durumlarda mutlaka doktora başvurulması gerektiğini söyledi. Beyne kadar yayılabilen meme kanserinde erken tanı ve tedavi kanserini seyrini değiştirebilmek adına büyük önem taşır. Bu nedenle belirtilerin görmezden gelinmemesi ve yılda 1 kez mutlaka kontrole gitmek önem taşır. Kadınlar gibi erkekleri de etkileyen hastalık ile ilgili bilgiler.

Haber 22-11-2021 11:26

Uzmanından meme kanseri riskini artıran faktörlere karşı uyarı

Sefaköy Medipol Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Fatma Ümit Malya: - "Her 8-10 kadından biri ömrü boyunca meme kanserine yakalanma riski taşır ve bu risk yaşla birlikte artar" - "40 yaşından itibaren yılda bir kez mamografi ve klinik meme muayenesi yapılmalıdır" - "Genetik ve değiştiremeyeceğimiz faktörlerin yanı sıra değiştirebileceğimiz en önemli faktör yaşam alışkanlıkları ve beslenmedir"

Yurthaber 19-11-2021 10:27

Simpsonlar, tek göğüslü kanserden kurtulan karakteriyle övüldü

The Simpsons , Meme Kanseri Farkındalık Ayı şerefine tek göğüslü kanserden kurtulan bir kişiyi tanıttıktan sonra övüldü.

Trend 01-11-2021 12:12

Canan Ergüder'in gözyaşları! O soru karşısında dayanamadı

Usta sanatçı Canan Ergüder, tedavi gördüğü meme kanseri hakkında yaşadığı süreci İclal Aydın'a anlattı. Usta sanatçı, kimi zaman duygusal anlar yaşadı.

Magazin 30-10-2021 07:41

Meme kanseri türleri nelerdir?

Meme kanseri tedavisinde türünün belirlenmesi oldukça önemlidir. Meme kanser türleri, kanserin nasıl davranacağını saptamak için gereklidir. Bunun için kanserin memenin hangi kısmında başladığına bakılır. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, meme kanseri türünün saptanması için hangi bölümlere bakıldığını anlattı.

Haber 28-10-2021 15:19

Erkeklerde de görülüyor: Meme kanseri belirtileri ve teşhisi

Erkeklerde meme kanseri görülme oranı kadınlara göre 100 kat daha düşük olsa da meme kanseri belirtilerini anlatan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, bu belirtileri yaşayan erkeklerin mutlaka bir uzmana başvurmaları gerektiğini söyledi.

Haber 28-10-2021 10:41

Huawei Petal Search, meme kanseri farkındalığı için harekete geçiyor

Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması dolayısıyla, Petal Search Meme Kanseri Farkındalık Koşusu’nu düzenlerken kullanıcılarına “Farkında Ol Harekete Geç” sloganı ile sesleniyor

Yurthaber 25-10-2021 12:28

Bilimsel çalışmalarla da kanıtlandı! Günde 3 tatlı kaşığı zeytinyağı meme kanserinden koruyor

Medipol Esenler Üniversite Hastanesi'nden Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, "Günlük ortalama 30,5 gram yani yaklaşık 3 tatlı kaşığı zeytinyağı tüketimi meme kanserine karşı yüksek koruyuculuğa sahip. Zeytinyağı açısından zengin Akdeniz tarzı diyet, tip II diyabet, kanser, kronik ve kardiyovasküler hastalıklar ile hipertansiyon riskini de azaltıyor." ifadelerini kulandı.

Haber 23-10-2021 11:09

Meme kanseri en sık 50 yaş üzerinde görülüyor! Aşırı margarin tüketiyorsanız dikkat

Meme kanseri riskinin 50 yaşından sonra arttığını vurgulayan Genel Cerrahi ve Onkoloji Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Yol, “Annede 50 yaş altında meme kanseri görülmesi, hiç doğum yapmamış olmak, ilk âdetin 12 yaş altında görülmesi, geç menopoza girmek, yetersiz beslenme, doymamış yağları (margarinler) aşırı tüketmek ve fazla kilo meme kanseri riskini tetikleyen faktörler arasındadır” dedi.

Haber 22-10-2021 07:23

Pembe top Demet Özdemir'in ellerinden havalandı! Anadolu Efes maçında hava atışı yaptı

Meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen pembe top, 8’inci yılında başarılı oyuncu Demet Özdemir’in elinden havalandı. Demet Özdemir, Anadolu Efes Spor Kulübü ile UNICS Kazan arasında oynanan Turkish Airlines EuroLeague maçında pembe topla hava atışını yaptı.

Magazin 21-10-2021 23:56

Meme kanserinde erken tanı hayati öneme sahip

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çakmak: - "Hastalık ilerlediğinde hem tedavi şansı çok zorlaşıyor hem daha geniş tedaviler yapıp hastaların hayat kalitesini çok değiştirmemiz, bozmamız gerekiyor hem de ne yazık ki uzun dönemde kanserden kaybettiğimiz hasta sayıları çok artıyor"

Yurthaber 21-10-2021 14:37

Pembe top Demet Özdemir’in ellerinden havalanacak

İlk kez gerçekleştirildiği 2014 yılından bu yana meme kanserinde erken tanının önemine vurgu yapan ve konu hakkında milyonlarca kişiyi bilgilendiren #FarkındalığınŞampiyonu “Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pembe Top Sahada” projesi; Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Sağlık Merkezi iş birliğiyle 8'inci kez, Anadolu Efes - UNICS Kazan maçında gerçekleştirilecek.

Magazin 20-10-2021 17:27

Doç. Dr. Muzaffer Akıncı'dan meme kanseri uyarısı: Erkeklerdeki kadınlara göre daha tehlikeli

Doç. Dr. Muzaffer Akıncı, hep kadın meme kanserlerine dikkat çekildiğini, oysa erkeklerde görülen meme kanserlerinin çok daha tehlikeli olduğunu ifade etti. Akıncı, "Özellikle 60 yaş üstü erkeklerin mutlaka belli aralıklarla kendi meme dokusunu muayene etmesi, herhangi bir kitle fark ettiği an doktora başvurması gerekiyor." açıklamasını yaptı.

Haber 18-10-2021 10:46

Kanser hastalarını tedavi ettiği ameliyat masasına bu kez kendisi yattı

Meslek hayatı boyunca birçok kanser hastasını ameliyat eden genel cerrahi uzmanı Dr. Sonay Kıvrakdal, yakalandığı meme kanserinin erken evrede teşhis edilmesinin ardından tedaviyle sağlığına kavuştu - Dr. Sonay Kıvrakdal: - "Rutin kontrollerimi yaptırdığım esnada çok erken aşamada meme kanseri saptandı. Böylece minimal cerrahi işlem ve en az estetik kusurla memenin alınmasına gerek kalmadan hatta sonrasında kemoterapiye bile ihtiyaç olmadan bu hastalığı geride bırakabildim" - Ameliyatı yapan genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Ercüment Tekin: - "Erken dönemdeki tanı, daha küçük cerrahi müdahaleler ve tedavilerle hastanın normal yaşamına devam etmesine olanak sağlıyor"

Yurthaber 15-10-2021 11:08

Meme kanseri tedavisinde tek çare kemoterapi değil!

Meme kanseri, dünya genelinde en sık görülen kanser vakalarında birinci sıraya oturdu. Ancak yılda 1 kez yapılacak kontrollerle erken teşhis edilme olasılığı bulunan meme kanseri, bu sayede tedavisi mümkün hale geliyor. Bilim dünyasında, teknolojinin de ilerlemesiyle, hastalıktan kurtulmak artık imkansız görünmüyor. Genetik faktörlerin de etkisi olduğu bilinen bu kanser türünde tedavi için son zamanlarda kemoterapiden ziyade immünoterapi ve ilaçlar ön plana çıkarılıyor.

Haber 14-10-2021 11:42

Prof. Dr Özdoğan: "Meme kanseri kontrollerine Kovid-19 salgını engel olmamalı"

Prof. Dr Özdoğan: "Meme kanseri kontrollerine Kovid-19 salgını engel olmamalı"

Yurthaber 13-10-2021 17:13

Meme kanseri teşhisinde mamografi taraması hayat kurtarıyor!

Meme kanseri teşhisi mamografi taraması sayesinde kanser ilerlemeden yapılabilmektedir. Her 8 kadından 1'inin meme kanserine yakalandığı şu süreçte mamografi taramasının önemine dikkat çeken Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Erkin Arıbal, mamografi taraması ile ilgili merak edilenleri ve bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 13-10-2021 09:50

Meme kanserinde erken teşhis nasıl olur?

Meme kanseri belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak meme kanserinde erken teşhisi ve tedavi başarısını artırır. Erken tanı ile meme kanserinin tamamen tedavi edilebileceğini söyleyen Genel Cerrahi Bölümünden Prof. Dr. Deniz Böler, meme kanseri hakkında merak edilenleri cevapladı.

Haber 11-10-2021 09:59

Novartis Onkoloji "Meme Kanserine Karşı 1'iz" projesini başlattı

Novartis Onkoloji Türkiye Genel Müdürü Pınar Üstündağ: - "Ekim ayı boyunca "Meme Kanserine Karşı 1'iz" projesiyle özellikle meme kanseri alanında erken teşhisin önemine dikkati çekerken, tedavi devamlılığının önemi ve psikolojik desteğin yarattığı katma değerle ilgili kamuoyunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 08-10-2021 10:36

Meme kanseri riskini azaltan 5 yöntem

Erken dönemde belirti vermediği için sinsice ilerleyen meme kanseri riskine karşı önlem almak hayati önem taşıyor. Giderek artış gösteren meme kanseri tedavisinde en yeni 3 yöntemi anlatan Prof. Dr. Gökhan Demir, kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserini önlemek için neler yapılması gerektiğini anlattı.

Haber 07-10-2021 09:22

Meme kanseri belirtileri neler? Bu etkenler meme kanseri riskini arttırıyor

Meme kanseri süt kanallarından, süt kanallarının etrafındaki bağ dokusundan ya da süt bezlerinden köken alarak gelişir. Meme kanseri tedavisine en erken zamanda başlanması hastanın iyileşmesi için oldukça önemlidir. Erken teşhis için de1 meme kanseri belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Hızla çoğalan hücrelerin vücuda yayılmasıyla başlayan kanser ile ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, meme kanseri belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Haber 05-10-2021 13:59

Meme kanseri dünyada en sık görülen kanser türü

Meme kanseri; vakalarda son yıllarda yaşanan hızlı artış sonucunda akciğer kanserini geride bırakarak en sık görülen kanser türü olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Eser, Dünyada 2020 yılında 2.3 milyon yeni meme kanseri vakası tespit edildiğini belirtti.

Kadin 04-10-2021 11:05

Meme kanserinde riski azaltmak mümkün! İşte 8 yöntemi

Meme kanserinde erken tanı ve geliştirilmiş tedavi yöntemleri sayesinde sağ kalım oranı giderek artıyor. Her 8 kadından birinde görülen meme kanserinde erken tanı için yılda 1 kez muayene ve radyoloji tetkikleri yaptırmak büyük önem taşıyor.

Kadin 30-09-2021 13:53

Meme kanseri nedenleri arasında fazla kilo da var!

Meme kanseri son zamanlarda en çok rastlanan kanser türleri arasında yer alıyor. Meme kanseri tedavisinde en önemli noktalardan birinin hastalığın erken teşhisi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Fatih Levent Balcı, 40 yaş üzerindeki her kadının yılda 1 kez meme kontrolü yaptırmasının önemine vurgu yapıyor. Kontrollerin meme kanseri teşhisini kolaylaştırdığını söyleyen Balcı, kilo kontrolünün önemine de vurgu yapıyor.

Kadin 30-09-2021 11:03

Meme kanseri tedavisinde ameliyat hangi durumlarda gerekli?

Meme kansericerrahisinin her meme kanseri tedavisinde gerekli olup olmadığı sorusunun cevaplanmasını bekleyen hastalar için açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras, estetik kaygı taşıyan kişiler için merak edilenleri anlattı. İşte kafalarda pek çok sorunun yer aldığı meme kanseri tedavisi ile ilgili en çok merak edilenler...

Haber 29-09-2021 10:50

Doğru sütyeni kullandığınızdan emin misiniz?

Kadınlar iç çamaşırı seçerken güzel ve cezbedici olmasına özen gösterir. Ancak gün boyu tenimize değen iç çamaşırlarının güzel olması kadar sağlık için doğru kumaştan üretilmesi gerekmektedir. Özellikle konu meme sağlığı ise sütyen seçimlerinizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Kadin 22-09-2021 15:52

Meme kanseri tedavisi gören Canan Ergüder galada beğeni topladı

Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder, başrolünde yer aldığı 'Sadan Hanım' filminin galasına katıldı. 44 yaşındakioyuncu, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Magazin 21-09-2021 10:55

Meme kanserine yakalanan şarkıcı Şimal: 43 kiloya kadar düştüm

Geçtiğimiz yıl yakalandığı meme kanserini atlatan Şimal, önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere yansıdı. Bir ameliyat daha geçireceğini ve bir göğsünün alınacağını söyleyen Şimal, "43 kiloya kadar düştüm" dedi.

Magazin 19-09-2021 15:23

8 ay ömür biçildi, 11 yılda 3 kez meme kanserini yendi

Ankara'da 53 yaşındaki Güler Barut, 11 yıl önce meme kanseri teşhisi koyulup 8 ay ömrünün kaldığı söylendikten sonra 3 kez hastalığı yendi. 2019'da 4'üncü kez hastalığı tekrarlayan Barut, "Her defasında kovdum; ama o geri geldi. Ben tekrar kovmaya çalışıyorum, bu hastalığı yeneceğim" dedi.

Haber 17-09-2021 13:05

Meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder’den güzel haber!

Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden ünlü oyuncu Canan Ergüder'den çok güzel bir haber geldi. Tedavisi iyi giden ünlü oyuncu, doktorlarının da onayıyla yeni bir projede rol aldı.

Magazin 11-09-2021 07:35

Sütyen kullanmak göğüs kanserini tetikliyor mu?

Sütyen giymek meme kanserini tetikliyor mu? Bilim insanları konu hakkındaki bulguları paylaştı.

Kadin 04-08-2021 15:48